Jump to content


Photo
- - - - -

Novi Sad - nekad i sad


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
346 replies to this topic

#1 eugen

eugen
  • Members
  • 204 posts

Posted 13 March 2008 - 11:07

Dragi prijatelji!
Nekada sam (pre 20 godina) odlazio u Novi Sad sa velikim zadovoljstvom, jer je atmosfera bila fantastična gde god da se okreneš. Danas je očigledno da to više nije taj grad, ni po atmosferi, ni po "Lalama", dobrodušnim, susretljivim i plemenitim ljudima, naviknutim na različitost i uvek spremnih na pomoć. Ovo "Lale" odnosi se i na "Sose".
Dragi moji Novosađani, recite mi: šta se dogodilo sa vašim lepim gradom? Možda me utisak vara, ali nije više onakav kakvog sam ga upamtio. Jesam li u pravu?

#2 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 13 March 2008 - 11:09

'se odcepila Vojvodina ili sta?

#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 March 2008 - 13:06

Dragi prijatelji!
Nekada sam (pre 20 godina) odlazio u Novi Sad sa velikim zadovoljstvom, jer je atmosfera bila fantastična gde god da se okreneš. Danas je očigledno da to više nije taj grad, ni po atmosferi, ni po "Lalama", dobrodušnim, susretljivim i plemenitim ljudima, naviknutim na različitost i uvek spremnih na pomoć. Ovo "Lale" odnosi se i na "Sose".
Dragi moji Novosađani, recite mi: šta se dogodilo sa vašim lepim gradom? Možda me utisak vara, ali nije više onakav kakvog sam ga upamtio. Jesam li u pravu?


naglasak je na boldovano,to znači što je bilo nekada,nekada je i Tito bio živ bila je cela SFRJ,Srbi su živeli u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći na žalost toga više nema i zato nema ni tvog Novog Sada...

Edited by perkos, 13 March 2008 - 13:06.


#4 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 13 March 2008 - 13:08

naglasak je na boldovano,to znači što je bilo nekada,nekada je i Tito bio živ bila je cela SFRJ,Srbi su živeli u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći na žalost toga više nema i zato nema ni tvog Novog Sada...

Pravo u centar...

#5 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 13 March 2008 - 13:09

Dragi prijatelji!
Nekada sam (pre 20 godina) odlazio u Novi Sad sa velikim zadovoljstvom, jer je atmosfera bila fantastična gde god da se okreneš. Danas je očigledno da to više nije taj grad, ni po atmosferi, ni po "Lalama", dobrodušnim, susretljivim i plemenitim ljudima, naviknutim na različitost i uvek spremnih na pomoć. Ovo "Lale" odnosi se i na "Sose".
Dragi moji Novosađani, recite mi: šta se dogodilo sa vašim lepim gradom? Možda me utisak vara, ali nije više onakav kakvog sam ga upamtio. Jesam li u pravu?


Sta da ti kazem, dosli divlji i oterali pitome.....
Novi Sad je postao srbija, to je to.....

#6 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 13 March 2008 - 13:14

"Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete".

Ivo Andric

#7 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 13 March 2008 - 13:17

Sta da ti kazem, dosli divlji i oterali pitome.....
Novi Sad je postao srbija, to je to.....

Zar ovo nije generalizacija ?

#8 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 13 March 2008 - 13:22

Zar ovo nije generalizacija ?


A zar nije ni ovo:

naglasak je na boldovano,to znači što je bilo nekada,nekada je i Tito bio živ bila je cela SFRJ,Srbi su živeli u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći na žalost toga više nema i zato nema ni tvog Novog Sada...

na koje si ti odgovorio sa:

Pravo u centar...



#9 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 13 March 2008 - 13:25

naglasak je na boldovano,to znači što je bilo nekada,nekada je i Tito bio živ bila je cela SFRJ,Srbi su živeli u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći na žalost toga više nema i zato nema ni tvog Novog Sada...

Iz ovoga mogu da zaključim da Srbi više ne žive u Novom Sadu. Je li to poenta?

#10 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 March 2008 - 13:26

Toni bi da kaže da moje iznete činjenice nisu tačne?

#11 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 13 March 2008 - 13:26

Dragi prijatelji!
Nekada sam (pre 20 godina) odlazio u Novi Sad sa velikim zadovoljstvom, jer je atmosfera bila fantastična gde god da se okreneš. Danas je očigledno da to više nije taj grad, ni po atmosferi, ni po "Lalama", dobrodušnim, susretljivim i plemenitim ljudima, naviknutim na različitost i uvek spremnih na pomoć. Ovo "Lale" odnosi se i na "Sose".
Dragi moji Novosađani, recite mi: šta se dogodilo sa vašim lepim gradom? Možda me utisak vara, ali nije više onakav kakvog sam ga upamtio. Jesam li u pravu?

Lale su zivi i zdravi, pun ih je Banat, a u Novom sadu ih strogo gledano nikada nije ni bilo (osim onih sto su se doselili iz Banata). Demografska slika Novog Sada i drugih vojvodjanskih gradova kao npr. Subotice, Sombora, Kikinde... se promenila nakon ratova sa dolaskom ogromnog broja izbeglica (Srbija je zemlja sa najvecim brojem izbeglica u Evropi) sto je uticalo i na promenu naglaska. Susretljivost i dobrodusnost je unekoliko ubijena teskim zivotom tokom 90-tih, kada ti je svaki dan bukvalno borva za goli opstanak nesto bas i ne ostane mesta za to.

No, sve ce to doci na svoje, samo treba vremena...

#12 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 March 2008 - 13:29

Iz ovoga mogu da zaključim da Srbi više ne žive u Novom Sadu. Je li to poenta?

Prilično je trebalo da shvatiš poentu :rolleyes:

#13 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 13 March 2008 - 13:32

Prilično je trebalo da shvatiš poentu :rolleyes:

Znači shvatio sam. Sporo, ali šta ćeš, nisu svi brzi. A gde su Srbi iz Novog Sada. Gde sada žive?

#14 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 March 2008 - 13:36

Znači shvatio sam. Sporo, ali šta ćeš, nisu svi brzi. A gde su Srbi iz Novog Sada. Gde sada žive?

Ipak nisi shvatio poentu,kako mozes da pitas gde su Srbi iz Novog Sada,pa u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći tamo je sad demokratija ide sa ka EU ubrzano pa otišli za boljim životom :rolleyes:

#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 March 2008 - 13:43

Ipak nisi shvatio poentu,kako mozes da pitas gde su Srbi iz Novog Sada,pa u Kninu,Mostaru,Prištini,Peći tamo je sad demokratija ide sa ka EU ubrzano pa otišli za boljim životom :rolleyes:

... a ne za nebeskim Kosovom na Sveto Nikad, ne za paljenjem ambasada, dzamija, rusenjem radnji nesrbima, kamenovanje romskih naselja, pljackom u cilju odbrane "suvereniteta i integriteta", odbijanjem kupovine slovenacke robe i pretnje Merkatoru...
Ni Evropa nije ko sto je nekad bila :huh: