Jump to content


Photo
- - - - -

Gang Of Four u Beogradu!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 28 March 2008 - 17:19

pocetna cena ulaznica - 2000 din. bice i preko eventima i bilet servisa.

#2 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 March 2008 - 03:02

Odlican band. Imao sam davno, davno, njihov album sa kojeg se secam samo Paralyzed, ali je bio kompletno dobar. Ko bi rekao da jos postoje?
Ne znam puno o njima, nije bas moja muzika, ali kad su mogli onako dobar album da izbace i ostalo mora biti dobro.

Edited by down with the sickness, 31 March 2008 - 03:11.


#3 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 31 March 2008 - 15:19

evo kako su to hrvati danas najavili u jutarnjem:

Organizatori zagrebačkog Bijenala 1981. godine, koji su poslušali savjet Dražena Vrdoljaka i doveli Gang Of Four, odigrali su jedan od najdalekosežnijih poteza u povijesti ovdašnje rock scene.

Epohalni koncert “četveročlane bande“ ostavio je neizbrisive tragove, na predgrupama Haustoru i Šarlo Akrobati, na posjetiteljima Bijenala zatečenima u špici novovalne euforije, a potom i na pasioniranim slušateljima Jugotonova izdanja albuma “Solid Gold“ koje se izvrsno prodavalo u svakom većem gradu bivše države, iako Gang Of Four uopće nije dobro kotirao na engleskim i američkim top-listama.

Ime kultnog engleskog post-punk sastava moglo se najlakše pročitati kao asocijacija na zloglasnu “četveročlanu bandu“ iz kineske “kulturne revolucije“, ali Gang Of Four su se zapravo referirali na “veliku četvorku“ teoretičara strukturalizma (Levi Strauss, Foucault, Barthes i Lacan). Intelektualni i ljevičarski background pjevača Jona Kinga, gitarista Andyja Gilla, bubnjara Huga Burnhama i basista Davea Allena dobio je novo značenje nakon zajedničke punkerske inicijacije na jednom njujorškom koncertu Ramonesa i Televisiona.

Studenti umjetnosti iz Leedsa malo kasnije su u dva genijalna albuma “Entertainment“ (1980.) i “Solid Gold“ (1981.) provukli zapanjujuće originalnu mješavinu prštavih gitara s isprepletenim utjecajima Jimija Hendrixa i Wilca Jonhsona, izbijeljenih funk ritmova, permutiranog dub-reggae zvuka, avangardne atonalne glazbe i provokativnih antikapitalističkih poruka. Potpisali za EMI, što im je trebalo otvoriti sva vrata u Londonu. Međutim, bili su zaustavljeni već na prvom velikom koraku, u najgledanijoj TV emisiji “Top of the Pops”.

Zbog “prezervativa u džepu“ iz pjesme “At Home He’s a Tourist“ BBC-ijevi producenti pokušali su ih cenzurirati. Gang Of Four nije popustio, i to je bio početak njihova povlačenja u underground. Premda su najutjecajniji rock kritičari tog vremena prepoznali “Entertainment“ i “Solid Gold“ kao remek-djela post-punka, EMI je vrlo brzo odustao od ulaganja u neposlušan band i prebacio se na Duran Duran.

Gang Of Four su se razišli 1984. godine, ali njihov odjek se neprestano vraćao, katkad i u pjesmama najvećih rock bandova poput U2, R. E. M. i Red Hot Chili Peppersa, koji su uzeli Andyja Gilla za producenta prvog albuma. Dva kratkotrajna okupljanja benda u 90-ima možda nisu bila dobro tempirana, ali posljednji comeback pokrenut 2004. udruživanjem originalne postave na snimanju “remake“ albuma “Return The Gift“ dogodio se u pravo vrijeme.

Do danas su stasale barem dvije generacije retro-new wave i disco-punk bandova, od LCD Soundsystema i The Rapture do najnovije britanske atrakcije Foals, kojima Gang Of Four znači isto ono što je starim punkerima značio Velvet Underground. Zbog njih se ni gostovanje u Pauku ne može svrstati među nostalgična rokerska okupljanja sa starcima u prvom planu. Gang Of Four dolazi u Zagreb s reputacijom jednog od najutjecajnijih bandova na svijetu. Provjerite što to znači!



#4 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 10 April 2008 - 21:31

Youtube Video ->Original Video


#5 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 12 April 2008 - 16:50

karte od sinoc u pretprodaji na blagajni skc-a i svim prodajnim mestima eventima - 2000 din.

#6 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 12 April 2008 - 19:06

Youtube Video ->Original Video


yebo kopolu, bolje da si neki live od skoro nakacio. jel nemaju oni problem sa politickom nestabilnoscu da ne zarobim dva soma zabadava?

