Jump to content


Photo
- - - - -

Novi pasoši?


  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#16 Segundo

Segundo
  • Members
  • 367 posts

Posted 07 April 2008 - 15:15

Za šengensku vizu uvek traže da doneseš i prethodni pasoš(e) koji zadrže sa važećim. Njih pretpostavljam zanimaju prethodne šengen vize (i to sigurno pomaže) a da li američka viza ima sličnu težinu ne znam. U formularu takodje traže da navedeš koje si prethodne šengen i ostale viza (postoje dva pitanja za to) imao u poslednjih mislim 3 godine. U svakom slučaju bar što se šengenskih zemalja tiče nije problem što ćeš imati svež pasoš.

Pretpostavljam da ima tezinu, jer su me proverili do tancina...
Hvala!!! :rolleyes:
  • 0

#17 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 10 April 2008 - 20:41

izasao spisak "204"

Beograd -- Žiri projekta "Novi srpski pasoš" objavio je imena nosilaca prva 204 nova pasoša. Prvi je dobio Miroslav Milnar iz Beograda, a 204. Miloš Nenezić iz Kruševca.

Od 2.100 predloga građana Srbije i dijaspore izabrano je 204 imena istaknutih humanitarnih radnika, lekara, ljudi koji su spasli živote više svojih sugrađana, istaknutih privrednika, naučnika i dobrih studenata.

Pasoš sa brojem 1 dobio je Miroslav Milnar iz Beograda koji je spasao tri radnika RTS posle bombardovanja, a pasoš sa brojem 204 dodeljen je Milošu Neneziću iz Kruševca, direktoru firme Trajal.


ceo spisak ovde
  • 0

#18 mizar

mizar
  • Members
  • 250 posts

Posted 11 April 2008 - 04:07

spisak je onako mildly amusing. dobar deo je dosadan, uglavnom dobrovoljni davaoci. dosta patroJota. valjda svaki lekar sa kosova. gomila ljudi cija je jedina kvalifikacija to sto su magistrirali ili doktorirali napolju.

:rolleyes:

14. Dragoslav Jovanović Beograd Radnik MUP RS, autor knjige „Policajac i bonton”
19. Jovica Stojanović ,Niš, izgradio je crkvu u Brestovcu i obnovio je Sabornu crkvu u Nišu
30. Stevan Popov, Novi Sad, legendarni pilot koji je uspeo da izvuče oko 4.000 ljudi iz sarajevskog ratnog haosa
171. Branislav Unković, Novi Sad, obišao pola sveta sa KUD “Svetozar Marković”
75. Milovan Stanković, Beograd, pronalazač “rotirajućeg trofaznog motora sa sagorebanjem”
79. Rastko Petković, Niš, proizvođač jaja japanske prepelice
89. otac protosinđel Longin Munćan, Vršac, radi sa omladinom na suzbijanju poroka
37. Milan Jakovljević, Zvečan, Ugledan srpski lekar na Kosovu i Metohiji
39. Dragan Stojadinović, Beograd, obišao svet motociklom i uručivao domaćinima srpske zastave
42. Milica Levajac, Beograd, Šveđani su o njoj snimili dokumentarni film. Milica Lajevac (28) iz Beograda svojim idejama i energijom inspirisala je švedsku rediteljku da život mladih u Srbiji pretvori u sliku. Ona je objasnila kroz svoj i život svojih prijateljica Skandinavcima situaciju u kojoj se nalaze ljudi u Srbiji, i naučila ih je da cene to što imaju. Film je, na osnovu njenih predavanja, usvojen za nastavno sredstvo u švedskim osnovnim i srednjim školama, u edukaciji vezanoj za demokratiju i ljudska prava. Svojim nastupima promenila je mnoga mišljenja i razbila mnoge predrasude. Milica Lajevac diplomirala je na odseku za skandinavske jezike i književnost pri Filološkom fakultetu u Beogradu
59. Marko Nikolić, Bela Palanka, iz zapaljene kuće dva puta spasao staricu
74. Ratko Perenić, Selo Dobrotin, najstručniji i najplemenitiji lekar u bolnici u Gračanici
99. Vasilije Galjak, Kosovska Mitrovica, donator je i priložnik novoizgrađene crkve Svetog Dimitrija
102. Ljubivoje Paunović, Beograd, šef carinske ispostave u Smederevu
110. Otac Ilarion Đurica, Zemun, izlečio dosta narkomana i podigao tri manastira
122. Srđan Krstić, Niš, student u inostranstvu
159. Janko Vlačić, Vlasenica, donator i nosilac orden sv. Save
164. Bjanka Milićević, Beograd, apsolvent FON

i tako. ako je neko sumnjao da nam je drzava otisla u qrac, sada moze da bude siguran.
  • 0

#19 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 11 April 2008 - 10:22

Pasoš sa brojem 1 dobio je Miroslav Milnar iz Beograda

cest gost dnevnika RTB koji su nas "pripremali" za rat u Hrvatskoj
http://www.forum.hr/...=232932&page=12

Spoiler! --Click here to view--

Edited by Sumo22, 11 April 2008 - 11:34.

  • 0

#20 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 11 April 2008 - 11:47

Pasoš sa brojem 1 dobio je Miroslav Milnar iz Beograda

18. maj: u Benkovcu napadnut Miroslav Mlinar



jedan je MiLnar, drugi je MLinar.
  • 0

#21 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 11 April 2008 - 11:51

jedan je MiLnar, drugi je MLinar.


to je taj isti, secam ga se. gledao sam dnevnike kao sumanut kako bih dokucio da li ce me mobilisati u junu (pa na master class u Sremsku Mitrovicu) ili na jesen. bilo je ovo drugo, ali sam vec bio spreman :rolleyes:

ima cak i stranicu na wikipediji
http://sr.wikipedia..../sr-el/Ми...ар
  • 0

#22 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 11 April 2008 - 11:57

14. Dragoslav Jovanović Beograd Radnik MUP RS, autor knjige „Policajac i bonton”


:) :huh: ;)

39. Dragan Stojadinović, Beograd, obišao svet motociklom i uručivao domaćinima srpske zastave


:rolleyes: :D 0:)

122. Srđan Krstić, Niš, student u inostranstvu
164. Bjanka Milićević, Beograd, apsolvent FON


0:) -_- ;)






jbt, gledam... pa ovaj moj post je smisleniji od tog spiska ;)

Edited by nickie, 11 April 2008 - 11:57.

  • 0

#23 gulanfer

gulanfer
  • Members
  • 115 posts

Posted 28 April 2008 - 14:45

Izgleda da po neproverenim vestima ( covek koji zivi u nemackoj pricao sa ambasadom ili konzulatom preko telefona ) novi pasoshi nece biti u opticaju do sledece godine. Da li ima neko da opovrgne ili potvrdi ovo ?

:rolleyes:
  • 0

#24 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 03 May 2008 - 13:29

Beograd -- Svečanost "Novi srpski pasoš - novo lice Srbije", povodom dodele prva 204 pasoša najzaslužnijim građanima Srbije, biće održana danas u Domu Narodne skupštine.


cela vest ovde
  • 0

#25 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 05 May 2008 - 13:44

59. Marko Nikolić, Bela Palanka, iz zapaljene kuće dva puta spasao staricu


meni je ovo fascinantno. Ako se cita objasnjenje uz ime, koje definise zaslugu onda obican citalac moze doci samo dozakljucka da je spasio babu iz pozara pa je vratio unutra u pozar da bi je po drugi put spasao MOzda za TV kamere :rolleyes:
  • 0

#26 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 05 May 2008 - 18:44

204 je u stvari bar 604 :rolleyes: [a mozda se pokaze i mnogo vise]

iz vesti o dodeli na MZD:http://www.mzd.sr.gov.yu/_cir/novosto.asp?idvesti=1751

na kraju se navodi i ovo:

Такође, важно је истаћи да ће нови биометријски пасош Србије ускоро добити и 400 наших најзаслужнијих спортиста.


  • 0

#27 neutral man

neutral man
  • Members
  • 17 posts

Posted 13 May 2008 - 15:01

Treba mi jedan info...
Na koliko dugo se izdaje stari-novi pasos?
Ovo mi je jako bitno pa ako neko zna provereno posto sam cuo mnogo prica!
Ako stvarno isticu do kraja godine onda svi oni koji moraju da sada izvade pasos ne mogu da ga koriste ove godine,tj ne mogu nigde da putuju zato sto svuda traze da pasos vazi najmanje 6 meseci duze od isteka vize!...Ako je ovo istina onda imam i nastavak ovog texta!

Edited by neutral man, 13 May 2008 - 15:38.

  • 0

#28 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 13 May 2008 - 22:21

Treba mi jedan info...
Na koliko dugo se izdaje stari-novi pasos?
Ovo mi je jako bitno pa ako neko zna provereno posto sam cuo mnogo prica!
Ako stvarno isticu do kraja godine onda svi oni koji moraju da sada izvade pasos ne mogu da ga koriste ove godine,tj ne mogu nigde da putuju zato sto svuda traze da pasos vazi najmanje 6 meseci duze od isteka vize!...Ako je ovo istina onda imam i nastavak ovog texta!


Koliko ja znam, pasos vazi dok ne istekne rok na koji je izdan, i nema nikakvog drugog ogranicenja (sto se tice konzulata/viza).
  • 0

#29 neutral man

neutral man
  • Members
  • 17 posts

Posted 13 May 2008 - 23:27

Koliko ja znam, pasos vazi dok ne istekne rok na koji je izdan, i nema nikakvog drugog ogranicenja (sto se tice konzulata/viza).

Takvu informaciju sam i ja dans cuo...mada ispadne da je neophodno menjati pasos koji sada imam a istice mi sledece godine bas zbog tih ogranicenja od 6 meseci za dobijanja vize za stari-novi pasos koji ce mi trajati do kraja ove godine jer ce svi morati da ih menjaju...Napravili su opsti haos i sa pasosima i sa licnim kartama...
  • 0

#30 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 18 May 2008 - 21:46

online Blic: Novi pasoši krajem juna

Ceo clanak:

Spoiler! --Click here to view--

  • 0