Jump to content


Photo

Poslovne ponude ili prevare..... sve u svemu Welness


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 mozda

mozda
  • Members
  • 21 posts

Posted 19 March 2008 - 16:06

Dragi moji,

zanima me da li ste culi za kompaniju HERBALIFE ili ti Wellness kako pise u oglasima na svim sajtovima za trazenje posla!?

Zvali su me da se pojavim na razgovoru. Kada sam dosla drzali su nam predavanje vise od sat vremena za kojih nismo saznali apsolutno nista o tome sta treba da radimo. Mahali cekovima sa vrtoglavim iznosima u dolarima, govoreci da su njihove plate tolike.

Na kraju balade, trazili su svim prisutnima da plate od 500 do 700 dinara i da se pojave na informativnom seminaru na kojem ce saznati informacije o tome kako bi trebali da rade. Alo bre, pa ni za ovih sat vremena nista nisam saznala....dokle planirate da nas zavlacite!? Ja sam se pobunila, odbila placanje i rekla da hocu prvo da ih proverim na netu. E posle toga su me odmah zamolili da napustim prostoriju.

Da bi me danas zvali kuci telefonom i ubedjivali da ipak treba da platim i pojavim se na seminaru, a na kraju cak i pretili da ako pocnem da pricam o tome da mislim da su cita prevara mogu i krivicno da odgovaram!!! Stvarno bi bilo krajnje debilno da poverujem u ovakav idiotizam.

Jel ima neko iskustva sa njima, tj jel pohadjao famozni placeni seminar?

Pozdrav

#2 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 19 March 2008 - 18:05

Odmah da ti kazem da si pametno postupila. HerbaLife je sranje od kompanije koja se bazira na sistemu piramide - sto znaci da oni traze od novozaposljenih da sami kupuju njihove proizvode za odredjenu (ne malu) sumu novca i to svaki mesec, plus da oni moraju nalaziti i regrutovati sto vise novih clanova koji opet moraju to isto da urade. Neko tu zaradjuje grdnu lovu, ali vecina rintaju za sitne pare.

Opet da ponovim - mudro si postupila.

#3 mozda

mozda
  • Members
  • 21 posts

Posted 21 March 2008 - 15:51

Pa odmah mi je muljavo delovalo, ali rekoh da proverim i tudja iskustva za svaki slucaj.

Hvala :rolleyes:

#4 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 25 March 2008 - 08:59

Pa odmah mi je muljavo delovalo, ali rekoh da proverim i tudja iskustva za svaki slucaj.

Hvala :huh:


Moja poznanica je usla u ''krug'' Herbalife. Nema tu izlaza. To mu dodje kao neka sekta. Nisam ja to konstatovala vec sam to cula od vise ljudi. Pricala sam sa nekim rodjacima iz Australije, slucajno mi covek pomenuo kako ga smaraju tamo. Ova devojka je potpuno u tome, opterecena tim poslom. I naravno svima nudi. Iskreno sto se tice tih proizvoda ja sam cula opet najpozitivnije rezultate. Jesu skupi ali kazu da su energetski jaki, dobri za kozu i kosu. E sad sta stavljaju unutra :rolleyes: Za welness ne znam. Sta je to?

#5 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 25 March 2008 - 09:14

mama mog druga prodaje herbalife godinama. koliko zaradjuje ne znam. radi jer je zaludna. muzz joj zaradjuje odlichno pa je njoj bilo dosadno kod kuce. zzena je po prirodi udav tako da joj je taj posao lego k'o budali shamar.

da bi se radila direktna prodaja i u tome bio uspeshan chovek mora biti posebnog kova. ne mozze to svako..... mnoge firme koje imaju maloprodajne objekte 70% prometa [cifra nije egzaktna. tu je samo zarad ilustracije reda velichine] ostvaruju preko "door-to-door" prodaje, a piramidalni sistem je najlakshi nachin da se organizuje tako veliki broj komercijalista na terenu.

iz iskustva i krajnje subjektivno - to je najgori posao na planeti.

Edited by maski, 25 March 2008 - 09:14.


#6 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 25 March 2008 - 09:30

koga zanima pogled na jednu piramidalnu shemu (amway) iz pera nekoc visokopozicioniranog clana iste:

http://www.merchantsofdeception.com/