Jump to content


Photo
- - - - -

VN Bahreina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#151 Eddie_Y.N.W.A.

Eddie_Y.N.W.A.
  • Members
  • 42 posts

Posted 07 April 2008 - 16:49

http://www.formula1....008/4/7615.html
Ovo je zvanicno objasnjenje zasto je Hamilton udario Alonsa.E sad kome verovati :rolleyes:

#152 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 07 April 2008 - 16:59

Sad gledam zanimljivi klipcic na youtubetu...pogledajte i vi pre nego ga skinu ovi iz FOM-a...Prvih 9min trke u Bahreinu - onboard kamera

Na 1.21 Hamiltonu puca most krilo bez ikakvog kontakta sa drugim bolidom. Kasnije udaranje u Alonsa definitivno ima veze sa tim. Zbog cega to niko ne pominje ne bih znao da vam kazem... :rolleyes:


To je starks odmah i pomenuo. Hamilton je dva puta udario Alonsa. Ovo pucanje mosta je posledica tog prvog udarca.

#153 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 07 April 2008 - 17:10

Ima li ko snimak tog prvog kontakta? To bi bas voleo da vidim. :rolleyes:

#154 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 07 April 2008 - 18:22

Nisam video snimak ali sam pročitao da ga je malko čukno u prvom krugu. To je i Alonso rekao.
Pretpostavljam da je to uzrok pucanja.

#155 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 07 April 2008 - 18:45

Procitao sam i ja da mu je prvi put dodirnuo difuzor. Nisam video na snimku. Ako to nije uzrok moguce je da je most krilo puklo usled vibracija, a to nikako ne bi valjalo. Zato vas toliko i smaram oko ovoga... :rolleyes:

#156 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 08 April 2008 - 23:33

Jbt ovo sa avatarom i dalje deluje.



samo ga ti drzi jos :huh::)

a posle malo stavi i massu :rolleyes:

#157 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 08 April 2008 - 23:55

Evo još jednom.
Sve što si napisao stoji. Ali to nije moja tema. Kažem, da mi se čini da će ALO karijera poći istim putem kao i VIL posle njegove titule. Potpuno je ispravno to što pišeš da ove godine može da bude top ten, dogodine ili spor Renault, ili novi tim, na koji se mora navikavati. Jedina mogućnost da se vrati na vrh je prestup u Ferrari, što nikako ne bih voleo, ali nije nemoguće, jer se ja u tome ne pitam. Zato mislim da će da ode polako u prosek.


Koliko se godina navikavao KIMI na ferari prije nego sto je osvojio titulu? Poceo je sa Het trikom, zar ne?
I i u Mecki bi alonso osvojio titulu samo da nije bilo ultra bezobraznog forsiranja da British ruki postane sampion.



Poenta je upravo u tome da su se i svi ostali sudarali.
...
Logicka besmislica, stoga ne dokazuje nista.


Alo
Upotrijebi malo logiku umjesto sto je prodajes meni...
Ako su i ostali jednoako "sudarljivi" - zasto se onda nisu sudarali izmedju sebe?

#158 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 April 2008 - 00:06

Iskreno imam jednu teoriju... O Hamiltonu...

Cinimi se da je njegov omiljeni nacin treninga - simulatori - poceo da pokazuje svoju cijenu. Jednostavno na trci postoje neki drugi ljudi koji ti se ne sklanjaju, cak i kad si brzi.

Iskreno mu zelim jednog Bernoldija u Monaku :rolleyes:

#159 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 09 April 2008 - 01:32

Alo
Upotrijebi malo logiku umjesto sto je prodajes meni...
Ako su i ostali jednoako "sudarljivi" - zasto se onda nisu sudarali izmedju sebe?

Ko kaze da nisu? Svi oni su imali takvih incidenata tokom karijere.

Evo ti na brzinu nekoliko:

Prost i Pike:


Berger i Prost:


Berger i Andreti:
http://www.youtube.com/watch?v=-22hDvx3R5U

Covek je samo izvukao Senine udese i na osnovu tako odabranog uzorka zakljucio da je u 100% tih udesa ucestvovao Sena.

Mos' misliti, jako mudo...

Edited by Rad-oh-yeah?, 09 April 2008 - 02:06.


#160 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 09 April 2008 - 10:27

Ko kaze da nisu? Svi oni su imali takvih incidenata tokom karijere.

Tacno i to bez izuzetka! Svako ko je postigao nesto u F1 i u auto sportu uopste, je bio u takvim situacijama. Neko manje, neko vise, zavisi koliko je ravnopravnih konkurenata imao.

Edited by Uzice, 09 April 2008 - 10:28.


