Jump to content


Photo
- - - - -

pristojan hostel u parizu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 09 April 2008 - 00:58

Pomoc, ljudi... Moze li neko da preporuci hostel u Parizu, bilo bi dobro u blizini Latinske cetvrti, Sen Misel itd. Da je pristojno i cisto i da nije skupo. Double room. Gledam reviews na netu i za jedan isti hostel kritike idu od katastrofe do hvalospeva.... Pa ako neko ima proverenu informaciju.. Hvala :rolleyes:

#2 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 09 April 2008 - 09:05

Pomoc, ljudi... Moze li neko da preporuci hostel u Parizu, bilo bi dobro u blizini Latinske cetvrti, Sen Misel itd. Da je pristojno i cisto i da nije skupo. Double room. Gledam reviews na netu i za jedan isti hostel kritike idu od katastrofe do hvalospeva.... Pa ako neko ima proverenu informaciju.. Hvala :rolleyes:

mogu da ti preporucim hostel La Village, ali je on na Monmartu.....
super je.... pogledaj i woodstock hostel i u njemu sam bio, ali je La Village na boljem mestu i nekako je prijatniji....

Edited by miroslavg, 09 April 2008 - 09:18.


#3 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 09 April 2008 - 14:51

mogu da ti preporucim hostel La Village, ali je on na Monmartu.....
super je.... pogledaj i woodstock hostel i u njemu sam bio, ali je La Village na boljem mestu i nekako je prijatniji....


hvala, dobro izgleda.. jel 30ak EUR inace prosecna cena za double room u hostelu u Parizu?

#4 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 09 April 2008 - 16:18

hvala, dobro izgleda.. jel 30ak EUR inace prosecna cena za double room u hostelu u Parizu?

pa verovatno moze da se nadje za par eura nize.....uvek ima jeftinije, ali za dvokrevetnu sobu u divnom kvartu a pre svega u slatkom hostelu je vise nego dobro... a to je cena sa doruckom.....

#5 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 09 April 2008 - 23:09

pa verovatno moze da se nadje za par eura nize.....uvek ima jeftinije, ali za dvokrevetnu sobu u divnom kvartu a pre svega u slatkom hostelu je vise nego dobro... a to je cena sa doruckom.....


ne, ne, ok je cena, nego eto samo pitam, orijentacije radi :rolleyes:
i jeste presladak je mada vise volim drugu obalu sene... :huh:
ipak hvala, za sad mi je najuzi izbor!

#6 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 01 May 2008 - 18:59

E video sam da je u tom hostelu 30 eura po osobi , znaci za vas dvoje 60. Obrati paznju na hotel IBIS , zimus sam proveo tamo 3 noci i strava je. U Parizu ima dosta Ibis hotela , a mi smo bili u delu grada koji se zove Gentilly i spada u uzi centar (oko 5 km od Notre Dame). Double room za noc je kostala 45 evra.
Imas i hotele "Formule 1" koji sluze u glavnom za prenocista i placa se po sobi , a ne po Osobi i tu su cene za noc oko 30-50 evra u zavisnosti od lokacije.
Razlika je u tome sto Ibis ima u svakoj sobi kupatilo , a Formule 1 nema , nego je jedno kupatilo za ceo sprat. Ali napomenuo bih da su ti hoteli stari svega par godina , nisu uopste nikakve rupe.
Mi smo u Ibisu imali lepo kpatilo , veliki krevet , plazma tv... Restoran je po principu svedskog stola. Cene koje sam naveo su bez dorucka , a ako hocete i to onda je doplata oko 15 evra po danu.
Mozda su se cene u poslednja 3 meseca promenile , ali imas sajtove hotela , pa vidi.
Pozdrav i srecan put :rolleyes:

#7 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 05 May 2008 - 11:16

E video sam da je u tom hostelu 30 eura po osobi , znaci za vas dvoje 60. Obrati paznju na hotel IBIS , zimus sam proveo tamo 3 noci i strava je. U Parizu ima dosta Ibis hotela , a mi smo bili u delu grada koji se zove Gentilly i spada u uzi centar (oko 5 km od Notre Dame). Double room za noc je kostala 45 evra.
Imas i hotele "Formule 1" koji sluze u glavnom za prenocista i placa se po sobi , a ne po Osobi i tu su cene za noc oko 30-50 evra u zavisnosti od lokacije.
Razlika je u tome sto Ibis ima u svakoj sobi kupatilo , a Formule 1 nema , nego je jedno kupatilo za ceo sprat. Ali napomenuo bih da su ti hoteli stari svega par godina , nisu uopste nikakve rupe.
Mi smo u Ibisu imali lepo kpatilo , veliki krevet , plazma tv... Restoran je po principu svedskog stola. Cene koje sam naveo su bez dorucka , a ako hocete i to onda je doplata oko 15 evra po danu.
Mozda su se cene u poslednja 3 meseca promenile , ali imas sajtove hotela , pa vidi.
Pozdrav i srecan put :rolleyes:


hvala Amsterdamer,

evo pregledam Ibis i do sad najjeftinije sto sam nasla je oko 105 eur za double room za jednu noc. videcu jos malo Formulu itd.

