Jump to content

Photo

Kojoj stranci bi dali vaš glas?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
135 replies to this topic

Poll: Kome dati glas? (174 member(s) have cast votes)

Izabrati stranku

1. LDP (90 votes [57.69%])

Percentage of vote: 57.69%

2. SRS (5 votes [3.21%])

Percentage of vote: 3.21%

3. SPS (1 votes [0.64%])

Percentage of vote: 0.64%

4. DS (32 votes [20.51%])

Percentage of vote: 20.51%

5. DSS (4 votes [2.56%])

Percentage of vote: 2.56%

6. LSV (9 votes [5.77%])

Percentage of vote: 5.77%

7. G17+ (8 votes [5.13%])

Percentage of vote: 5.13%

8. Nova Srbija (1 votes [0.64%])

Percentage of vote: 0.64%

9. SPO (6 votes [3.85%])

Percentage of vote: 3.85%

Vote Guests cannot vote

#61 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 March 2008 - 14:48

Izvini, ali ne postaju "moji".

Slažem se da glasom preuzimaš i deo odgovornosti za ono što će ti za koje si glasao da rade, ali je po meni mnogo jadnije ne glasati uopšte i čekati da se "moji" pojave..

Moji bi bili oni kod kojih bi se učlanio i čiju bi ideologiju bez previše rezerve podržavao.

U mom slučaju to su socijaldemokrate, a takvih u Smrdiji nema.

Pisao sam već da mi svako glasanje u Smrdiji predstavlja veći ili manji kompromis sa samim sobom i uverenjima mi.

Kako nemas socijaldemokrate?SDP?

#62 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 10 March 2008 - 14:50

Kako nemas socijaldemokrate?SDP?

Ajde da zadržimo razgovor u sveri ozbiljnog, koliko je to moguće.

#63 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 10 March 2008 - 14:51

Nije mi jasno, ako je matematika u redu, što "ljigavci" i "kreteni" razvrgoše koaliciju.

Razvrgao ju je kostunica posto tadic nije ispunio sve zelje a toma nije hteo da ga primi pre nego sto se ponovo prebroje. Tu je i par meseci tehnicke vlade a odlaganje bi dss kostalo pada ispod cenzusa. Da je tadic mogao i ovaj put da popusti i definitivno odustane od eu mogao je ali smesno je da mu se zahvaljujemo sto se setio sopstvenog programa sa toliko zakasnjenja.

#64 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 March 2008 - 14:52

Gresis, ovaj gresis silno, sinko...

U kom pogledu, da su kod nas frakcije dozvoljene ili da u DS-u nisu?

Edited by joakimvitriol, 10 March 2008 - 14:52.

#65 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 March 2008 - 14:53

Ajde da zadržimo razgovor u sveri ozbiljnog, koliko je to moguće.

Ozbiljan sam.Koliko sam shvatio,po ubedjenju si socijaldemokrata.Prelistaj njihov program,pa vidi lepo jel to to za sta si.Na stranu to,koliko SDP uziva poverenja u javnosti

#66 Sammael

Sammael
  • Members
  • 55 posts

Posted 10 March 2008 - 14:55

U kom pogledu, da su kod nas frakcije dozvoljene ili da u DS-u nisu?

U DS frakcije svakako nisu dozvoljene, na zalost, tako da si tu u pravu.

U LDP su frakcije mozda dozvoljene u teoriji, ali u praksi se neistomisljenici izlazu svojevrsnom sikaniranju pa se pre ili kasnije ili isclanjuju ili podlezu pritiscima. Pri tome ne mislim na pojedine ubacene DB elemente ciji je izlazak iz partije bio veoma medijski propracen...

Edited by Sammael, 10 March 2008 - 14:55.

#67 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 March 2008 - 14:55

Razvrgao ju je kostunica posto tadic nije ispunio sve zelje a toma nije hteo da ga primi pre nego sto se ponovo prebroje. Tu je i par meseci tehnicke vlade a odlaganje bi dss kostalo pada ispod cenzusa. Da je tadic mogao i ovaj put da popusti i definitivno odustane od eu mogao je ali smesno je da mu se zahvaljujemo sto se setio sopstvenog programa sa toliko zakasnjenja.

Znači "šta dalje" je loše postavila jednačinu ili su "ljigavci" i "kreteni" to u svakom slučaju?

Edited by joakimvitriol, 10 March 2008 - 14:57.

