Jump to content


Photo
- - - - -

VN Australije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#31 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 15 March 2008 - 05:27

Ukidanje TC-a je bila prava stvar!! Dosta grešaka i ta ljudska (ne)savršenost će dati pravu dimenziju trkanju.

BMW odličan. Videćemo koliko goriva imaju, ali očigledno je da su napravili veliki pomak.

Renault očaj. Ovo je bolelo.

Ferrari ispod očekivanja.

#32 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 March 2008 - 05:39

Renault očaj. Ovo je bolelo.

Jebiga, ipak su ona Flaviova pravdanja prosle godine i obecanja za ovu bila prazna prica. Ni Alonzo ne moze nista da napravi ako nema dobar bolid, a Nelsinjo je najblaze receno razocarao.

Ferrari ispod očekivanja.

Zasto? Masa je taman tu gde sam i mislio da ce da bude, odmah iza Kove, jedino sto je Kubica uleteo ispred. A Kimi je jednostavno imao peh, rece Domenikali da su otkrili u cemo je bio zec i vec popravili ali dzabe kad po pravilima ne smeju da ga guraju na stazi. Kimi bi sigurno bio prvi ili drugi da mu se nije desilo to sto se desilo...

#33 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 15 March 2008 - 06:52

Zasto? Masa je taman tu gde sam i mislio da ce da bude, odmah iza Kove, jedino sto je Kubica uleteo ispred. A Kimi je jednostavno imao peh, rece Domenikali da su otkrili u cemo je bio zec i vec popravili ali dzabe kad po pravilima ne smeju da ga guraju na stazi. Kimi bi sigurno bio prvi ili drugi da mu se nije desilo to sto se desilo...


Hamiltona prosle godine vrate na stazu kranom i to je ok , a ove godine Kimija izbace sa kvalifikacija zbog guranja u box (mada kazu da je mozda i zbog blokiranja Kubike ,sto bi bila opet preostra kazna) ,e jebem ti pravila. :huh: :rolleyes: :)

Edited by Senna, 15 March 2008 - 06:56.


#34 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 15 March 2008 - 07:52

Kimi bi sigurno bio prvi ili drugi da mu se nije desilo to sto se desilo...


Tesko da bi bio prvi.........

#35 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 15 March 2008 - 07:54

Hamiltona prosle godine vrate na stazu kranom i to je ok , a ove godine Kimija izbace sa kvalifikacija zbog guranja u box (mada kazu da je mozda i zbog blokiranja Kubike ,sto bi bila opet preostra kazna) ,e jebem ti pravila. :huh: :rolleyes: :)


Ne, nije kaznjen zbog guranja, jer po pravilima ako bolid ostane van staze i ne predje liniju padoka, nema prava da nastavi trening.
Zaboravljas da je prosle godine Masa guran , ne secam se koja je trka bila upitanju, klasicno krsenje pravila, pa nista.........nije samo Hamilton vracen na stazu vec gomila vozaca zbog kise, to nema veze sa ovim pravilima oko guranja bolida........

Edited by Klika, 15 March 2008 - 07:57.


#36 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 15 March 2008 - 08:00

Ne, nije kaznjen zbog guranja, jer po pravilima ako bolid ostane van staze i ne predje liniju padoka, nema prava da nastavi trening.
Zaboravljas da je prosle godine Masa guran , ne secam se koja je trka bila upitanju, klasicno krsenje pravila, pa nista.........nije samo Hamilton vracen na stazu vec gomila vozaca zbog kise, to nema veze sa ovim pravilima oko guranja bolida........



Svejedno sranje od pravila jer vazi za kvalifikacije samo...

#37 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 15 March 2008 - 09:48

Prvi macici se u vodu bacaju...
Ocekujem trku iznenadjenja, recimo Kubica prvi!
Bice izletanja, svega...
Verujem da ce Kimi pametnom taktikom stici do III mesta, ako se ne cukne s nekim na startu.

#38 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 March 2008 - 10:10

Trebalo bi da bude interesantna trka, HAM ima pole, ima iskustvo bez TC, ima odličan bolid, mislim da je prvo mesti jasno. Kubica se izvrsno izvukao iz onog izletanja kad su počeli da ga pretiču sopstveni zadnji točkovi, iznenadjenje mi je KOV i Toyota, MAS se slažem da je na mestu, videćemo koliko ima goriva. Jedva čekam da vidim borbu za 12 mesto RAI/ALO. Dosta je moguće da u cilju vidimo 12-15 bolida. RedBull svaka čast, Vettel isti, Bourdais mi nikad nije bio simpatičan. Izgleda stvarno da ćemo ove godine imati situaciju Renault/RedBull, kao lani Toyota/Williams. Piquet totalno podbacio, kad se samo setim kako je ušao u F1 ROS pre dve godine, ne može da se poredi.

#39 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 15 March 2008 - 10:38

Mnogo interesantno!
Vremena sa treninga slabo sta ce znaciti jer ce na startu da se izmesaju kao karte.

Inace zimski testovi su stvarno pokazali pravu sliku.

#40 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 15 March 2008 - 11:10

Trebalo bi da bude interesantna trka, HAM ima pole, ima iskustvo bez TC, ima odličan bolid, mislim da je prvo mesti jasno.