#161 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 09 April 2008 - 12:57

Evo i najboljih vremena po krugu:

1.Heikki Kovalainen 1:33.193 (cetiri najbrza kruga 49,50,51,52 a najbrzi je prvi krug posle drugog pit-stopa)
2.Nick Heidfeld 1:33.565
3.Felipe Massa 1:33.600
4.Kimi Raikkonen 1:33.709
5.Robert Kubica 1:33.775
6.Nico Rosberg 1:34.072
7.Jarno Trulli 1:34.204
8.Mark Webber 1:34.305
9.Timo Glock 1:34.807
10.Rubens Barrichello 1:34.855
11.Giancarlo Fisichella 1:35.057
12.Nelson Piquet JR 1:35.129
13.Fernando Alonso 1:35.194
14.Anthony Davidson 1:35.324
15.Sebastien Bourdais 1:35.333
16.David Coulthard 1:35.351
17.Kazuki Nakajima 1:35.433
18.Adrian Sutil 1:35.442
19.Lewis Hamilton 1:35.520 (jedan od 14 krugova ispod 1.36.000)
20.Takuma Sato 1:35.891
21.Jenson Button 1:36.125

#162 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 09 April 2008 - 13:21

Ima li ko snimak tog prvog kontakta? To bi bas voleo da vidim. :rolleyes:


evo ga

Posted Image

#163 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 April 2008 - 21:56

Sto se tice najbrzih krugova izdvojio bih Reanault i njihov ocaj.

#164 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 11 April 2008 - 09:12

Radoje je li i kod ovog prvog kontakta bio neko drugi krivac...

#165 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 11 April 2008 - 14:30

Ovaj prvi slucaj nisam video dosada, tek na ovoj animaciji. Izgleda da je ovde mali uleteo prilicno nepazljivo, ali ljudi to je trkanje i takve se stvari desavaju. Bilo je bar 7-8 identicnih situacija medju ostalim vozacima tokom guzve na startu, i na svakoj trci bude isto, i to se skoro ni ne primecuje. Od ovoga se pravi prica samo zato sto su u pitanju ova dvojica.

Nesto sto sam onomad napisao na jednom drugom forumu:

Nego, nesto [...] mi je palo u oci:

Prethodnu deceniju za vreme Sumaherove vladavine puno se moglo cuti da on nema pojma, da je imao najbolji bolid, da ume da pobedjuje samo kada krene sa prvog mesti ili kad ga kolega propusti... Daleko od istine! Sumi je bio bez ikakve sumnje najbolji vozac svoje generacije po kolicini sirovog talenta - onog sa cime se rodis i sto se ne moze nauciti - pride jos ucvrscenim nemackom gvozdenom disciplinom i totalnom posvecenoscu onome sto je tako dobro radio. Nisu ti rezultati slucajnost, iza toga stoji tezak rad i to mora da se ceni. Mozda ne bi bilo bas toliko titula i pobeda, mozda ne bi bas toliki rekordi bili oboreni da su u Ferariju odnosi bili malo drugaciji i da nije sve bilo njemu podredjeno ali sigurno da bi bilo mnogo titula i da bi padali rekordi i tako. Sumaheru se za vozacke sposobnosti zaista nema sta zameriti - ostaju tamne mrlje na "ljudskom liku" ali to je vec mnogo puta prezvakano pa da ne pokrecemo ponovo.

Slicno, za Alonza se moglo cuti kako nema pojma, da je imao najbolji bolid, da ume da pobedjuje samo kada krene sa prvog mesta a da inace samo taksira i skuplja poene... Opet gluposti, Alonzo je najkompeltniji vozac danasnjice i dve osvojene titule (dok je jos uvek Sumaher vozio!) sigurno da nece ostati jedine u njegovoj karijeri. Gledati ga na stazi je nesto posebno, nivo kontrole bolida koji prikazuje je za red velicine iznad vecine ostalih vozaca. Ostaje problem konfliktnog karaktera i narcisoidnost retko vidjenih razmera ali F1 nije takmicenje u popularnosti pa da pobedjuje najsimpaticnija licnost vec se racuna ko je najbrzi na stazi - a tu je Fernando uvek u samom vrhu.

Takodje i za Hamiltona slusamo kako nema pojma, da ima najbolji bolid te da ume da pobedi samo kada krene sa prvog mesta... Hm, da li ovde nesto odjekuje? :rolleyes: Neverovatno kako se sva trojica, svaki po nivou talenta lider u svojoj generaciji, ali takodje pomalo kontroverzan zbog nekih svojih karakternih osobine, osporavaju na potpuno isti nacin! prosto coveku dodje da se zapita zar ovi sto kude ne umeju vise da smisle nesto originalno?

U svakom slucaju, nije to bez veze, ima razloga sto bas ova trojica a ne neki drugi izazivaju takve reakcije i polarizaciju medju publikom. :huh: