Jump to content


Photo
- - - - -

Vinjete u Sloveniji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 01 April 2008 - 21:19

Najjeftinija je 35 eura za automobile i vrijedi pola godine. Slovenci nisu predvidjeli nikakve jeftine vinjete samo za tranzit. Gastarbajteri, ostali turisti, ali i Hrvati koji će ići prema Austriji ili Italiji dodatno će biti olakšani za oko 260 kuna!

:rolleyes:
Spoiler! --Click here to view--

Mislim da je ovo retko viđen bezobrazluk da se mora kupiti najmanje polugodišnja vinjeta po ceni od 35 evra
Misle Janezi ubit paru na turistima koji putuju u HR

#2 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 01 April 2008 - 21:53

Ma bice i kod njih centage ovo je samo da vas nerviraju :rolleyes:

#3 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 01 April 2008 - 22:25

Ma bice i kod njih centage ovo je samo da vas nerviraju :rolleyes:

Ali tek krajem godine :huh:

#4 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 18 April 2008 - 16:15

EK: Slovenija ne smije diskriminirati strane vozače

BRUXELLES - Slovenija pri uvođenju sastava naplate autocesta vinjetama ne bi smjela diskriminirati putnike u tranzitu u odnosu na one koji autocestu koriste svaki dan, izjavila je u petak glasnogovornica Europske komisije Eva Kaluzynska.

"Svaki sustav financiranja mora poštovati Ugovor o Europskoj uniji, odnosno s tim želim reći da se ne bi trebalo kažnjavati ljude koji povremeno koriste auto-cestu u odnosu na one koju ju koriste svaki dan. Sve dok nema diskriminacije nema problema", izjavila je Kaluyzinska.

Slovenija je najavila da 1. srpnja namjerava uvesti cjelogodišnje vinjete za vožnju na autocestama po cijeni od 55 eura za koje se računa da će ih kupovati domaći vozači, dok bi vozači u tranzitu morali kupovati polugodišnje po cijeni od 35 eura, jer vinjete za kraća razdoblja nisu predviđene.

Ljubljanski dnevni list "Dnevnik u petak je objavio je da je Europska komisija privremeno zaustavila sufinanciranje izgradnje slovenskih autocesta dok se ne razjasni situacija oko uvođenja naplate cestarina preko vinjeta.

Glasgovornica Kaluzynska je opovrgnula navode iz "Dnevnika" kazavši da Komisija "nije stopirala ni suspendirala nikakav novac, jer iz Slovenije još nismo ni dobili nikakav projekt koji bismo mogli stopirati".
Prema srednjoročnom financijskom planu EU-a Slovenija bi trebala u razdoblju 2005.-2013. dobiti ukupno 256 milijuna eura za svoje ceste iz europskih kohezijskih fondova, od čega 28 milijuna u ovoj i 58 milijuna u sljedećoj godini. (Hina)

link

#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 July 2008 - 11:38

Bas sam se pitao hoce li neko postaviti ovu temu. Ne da sam ljut nego sam poludio. 35 E bez mogucnosti neke sedmodnevne ili 10-ak dana vazece vinjete u Austriji. Ebem ti i EU i gladne ljude. Ko ide na Maribor zna o cemu govorim. Desetak km autoputa, guzve kod naplate putarine, a onda voznja kroz sela dezele. Pa oni su veci dzon-obrazi i od njihovih uzora Austrijanaca. Mislim ne znam sta placamo. Ako se ide ljeti u sezoni odmora dionica se zna voziti i po 4 sata. Ako se vozi kasno nocu ne treba ti ni sat. Ali dobro, ja sam uvijek tocio pun rezervoar u Sloveniji, uglavnom 50 ili vise eura. Sada vise necu sigurno. Platicu 10-15 E vise u Austriji, a evo neki idu i na Madjarsku. Jednostavno ljuti. Bojim se obrisace mi se post inace bih stosta napisao. Niko nije vjerovao da ce to EU dozvoliti pa prodje. Nazalost, nemam love za avion inace bi ih najradije preletio.
Ako neko iz Slovenije ovo cita evo reakcije svih ljudi koje znam :) :ph34r: :D