Edited by dexxxter, 12 April 2008 - 19:06.


#7 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 12 April 2008 - 19:22

yebo kopolu, bolje da si neki live od skoro nakacio. jel nemaju oni problem sa politickom nestabilnoscu da ne zarobim dva soma zabadava?

jebo!! :rolleyes:

nije bilo nikakvog pominjanja 'politicke nestabilnosti'. uostalom, ista agencija radi i kejva, pa ni to nije otkazano.

#8 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 13 April 2008 - 10:28

Ako može neka set lista sa nedavnih koncerata. Trebalo bi da napravim play listu za plejer i poturim đevojci da se pripremi za spektakl.
Na oficijelnom sajtu nema ili ja ne umem da nađem.

#9 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 13 April 2008 - 11:04

ovo sam nasao u mojo-u iz aprila 2005, nije bas nedavno. uglavnom, znam da sviraju brdo 'entertainment!' + 'solid gold' + par kasnijih hitova.

what we all want
not great men
ether
parade myself
paralysed
he'd send in the army
return the gift
at home he's a tourist
anthrax
why theory?
natural's not in it
to hell with poverty
a hole in the wallet
we live as we dream, alone
damaged goods
i found that essence rare

#10 Furyo

Furyo
  • Members
  • 18 posts

Posted 13 April 2008 - 11:20

Nakon deset godina cekanja, konacno mi se ukazuje prilika da vidim jedan od najboljih novotalasnih sastava. Neka francuska televezija je prosle godina emitovala njihov nastup i mogu vam reci da po energicnosti ne zaostaju za koncertima sa pocetka osamdesetih. Cena karte je na evropskom nivou, ipak, ovakva prilika se ne propusta.

#11 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 13 April 2008 - 11:32

Nakon deset godina cekanja, konacno mi se ukazuje prilika da vidim jedan od najboljih novotalasnih sastava. Neka francuska televezija je prosle godina emitovala njihov nastup i mogu vam reci da po energicnosti ne zaostaju za koncertima sa pocetka osamdesetih. Cena karte je na evropskom nivou, ipak, ovakva prilika se ne propusta.

da, svi moji izvori kazu da su sada mozda i bolji. jbg, licno ne varim reunione, ali sudeci po recenzijama koncerata, te komentarima nekih ljudi kojima verujem - ovo ce da bude rasturacina. ono sto me posebno raduje jeste da su okupljeni u prvoj postavi, onoj koja je snimila remek-dela new wavea/post punka, dakle, prva dva.

cena karte mora da bude tolika jer je agencija bila nemilosrdna sa honorarom i ostalim uslovima. kako god, ne samo da ce oni da budu vrhunski, vec smo u obavezi (ugovor) da im obezbedimo i vrhunski razglas, svetlo i ostale jebade, a to sve kosta u pm.

pocinje tacno u 9, nema predgrupe, vrata baste skc-a ce se otvoriti vec oko 7 da bi se izbegla guzva koju ocekujemo.

evo par fotki sa skorijih koncerata:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#12 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 14 April 2008 - 06:50

ovo sam nasao u mojo-u iz aprila 2005, nije bas nedavno. uglavnom, znam da sviraju brdo 'entertainment!' + 'solid gold' + par kasnijih hitova.

what we all want
not great men
ether
parade myself
paralysed
he'd send in the army
return the gift
at home he's a tourist
anthrax
why theory?
natural's not in it
to hell with poverty
a hole in the wallet
we live as we dream, alone
damaged goods
i found that essence rare

Samo je nekoliko bendova za koje bi dao toliku kintu ali ovo će vredeti svaki dinar. Jedva čekam.

#13 pink_moon

pink_moon
  • Members
  • 87 posts

Posted 15 April 2008 - 10:50

u zagrebu sviraju 10.5. karta je nešto jeftinija nego za bg koncert; 120kn u pretprodaji, 140 na dan koncerta. can't wait :rolleyes:

#14 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 15 April 2008 - 11:33

ovo sam nasao u mojo-u iz aprila 2005, nije bas nedavno. uglavnom, znam da sviraju brdo 'entertainment!' + 'solid gold' + par kasnijih hitova.

what we all want
not great men
ether
parade myself
paralysed
he'd send in the army
return the gift
at home he's a tourist
anthrax
why theory?
natural's not in it
to hell with poverty
a hole in the wallet
we live as we dream, alone
damaged goods
i found that essence rare

Šteta što na spisku nisu 5-45 i History's Bunk... :rolleyes:

#15 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 15 April 2008 - 11:58

e pa sad.. :rolleyes: