Jump to content

Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing

• Please log in to reply
4766 replies to this topic

#4726 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 01:06

Dan Henderson je imao te 2 opake borbe, jedna sa Shogun-om, druga protiv Bispinga. Ali jebes mi mater ako cu borbu Dan Hendersona da stavljam u GOAT. On mi je bio antipatican borac, igra tu i to, ko se bori..
Ili te Chuck Liddell borbe, Tito Ortiz, itd... momzda je bila neka vatromet borba, ali ja taj deo UFC-a, Liddell, Ortiz itd bas nisam voleo.

• 0

#4727 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 01:24

Zapravo najjace su borbe kad Sakuraba treska po dupetu i ponizava onu nabedjenu Gracie govnariju.

• 0

#4728 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 15 April 2019 - 01:31

od kada se ugasio PRIDE, a UFC povecao broj priredbi/ razvodnio kvaliitet istih, postalo je skoro nemoguce iste veceri videti vise od jedne potencijalne borbe godine. koliko pamtim, poslednji put se desilo 2011.; kada su epske dvoboje vodili Chandler/Alvarez, odnosno Henderson/Shogun - i to prakticno u isto vreme

Adesanya zasluzio respekt zbog pokazanog u zavrsnoj rundi, ali i dalje mislim da je "tigar od papira". on i Whittaker ce se boriti za naslov trenutno najslabijeg UFC sampiona (salim se, DC je uveliko preuzeo taj tron svojim cekanjem Lesnara/ izbegavanjem legitimnih izazivaca)

Gastelum konkurentniji kao srednjas, nego da probusi kasiku i spusti se u svoju optimalnu kategoriju. pametnome dostaTM

jos jednom, prethodne i ove godine bi Mousasi sve to pomeo

Poirier zaokruzio jednu od onih bas, bas retkih "rl Rocky" prica. sampion iz radnicke klase koji apsolutno nista u karijeri nije dobio na poklon. ko se tome nadao, narocito nakon sto ga je pre dve i po godine Michael Johnson brutalno ugasio?

a ako cemo po dva potpuno razlicita raspolozenja DWa prilikom dodela pojasa, toliko da sam 3-4min pre citanja znao kome ide odluka, skroz ocekujem da ispali decka i zakaze revans Khabib/Conor

Holloway ne sumnjam da bi bio ozbiljan igrac u lakoj, samo da studioznije podigne masu u narednih pola godine-godinu. ali, naravno, nakon ovoga ce mu biti zavrnuta ruka da se ponovo pati sa spustanjem u 145lb...

Edited by peja™, 15 April 2019 - 01:42.

• 0

#4729 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 01:41

Da, to sam zaboravio, mislim da je Max sebe dosta ugasio sa ovom borbom i izletom u 155.

On je i ranije imao muke da spusti na 145, sad ce to da ide mnooooooogo tesko. To setanje po kategorijama je zajebano, pogotovo jednom kad odes gore pa se vracas dole (gde si ionako jedva cut-ovao).
On je te grame izvlacio taman na crtu na osnovu tanjih nogu, a za ovaj mec je najvise dupe i noge ojacao misicima. 
A dupe i noge, u misicima se najteze skidaju, mislim na masu. Moze on to da skine pukim atrofiranjem misica, ali onda nista nije dobio.

Uz sva zdravstvena sranja koja su mu se desavala, bas ne verujem da moze legit da se vrati u 145.
Bice u nekom rascepu sad, a za jacanje snage i mase za 155 nivo, da to bude racionalno i optimalno, tu cemu verovatno trebati 2 godine.

Fora sa njim je sto to sto nije jacked, nije misicav, i to mu omogucava onaj volume i cardio. To je dovoljna snaga za 145, a odrzi gas tank. Ali za 155 nije.
Sa povecanom misicnom masom, ne moze da ima onakav cardio.

Edited by Battle Born, 15 April 2019 - 01:43.

• 0

#4730 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 01:51

I ta govnarija sa teskom kategorijom je bas prejadna.

Dana jede govna svakom sampionu "Ne boris se, odbijas i biras borbe, ode pojas" a u isto vreme bez ikakvog uvijanja kaze da DC bira sa kim ce da se bori.
Kao njemu se moze, a ovamo kad nekom drugom sampionu preti kaze "No matter who you are, fight or get stripped".

A cela prica se vrti oko toga sto hoce da ga zadrzi u UFC-u kao komentatora, pa mu nudi taj polozaj da bira poslednju borbu, da ne bi otiso da bude komentator za WWE, gde li vec...

