Jump to content


Photo
- - - - -

Procene rezultata parlamentarnih izbora 11.05.2008.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1314 replies to this topic

#1 rafter

rafter
  • Members
  • 59 posts

Posted 12 March 2008 - 09:30

U slčaju da izlaze samostalno, moja procena bi izgledala ovako:

SRS.........31%
DS.......... 29%
DSS+NS...13%
LDP...........7%
SPS...........5%
G17.......... 5%
SPO...........4%
LSV...........3%
JS..............1%
ostali..........1%


Moguće zajedničke liste:
-G17, SPO
-LDP, LSV
-ostali samostalno

ne znam s kim bi mogla JS, pošto im se politika Koštunjavog više ne dopada


Izlaznost 60 - 65%

#2 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 12 March 2008 - 09:45

za sada kako stvari stoje imace vecinu dss srs i sps

mi cemo...

ds i g17 30-35%
ldp 5% sa ligom 7%

mozda evropa pogura tadiju sa sporazumom al videcemo rano je jos prognozirati

Edited by sirmium, 12 March 2008 - 09:47.


#3 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 12 March 2008 - 09:50

za sada kako stvari stoje imace vecinu dss srs i sps

mi cemo...

ds i g17 30-35%
ldp 5% sa ligom 7%

mozda evropa pogura tadiju sa sporazumom al videcemo rano je jos prognozirati

Po istraživanja pre oko mesec dana radikali su na 39%

#4 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 12 March 2008 - 10:00

Recimo, da probam, sa nekom prelimainarnom prognozom... Još je rano...

SRS - 38 %
DS+G17+LSV-38%
DSS+NS-8%
LSV-6%
------------------------
SPS+PUPS-4%
Manjine sveukupno 2%
Ostali otimači procenata i nevažeći-ostalo

Ovako otprilike ostaje pat pozicija i može mnogo da zavisi od toga da li SRS>DS+ ili obrnuto, pa makar i za 1 glas, ko će formirati vladu...

#5 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 12 March 2008 - 10:02

Po tom istrazivanju DS+G17 bi imali 37,5%, SPS 3,6% (ispod cenzusa), LDP 5,6%, DSS+NS 10,3% i SRS 39%.

Ja mislim da ce procenti biti tu negde mozda, koja razlika u procentu. Treba se potruditi i odvuci glasove SPS-u i onda nista od vlade DSS+SRS.

#6 rafter

rafter
  • Members
  • 59 posts

Posted 12 March 2008 - 10:06

Zar ne može SPO, ako izađe na izbore, da izvuče od SRS barem 1% ravnogoraca i od DSS 1% umerenih nacionalista.

#7 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 12 March 2008 - 10:09

Moja procena

SRS 36%
DS-G17-LSV-SDP 40%
DSS-NS 9%
LDP 5%
Madjari 2%
Sandzak 1%
Romi 1%

SPS 4%

#8 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 12 March 2008 - 10:26

Jos uvek ima nepoznanica,ko ce sa kime,ali ajde
SRS 38%
DS,SDP,G17 29%
DSS-NS 11%
SPS-PUPS 7%
LDP,LSV 6%
------------------
SPO 3%
Madjari 2%
Ostali+nevazeci 4%

#9 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 12 March 2008 - 10:30

Jos uvek ima nepoznanica



nema nepoznanice kostun je raspisao izbore da bih napravio 4-ogodisnju stabilnu vladu s radikalima (i na lokalu takodje) a na nama je da pokusamo u 2-3 kolone da sprecimo

Edited by sirmium, 12 March 2008 - 11:22.


#10 vlatko

vlatko
  • Members
  • 67 posts

Posted 12 March 2008 - 11:05

Mislim da bi SPO u svakom slucaju trebalo prihvatiti i ugurati u neku koaliciju,dali ce to biti sa DS i G17 ili sa LDP i LSV ,to nije toliko znacajno jer i sve ove ostale stranke su prakticno u kaoliciji da bi se sigurno presao cenzus i da se ne izgubi ni jedan jedini proevropski glas.

Prema tome ,tih SPO-h 100 000 glasova je vrlo vazno u ovom trenutku.

#11 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 12 March 2008 - 11:54

na zalost SPO ne moze da ide u blok sa DSom, a tesko i sa G17, programski se ne slaze sa LSVom i LDPom, prema tome bi bilo najbolje kada bi usli u koaliciju sa manjinama, ali i to je tesko. Njih koci program, Srbija kraljevina, manjine su tu osetljive, programski se ne slazu sa pomenutim, jedino im pase narodnjacko-kraducachko-kapitalna koalicija, ali bi im to bio PROMASAJ u PM...nu

#12 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 12 March 2008 - 12:35

na zalost SPO ne moze da ide u blok sa DSom, a tesko i sa G17, programski se ne slaze sa LSVom i LDPom, prema tome bi bilo najbolje kada bi usli u koaliciju sa manjinama, ali i to je tesko. Njih koci program, Srbija kraljevina, manjine su tu osetljive, programski se ne slazu sa pomenutim, jedino im pase narodnjacko-kraducachko-kapitalna koalicija, ali bi im to bio PROMASAJ u PM...nu

Taj monarhisticki deo programa SPOa ne treba da bude prepreka pri saradnji.Kako funkcionisu DSS i NS?Izmedju ostalog ne vidim zasto bi manjine bile osetljive na monarhiju.Pre bih rekao da su,kao i mi koji smo vecinski narod,osetljivi na predsednike kretene,kojih smo do sada imali za izvoz.Da taj Vuk(vazi i za Velju i Mihailovica) toliko propagira monarhiju,ne bi se kandidovao na predsednickim izborima,zar ne?

#13 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 12 March 2008 - 12:41

na zalost SPO ne moze da ide u blok sa DSom, a tesko i sa G17, programski se ne slaze sa LSVom i LDPom, prema tome bi bilo najbolje kada bi usli u koaliciju sa manjinama, ali i to je tesko. Njih koci program, Srbija kraljevina, manjine su tu osetljive, programski se ne slazu sa pomenutim, jedino im pase narodnjacko-kraducachko-kapitalna koalicija, ali bi im to bio PROMASAJ u PM...nu


Evo odmah da ti kazem da gresis. DHSS je stranka desnog centra, monarhisticka, koja je na zadnjim izborima isla uz LDP i SDU. Kao sto se vidi iz gore pomenutog ima tu mesta i za SPO ali tu mora da se napravi jasan koalicioni sporacum i da nema vrdanja. Overen u sudu itd itd. nemam ja sumnje da bi danica u eventualnoj podeli mandata vodila glavno kolo. Ma koliko ne bih voleo da SPO bude uz LDP toliko bih voleo da tih 2% glasoba dodje na onih 6-7 (za sada) LDPa pa da se izgura 10%. To je vec ono sto bi "AliSisic" rekao "koalicioni potencijal".

U celoj toj prici meni nije jasno zasto se ne pregovara sa Rizom Haljmijem da ubedi Albance sa juga da glasaju za LDP jer on svakako ima mandat ispred nacionalnih manjina. 60-100k glasova na one glasove koji su sada tu je izuzetno velika stvar.

#14 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 12 March 2008 - 14:00

nema nepoznanice kostun je raspisao izbore da bih napravio 4-ogodisnju stabilnu vladu s radikalima (i na lokalu takodje) a na nama je da pokusamo u 2-3 kolone da sprecimo

Samo sto mu u toj vladi ne bi sledovalo mesto premijera po difoltu.
Mozda mu radikali ponude da bude Predsednik Skupstine u znak podsecanja na proslu kolaboraciju :rolleyes:

#15 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 12 March 2008 - 22:56

na zalost SPO ne moze da ide u blok sa DSom, a tesko i sa G17, programski se ne slaze sa LSVom i LDPom, prema tome bi bilo najbolje kada bi usli u koaliciju sa manjinama, ali i to je tesko. Njih koci program, Srbija kraljevina, manjine su tu osetljive, programski se ne slazu sa pomenutim, jedino im pase narodnjacko-kraducachko-kapitalna koalicija, ali bi im to bio PROMASAJ u PM...nu

Kako onda mogu LSV i LDP sa DHSS koji jos vise promovisu monarhiju nego sam SPO. Kad vidim ko se sve kandiduje za predsednika ni monarhija nije tako losa. Zar vecina zemalja Zapadne Evrope i Zapadnog dela EU nema monarhisticko uredjenje sa kojima je i sam princ rodjaki povezan, kao Danska, Holandija, Norveska, Belgija, Britanija, Spanija, Svedska....da se razumemo nisam monarhista. ali kad se vidi ko sve moze da bude predsednik Srbije, samo se najezis.