Jump to content


Photo
- - - - -

Vinjete u Sloveniji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#16 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 11 July 2008 - 12:31

Nemoj tako. Moraju i hajduci da žive od nečega. :ph34r: Zezam se. Ipak, i kod nas neće stalno da vrše kontrolu. To je tek sad, u početku, dok se još zna, da većina stranaca nema pojma o uvođenju vinjeta.

Ne, slažem se, mada sad več i Hrvati razmišljaju o vinjetama, hehe. Sve me zanima, kakav će oni pristup imati..

Mislim, da će naši morati da malo prilagode način naplate. Kao što kažeš, nismo ogromna zemlja, koja je nezaobilazna do te mere, da bi se nam isplatilo terati ovih 30 jevra...

Edited by Gogy, 11 July 2008 - 12:33.


#17 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 July 2008 - 18:13

Dok se meni, koji živim ovde, smeška, da ću odsad za autoputeve platiti samo 55 jevra za godišnju vinjetu,


A tunel karavanke, kad ides preko Ljubljane, zar se on ne placa + vinjeta?

#18 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 11 July 2008 - 19:07

A tunel karavanke, kad ides preko Ljubljane, zar se on ne placa + vinjeta?



Plača se, da. Ali u suštini kažem - za domaće vozače je vinjeta majka. Za primer - leti sam često išao od Ljubljane do Međimurja, gde ženini starci imaju vikendicu. Svaki put, kad bi putovao tamo, za autoput bi u oba smera potrošio oko 10 jevra. Znači, pet puta idem i već mi je godišnja vinjeta u računu.

A tunel Karavanke se plača 6.50 prilokom svakog prelaska, da, ali koliko ja znam, svi tuneli takve vrste se plaćaju posebno.

#19 Janez

Janez
  • Members
  • 41 posts

Posted 05 August 2008 - 09:49

Moram nešto da napišem za naše drage i ljubazne susjede koji nas tako vole.

1. Slažem se, da je 35€ skupo za tranzit kroz Sloveniju. Ali postoje alternativne ceste. I postoje i alternativni pravci preko Madžarske. Pa slobodno. Biće manje gužvi i manje štetnog prometa kroz moju deželu. I manje saobračajnih nesreća.

2. Vinjete su smišljene zato, da bi mi građani Slovenije manje plačali za putarinu. Jer mi plačamo izgradnju svojih autoputeva. Unotoč svim hrvatskim očekivanjima nisu vinjete zamišljene, da bi zezali Hrvate.

#20 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 05 August 2008 - 10:01

Da li te vinjete imaju neki elektronski vid zastite, cip ili magnetnu traku? Ako je u pitanju samo obicna nalepnica, mozda moze i da se napravi u domacoj radinosti :ph34r:

#21 Janez

Janez
  • Members
  • 41 posts

Posted 05 August 2008 - 11:15

Da li te vinjete imaju neki elektronski vid zastite, cip ili magnetnu traku? Ako je u pitanju samo obicna nalepnica, mozda moze i da se napravi u domacoj radinosti :ph34r:


Ne znam. Probaj. I javi, ako uspeš napraviti "orginal" :)

Ali ako je i kupiš, pa je ne zalepiš, imaš i ovu opciju: http://cgi.ebay.com/...idZp1638Q2em122

#22 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 05 August 2008 - 23:51

Ma super je to sto vama Slovencima godisnja vinjeta smanjuje troskove placanja ako putujete jako cesto. Ali kad su toliko pametni mogli su da osmisle vinjetu koja bi bila za 2-3 dana , recimo druge boje i koja bi mogla da se kupi samo ukoliko auto ima stranu registraciju. Nije nego... poenta je samo da se uzmu pare , a nadam se da ce svi ici zaobilaznim putevima makar iz principa

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 06 August 2008 - 12:21

A sta je toliki problem sa vinjetama, mislim cenovno? Pa koliko te kosta putarina da prodjes kroz ove nase raskopane polu-puteve samo jedared? A i zasto da ne uzmu pare? Ko nece, ne mora da ide kroz Sloveniju...

#24 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 09 August 2008 - 20:33

Poenta je sto nece da naprave vinjetu za 1-7 dana samo za tranzit. Poenta je u bezobrazluku. I Madjari i Austrijanci to imaju , a Slovenci nasli da se prave pametni.
Ja kad podjem iz Amsterdama kolima za Beograd , ne predstavlja mi nikakvu razliku to sto ce Slovenac da mi uzme 30-40 eura , ali ne dam mu ih iz principa ! Pre cu da ih potrosim negde u Austriji na neku glupost, nego da finansiram Slovenacki bezobrazluk.