#68 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 March 2008 - 15:01

U DS frakcije svakako nisu dozvoljene, na zalost, tako da si tu u pravu.

U LDP su frakcije mozda dozvoljene u teoriji, ali u praksi se neistomisljenici izlazu svojevrsnom sikaniranju pa se pre ili kasnije ili isclanjuju ili podlezu pritiscima. Pri tome ne mislim na pojedine ubacene DB elemente ciji je izlazak iz partije bio veoma medijski propracen...

Na koga konkretno misliš?

Nemoguće da je Leka DB-ovac.

Edited by joakimvitriol, 10 March 2008 - 15:02.

#69 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 March 2008 - 15:01

Znači "šta dalje" je loše postavila jednačinu ili su "ljigavci" i "kreteni" to u svakom slučaju?

pa odgovorila je "sta dalje"

Edited by sta dalje, 10 March 2008 - 15:02.

#70 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 March 2008 - 15:08

pa odgovorila je "sta dalje"

Aha, editovala si.

Pa vlada je uputila obrazloženi predlog predsedniku, videćemo hoće li "kreten" raspisati izbore.

Edit:
Needitovani odgovor je bio malo kontradiktoran, upotrebila si matematiku a potom rekla da u konkretnom slučaju matemetika ne radi.

Edited by joakimvitriol, 10 March 2008 - 15:11.

#71 Sammael

Sammael
  • Members
  • 55 posts

Posted 10 March 2008 - 15:09

Na koga konkretno misliš?

Nemoguće da je Leka DB-ovac.

Ni na koga poznatog, ali znam dosta ljudi koji su u LDP, pa cujem za razne primere...

Lekin odlazak je klasican DB scenario. Cak i ako nije on sam DB-ovac, oni su celu tu pricu orkestrirali. BTW, Leka je za svog ministrovanja ostao medju drzavnim sluzbenicima koji rade u oblasti kulture zapamcen kao potpuno nekompetentan, egoistican i nezainteresovan za posao koji obavlja, tako da...

#72 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 March 2008 - 15:15

Ni na koga poznatog, ali znam dosta ljudi koji su u LDP, pa cujem za razne primere...

Lekin odlazak je klasican DB scenario. Cak i ako nije on sam DB-ovac, oni su celu tu pricu orkestrirali. BTW, Leka je za svog ministrovanja ostao medju drzavnim sluzbenicima koji rade u oblasti kulture zapamcen kao potpuno nekompetentan, egoistican i nezainteresovan za posao koji obavlja, tako da...

Deluje mi kao teorija zavere. :rolleyes:

#73 Sammael

Sammael
  • Members
  • 55 posts

Posted 10 March 2008 - 15:16

U Srbiji je problem sto teorije zavere zapravo vrlo cesto i nisu teorije...

#74 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 March 2008 - 15:22

Aha, editovala si.

Pa vlada je uputila obrazloženi predlog predsedniku, videćemo hoće li "kreten" raspisati izbore.

Edit:
Needitovani odgovor je bio malo kontrediktoran, upotrebila si matematiku a potom rekla da u konkretnom slučaju matemetika ne radi.

radila bi i matematika, mogu da budu jednaki u smislu osobina licnosti (ove koju sam navela, ljigavost, a koju smatras uvredljivom po tadica i kostunicu ), sto ne mora da znaci da su im ciljevi jednaki (nego da ne mesamo sada matematiku i psihologiju u politiku. jesam upotrebila matematiku, znam, ali je bilo vise simbolicki).

edit sam dodala da pojasnim, a sad moram jos da pojasnjavam. ne u tom smislu, raspisace tadic (uvredio si se zbog ovog "kreten" kao da si ti tadic :rolleyes: ) izbore naravno, nego nisam sigurna da se koalicija postizborna nece ponoviti.

#75 Patapije Polupitomi

Patapije Polupitomi
  • Members
  • 865 posts

Posted 10 March 2008 - 15:25

Mozda se vi djeco ne secate rokanja sa slobinom panduracijom '91 i uloge koju je tada imao pomenuti Lecic, ali meni je isto kao i onda danas sasvim jasno da se radi o poturenom coveku, verovatno od strane db-a ili kakve sestrinske sluzbe.
...Inace ne mogu da verujem da ovde ima cak 16% onih koji su glasali za DS. Pa sta jos treba da se desi kako bi se neki opametili ? :rolleyes:

ДЕЕП ПУРПЛЕ ФОРЕВВЕР !