• 1

#4731 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 15 April 2019 - 02:21

A mozda ga grize savest sto mu je dao nadrogiranog Jonesa i to mu je jedini poraz. Inace bi zavrsio sa 0 DC..

• 0

#4732 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 03:00

:lol+:

• 2

#4733 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 15 April 2019 - 03:24

Zapravo najjace su borbe kad Sakuraba treska po dupetu i ponizava onu nabedjenu Gracie govnariju.

dok je "najbolja borba" totalno subjektivna stvar, Saku vs Royce je hands down najvaznijih sat i po u istoriji mma. vise od pola veka kontrolisanja naracije pacovskim manirima i 'specijalnim pravilima' palo je zajedno sa bacanjem peskira i, nakon toga, kada je 'sampion porodice' Rickson ustuknuo pred japancem/ prekinuo Gracie tradiciju da osveti brata

tog 1.maja 2000. GOAT prve generacije bio je instrument 68godina cekane pravde za (jednog od) ucitelja svog ucitelja

Edited by peja™, 15 April 2019 - 03:35.

• 0

#4734 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 15 April 2019 - 03:37

Jon isprozivao Israela.

Realno, sta se ljudi loze, bukvalno bi mu bio daddy u toj borbi, ubio bi ga Jon.

lik koji 6god hoce-nece-ipak nece protiv teskasa prozvao lika koji je na vagu dosao 2lb ispod limita za srednju

uvek hrabri Jones -_-

A mozda ga grize savest sto mu je dao nadrogiranog Jonesa i to mu je jedini poraz. Inace bi zavrsio sa 0 DC..

5atky8oq2zv11.png

• 1

#4735 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 15 April 2019 - 04:02

Valjda se sada zove Kosta imao neko drugo  pre :D 
On je zakljucao Romera i vec 2 puta otkazuju mec zbog povreda.
Edit: zvao se Borrachinha

IMO lik sluzi tihu suspenziju zbog dopinga

Spoiler

a predstojeceg vikenda za UFC debituje rus koga su po mma forumima posprdno nazvali PEDor (ped - nedozvoljena sredstva u sportu)

Spoiler

sto bi rekao Sonnen - basically clean :lol:

Edited by peja™, 15 April 2019 - 04:03.

• 0

#4736 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 04:10

dok je "najbolja borba" totalno subjektivna stvar, Saku vs Royce je hands down najvaznijih sat i po u istoriji mma. vise od pola veka kontrolisanja naracije pacovskim manirima i 'specijalnim pravilima' palo je zajedno sa bacanjem peskira i, nakon toga, kada je 'sampion porodice' Rickson ustuknuo pred japancem/ prekinuo Gracie tradiciju da osveti brata

tog 1.maja 2000. GOAT prve generacije bio je instrument 68godina cekane pravde za (jednog od) ucitelja svog ucitelja

Citao sam ovo. Gamad teska. Izbegavali su oni i maltretirali i nekog bjj majstora iako je on valjda bio najbolji u Brazilu. To mi je vec bilo muka da citam.

Kron Gracie kad bi nekako nekad zavrsio u oktagonu sa Khabibom, tu bih navijao za Khabiba. I to sto Kron nije nista od toga uradio (mada i on je posle prvo meca imao nakurcenu Gracie propagandu). Ali pre svega bih navijao protiv Gracie family i njega kao predstavnika iste..

Retko debiloidna porodica. Medjusobno se ne podnose, jedan drugog hvale samo kad treba da se proseravaju kako je njihova JJ mocnija od superheroja.
Helio ne priznaje Ricksonu sve pobede, ne mogu da se dogovore ciji je metod najbolji, pod imenom "Gracie family" su samo da bi otvarali skole brazilske jiu-jitse po Svetu i da bi uzimali pare.
A taj tatko njihov, Helio, lik sta je radio zenama, kako ih je tretirao i sta je izjavljivao za zene. Bolid jebeni, sovinisticki...

Ceo mit sa Royce Gracie-em i tim pocetnim UFC turnirima je  najveci bullshit ikada. Tuko se sa teretancima, ulicnim i sumanutim psiho borcima sa malo skilla. 
Pritom ih je kao zena cupao za kosu. Onom psihu, Kimo Leopoldu, otkidao mu man-bun. Lik ga taman uhvatio u masinu, ovaj cupa za kosu. Ja ne mogu da verujem, i nikom nista.

Ko zna koliko je i na koj nacin on tu bi nadopingovan. Kad je on u mecu, gde je bio doping test, dosao juice-ovan do nekih rekordnih razmera. I taj mec nije zasluzio da dobije, samom borbom, sudije ga pogurale, a najgore od svega nakon meca kad su izasli ti skandalozni rezultati doping testa, Gracie masina je uspela da progura pricu da se ta pobeda racuna. Jadno do bola.
Sakuraba  ih je naredjao njih cetvoricu, jednom je polomio ruku, jednog je ugusio, jednog je sve unistio, da mu je cak i rame bilo sjebano, a veliki Royce Gracie je bio premlacen kao dete, da bi na kraju bacili peskir. Odmah nakon tih borbi, naisli su mu ozbiljni borci, sve je izgubio manje vise (Sakuraba je kraljina, ali ono nije neki goat lik pa da od legit lika gubili). Kao sto si rekao, premlacen u mecu za koji je sam birao sva pravila.

Po svim ostalim vestinama i skolama se proseravaju. Eddie Brava ne mogu da smisle samo zato sto je razmontirao 2 puta Roylera u pure bjj mecu, iako je njegova bjj vise orijentisana za sam mma.

Rickson je te momente kad se gubio, i kad niko od njih nije znao gde je, radio verovatno jer ga je nekim delom bilo sramota sta radi porodica. Nikad se nije full distancirao od njih, deluje mi kao da se nije slagao sa svim sranjima ali da nije mogao da im se suprostavi svima, celom klanu. On je tu jedini imao tu neku vrstu autoriteta da ih odjebe u nekoj meri, mada mu nije bilo mrska da se predstavlja kao najbolji i najveci princ te porodice. Nije mu smetalo da bude kao neki Marlon Brando te porodice. I ta prica da bi on tuko sve, da je bio neko nadljudsko bice, presmesno. GLedao sam mu mma borbe, presmesan mu je standup, onaj 15. vek stance...
Imao je cardio(joga i ta sranja) bio je stvarno jak za svoju tezinu, bio je dobar kad se odvede mec na zemlju. Ali da je bio neka ultimativna masina, klasican mit.

Pita ih neko nesto ne vezano za njih, ili za bjj, oni odmah "Pobedili bi ga" ili "On bio ucio od nas". Pitali Royce-a neko uopsteno pitanja za Bruce Lee-a "On bi ucio od nas". Dobro, brate, shvatili smo...

Da ne duljim, to sto sam gledao u video formatu, i to sto sam citao,  rekao bih da ima za 10ak strana ovde.

Gadni likovi, dobrim delom velika magla. Jesu dobri,masteri su toga, ali su napravili neki mit od sebe, jos se prave da su nesto kao casni. A u proseku, po glavi, su prljaviji i od eto Jon Jones-a.

Edited by Battle Born, 15 April 2019 - 04:18.

• 1

#4737 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 15 April 2019 - 06:12

Citao sam ovo. Gamad teska. Izbegavali su oni i maltretirali i nekog bjj majstora iako je on valjda bio najbolji u Brazilu. To mi je vec bilo muka da citam.

ovo tvoje se verovatno ne odnosi na njega, ali sin Carlosa iz gore postavljenog klipa, Carlson, svojevremeno je bio proteran iz klana - zbog poducavanja sirotinje

naime, Gracie porodica dolazi iz tzv. vise srednje klase i dugo su svoju vestinu prenosili iskljucivo onima koji mogu da plate. upravo iz te socijalne price i dolazi rivalstvo bjj vs luta livre. danas, svaki put kada nakon pobede neki brazilac daje intervju Roganu i kaze kako dolazi iz favele > svi oni postoje zbog tog nesebicnog Carlsonovog akta od pre skoro pola veka

Ceo mit sa Royce Gracie-em i tim pocetnim UFC turnirima je  najveci bullshit ikada. Tuko se sa teretancima, ulicnim i sumanutim psiho borcima sa malo skilla.

>

bjj je vestina iskljucivo za 1-na-1 konflikt
... i sa odlicnim marketingom. UFC je u pocetku sluzio da se proda ime Gracie i njihov sport. ozbiljna konkurencija nije imala prodju na turnirima - Gokor Chivichyan, Volk Han, Oleg Taktarov (sampion na UFC 6), Marco Ruas (sampion na UFC 7), a porodicu je umesto najboljeg Ricksona predstavljao zgoljavko Royce, da vizuelno jos pojaca utisak o dominantnoj bjj tehnici

Royce je odradio posao; to mu se mora priznati. 1 zalutali udarac i mozda bi razvoj, cak i sama ideja mma, otisli u drugom smeru

Sakuraba  ih je naredjao njih cetvoricu, jednom je polomio ruku, jednog je ugusio, jednog je sve unistio, da mu je cak i rame bilo sjebano, a veliki Royce Gracie je bio premlacen kao dete, da bi na kraju bacili peskir. Odmah nakon tih borbi, naisli su mu ozbiljni borci, sve je izgubio manje vise (Sakuraba je kraljina, ali ono nije neki goat lik pa da od legit lika gubili). Kao sto si rekao, premlacen u mecu za koji je sam birao sva pravila.

Saku je definicija "nekog goat lika"

od armbara protiv ogromnog Marcus Silveire (danas glavni trener ATT-a), kada je slagao na prijavnici da ispunjava minimum potrebne kilaze, preko dzentlmenskih dogovora sa protivnicima na ranim PRIDE priredbama da rade iskljucivo grappling, Gracie Hunter serijala u 4 nastavka, do spremnosti da sa njim u ringu budu Igor, Mirko, Rampage ili onaj Wand; bukvalno red najrazornijih udaraca u istoriji mma

100% skill, 200% harizma, 1000% mooda da se bije sa likovima po danasnjim kriterijumima 3-4 kategorije tezim od sebe

za prvu PRIDE priredbu zasluzan je pro-rvac Nobuhiko Takada, zeljan da postane veci od zivota - kao Antonio Inoki. ali nije bilo sudjeno njemu, vec "mladjem bratu" neugledne visine/definicije koji mu je tada nosio torbe. kao juce sa sampionom iz radnicke klase Dustinom, zivot je ponekad stvarno "neshvatljivo cudo"

Rickson je te momente kad se gubio, i kad niko od njih nije znao gde je, radio verovatno jer ga je nekim delom bilo sramota sta radi porodica. Nikad se nije full distancirao od njih, deluje mi kao da se nije slagao sa svim sranjima ali da nije mogao da im se suprostavi svima, celom klanu. On je tu jedini imao tu neku vrstu autoriteta da ih odjebe u nekoj meri, mada mu nije bilo mrska da se predstavlja kao najbolji i najveci princ te porodice.

otprilike tako ... ovaj video govori vise od bilo cega sto bih mogao da dodam

IMO gresis za Krona. mogao je i on poput brojnih rodjaka da se proserava iz fotelje i fino zivi od porodicnog posla, ali izabrao je da potpise isprekidanu liniju i bude avatar ocevih ideja & koncepata

• 2

#4738 Big Ticket

Big Ticket
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 15 April 2019 - 08:54

УФ, занимљива дискусија! Браво за последњих пар постова
  • 0

#4739 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 15 April 2019 - 09:11

Bravo za poznavanje ‘materije’, obojici.
Ja o ovome pojma nisam imao, ali dobro, ja zaista i jesam tezak laik i konzument pretezno co-main i main eventova.
  • 0

#4740 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 15:12

>

Royce je odradio posao; to mu se mora priznati. 1 zalutali udarac i mozda bi razvoj, cak i sama ideja mma, otisli u drugom smeru

Saku je definicija "nekog goat lika"

IMO gresis za Krona. mogao je i on poput brojnih rodjaka da se proserava iz fotelje i fino zivi od porodicnog posla, ali izabrao je da potpise isprekidanu liniju i bude avatar ocevih ideja & koncepata

Nema sta, te pobede Royce-a jesu svakako znacajne za razvoj samog sporta, i bez toga tesko da bi se mma razvijao u smeru u kojem se kasnije razvijao.

Lose sam se izrazio, Saku jeste kao lik goat, ali nije bas goat borac, pa da ih je sad izmlatio prime GSP ili tako nesto.

Koliko sam mogao da vidim Kron je malo iz drugacije price nego ovi stariji Gracie clanovi, vidim da vozi skejt i da mu je najbolji ortak Nate Diaz. Navijao sam za njega u tom debiju, videcemo kakav ce da bude unutar i van oktagona. 
Meni je Rener carina. Ispizdeo ih je sve sa tom online skolom, ostatak porodice ne moze da mu oprosti sto se setio bolji nacin zaradjivanj para. Plus je imao fight breakdown gde SAMO NIJE BEZAO od istine da je Royce poslao koleno u nezgodno mesto Shamrocku, tu su mu isto jebali majku ostatak klana.
Mada i on kad je bio u nekom talk show-u, sta vec, je imao tu "Mi smo izmislili vatru i vodu, bez nas bi nas lisice pojele. Mi ovo radimo samo da dodjemo do resenja, sta je najbolje, koja vestina, to nam je jedini motiv".

Ima on kul analize ufc meceva. Samo par sam odgledao, a ima ih brdo, to mi bas stoji dugo da odgledam.

• 0