#25 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 30 August 2008 - 00:25

A sta je toliki problem sa vinjetama, mislim cenovno? Pa koliko te kosta putarina da prodjes kroz ove nase raskopane polu-puteve samo jedared? A i zasto da ne uzmu pare? Ko nece, ne mora da ide kroz Sloveniju...


Pa nije bas tako prijatelju. Ako si pazljivo citao, onih 11 km autoputa, ako ides preko Maribora je kostao 80 eu(v)ro centi. Odjednom kosta 35 ev(u)rica. E to je krajnji bezobrazluk. Ja sam se prije par dana vratio s puta i nisam niti jednog centa potrosio u Sloveniji. Prije sam i u odlasku i povratku punio pun rezervoar u Sloveniji. Sada sam platio svjesno skuplje gorivo u Austriji, ali nisam nista ostavio u Sloveniji. Vinjetu sam zaobisao i ubuduce im je isto od mene, od sake do lakta, sta kosta da kosta. Ostajem pri svome kao i prije odmora: bojkot bandi. :ph34r:

#26 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 August 2008 - 08:38

Pa nije bas tako prijatelju. Ako si pazljivo citao, onih 11 km autoputa, ako ides preko Maribora je kostao 80 eu(v)ro centi. Odjednom kosta 35 ev(u)rica. E to je krajnji bezobrazluk. Ja sam se prije par dana vratio s puta i nisam niti jednog centa potrosio u Sloveniji. Prije sam i u odlasku i povratku punio pun rezervoar u Sloveniji. Sada sam platio svjesno skuplje gorivo u Austriji, ali nisam nista ostavio u Sloveniji. Vinjetu sam zaobisao i ubuduce im je isto od mene, od sake do lakta, sta kosta da kosta. Ostajem pri svome kao i prije odmora: bojkot bandi. :ph34r:


Tako je govorio Slobodan.

Baš si ih sad zajebao.

#27 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 30 August 2008 - 11:14

Tako je govorio Slobodan.

Baš si ih sad zajebao.


Ne znam jesam li ih zajebao, ali cime opravdavas vinjetu od 35 E za 20-ak km autoputa. U Austriji postoji tranzitna vinjeta, a u Sloveniji ne. Sav je fol u tome.

#28 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 24 December 2008 - 20:25

Moram nešto da napišem za naše drage i ljubazne susjede koji nas tako vole.

1. Slažem se, da je 35€ skupo za tranzit kroz Sloveniju. Ali postoje alternativne ceste. I postoje i alternativni pravci preko Madžarske. Pa slobodno. Biće manje gužvi i manje štetnog prometa kroz moju deželu. I manje saobračajnih nesreća.

2. Vinjete su smišljene zato, da bi mi građani Slovenije manje plačali za putarinu. Jer mi plačamo izgradnju svojih autoputeva. Unotoč svim hrvatskim očekivanjima nisu vinjete zamišljene, da bi zezali Hrvate.



bre ovi slovenci imaju odgovor na sve :ph34r:

#29 mustang289

mustang289
  • Members
  • 25 posts

Posted 13 February 2009 - 14:02

Vinjete su bile klasična predizborna smicalica Janeza Janše, da dobije par glasove na račun naplačivanja tranzitnim putnicima, a skoro đabe vožnje domaćima. Nije ni nova vlast zasad ništa promenila, ali biće i toga, ne može ovako da se krade u nedogled. EU je svoj stav dao, i negativno opisao SLO sistem.

#30 misterno

misterno
  • Members
  • 154 posts

Posted 16 February 2009 - 00:06

Mislim da je ovo retko viđen bezobrazluk da se mora kupiti najmanje polugodišnja vinjeta po ceni od 35 evra
Misle Janezi ubit paru na turistima koji putuju u HR


Evo da ti kaže srpski janez na ovu tvoju tvrdnju...
Ne pravi se lud i ne sakrivaj činjenicu da ja moram da platim za autoput od Zagreba do Splita i od Splita do Zagreba skoro 45 EUR-a, a ti se kod mene za 35 EUR-a voziš 6 meseci.
Jeste, moramo nekog malo da udarimo po džepu, to su uglavnom stranci, vi inače dolazite češće kod nas jer ste susedi, nama domaćima je super, jer se nikad jevtinije nismo vozili auto putevima, protočnost je povećana jer nema auto rampi, a budžet za ceste mora nekako da se napuni da bi se one održavale.