Jump to content


Photo

Slobodan Samardzic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#16 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 21 March 2008 - 00:46

Problem je, dakle, ne u budalastom pismu, koje kruzi kako cujem po zgradi UN , kao dobra zayebancija, nego u postupku coveka ...

Ovo je zanimljiv detalj. Posto si, ocito, insider, objasni nam kako to pismo kruzi i kako se ta ekipa tamo zabavlja. Sta pise tamo, pa se digla takva zayebanciya?
Mislim, jeste Samardzic glup i smijesan, ali ima jaku konkurenciju u Srbiji.

#17 McRorry

McRorry
  • Members
  • 5 posts

Posted 21 March 2008 - 08:29

Nisam pristalica ideje da svaka shusa,i budala, koja se u Srbiji bavi politikom dobije svoj topic, jer bi to bilo zaista preobilno i bolno stivo, ali doticni gospodin svojim izjavama i delima uspeva vec duze vreme da kod mene izazove onaj osecaj gadjenja i mucnine koji sam imao svojevremeno gledajuci perjanice JULa kako lupetaju na TV ekranima ( Seca li se neko Dragane Kuzmanovic , Deska Stanojevica, Ivana Markovica,Milovana Bojica...)?

Elem, konkretan povod otvaranja ovog topica je potez koji je ovaj budalasti "ministar" sebi dozvolio juce ......Naime, covek je, mrtav ladan, napisao pismo u svoje ime , a na racun cele vlade, savetu bezbednosti , gde je natrabunjao neke gluposti, koje same po sebi nisu vredne pomena, sem kao materijal za medicinski karton, koji ce , izgleda uskoro da mu bude otvoren u "Lazi"........pljunuo na marku, zalepio kovertu, i poslao na ruke generalnom sekretaru UN ???????????

Problem je, dakle, ne u budalastom pismu, koje kruzi kako cujem po zgradi UN , kao dobra zayebancija, nego u postupku coveka, koji sebi dozvoljava da vodi potpuno privatnu politiku u vezi Kosova, kao da mu je, kako se to , prozaicno kaze...Srbija dedina prchija, a on se ponasa kao suludi Don Kihot, naravno, koji bi u domacoj verziji trebao po njemu da vise lici na Milosa Obilica.......i nije problem, opet ni to, sto umesto na Obilica, u svojim budalastim gestovima vise podseca na Markovog Sarca, nego u meni neshvatljivoj cinjenici , da se jedan bezlicni , mali , do juce anonimus drzne da potpuno neovisno od svih drzavnih institucija sprovodi korespondenciju sa medjunarodnim ustanovama , a navodno u ime vlade Srbije......takav poremecen um, moze po toj logici i da objavi rat NATOu ( 2 poluvreme ), bez konsultacije sa bilo kim.......zato sto on konta da je to skroz u redu, onako patriJotski, do yaya.........

Ovakve ispade drzavnih sluzbenika nismo imali cak ni u vreme pokojnog satrapa, jer se tada bar znalo, ko je glavni siledzija u Srbiji, a danas se svaka kafe kuvarica ( pod uslovom da je clan DSSa ) moze oglasiti protesnom notom , ili "konstruktivnim predlogom" u ime vlade Srbije......



Moj profesor matematike iz srednje skole je lepo rekao: " Politika je kurva, a ko se mota sa kurvom zna se sta dobije..." . Svi politicari generalno gledano su najobicniji karijeristi, ljudi koji se shatro bave politikom da bi pomogli svojoj drzavi i svom narodu a s druge strane cilj je pribavljanje odredjenog drustvenog statusa i naravno LOVE. Politicar ti je danas marioneta u dzepu ljudi sa velikim kapitalom i jos vecim interesom a sve to je diskretno sakriveno od nas obicnih ljudi putem predizbornih kampanja u kojima nam se obecavaju brda i doline i sta vec, pres konferencija za novinare sa zvanicnim saopstenjima koja nemaju veze sa zivotom itd. Pravu igru iza zavese mi ne vidimo.

Zato, nemojte da se przite jer i taj Samardzic i taj Loncar i svi ostali su tu sa nekim razlogom jer svoj posao rade bas kako treba i kako im je receno.

Stoga, kad dodje vreme ovih novih izbora, dobro cu da razmislim da li cu da glasam jer nijedna od tih opcija nije moja opcija. Osecaj krivice i gadjenja jer sam zaokruzio neki broj na glasackom listicu mogao bi da potraje veoma dugo a ja jednostavno takav luksuz sebi ne mogu da priustim

#18 inagadadavida

inagadadavida
  • Banned
  • 409 posts

Posted 21 March 2008 - 23:13

Srbija je u debelom problemu ali ovo bi ipak bilo previse. U pitanju je neka zajebancija a Ilic magistar Velimir je na pitanje kako komentarise da je najpopularniji politicar medju homoseksualcima odgovorio nesto kao "pa sta ja mogu ako im se svidjam".