#6 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 07 July 2008 - 12:42

Može im se pa naplaćuju :)

Jeste da je to potez koji se ne bi tolerisao nekon NE-EU zemlji ali ovako prođe.
Vinjete su smišljene isključivo kao deranje kože putnicima u tranzitu da bi na njihov račun Janezi finansirali izgradnju svojih autocesta :ph34r:

#7 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 07 July 2008 - 14:21

U suštini se radi o pokušaju uzimanja para na brzinu (po mom skromnom mišljenju). Vrlo brzo će se stvari dovesti u red.
Ako se ne varam u Švajcarskoj postoji samo godišnja vinjeta, ali po ceni od 20.- eur
Tako da očekujem da će i janezi dovesti u red svoje cene kada vide koliko para su na brzinu
zaradili/izgubili ovakvim kratkoročnim haračem.

#8 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 July 2008 - 16:16

U suštini se radi o pokušaju uzimanja para na brzinu (po mom skromnom mišljenju). Vrlo brzo će se stvari dovesti u red.
Ako se ne varam u Švajcarskoj postoji samo godišnja vinjeta, ali po ceni od 20.- eur
Tako da očekujem da će i janezi dovesti u red svoje cene kada vide koliko para su na brzinu
zaradili/izgubili ovakvim kratkoročnim haračem.


O tome i pricamo. Za 10-11 km autoputa i popravljenu cesticu ako ides preko Maribora je stvarno puno. Ali hebiga bato koga gladan q... napravi slabo ima pomoci. I ako zbog toga kako kazes kratkotrajnog haraca izgube umjesto da zarade ja cu sve pocikivati od radosti. Iskljucivo zbog njihovog bezobrazluka.

#9 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 07 July 2008 - 16:57

I ako zbog toga kako kazes kratkotrajnog haraca izgube umjesto da zarade ja cu sve pocikivati od radosti. Iskljucivo zbog njihovog bezobrazluka.

ne razumem kako bi mogli izgubiti ubirući harač :ph34r:

#10 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 July 2008 - 17:19

ne razumem kako bi mogli izgubiti ubirući harač :ph34r:


Eventualno ovako:
Ministar turizma Damir Bajs izjavio je da turiste treba uciti da izbjegnu slovenske vinjete. Imaju alternativne ceste. Vozi se duze, potrosi se vise goriva ali ne kupujes banditen-vinjetu. Naime ovako su Evropljani ocjenili tu vinjetu-BANDITEN
E pa ja sam spreman da vozim 2-3 sata duze, gorivo necu tociti u Sloveniji. Necu nista pojesti, hladan red-bull otpada, kavico otpada, ako mi se prisere (da oprostite) negdje gdje me niko ne vidi.
Ukratko BOJKOT BANDI!! :)

#11 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 08 July 2008 - 13:05

Već se pridigla poprilična hajka u Europi na janeze zbog ovog otimanja peneza.
Sad, tu će stradati i braća Hrvati odnosno turistička sezona, ali će zato i oni i Madžari dobro
razmisliti da li im se isplati da ubace zajednički nešto para za dogradnju puta od koridora koji
ide kroz Mađarsku do ulaska u HR. Time bi i Osterajci i Slovaki i Čeki mogli da obiđu janeze
swiftly & with style i stignu na najbliže im more. A kad ih jednom obiđeš, teško se vraćaš - emocije su čudo.
Pitam se samo šta će na sve to reći Italijani.
Sve u svemu jedan kratkoročni politikantski potez janeza bi mogao da im se obije o glavu na
duže vreme.
Kao što bi i mi prošli sa koridorom 10 da nema Bugara kojima su ukinuli sve fondove dok se ne uozbilje. :ph34r:


P.S.
Čudi me da janezi nisu još uveli ograničenje brzine na autoputu na 60km/h
To je jedini način da moraš zbog dosade i provedenih sat-dva u kolima da staneš na nekoj pumpi
u deželi. :)

#12 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 08 July 2008 - 13:42

Time bi i Osterajci i Slovaki i Čeki mogli da obiđu janeze
swiftly & with style i stignu na najbliže im more. A kad ih jednom obiđeš, teško se vraćaš - emocije su čudo.

Emocije su cudo, a i vec sam bio u Postojnskoj jami i inim destinacijama :)

P.S.
Čudi me da janezi nisu još uveli ograničenje brzine na autoputu na 60km/h
To je jedini način da moraš zbog dosade i provedenih sat-dva u kolima da staneš na nekoj pumpi
u deželi. :D


Nemoj da te cuju hebo te zivot, jos ce te i poslusati. :ph34r:

#13 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 09 July 2008 - 10:50

Nemoj da te cuju hebo te zivot, jos ce te i poslusati. :ph34r:


Ne bi me zacudilo da pomno prate reakcije populusa i da neko i ne procita ovo.
Mada pre mislim da ce politikantima za vrat stati domace stanovnistvo kad im padne poseta po vikendicama.

Emocije su cudo, a i vec sam bio u Postojnskoj jami i inim destinacijama


Jes vala bio sam, ali sam utekao pre vinjeta i nece me videti dok se ne opamete.
Uvek postoji aviJon za preleteti. :)

#14 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 11 July 2008 - 10:50

To sa vinjetama je sranje živo. I ja sam se najpre čudio, kako su mogli da stave samo polugodišnju i godišnju jer je svakome odmah jasno, da stradaju tranzit putnici. Dok se meni, koji živim ovde, smeška, da ću odsad za autoputeve platiti samo 55 jevra za godišnju vinjetu, stranci šize jer je jasno, da smo tim činom postali novodobni hajduci, koji pljačkaju po drumu.. :) I to sasvim legalno. A žalosno je to, što svoj čin opravdavaju Švajcarskim modelom. :D

Sve za pare, a ako uz to još sebi smanjiš količinu posla... :D Zamisli, koliko bi naporan intelektualni rad morao da obavi ovaj vinjeteninspektor prilikom proveravanja datuma važenja svake vinjete.... :ph34r: Tako sad samo proveri šoferšajbnu, dal je negde zalepljena, a sa svim ovim, dnevnim, nedeljnjim, mesečnim... vinjetama samo bi sebi povečali obim posla.. kao

#15 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 July 2008 - 11:50

To sa vinjetama je sranje živo. I ja sam se najpre čudio, kako su mogli da stave samo polugodišnju i godišnju jer je svakome odmah jasno, da stradaju tranzit putnici. Dok se meni, koji živim ovde, smeška, da ću odsad za autoputeve platiti samo 55 jevra za godišnju vinjetu, stranci šize jer je jasno, da smo tim činom postali novodobni hajduci, koji pljačkaju po drumu.. :) I to sasvim legalno. A žalosno je to, što svoj čin opravdavaju Švajcarskim modelom. :D

Sve za pare, a ako uz to još sebi smanjiš količinu posla... :D Zamisli, koliko bi naporan intelektualni rad morao da obavi ovaj vinjeteninspektor prilikom proveravanja datuma važenja svake vinjete.... :ph34r: Tako sad samo proveri šoferšajbnu, dal je negde zalepljena, a sa svim ovim, dnevnim, nedeljnjim, mesečnim... vinjetama samo bi sebi povečali obim posla.. kao


Ma kakav vinjeteninspektor? I kroz Austriju kad idem nikad me niko ne provjerava. Vjerovatno tu i tamo neko baci pogled, ne uvijek i ne svima. Dovoljna je prijetnja visoka kazna i niko ne rizikuje zbog tih 7-8 E. Ali 30E za 11 km puta, halo! Pa mora postojati varijanta za tranzit-putnike, a takvih je najvise. Turci koji ovih dana odlaze na odmor idu preko Madjarske. Mislim pricao sam sa par njih. Oni sve ukalkulisu i ako trebaju voziti sat-dva vise a da im ostane 15-20 E, oni ce izabrati tu varijantu. Ja recimo vise nikad necu u Sloveniji ni eura potrositi. Nikad. Taman da tu vinjetu veceras jos ukinu.

Edited by alpiner, 11 July 2008 - 12:19.