Jump to content


Photo
- - - - -

Mixed martial arts & Kickboxing


  • Please log in to reply
4766 replies to this topic

#3001 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 02 January 2018 - 09:21

Poceo je i on kao i Ngano da glumi ludilo.
Prokurcise se malo previse za moj ukus.

Svaka cast za borbe itd, ali ponasanje nije vise kakvo je bilo.
Stipe od Ngana napravi budalu na konferenciji za novinare.
  • 0

#3002 askeladden

askeladden
  • Members
  • 240 posts

Posted 02 January 2018 - 10:52

Za Kabiba samo jos jedna zrtva u dugome nizu. Za ostale jos jedna potvrda da nemas mnogo prilika protiv njega, ili uspes da ga idealno pogodis ili sledi ragdolling uz brutalne batine, trece nema. A ako ni Barboza to nije uspeo, nego ga je ludak izoblicio, onda ne znam cemu se nadaju konkurenti.


Tony se nada da mu nabije prst u oko.Conor se nada da ce mu Tony nabiti prst u oko.
  • 1

#3003 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 02 January 2018 - 11:31

Zajeban je toni na parteru i kada nema poziciju. Sto se tice Konora tu jedino kontra punch spasava. Ako ce da se bori uopste.


  • 0

#3004 askeladden

askeladden
  • Members
  • 240 posts

Posted 02 January 2018 - 11:43

Tonyjev parter je koncipiran na odbrani takedown i uvlacenju u gard kada ga neko obori.Mali problem je sto Khabib nema nikakvih problema da olabavi pritisak,promeni poziciju i nastavi sa obaranjem.On ne pokusava u bjj fazonu da prodje gard i ostane zaglavljen.GSP ,Askren i Khabib koriste narodno rvanje na najbolji moguci nacin.Tehnike kontrole zgloba sake koja se oslanja na pod dok sedi na protivnikovim nogama mogu se videti na Grckim keramikama.Voleo bih da vidim Khabiba protiv Ryan Hall,samo grappling.
  • 3

#3005 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 02 January 2018 - 13:21

Poceo je i on kao i Ngano da glumi ludilo.
Prokurcise se malo previse za moj ukus.
Svaka cast za borbe itd, ali ponasanje nije vise kakvo je bilo.
Stipe od Ngana napravi budalu na konferenciji za novinare.

Kabib odavno tako provocira. Seti se nastupa u Brazilu i njegove majice o BJJ.
  • 0

#3006 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 15:18

Tonyjev parter je koncipiran na odbrani takedown i uvlacenju u gard kada ga neko obori.Mali problem je sto Khabib nema nikakvih problema da olabavi pritisak,promeni poziciju i nastavi sa obaranjem.On ne pokusava u bjj fazonu da prodje gard i ostane zaglavljen.GSP ,Askren i Khabib koriste narodno rvanje na najbolji moguci nacin.Tehnike kontrole zgloba sake koja se oslanja na pod dok sedi na protivnikovim nogama mogu se videti na Grckim keramikama.Voleo bih da vidim Khabiba protiv Ryan Hall,samo grappling.

 

Ferguson u parteru ima lockdown, ostre laktove, a od zavrsnica bi iz tranzicije mogao da napadne d'arce ili anakonda davljenje + superiorniji stand up i minimum jednaka kondicija. a najvaznije od svega - sampionski mentalitet koji Barboza i neki pre njega uopste nisu imali

uzgred, jedini put u karijeri kada je Khabib naleteo na tvrdo, provukao se sa nezasluzenom odlukom sudija (protivnik Gleison Tibau; lik koji skida nenormalnu kilazu, verovatno najveci % ukupne telesne masee u celom mma)

 

mada, pitanje je da li ce se i kada njih dvojica uopste sresti...

 

McGregor ne zuri da izvesno dobije batine od dva ponajbolja borca u kategoriji

UFC nece da oduzme pojas jer tako kontolise ugovor svoje zlatne koke

a Tony sa pravom ne zeli da brani drugorazrednu titulu

 

cetvorostrana pat pozicija


  • 1

#3007 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 15:27

Ja nisam toliko siguran u ovo. Legacy ipak nešto znači. A buduče Connorove odluke če odlučiti kakav če on  pečat ostaviti u istoriji MMA. Može da bude jedan od največih, ili kukavica koja je mnogo pričala i izbegavala najozbiljnije contendere.

 

1 velika pobeda + Ronda level protekcija = "jedan od najvecih" :lol:

ali dobroTM

istom tom logikom sad hajpuju da je poor man's Kharitonov vs Brett Rogers sa trbusnjacima najbolja borba u istoriji teske kategorije

 

Dupe Rite Oro je overrated.

 

BB je 1 mlad covek opsednut selebriti zenkama prosecnog izgleda ^_^


Edited by peja™, 02 January 2018 - 16:12.

