Jump to content


Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing


  • Please log in to reply
4766 replies to this topic

#4711 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 April 2019 - 15:17

Ja mislim da samo Gaethje moze da dobije Khabiba, mada i Dustin ima sanse zbog cardia i teske ruke.

Max apsolutno nikakve sanse ne bi imao protiv Khabiba.

Jon isprozivao Israela.

Realno, sta se ljudi loze, bukvalno bi mu bio daddy u toj borbi, ubio bi ga Jon.
Tesko ce se odrzati Israel na samo vrhu, dobar je striker, ima srce, ali pitanje da l je to dovoljno.
  • 0

#4712 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 April 2019 - 18:26

Mukica Jacare, i da dobije, ne dobija title fight.

Bice ludnica Whittaker i Adesanya u Australiji, stadion...

Rob mi je omiljen UFC borac, a Israel verovatno 2nd fave.
  • 0

#4713 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 14 April 2019 - 18:37

Kakve 2 borbe lebac ti .... Tek sad stigo da odgledam zamalo da se rasplacem zbog brata Dustina :D

 

Realno obe borbe mogu lagano u trku za najbolju u ovoj deceniji


  • 0

#4714 Big Ticket

Big Ticket
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 14 April 2019 - 19:02

Витакер-Ромеро 2 је imho најбољи меч у последњих пар година
  • 1

#4715 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 14 April 2019 - 20:16

Jep Romero-Rob 2 je stvarno bila elitna borba. Ali i dalje je Goat borba ove decenija Robivs Rory 2 ...
Inace koliko je zajebano da se odradi novi Konor da ocistis svoju diviziju i onda da te usere da dobijes protivnika iz divizije iznad za titulu. Evo Maxx ostao kratak i to za interim 155 titulu.


  • 0

#4716 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 April 2019 - 20:21

Meni je ovo cak bolji, iako je ono dobio Rob.
Ovo mi je bas Apollo Creed - Rocky Balboa, prvi deo :D
Dva razlicita vrsna strajkera, 2 razlicite tehnike striking-a, a obe vrhunske.

Gastelum mi je bio malo smesan sa tom pricom oko Rocky-a, kako mu je to idol, ima njegove postere po zidu itd... ali je stvarno jebeno kao Rocky.

Jos na kraju su se izgrlili obojica, sa zemlje. Israel se realno sepuri na tim konferencijama i u oktagonu, ali nije smrdlja lik, i respectful je. Pricali su neki borci i novinari kako su ocekivali da je vise cocky, van kamera je bas korektan i humble lik, tako barem kazu.

Sva 4 su carevi. Max je meni nekad bio malo antipatican, mislio sam da je umisljeni selja, zapravo je bas bratina. I on je omiljen lik u UFC-u, i omiljen sampion ostalim borcima.
Trenira na Havajima, sprda se lik, chill je.


Ali Dustin, kako je preziveo trecu rundu, gasirao lik, a uspeva i dalje da izvuce po neki jak udarac, koji bas zavrsi gde treba. Uspeo je da natera Maxa da po prvi put i on gasira u odredjenoj meri. Max vec od sredine cetvrte nije mogao vise da nastavi tim tempom. Da je nastavio, dobio bi. Ali se previse istrosio.


  • 0

#4717 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 14 April 2019 - 21:49

Nije me Israel uverio da moze sa najboljima.
Ne znam...nesto mi tu ne lezi.

Kako ce sa nekom elitom sa istim ili slicnim dometom, veliki je pitanje.
Spajdera je takodje na poene dobio...spajdera koji je u mec usao nakon igranja video igrica sa unucima.

Kevinu svaka dala..srce k’o kamion.

Bas to i ja mu neverujem. Dobio deda Silvu i Kelvina od 178cm koji sada ima 2-2-1 u poslednje 5. Da nisu rezervisali Romera protiv juicovanog Brazilca pa da vidimo na sta lici protiv elite divizije.


  • 0

#4718 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 14 April 2019 - 23:18

meni je npr. Max vs Dustin bolja od Adesanya vs Gastelum .... Mada mi je mozda bez premca Conor vs Diaz 2 ali dobro to je pa mnogo subjektivno.


  • 0

#4719 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 April 2019 - 23:19

Bas to i ja mu neverujem. Dobio deda Silvu i Kelvina od 178cm koji sada ima 2-2-1 u poslednje 5. Da nisu rezervisali Romera protiv juicovanog Brazilca pa da vidimo na sta lici protiv elite divizije.

Na Costu mislis?
 

Romero - Jacare je bio fight za UFC da jednog od njih dvojice oteraju u penziju i odalje od title fight-a. 
Jacare nije dovoljno atraktivan, a (zasluzeno) ih je smarao za title fight.
A Romera hoce da izbace iz price , sto i zasluzuje, mnogo im je nepouzdan. Nije mu prvi put da ima problema sa povredama/zdravljem. Plus je fulao (mislim 2 puta) tezinu.
Realno, nije zasluzio da se vrsi bilo kakva kampanja za njegov title mec.


Sto se tice Israela, i da dodje do undisputed titule protiv Vitakera, nece on dugo odrzati pojas. Mozda on misli da ce da bude nesto sto je Halloway za 145, ali 185 ain't 145.
Ne mozes ti nenokaut udarcima da se drzis a pritom nisi ni wrestler. I da saspe mnogo udaraca na protivnika, mnogi ce da ga obore (mada mu je odlican takedown defence), a tu nece lepo da se provede. Ako ni zbog cega, zbog nacina bodovanja ce da izgubi.

Meni je samo cudno sto je smrsao previse za ovaj mec. On je na merenju bio na 183, u samom mecu je maltene isto delovao, tih 183 nisu posledica nekog heavy dehidriranja (i tih weight cut sranja).
Poprilicno sam siguran da uopste nije imao skidanje kilaze za ovaj mec, ispratio sam ga poslednjih 2 nedelje.
A tipa pre 2 meseca je bio mnogo veci, mogao bih da se kladim.
Evo, slika od pre mesec dana (koji dan preko) https://www.instagra.../p/Bu45IzTnXSb/ .
A po nekom klipu(koja nedelja jos ranije), bio je jos veci. Tad sam bio u fazonu "Bice jebano malo da se spusti na 185 za mec"
Kad ono, on bez nekog weigth cut-a na 183.

Morace da se povecava, pa da za meceve barem nesto cut-uje. Mora da poveca nokaut snagu u udarcima.
 


Edited by Battle Born, 14 April 2019 - 23:22.

  • 0

#4720 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 14 April 2019 - 23:23

Valjda se sada zove Kosta imao neko drugo  pre :D 
On je zakljucao Romera i vec 2 puta otkazuju mec zbog povreda.
Edit: zvao se Borrachinha


Edited by LayupFromTheMidget, 14 April 2019 - 23:24.

  • 0

#4721 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 April 2019 - 23:30

meni je npr. Max vs Dustin bolja od Adesanya vs Gastelum .... Mada mi je mozda bez premca Conor vs Diaz 2 ali dobro to je pa mnogo subjektivno.

Ja sam izgoreo vec za prvi mec, posle sam solidno ravno gledao taj drugi mec. Iako je epic.
Ali svakako mislim da je Adesanya - Gastelum bio more exciting mec zbog toga sto si na tren od toga da Gastelum posalje neku bombu i zalepi Adesanya-u za canvas, a ujedno vidis taj ples Israela, udara Gasteluma, ovaj trpi sve, potencijalno neki kick moze da resi sve. Jednostavno veci momci, a dinamicna borba do poslednje sekunde.

Max - Dustin je bila odlicna borba, ali mi je bila manje segmenata tog nokaut uzbudjenja i tog edgeness-a oko toga. 
Jedino sto je tu mirisalo na to je da Dustin samelje u nekim od serija Max-a, da dodje najvise do nekog stoppage gde Dustin dobija. Mada vec nakon tog prvog naleta Dustina se videlo da ima odredjeni gameplan "Ne zaleci se mnogo, po svaku cenu, naleteces punom silinom na precizan udarac, plus ces da pregoris"

Sa druge strane videlo se da Maks moze da dobije samo na jedan nacin. Na odluku, ali tako da od trece runde totalno uhvati u masinu Dustina, ako se isti umori totalno.

IA i KG su mi imali i to, taj striking maraton, ali si u svakom momentu na tren od vatrometa.


Edited by Battle Born, 14 April 2019 - 23:32.

  • 0

#4722 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 14 April 2019 - 23:35

Ni blizu ni blizu ovo je GOAT borba. Imao Robi i sa Konditom jednu musku.


  • 0

#4723 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 14 April 2019 - 23:49

Ni blizu ni blizu ovo je GOAT borba. Imao Robi i sa Konditom jednu musku.

borba u kojoj se lik savio ko pickica i predao se ne moze da bude ni blizu ovim borbama ... -_-


  • 0

#4724 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 14 April 2019 - 23:58

To je od sile pao. A ne kao KOnor pickica sto rundu stajao mirno kao topovsko mesto posto jbg nema kardia. O Diazu sto pada na dupe  da bi navukao ovog u parter da ne pricam...


  • 0

#4725 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 April 2019 - 01:02

To je mozda najkrvavija borba.

A i ono, ukusi su razliciti. Meni totalno cist brawl fight ne moze da bude najbolji. Hocu da se rokaju :D ali da bude odredjena doza kontrolisane tehnike.

Ne znam da l je ovaj mec KG-AI GOAT borba, ali meni je bas fenomenalna, i sam nacin na koji se zavrsila. Obara ga Israel 2 puta u poslednjih 40ak sekundi, KG i dalje ne odustaje, zavrsavaju mec na patosu koju sekundu nakon nokdauna.

Fedor - Mirko je sigurno u top5 GOAT borbi isto. JJ- Gustafsson, Romero Whittaker, Lawler - Condit (Lawler - MacDonald nisam odgledao, to sam procitao da je bila isto epic borba), Silva - Chael (prvi mec) Fedor - Minoutaur, Griffin je imao jednu opasnu borbu (zaboravio sam protiv koga, to sam samo tad gledao)...


  • 0