Jump to content


Photo

Medalje na OI u Pekingu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
188 replies to this topic

#16 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 10 August 2008 - 13:16

Ja ispadoh pesimista, ochekujem maximalno 3 medalje :ph34r:

Vaterpolisti, tenis mozhda jedna i to od Novaka u singlu ili s Zimonjicem u dublu i jedna od Jasne (Vesne) iako je 'podbacila' danas.



edit: prekrstila sam Jasnu :)

Edited by Liv, 10 August 2008 - 17:20.


#17 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 August 2008 - 13:59

...i jedna od Vesne iako je 'podbacila' danas.

Jel' mislis Jasne Sekaric ? :ph34r:

#18 danijan

danijan
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 August 2008 - 16:26

Ma kakvi, ja ne ocekujem nista! Gledacu OI zato sto volim, a i ako bude neka medalja, super! :ph34r:

#19 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 10 August 2008 - 17:14

Jel' mislis Jasne Sekaric ? :ph34r:


Hahhaha, pominje me neka Vesna
Da, Jasne!

#20 BelGarion

BelGarion
  • Members
  • 327 posts

Posted 12 August 2008 - 08:33

Ako bi rangira svoja ocekivanja redosled bi bio sledeci:

1-Vaterpolisti (bez obzira na losu igru)
2 Nole/Zimonjic (Jos nisu ni igrali ali ...!!!)
3-Nole (Sta reci- najbolja moguca podloga - dobra forma)
4-Jasna (Previse puta sam sumnjao u nju da bih sada napravio istu gresku)
5-Odbojkasice (Tesko za proceniti ali sto da ne)
6-Stojic/Jagar (Tesko da procenim ali posle svetskih medalja sto da ne i olimpiska)
7-Cavic (Jasko optimisticno )
8-Olivera (Neralno ali ne nemoguce)
9-Kristijan Fris (u ovom trenutku jos uvek teoriski moguca bronza)
10-Jelena (Tesko zbog povrede)

Ispravite me ako sam nekog izostavio ali mislim da su ovo sve nasa manje - vise ili previse optimisticne potencialne medalje !

#21 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 12 August 2008 - 10:36

Nas nastup u Pekingu ce, cini se, biti jadniji i bedniji i od onog u Atini. Koliko je cemerno kada otvoris prvu stranu sportske sekcije i vidis da su odbojkasi pukli, pa zatim vaterpolisti, a na kraju je i Tipsarevic odustao.
Ocekujem u vr' glave dve bronzane medalje sa ovih igara :ph34r:

#22 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 12 August 2008 - 10:47

Bolje da se jutros niko od nasih sportista nije ni budio. :ph34r:
Ja sam optimista i dalje. Odbojkasi mogu bolje, pitanje je samo da li su sposobni da se podignu posle dva poraza kao ona generacija koja je uzela zlato.
Vaterpolisti definitivno imaju problema sa centrima.
Sto se tice Janka to je visa sila, nema kukanja, samo da se brzo oporavi. Novak mozda moze do jedne medalje (ili u singlu, ili u dublu).
Ne znam zasto, ali ja verujem u Cavica. Ne za zlato, ali za bronzu ili eventualno srebro- sto da ne.

#23 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 12 August 2008 - 11:10

Parni dani na OI katastrofa.... juce tracak nade, a danas potop. Posle ova dva ekipna poraza, jos teze je pala povreda Tipsarevica. Ja sam sad jos veci pesimista nego ranije. Realno medalja sada moze da dodje samo od Cavica ili Djokovica. Ako se to ostvari bice premija za nas sport na OI, uprkos velikim ocekivanjima.

Ekipni sportovi su u raspadu, samo odbojkasice mozda mogu da iznenade, mada videcemo kad one krenu na jace ekipe kako ce da ide. Vaterpolisti i odbojkasi... bice teska borba za 1/4 finale. Nadam se da ce dohvatiti to, pa dalje sta bude...

