Jump to content


Photo
- - - - -

Cipiripi i ostali kremovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#16 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 26 March 2008 - 19:56

Posted Image


Bas htedoh da je pomenem, kao iznenadjujuce dobar za nase uslove. Moj favorit je Nutela, naravno, a iz detinjstva pamtim Kinderladu. Moram da priznam, da mi se nikad nisu dopadali ni Eurokrem niti Cipiripi.

#17 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 26 March 2008 - 22:31

Posted Image


Fantastican krem! Nisam probao linoladu, moracu da je proverim, nutela i eurokrem su klasika. Cipiripi i fineti su druga liga. Najtoplije preporuke za jaffinu nugatu, licno poznajem zenu koja ju je "dizajnirala" i stoga zasigurno znam da je jedan od, po sastojcima, najkvalitetnijih kremova kod nas. Probajte, necete se pokajati.

Edited by nvukelic, 26 March 2008 - 22:32.


#18 Noblica

Noblica
  • Members
  • 361 posts

Posted 26 March 2008 - 22:42

Odgovor iz Podravke.

Poštovani,

vezano na vaš upit glede Kinderlade, možemo vam reći da Kinderlada kao proizvod više ne egzistira na tržištu. U prvoj polovici 90-tih godina prošlog stoljeća proizvođač Ferrero je prilikom lansiranja novog kremnog namaza na tržište ugasio proizvod Kinderladu. :rolleyes:

Podravka je, obzirom na višegodišnje iskustvo u proizvodnji Kinderlade, nakon prekida suradnje s Ferrerom lansirala vlastiti visokokvalitetan kremni namaz s neodoljivim okusom lješnjaka i mlijeka, pod brandom Lino lada.

S poštovanjem,

Marketing.

A da li je neko video kod nas Linoladu Milk?

Attached File  linoladamilk.jpg   28.76KB   81 downloads

#19 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 26 March 2008 - 23:09

A da li je neko video kod nas Linoladu Milk?

Attached File  linoladamilk.jpg   28.76KB   81 downloads

ne. ali deluje primamljivo.
ako neko vidi (i proba), neka javi kakav je.

#20 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 27 March 2008 - 14:15

Ah Kinderlada... :huh: To je bio krem!!! Iako sam imao prilike da uživam u blagodetima ovog krema tokom ranog detinjstva, ovaj krem mi je i dan danas ostao u glavi, i nekako pamtim njegov ukus. Definitivno najbolji krem koji je ikada postojao. Mislio sam da ga nema jer ga više ne uvozimo, a nisam ni sanjao da je prestala njegova proizvodnja. Za linoladu sam prvi put čuo 2004. godine da je u stvari to Kinder-lada, i dok je nisam probao nisam se smirio. Lino-lada podseća,ali definitivno nije Kinder-lada. Čuo sam i za all white lino-ladu, ali je nikada nisam video kod nas. Po meni, najbolji krem na našem tržištu je lino-lada. Euro-krem i nutela su dobri, nugata i tango nisu loši, mada druga liga. Fineti mi se, od preterane upotrebe devedesetih ogadio, tako da ne mogu da ga smislim. O kremovima malih privatnih Zozovača like firmi ne bih ni da govorim i ne treba ih probati, osim ako ne želite da svetlite u mraku :rolleyes:
Cipiripi volim zbog belog, koji je drugačiji od svih ostalih belih :)

#21 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 28 March 2008 - 15:40

Probao sam Tango i ne svidja mi se.





Proizvodi Banini.

#22 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 28 March 2008 - 16:07

Probao sam Tango i ne svidja mi se.


A sto,jel mozes da opises?

A za Cipiripi,neko rece vec,"beli" deo mi se svidja,jeste nekako drugaciji.. :rolleyes:

#23 mariah

mariah
  • Members
  • 141 posts

Posted 28 March 2008 - 16:33

Odgovor iz Podravke.