Pozdrav :huh:

#8 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 05 May 2008 - 11:58

Ja sam samo jednom bio, Ibis, la Defans.
Ok smeštaj za kraća zadržavanja u sobi, lokacija po meni odlična.

#9 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 05 May 2008 - 14:47

Od Ibisa je nesto jeftiniji Etap a ista je grupacija - Accor. Imaju puno hotela po Parizu a cene su 45-50 evra za 2/3krevetnu sobu...

www.etaphotel.com

Edited by Brazilac, 05 May 2008 - 14:47.


#10 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 05 May 2008 - 14:50

ja sam pri nekom backpackingu bio u nekom hotelu za 35 evra po sobi, dakle 17.50 E po osobi :rolleyes: odmah ispod monmartra, neki arapi drze, srecom da smo imali nasu posteljinu, ali svejedno je totalna bagatela. cini mi se da je u rochechouart bulevaru..

#11 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 05 May 2008 - 15:09

ja sam pri nekom backpackingu bio u nekom hotelu za 35 evra po sobi, dakle 17.50 E po osobi :huh: odmah ispod monmartra, neki arapi drze, srecom da smo imali nasu posteljinu, ali svejedno je totalna bagatela. cini mi se da je u rochechouart bulevaru..


uh shinobi.. seti se :) to moze da zatreba ako se dekintiram, super zvuci osim ovoga sa posteljinom :rolleyes:

#12 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 05 May 2008 - 21:06

ok evo ovako nekako
Posted Image

nasao sam preko nekog kluba za koji se secam da je bio odmah pored hotela, tako da je hotel neka od crnih tackica koje sam nacrtao u boulevard de rochechouart :rolleyes: ima tu jos hotela i nije tesko naci, imas na mapi dole desno gare du nord veliku zeleznicku stanicu kao orijentir..

hotel s ulice izgleda lepo, al su sobe vise manje raspad :huh: svakako trazi da vidis sobu pa vidi da li ti odgovara, jer imaju i neke iz dvorista zgrade, a neke i u samoj zgradi.. i ponesi carsave svoje, mislim oni sve to kao ciste i menjaju al sigurniji si. pise odmah na ulici tabla `35 EUR double room` ili nesto slicno... arapi na recepciji su bili vrlo ljubazni. valjda jos radi, bio sam 2006. poslednji put..

#13 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 06 May 2008 - 20:28

ok evo ovako nekako
Posted Image

nasao sam preko nekog kluba za koji se secam da je bio odmah pored hotela, tako da je hotel neka od crnih tackica koje sam nacrtao u boulevard de rochechouart :rolleyes: ima tu jos hotela i nije tesko naci, imas na mapi dole desno gare du nord veliku zeleznicku stanicu kao orijentir..

hotel s ulice izgleda lepo, al su sobe vise manje raspad :huh: svakako trazi da vidis sobu pa vidi da li ti odgovara, jer imaju i neke iz dvorista zgrade, a neke i u samoj zgradi.. i ponesi carsave svoje, mislim oni sve to kao ciste i menjaju al sigurniji si. pise odmah na ulici tabla `35 EUR double room` ili nesto slicno... arapi na recepciji su bili vrlo ljubazni. valjda jos radi, bio sam 2006. poslednji put..



HVALA! :)

#14 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 May 2008 - 21:42

Ibis u kome sam ja odsedao se zove Porte d' Italie (ili tako nesto. Nisam siguran da li sam lepo napisao). Nalazi se u delu grada koji se zove Gentilly. Stanica metroa je u blizini i bukvalno 2 minuta ide do Notre Dame.
Srecno i uzivaj :rolleyes:

#15 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 26 May 2008 - 17:40

Od Ibisa je nesto jeftiniji Etap a ista je grupacija - Accor. Imaju puno hotela po Parizu a cene su 45-50 evra za 2/3krevetnu sobu...

www.etaphotel.com

I ja preporučujem Etap, pisao sam o tome već na "starom" forumu.