#24 nikolino

nikolino
  • Members
  • 82 posts

Posted 12 August 2008 - 15:45

Odbojkasi realno ne mogu vise od ovoga....bar ne jos koju god.To sto smo sjajno igrali u Riju je najvise zato jer Brazilci,Rusi,Poljaci su taj turnir shvatili kao pripreme za Igre.Vaterpoliste tesko mogu o medalje,sto se pokazalo jos i nakon ep kad su u pripremama gubili od Spanaca...kazem to,jer na njih ne lici da gube u pripremama od ne tako jakih pa i od jakih repki.Teniseri zaista tesko ce sto uraditi...ne znam sto svi valjaju price Federer,Nadal i odmah nakon njih Djokovic...Ljudi,Djokovic je na toj poziciji formalno, zahvaljujuci nekim proslim dobrim igrama,ne zbog trenutne forme...sta vise mnogo je pao u istoj i tesko da ce uzeti ikakvu medalju.Realmo,nije treci najbolji teniser sveta!da,takodje je smesno od Jasne (Vesne:)) Sekaric da potura price o nervozi te joj zbog toga izmakla medalja...dajte,ljudi,njoj je ovo 4-5 Olimpijada,nije ona klinka na svojim prvim Igrama,vec iskusan strelac.Sto se tice Ane,njene prosle dobre igre,i igrom slucaja prva pozicija na listi,ne obezbedjuju joj turisticko razgledanje Beijinga,prisustvo ceremoniji,soping ili sta li je vec radila...Ako nije mogla da igra,nije trebala dolaziti...ako je mislila da ce je neko pljuvati (hoce),onda je treabala da izadje na terren,odigra makar jedan gem i casno preda mec.!Fuzbalere necu komentarisati....Ovde nije rec o pljuvanju vec mali rezime onoga sto smo videli od nekih ljudi i repki tokom prethodnih dana...p.s. Svaka cast vaterpolistima na svemu sto su uradili za sve ove god! :ph34r:

#25 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 12 August 2008 - 16:04

Ljudi,Djokovic je na toj poziciji formalno, zahvaljujuci nekim proslim dobrim igrama,ne zbog trenutne forme...sta vise mnogo je pao u istoj i tesko da ce uzeti ikakvu medalju.Realmo,nije treci najbolji teniser sveta!


A ko je po tebi treci??? Marej? Ferer?Davidenko?

Edited by dali_man, 12 August 2008 - 16:37.


#26 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 August 2008 - 16:28

Odbojkasi realno ne mogu vise od ovoga....bar ne jos koju god.To sto smo sjajno igrali u Riju je najvise zato jer Brazilci,Rusi,Poljaci su taj turnir shvatili kao pripreme za Igre.Vaterpoliste tesko mogu o medalje,sto se pokazalo jos i nakon ep kad su u pripremama gubili od Spanaca...kazem to,jer na njih ne lici da gube u pripremama od ne tako jakih pa i od jakih repki.Teniseri zaista tesko ce sto uraditi...ne znam sto svi valjaju price Federer,Nadal i odmah nakon njih Djokovic...Ljudi,Djokovic je na toj poziciji formalno, zahvaljujuci nekim proslim dobrim igrama,ne zbog trenutne forme...sta vise mnogo je pao u istoj i tesko da ce uzeti ikakvu medalju.Realmo,nije treci najbolji teniser sveta!da,takodje je smesno od Jasne (Vesne:)) Sekaric da potura price o nervozi te joj zbog toga izmakla medalja...dajte,ljudi,njoj je ovo 4-5 Olimpijada,nije ona klinka na svojim prvim Igrama,vec iskusan strelac.Sto se tice Ane,njene prosle dobre igre,i igrom slucaja prva pozicija na listi,ne obezbedjuju joj turisticko razgledanje Beijinga,prisustvo ceremoniji,soping ili sta li je vec radila...Ako nije mogla da igra,nije trebala dolaziti...ako je mislila da ce je neko pljuvati (hoce),onda je treabala da izadje na terren,odigra makar jedan gem i casno preda mec.!Fuzbalere necu komentarisati....Ovde nije rec o pljuvanju vec mali rezime onoga sto smo videli od nekih ljudi i repki tokom prethodnih dana...p.s. Svaka cast vaterpolistima na svemu sto su uradili za sve ove god! :D

Da nisi malo kontradiktoran? Prvo kazes da dobri rezultati odbojkasa u periodu pred OI ne znace nista jer su se drugi cuvali, a onda izvrnes sve to naglavacke u slucaju vaterpolista, gde tvrdis da su njihovi losiji rezultati pre OI znak lose forme i slabih sansi na OI :)

Sto se tice tenisera, ko je po tvom misljenju sada "pravi" Nr.3 na svetu? Hajde da se slozimo da je Nadal Nr. 1. Federer trenutno ne igra na svom nivou, ne znam gde bi ga po tvom kriterijumu sada stavio (3. je u race ove godine). Mari je ispao u prvom kolu, kao i Ferrer, Davidenko u 2., Roddick izgubio na turniru gde nije bilo nikog zivog iz vrha (pobedio ga Del Potro), Safin ispao jos ranije na istom turniru. Mozda Blejk? :D Wawrinka takodje ispao u 2. kolu, da ne nabrajam dalje.

Sto se Ane tice, povredjena je kao i Sharapova, Kuznjecova je ispala odmah u 1. kolu, Jelena se takodje muci s povredom. Kakav shoping? Mislis ona ne moze naci bolje mesto od Kine da ide u shoping? :D Razgledanje Pekinga? Mislim, stvarno! Ima toliko lepsih mesta na svetu od zagadjenog, smogom ugusenog Pekinga.

Sto se Sekaricke tice, pa zena je vec toliko toga uradila u svojoj disciplini da je tvoje prebacivanje njoj totalno neukusno. Moze ona da bude nervozna i zbog toga sto su malo stigle godine, mozda zena nema vise one mladalacke svezine i smirenosti kao ranije, sta sad?

Uopste mi nije jasno ovo pljuvanje po nasim sportistima (osim fudbalera :ph34r: ). Ako se uporedi koliko se kod nas ulaze u pojedine sportove s onim sta druge zemlje cine - i ovo je fenomenalno sto postizu! Samo oni koji su na neki nacin uspeli da odu negde van i obezbede neke bolje uslove za trening i pripreme (Cavic, teniseri) ti mogu ravnopravno da se takmice s ostatkom sveta, ostali mogu mozda nesto da izvuku entuzijazmom, ali to ne moze da upali svaki put. Sta god da urade na OI za mene je SUPER! Mozda ce jednog dana doci neka malo bolja vremena za sport u nasoj zemlji, sada je tako kako je i nemamo prava da se i zbog cega ljutimo i kritikujemo ove ljude koji se, u granicama mogucnosti, trude maksimalno koliko mogu. I umesto da cenimo trud i zalaganje i ovih mladih sportista koji eto ne osvajaju medalje ali se trude da izvuku maksimum - neki ih sad nezadovoljno pljuju jer ne osvajaju medalje! Pa u cemu je to drugom Srbija 1., 2. ili 3. na svetu pa da smo sad kao eto podbacili u sportu? (doduse, svojevremeno smo bili svetski rekorderi u inflaciji :D )

Edited by wwww, 12 August 2008 - 16:30.


#27 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 12 August 2008 - 17:02

Ljudi,Djokovic je na toj poziciji formalno, zahvaljujuci nekim proslim dobrim igrama,ne zbog trenutne forme...sta vise mnogo je pao u istoj i tesko da ce uzeti ikakvu medalju.Realmo,nije treci najbolji teniser sveta!

U pravu si, realno je drugi teniser sveta (ATP Race lista, ukoliko ti nešto znači).

Uopste mi nije jasno ovo pljuvanje po nasim sportistima (osim fudbalera :ph34r: ).

Apsolutno se slažem sa tobom.Sa naglaskom na fudbalerima :)

#28 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 12 August 2008 - 17:53

Pa u cemu je to drugom Srbija 1., 2. ili 3. na svetu pa da smo sad kao eto podbacili u sportu? (doduse, svojevremeno smo bili svetski rekorderi u inflaciji

potpis.
ceo svet je jedno vreme pricao o fenomenu srpskog tenisa, o mladim ljudima koji su uspeli da budu u vrhu uprkos tome sto su uslove nasli u inostranstvu, ali to nije dovoljno nekima, nisu ti klinci dovoljno dobri za njihove standarde, jer ti sto vole da pljuju i srozavaju tudje uspehe su molim lepo odrasli u nekoj tamo Svajcarskoj, gde je uvek sve bilo na vrhunskom nivou i besprekorno, pa i ako cemo da imamo vrhunske tenisere to moraju da budu neki Federeri ili nije vredno pomena.

I da stvarno. doticni nikolino je Novaku s nipodastavanjem oduzeo trece mesto. wtf, ko je treci? mora da je Marej, evo uzeo je jedan masters u zivotu, sasim dovoljno da postane pravi br.3

#29 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 12 August 2008 - 18:13

ceo svet je jedno vreme pricao o fenomenu srpskog tenisa, o mladim ljudima koji su uspeli da budu u vrhu uprkos tome sto su uslove nasli u inostranstvu, ali to nije dovoljno nekima, nisu ti klinci dovoljno dobri za njihove standarde, jer ti sto vole da pljuju i srozavaju tudje uspehe su molim lepo odrasli u nekoj tamo Svajcarskoj, gde je uvek sve bilo na vrhunskom nivou i besprekorno, pa i ako cemo da imamo vrhunske tenisere to moraju da budu neki Federeri ili nije vredno pomena.


Nisu to više ti dometi, njihovo vreme je prošlo, to što je Novak odigrao-odigrao je, to što je osvojio sled je srećnih okolnosti, sad svi znaju kako on igra-ono ih je bio malo iznenadio, nikad on neće biti Nadal, Federer, nikad neće ući među prvih 100, prvih 50, prvih 20, prvih 10, prva tri...ups... nikad neće biti prvi na svetu, a vala nije više realno ni treći...Evo, sad vidim da gubi i u dublu.Nikad od njega neće biti dubl igrač :ph34r: (dopunite po nahođenju) .

Edited by M.S.25., 12 August 2008 - 18:14.


#30 nikolino

nikolino
  • Members
  • 82 posts

Posted 12 August 2008 - 23:16

Da nisi malo kontradiktoran? Prvo kazes da dobri rezultati odbojkasa u periodu pred OI ne znace nista jer su se drugi cuvali, a onda izvrnes sve to naglavacke u slucaju vaterpolista, gde tvrdis da su njihovi losiji rezultati pre OI znak lose forme i slabih sansi na OI :)

Sto se tice tenisera, ko je po tvom misljenju sada "pravi" Nr.3 na svetu? Hajde da se slozimo da je Nadal Nr. 1. Federer trenutno ne igra na svom nivou, ne znam gde bi ga po tvom kriterijumu sada stavio (3. je u race ove godine). Mari je ispao u prvom kolu, kao i Ferrer, Davidenko u 2., Roddick izgubio na turniru gde nije bilo nikog zivog iz vrha (pobedio ga Del Potro), Safin ispao jos ranije na istom turniru. Mozda Blejk? :D Wawrinka takodje ispao u 2. kolu, da ne nabrajam dalje.

Sto se Ane tice, povredjena je kao i Sharapova, Kuznjecova je ispala odmah u 1. kolu, Jelena se takodje muci s povredom. Kakav shoping? Mislis ona ne moze naci bolje mesto od Kine da ide u shoping? :D Razgledanje Pekinga? Mislim, stvarno! Ima toliko lepsih mesta na svetu od zagadjenog, smogom ugusenog Pekinga.

Sto se Sekaricke tice, pa zena je vec toliko toga uradila u svojoj disciplini da je tvoje prebacivanje njoj totalno neukusno. Moze ona da bude nervozna i zbog toga sto su malo stigle godine, mozda zena nema vise one mladalacke svezine i smirenosti kao ranije, sta sad?

Uopste mi nije jasno ovo pljuvanje po nasim sportistima (osim fudbalera :ph34r: ). Ako se uporedi koliko se kod nas ulaze u pojedine sportove s onim sta druge zemlje cine - i ovo je fenomenalno sto postizu! Samo oni koji su na neki nacin uspeli da odu negde van i obezbede neke bolje uslove za trening i pripreme (Cavic, teniseri) ti mogu ravnopravno da se takmice s ostatkom sveta, ostali mogu mozda nesto da izvuku entuzijazmom, ali to ne moze da upali svaki put. Sta god da urade na OI za mene je SUPER! Mozda ce jednog dana doci neka malo bolja vremena za sport u nasoj zemlji, sada je tako kako je i nemamo prava da se i zbog cega ljutimo i kritikujemo ove ljude koji se, u granicama mogucnosti, trude maksimalno koliko mogu. I umesto da cenimo trud i zalaganje i ovih mladih sportista koji eto ne osvajaju medalje ali se trude da izvuku maksimum - neki ih sad nezadovoljno pljuju jer ne osvajaju medalje! Pa u cemu je to drugom Srbija 1., 2. ili 3. na svetu pa da smo sad kao eto podbacili u sportu? (doduse, svojevremeno smo bili svetski rekorderi u inflaciji :D )





Evo,deo po deo da odgovorim...Samo cu na tvoj post odgovoriti,pa ce to biti i odgovor ovima koji se slazu sa tobom....ovako....Nisam kontradiktoran.Ocigledno pratis najvise tenis a ostale sportove ne tako strasno pa cu ti izneti neke cinjenice:

1)Odbojkaski tim Srbije,je jos uvek mlad i trenutno kvalitet koji poseduju nije 'izbrusen' do kraja,te od njih,kao jednog mladog tima,se ne moze ocekivati medalja na najvecem sportskom takmicenju u univerzumu!Ako oni uspeju da osvoje neki turnir na takmicenju u pripremnom periodu,to je oke,ali to moze biti lose jer im je forma blizu vrhunca,ako ne i na vrhuncu,a ostale repke tek idu uzlaznom putanjom!Da smo bili u istoj poziciji sa jednim Brazilom ili Rusijom na turniru Svetske lige,ne bi smo uzeli ni cetvrto mesto jer su oni objektivno znatno bolji od nas!sa vaterpolistima to nije slucaj...Nasa repka je gotovo nadmocna poslednjih godina i kad pobedjuju u u pripremama,pa i najjace,to znaci da sve ide po planu,jer su oni zaista dominirali vaterpolom prethodnih 4-5 godine.Tu se gubi svaka kontradikcija iz tvoje pretpostasvke.

2)Za Noleta...Realno,zar nije smesno poredjati sportiste na toj listi,pocev od drugog-treceg mesta,kad je tesko odrediti koji je bolji od kog vec na osnovu nekih prethodnih rezultata?Oke,titule se pamte,to stoji...Objektivno,Nadal je trenutno najbolji...Federer je dostigao svoj zenit i sad je u silaznoj putanji...smesno je pricati o ostalima na kojoj su poziciji kad svi pa i Federer imaju TOLIKO oscilacija da je to prosto neverovatno...davidenko moze dobiti Noleta,moze i Nole njega...ali Nole je bolji jer je osvojio Australiju?!samo zato?Sta ako davidenko osvoji dva grandslam turnira a djokovic u tom trenutku ima samo jedan,ali je i pored toga u izuzetnoj formi?Davidenko ga normalno zaobidje na listi (naravno uz osvojene jos neke turnire),i on je sad kao bolji od Noleta iako ga bi ga Nole mozda razneo u duelu,i realno je bolji od njega?Dajte ljudi...Isto tako mi je smesno kad neko stavlja Noleta 'rame uz rame' sa Nadalom i Federerom...koliko je puta on pobedio njih dvojicu skupa?Je l se stize do cifrre 7?Da se razumemo,ja Noleta jako gotivim,i navijam za njega svim srcem,ali je nerealno pricati da ce on jednog dana biti najbolji kad to nije istina.Jos nesto...ovo je malo gruba paralela,ali to je za one koji vecito tvrde kako je Nole mlad i da ima vremena....ne bih se slozio...mlad jeste...od Nadala je mladji godinu dana...Nadal je sad prvi,'ajde da vidimo da li ce Nole za godinu dana u ovo vreme biti drugi teniser sveta?Svako id svojim utem u karijeri,ali se plasim da ce Nole u nasim glavama ostati veciti talenat,t jest,ja mislim da ne moze jos puno iznad ovoga da pruzi!Jos jednom,krajnje je smesno pricati o pozicijama na listi,to je za tenisere kako bi tezili boljem i savrsenijem.

3)Ana...Nisam mislio bukvalan soping...Sarkazam...ili ipak ironija...devojka je dosta postigla u karijeri...Ja to umem da cenim i cenim jako sto je kao i Nole,posle dugo vremena u inostranstvu se vratla da POKUSA da igra kao Srpkinja....Super!Postovanje za to!Meni nije jasno,kako neko ne mozze da shvati da ona u glavi nema svest o Srbiji,da je nju Najvece Takmicenje kao i svaki drugi grandslam :D???Kako ne shvatate da njoj Olimpijada nije sto i nekom drugom sportisti,koji shvata da je to najveci sportski i najprestizniji dogadja u citavom svetu i za sva vremena?Mozda je to i prirodno jer dugo nije zivela ovde...ako je bila povredjena,nije trebala doci ovde!Ona jednostavno ne gleda na repku kao na svetinju!Nema tu zelju!I nije prvi put da eskivira repku,a ovo joj je sad dosao kao paravan da je ne ispljuju ako ne bi ponovo igrala za repku,i to tamo gde svako ZELI da igra!Ona je jednostavno navikla da igra sama za sebe i to je to!Inace,sigurno joj je zelja bila da prisustvuje velikoj ceremoniji otvaranja i to joj se ispunilo.Tacka.


4)Sekaric Jasna....ne,nije to do svezine...kad svezine ponestane,onda nestane i zelje da radis taj posao...ona bi to osetila prva...onda prica ide u dva pravca:osetila je to da vise ne moze da bude u samom vrhu,pa ipak nije pruzila sansu nekom mladom da proba da se kvalifikuje i ode,vec je sebicno htela ona da ode...i ne uzme medalju!Drugi smer...nije do toga?onda znaci da je bila u vrhunskoj formi ali ipak nije uzela medalju...zbog nervoze?Neko ko se takmici okruglo 20 GODINA (seul '88 prvi put) i nervozan je (da ne kazem istremiran) na takmicenju?sad posle toliko godina....haha,osmeh mi je od uveta do uveta!P.S. postovani/a wwww,da se razumemo,ovvde nikog NE PLJUJEM I NE PREBACUJEM NIKOME,pogotovo ne nekome ko je toliko toga uradio i donosio nam radosti dvadset godina...prosto sam gnevan na njihovo ponasanje i eksplanacije losih rezultata...to pomalo moze i da se shvatii kao nepostovanje i vredjanje ljudi koji za tebe navijaju.Tacka.



Fuzbalere ne komentarisem,iz principa...ti momci nisu krivci za lose stanje u fudbalu...vec Karadzic i ostala govna na foteljama...to znaci da pricu moram da prenesem u neke vise sfere,konkretno na FSS,a tome nije mesto na ovako lepom topiku:D Clanovi,sve ja cenim ,svako zalaganje i trud,i uspeh naravno!Ali me itekako vredja kad neki ljudi pricaju i u cijim se intervjuima naslucuje pohod na medalje, a onda odu tamo,izgube,i daju smesne komentare zbog cega su izgubili....t o me itekako vredja...Zaista ne razumem zasto ovo neko shvata kao pljuvanje,ovo je samo komentar trenutne situacije,koja se vama,ocigledno je,ne svidja.pz svima clanovima;)