Nikad ne podcenjuj samodestruktivne sposobnosti Hamiltona :huh:

...
Jedva čekam da vidim borbu za 12 mesto RAI/ALO.
...

Te borbe zapravo neće ni biti. Alo neće ni znati šta je prozujalo pored njega. Pod uslovom, naravno, da Ferrari ne ispusti dušu :)

Koliko god da sam razočaran prizemljenjem Kimija, toliko me je oduševio Vettel za koga, zajedno sa Torro Rosso, imam velike simpatije :rolleyes:

#41 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 15 March 2008 - 11:51

Vdim da niko ne komentarise Fizika :rolleyes: Ronice suze za njim Flavio :huh: p17

Neverovatno mi je kako Trulli uvek dobro odveze kvalifikacije, uvek je brz, s'tim da nemam pojma sa koliko je goriva startovao, ali kako god respect za njega.
Ne znam sta mislite o Hondi, cini mi se da nisu lose prosli, barem po mojim predvidjanjima. Da su na kvalifikacijama zavrsili medju poslednjih pet ne bih se iznenadio.

Zao mi je Burdea, pretpostavljam da tek sledi prilagodjavanje i da ce covek zablistati u punom sjaju.

Nisam gledao kvalifikacije, moze li nako da kaze sta se desilo Weberu? Posle jucerasnjeg drugog mesta na treningu ocekivao sam mnogo vise, a i Coulthard je zavrsio 8.

#42 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 15 March 2008 - 12:23

Alonso je imao problema sa diferencijalom. Nije ni čudo što je završio van Q3.
The Time je juče imao neki članak o slobodnim treninzima i kažu da se Piquet toliko preplašio da je na konferenciji za novinare u petak došao bled kao krpa. U Renaultu kažu da postoji cela lista stvari zbog kojih je bio jako malo na stazi i to se odrazilo na rezultat. Bez obzira...jako loše.

Ferrari je definitivno podbacio. Kvarovi poput ovog Kimijevog odlučuju prvenstvo. Indikativno je da se to njima često dešava. U brzim krugovima su sporiji od BMW-a. Taktike u ovoj trci se neće u mnogome razlikovati, uglavnom će svi ići dva puta u boks. Massa možda kasnije od BMW-a, ali biće mu jako teško da dođe do treće pozicije. Obzirom da Albert Park baš i nije staza na kojoj se obilazi , dovoljno je da mu Kova(ako uopšte bud u istoj klasi) poremeti ritam i Kubica će napraviti veliku prednost. Videćemo i kolika je konzistentnost F2008 u dužem stintu u odnosu na BMW. Možda je ovde njihova prednost.

@Vincenzo

Weberu je imao kvar prednje desne kočnice i izleteo je tokom Q2.

#43 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 March 2008 - 14:46

Trebalo bi da bude interesantna trka, HAM ima pole, ima iskustvo bez TC, ima odličan bolid, mislim da je prvo mesti jasno. Kubica se izvrsno izvukao iz onog izletanja kad su počeli da ga pretiču sopstveni zadnji točkovi, iznenadjenje mi je KOV i Toyota, MAS se slažem da je na mestu, videćemo koliko ima goriva. Jedva čekam da vidim borbu za 12 mesto RAI/ALO. Dosta je moguće da u cilju vidimo 12-15 bolida. RedBull svaka čast, Vettel isti, Bourdais mi nikad nije bio simpatičan. Izgleda stvarno da ćemo ove godine imati situaciju Renault/RedBull, kao lani Toyota/Williams. Piquet totalno podbacio, kad se samo setim kako je ušao u F1 ROS pre dve godine, ne može da se poredi.

Ako si primetio, napred su skoro sve klinci, koji su vozili skoro nize serije bez TC...

#44 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 15 March 2008 - 15:10

Zbog toga su njihove trke bile mnogo interesantnije od F1.

#45 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 15 March 2008 - 22:32

Alonso je imao problema sa diferencijalom. Nije ni čudo što je završio van Q3.
The Time je juče imao neki članak o slobodnim treninzima i kažu da se Piquet toliko preplašio da je na konferenciji za novinare u petak došao bled kao krpa. U Renaultu kažu da postoji cela lista stvari zbog kojih je bio jako malo na stazi i to se odrazilo na rezultat. Bez obzira...jako loše.

Ferrari je definitivno podbacio. Kvarovi poput ovog Kimijevog odlučuju prvenstvo. Indikativno je da se to njima često dešava. U brzim krugovima su sporiji od BMW-a. Taktike u ovoj trci se neće u mnogome razlikovati, uglavnom će svi ići dva puta u boks. Massa možda kasnije od BMW-a, ali biće mu jako teško da dođe do treće pozicije. Obzirom da Albert Park baš i nije staza na kojoj se obilazi , dovoljno je da mu Kova(ako uopšte bud u istoj klasi) poremeti ritam i Kubica će napraviti veliku prednost. Videćemo i kolika je konzistentnost F2008 u dužem stintu u odnosu na BMW. Možda je ovde njihova prednost.

@Vincenzo

Weberu je imao kvar prednje desne kočnice i izleteo je tokom Q2.


I dalje mislim da ce sutra biti mnogo izletanja, pobedice najstalozeniji i - najsrecniji.