Velja ......metroseksualac.... :rolleyes:

#19 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 22 March 2008 - 14:27

[/b]

Velja ......metroseksualac.... :rolleyes:

Gej komunitet Srbije se pali na Velju Ilica - ovo je jos jedan u nizu dokaza da sa Srbijom nesto nije u redu i da ne mozemo da zivimo zajedno :huh:

#20 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 22 March 2008 - 14:34

Gej komunitet Srbije se pali na Velju Ilica - ovo je jos jedan u nizu dokaza da sa Srbijom nesto nije u redu i da ne mozemo da zivimo zajedno :rolleyes:

Ma jok, ja mislim da bi nas Siki - Silvana, bio u stanju da sa Veljom napravi svetski sou - recimo u Boki-Rokiju. Svi mostovi su dobrodosli :huh:

#21 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 March 2008 - 16:49

Ne znam sta je cudno. Pa pravi muskarac mirise na znoj, luk i rakiju. :rolleyes:

#22 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 23 March 2008 - 16:53

Ne znam sta je cudno. Pa pravi muskarac mirise na znoj, luk i rakiju. :rolleyes:

Je li, a imas li ti zensku :huh: ?

#23 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 25 March 2008 - 00:47

Je li, a imas li ti zensku :huh: ?


Naravno, onako bas po mjeri, kakvo zensko i treba da je. Noge dlakave, pivu pije iz flase i podriguje ko mornar. :rolleyes:

#24 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 March 2008 - 01:12

Naravno, onako bas po mjeri, kakvo zensko i treba da je. Noge dlakave, pivu pije iz flase i podriguje ko mornar. :rolleyes:


A ti joj ceses ledja :huh:?


Ti nisi zdrav bre roterdamche, bas me nasmeja. Sad cemo popiti po warn :)

#25 rahatmeister

rahatmeister
  • Members
  • 27 posts

Posted 25 March 2008 - 18:55

Mislim, jeste Samardzic glup i smijesan, ali ima jaku konkurenciju u Srbiji.

Samardžić je opasan pion svog nenormalnog šefa.Ja kad ga vidim kako sa onim brčićima i onom frizurom sa razdeljkom (tzv bukvar) i u onim sivim,JUL-ovskim odjelima poručuje "Vratićemo im",ko da gledam Mileta Martića iz najgore kninske faze.Sad mimo ostalih potura neki svoj plan za neko razrešenje problema koje su smislili on i njegov dementni šef.Ma sjajno...
Mogu se kladit da će,nakon što UNMIK naravno iskulira taj plan,prva legitimna stvar biti balvani.

Here we go again,all the way from the start...

#26 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 30 March 2008 - 16:47

Pogled u dnevnik S.Samardzica :rolleyes:

"Nismo sami" ili "Kosovo je Srbija", deo treći.

(napomena: sledi tekst koji se mogao naći u dnevniku Ministra za Kosovo i Metohiju, dan pre sednice Vlade na kojoj je odbijen njegov zahtev, stavljen pod oznaku "Poverljivo" da se kampanja "Kosovo je Srbija" finansira više od milion evra. Vest je ovde.)

Sreda, 26. mart, 13.30h.
U ovom satu i minutu čiji brojevi me podsećaju na slavnu pobedu Cara Dušana kod Velbužda (sada Đustendila, EU) završavam obračun za nastavak kampanje „Kosovo je Srbija”.

Jedan bilbord nedeljno u proseku košta oko 4.456,90 rubalja, da zaokružimo na 4.500,00. Dobro, 125 evra, ovi iz Vlade će me lakše razumeti ako računam u toj valuti. Štampa za bilbord je oko 40, dakle 165 evra po bilbordu nedeljno. Mislim da bi 1.000 bilborda za Srbiju bilo dovoljno. U inostranstvu se nećemo oglašavati, to je kontraproduktivno, jer nismo sami.
Šta je 165.000 evra prema svetoj istoriji. Kako ću pred pretke?

Da bi priča delovala uverljivije, poslao sam sinoć onu dvojicu junoša iz stranke da zalepe prvi bilbord o mom trošku – nek’ vide kako je lep i da mi je stalo do kampanje. Tražio sam dobru lokaciju, ali od defetističko-antikosovskog „Bolje vrabac u ruci nego golub na grani” na engleskom nismo pronašli Bog-zna-šta.
Jedan od junoša primetio da se reč „Srbija” ne vidi baš najbolje iz daljine, drugi mu odgovorio da se reč podrazumeva, zamalo se pobiše.


13.55h:

U ovom minutu koji me podseća na preranu smrt našeg najvećeg osvajača i zakonopisca, uz čiju pomoć bi, da je duže poživeo naš bio i Carigrad (danas Istanbul, uskoro EU) shvatam: 2.000 bilborda, nek’ crkne škrtost.


14.20h:

U ovom minutu koji me ne podseća ni na šta osim da sam gladan, shvatam da su nam potrebne i majice. Jedna majica sa štampom je oko 4 evra, ne moraju da budu neke baš skupocene. Šest miliona i sedamstotina hiljada građana x 4 evra... Mnogo je, ljutiće se i Voja. Da podelimo samo našima: trista hiljada puta 4 evra
Šta je 1.200.000 evra prema večnosti i Kosovskom zavetu?


18.04h:

U ovom minutu koji me inspiriše da i ja kao kolega Ristivojević obučem Avirex jaknu i sam spojim te šine i pragove i povežem svu železnicu u jedno, Ustanak podignem ako je potrebno, razmišljam da li sam tražio dovoljno para? Nisam uračunao cenu štampe nekoliko hiljada CD-ova sa multimedijalnim prezentacijama, blokčiće i postere „be-nula” formata na kojima jasno piše da je Kosovo Srbija i da su granice nepromenljive. Pred tolikom odštampanom površinom svaka naša, čak i netačna argumentacija jednostavno dobija novi polet i snagu, deluje uverljivije.


18.15h:

Da li sam autorima kampanje rekao da se njihov rad na kampanji vodi kao volonterski i kao dokaz da nas Slovenija, uprkos priznanju lažne nezavisnosti zapravo podržava? Je’l znaju da čitaju ćirilicu?


18.35h:
Pogled na sat me podseća na Prvi srpski Ustav i njegovu dugu pripremu. Tu se vidi napredak tehnologije: mi smo naš napisali mnogo brže! Ali, da se ne prepuštam sanjarenju, razmišljam o sledećem: da li će projekat, ako stavim i oznaku „Poverljivo”, delovati sugestivnije?


19.03h:
Šetnja pored dvora bi baš dobrodošla da razbistrim misli i pripremim ekspoze za sutrašnju sednicu Vlade. Ne vidim razloga da mi ne odobre tih tričavih 6 miliona i sedamstotina hiljada, to je samo evro po glavi stanovnika za najskuplju Srpsku reč!


19.45h:
Šetajući pored hotela Jugoslavija srećem prijatelja koji mi kaže da novac neće biti problem – novca nema! Dosta je otišlo na neplanirane troškove, savetuje me da budem umeren sutra na sednici Vlade.

19.48h:
Zagledan u reku što se uliva u prijateljsko Crno More, razmatram da broj majica smanjimo samo na one koji će tokom kampanje biti na terenu. Time štedim oko 1.199.800 EUR, što drastično smanjuje troškove kampanje.

20.00h:
Čitam e-mail iz Slovenije. Kažu da razumeju ćirilicu ali da se nismo baš razumeli.
Odmah zatim i e-mail ko-autora koji itekako razume ćirilicu, branio je čak nekoliko puta i na stranim teritorijama, ali složaj samoglasnika, suglasnika i uzvičnika koji mi šalje nije baš primeren jednom patrioti, pa bio i ideološki blizak koalicionoj stranci.


20.04h:
Štucujem brkove i biram plavo-belo-crvenu kombinaciju za sutrašnju sednicu. To će mi dati na ozbiljnosti. Crvena ili plava? Čitao sam kod jednog šaljivdžije da i predsednik ima savetnika za kravatu. Koga ja da pozovem? Jedini među nama koji je važio za čoveka od stila poslednji put se slikao go i sa mačem u ruci. Od one dvojice junoša jedan ne ume da veže kravatu a drugi ne ume da je skine.
Komplikovano.


20.08h:

Milion će biti dovoljno. Sto hiljada evra na bilborde, dvesta evra za majice, ostatak za autore, istraživače, anketare, analitičare, savetnike, fotografe, heraldičare, tipografe, onog Sandrinog malog što se razume u Šopofot i Korel, meni ostane taman da pokrijem troškove stranci za korišćenje prostorija tokom kreativnih sastanaka, bili smo glasni a i popili smo dosta kafe, valjalo bi nadoknaditi. Ako pretekne koji dinar, zatrebaće za dalji rad na projektu.

Za danas je dosta.
Crvena kravata, ipak.

Oj tirani, čujte, ne treba vam kriti,
I pobeda naša crvena će biti...

Četvrtak, 27. mart 2008.


19.41h:

Nisam imao snage da unosim nove redove u dnevnik.
Niko ne bi razumeo kako sam odbijen.

Jedino je Ministar što prodaje medijski prostor rekao da mogu da dobijem popust u visini podrške stranci u narodu, što je zaista neprihvatljivo nisko.

Sada znam kako je bilo predsedniku Vlade, gospodinu Dragiši Cvetkoviću dok je slušao „Ne!” u višeglasju tog dalekog marta.

Javio sam im da odštampaju desetak majica za skup za našeg kandidata za gradonačelnika i to o mom trošku. Neka vide da nisu sami.

Prebirem po gitari, misli mi plove...

A-mol, C-dur,
D-mol... A-mol....
E... E-7....

... Koliko puta sam ljubio stranca,
i bio kao Voja kraj Putina,
koji ne leti do Ruskih visina,
i ne zna tajnu skrivenu u stepi.

On je u tijelu punom želja,
sa usnama željnim još molebana,
al` nikog nema ko je svoj,
i ova zemlja se ne zove dom.

U tom Ustavu je svaki kamen,
ili da Sever čuvam za sebe,
al` to je samo snoviđenje,
koje mi kaže,
„Ratujte.”

Ne znam kad i ne znam gdje,
ići ćemo istom stranom sudnice,
vjeruj mi dušo,
srešćemo se,
u svetskoj tajni,
mi nismo sami...


preuzeto sa http://brandophobia.mojblog.co.yu

#27 Prishtinalia

Prishtinalia
  • Members
  • 40 posts

Posted 02 April 2008 - 15:54

Gde ce sad uzeti pare Samardzic ?

#28 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 02 April 2008 - 18:20

Samardžića volim da zovem "ministar duplo golo". :rolleyes:

Edited by EuroMan, 02 April 2008 - 18:20.


#29 Pedja_Nbg

Pedja_Nbg
  • Members
  • 163 posts

Posted 17 April 2008 - 19:29

Jos je izabran za seks simbol!!! Ilic rules - hell yeah :huh:


No shit!!! :rolleyes: :)

#30 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 19 April 2008 - 21:43

Samardžić: Vratićemo Kosovo korak po korak
Tanjug - Pre 7 sati
PRIJEPOLJE - Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić izjavio je danas da će Srbija korak po korak vraćati Kosovo i Metohiju, a u neko dogledno vreme i u potpunosti preuzeti ponovo vlast nad južnom pokrajinom.

"Mi već kontrolišemo jedan deo, ali ćemo u neko dogledno vreme i u potpunosti vratiti Kosovo", naglasio je Samardžić u Prijepolju, koje je sa ministrom vera Radomirom Naumovim posetio kao predstavnik koalicije D S S-NS u kampanji za predstojeće izbore.

Prema njegovim rečima, Evropska unija je u proces oduzimanja Kosova ušla nepažljivo i nesmotreno, vodeći umesto svoje politiku NATO-a.

"Međutim, Vlada Vojislava Koštunice je zaustavila taj proces uz pomoć prijatelja širom sveta, ali je EU tada pristala da NATO-u služi kao pion i time je poremetila odnose sa Srbijom", smatra Samardžić.

On je istakao da će se Koštuničina vlada uspešno protiviti odužimanju Kosova dok će EU morati "da se vrati sebi", da bi sa Srbijom potpisala Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

Samardžić je naglasio da od 17 . februara, kada su privremene kosovske institucije jednostrano proglasile nezavisnost Kosova i Metohije, ni jedan Srbin nije otišao iz pokrajine zato što, kako je rekao, veruje Srbiji i verovaće joj dok ona bude vodila ovakvu politiku prema toj pokrajini.

Pored borbe za Kosovo, buduća Vlada će, prema rečima Samardžića, voditi socijalnu politiku i nastaviti sprovođenje ekonomskih reformi i razvijanje međunarodnih odnosa.

"Ali, dok se ne zna da li je država celovita ili je ugrožena ili otcepljena, dotle nema ni dobre ekonomije niti uspešnog razvoja", ukazao je Samardžić, dodavši da "jedino sami sa sobom i uz međunarodne prijatelje, ali i sa očuvanim Kosovom možemo biti poštovani u svetu".

Samardžić i Naumov, kako je najavljeno, trebalo bi da posete Priboj, Novu Varoš i Čajetinu.

Iako je bio najavljen, ministar za infrastrukturu Velimir Ilić nije se pojavio danas pred okupljnim građanima Prijepolja.

Kako ga bre nije sramota! Ovo nije covek, ovo je neka KVAZI mesavina Himlera i Gebelsa, moroncina koja pojma nema o tome sta je Kosovo. Stvarno se izvinjavam forumasima i moderatorima, ali ono sto ovaj covek prica je previse i za najvecu septicku jamu!

bibi