Poštovani,

...
U prvoj polovici 90-tih godina prošlog stoljeća proizvođač Ferrero je prilikom lansiranja novog kremnog namaza na tržište ugasio proizvod Kinderladu. :rolleyes:

Podravka je, obzirom na višegodišnje iskustvo u proizvodnji Kinderlade, nakon prekida suradnje s Ferrerom lansirala vlastiti visokokvalitetan kremni namaz s neodoljivim okusom lješnjaka i mlijeka, pod brandom Lino lada.
...


hmm, ovo pitanje je već iz oblasti prava, ali da li onda Ferrero, nakon što je ugasio Kinderladu, više ni nema prava nad originalnim receptom Kinderlade? Da li bi onda Podravka ili neko drugi mogao da proizvodi krem potpuno identičan Kinderladi, a ne samo da liči, kao Linolada? Ta Kinderlada je toliiiiko legendarna i fenomenalna, da bi stvarno bila šteta, ako se ne bi obnovila proizvodnja po originalnoj recepturi.

Inače, nevezano za Kinderladu, probala sam krem "Kremino", i bacila celu teglu nakon jedne kašičice belog i crnog.

#24 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 28 March 2008 - 18:09

A sto,jel mozes da opises?


Ne svidja mi se, ne mogu da opisem, neki vestacki ukus. Ukusi belog i crnog dela su skoro identicni. :rolleyes:





Sto se tice Kinderlada-Linolada odnosa, ocigledno je da su gospoda iz Podravke, napravili sto je blize moguce krem slican Kinderladi, a da ih ovi ne tuze.

#25 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 28 March 2008 - 18:11

Ne svidja mi se, ne mogu da opisem, neki vestacki ukus. Ukusi belog i crnog dela su skoro identicni. :rolleyes:





Sto se tice Kinderlada-Linolada odnosa, ocigledno je da su gospoda iz Podravke, napravili sto je blize moguce krem slican Kinderladi, a da ih ovi ne tuze.


jedina (mada bitna) razlika koju sam ja primetio je da linolada ima ukus na kikiriki, dok je kod kinderlade to samo lesnik (u crnom) i badem (u belom).

naravno...sasvim je moguce da to potpuno uobrazavam :huh:

belo iz kinder lade se josh uvek moze probati u Kinder Hippo keksima.

#26 mariah

mariah
  • Members
  • 141 posts

Posted 28 March 2008 - 21:58

Sto se tice Kinderlada-Linolada odnosa, ocigledno je da su gospoda iz Podravke, napravili sto je blize moguce krem slican Kinderladi, a da ih ovi ne tuze.


I meni se čini da im je to bila ideja vodilja.

Mada mislim da je skroz bez veze da neki proizvođač ima recept i originalno pravo za nešto, da to ne proizvodi, kao što to čini Ferero sa Kinderladom, i da onda povrh svega još ni ne da nikome licencu.

Gde je logika u svemu tome? :rolleyes: :huh:

Kome treba metafizički krem Kinderlada?

#27 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 29 March 2008 - 09:57

Logika novca.

#28 mariah

mariah
  • Members
  • 141 posts

Posted 29 March 2008 - 10:36

Logika novca.


Da. Na logiku novca mislim da je odgovor isto tako logika novca. Ja više neću konzumirati ferrerove proizvode.

#29 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 29 March 2008 - 18:04

Eh, sad. Ne treba biti toliko ljut. Meni je to isuvise mali razlog.

#30 mariah

mariah
  • Members
  • 141 posts

Posted 30 March 2008 - 09:57

Eh, sad. Ne treba biti toliko ljut. Meni je to isuvise mali razlog.


Krosh, nisam ni najmanje ljuta, naprotiv, emotivno sam super :huh: . Samo sam odlučna, ništa drugo.

Kada bi svi bili tako odlučni, i podržali ono što im se sviđa i što cene, i obrnuto, da li bi bilo koji moćnik ili moćnici mogli da rade narodnoj masi šta hoće? I don't think so.

Inače i za mene je stvarno isuviše mali razlog za obustavljanje proizvodnje Kinderlade neka eventualna finansijska računica ferrera. Loša prodaja nemoguće da je bila razlog, forumi su prepuni ljudi koji su obožavali Kinderladu. I među prijateljima svi imaju samo fenomenalne uspomene na ovaj krem. Znači, moguće da su hteli da naprave neki za njih bolji posao, i ostavili sve te obožavaoce, uključujući mene, bez omiljenog proizvoda. To mi se ni malo ne sviđa, so, neću više konzumirati njihove proizvode. Tako to inače rade i u razvijenom svetu, pa hajde malo da im se približimo :rolleyes: .

Edited by mariah, 30 March 2008 - 09:59.