  • 0

#3008 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 15:38

Cro Cop je već po tradiciji za novu godinu u Japanu. Za 60 sekubndi je nokautirao nekog Koshaku. Tako je Cro Cop pobjedio i u svom sedmom oproštajnom meču.

 

#onokad prepoznas kezual publiku -_-

 

TK je mma pionir, legenda u japanu i totalni ludak sto ulazi u ring sa skoro 50god i to bez nekih trt/hgh/epo koktela

 

inace, Rizin je tu kvalitetom borbi obrisao patos onom UFC priredbom od dan ranije. 7sati bukvalno bez dosadnog segmenta - 3 turnira i 90% pobeda prekidom + standardno #1 produkcija na svetu. najbolji novogodisnji event od 2007, kada se i glavna scena svetskog mma preselila sa istoka na zapad


Edited by peja™, 02 January 2018 - 15:42.

  • 0

#3009 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 15:43


  • 0

#3010 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 15:58

zvezda #1 na kojoj ce Rizin FF graditi svoju buducnost

 

 

i idealan scenario za predaju 'stafete' narednoj generaciji

 


Edited by peja™, 02 January 2018 - 16:26.

  • 0

#3011 askeladden

askeladden
  • Members
  • 240 posts

Posted 02 January 2018 - 17:27

Ferguson u parteru ima lockdown, ostre laktove, a od zavrsnica bi iz tranzicije mogao da napadne d'arce ili anakonda davljenje + superiorniji stand up i minimum jednaka kondicija. a najvaznije od svega - sampionski mentalitet koji Barboza i neki pre njega uopste nisu imali
uzgred, jedini put u karijeri kada je Khabib naleteo na tvrdo, provukao se sa nezasluzenom odlukom sudija (protivnik Gleison Tibau; lik koji skida nenormalnu kilazu, verovatno najveci % ukupne telesne masee u celom mma)
 
mada, pitanje je da li ce se i kada njih dvojica uopste sresti...
 
McGregor ne zuri da izvesno dobije batine od dva ponajbolja borca u kategoriji
UFC nece da oduzme pojas jer tako kontolise ugovor svoje zlatne koke
a Tony sa pravom ne zeli da brani drugorazrednu titulu
 
cetvorostrana pat pozicija

Tibau jeste pokraden u tom mecu,ali brate koliko je on dopinga uzimao.Ne slazem se za Tony i njegov anakonda i triangl da ce to da upali kod Khabiba.Najbolja analogija koja mi pada na um je Nik Diaz vs GSP.Nick je dva koplja ispred Fergusona sto se tice tehnike,pa nije mogao nista protiv GSP.Za anakondu moras da slomis stav protivniku kada ulazi u side kontrol,a Khabib ne ulazi klasicno iz garda vec sa nogu ili iz vazduha i redovno uz pesnice.Ne hvataju se takvi majstori na te fore.Jedino kao Tiabu ili Woodley,spreciti obaranje ,jedini lek
  • 1

#3012 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 18:32

GSP je lose poredjenje - Khabib u parteru gleda da uradi mnogo vise od lezanja na protivniku 25min, sto opet drugoj strani otvara priliku za kontru

a kratke ruke/debeo vrat/g&p pretnja kada obe ruke ulozis u napad na nogu najizglednije opcije za tu kontru svode na navadene tzv. blood choke varijacije. triangl jedino ako Khabib vidno uspori u kasnijim rundama


Edited by peja™, 02 January 2018 - 18:32.

  • 0

#3013 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 02 January 2018 - 18:32

#onokad prepoznas kezual publiku -_-

 

TK je mma pionir, legenda u japanu i totalni ludak sto ulazi u ring sa skoro 50god i to bez nekih trt/hgh/epo koktela

 

inace, Rizin je tu kvalitetom borbi obrisao patos onom UFC priredbom od dan ranije. 7sati bukvalno bez dosadnog segmenta - 3 turnira i 90% pobeda prekidom + standardno #1 produkcija na svetu. najbolji novogodisnji event od 2007, kada se i glavna scena svetskog mma preselila sa istoka na zapad

 

Precjenjuješ me. Casual publika gleda barem 4-5 puta godišnje neki event. Ja gledam Miočića, Cro Copa i tu i tamo ako je neka razvikana borba. I ako netko ko mi ide na živce dobija batine, tipa Rousey. Nadam se da će i McGregor dočekat svog Holma.

Btw, što se tiče pionira, šampiona, legendi ( u Japanu i van njega) itd. Ima telefonski imenik takvih kojima je Mirko razbio glavu. :D Tako da ono, sori što ne znam tko je jedan u nizu iz te grupe. :D


Edited by Bugl Khan, 02 January 2018 - 18:33.

  • 0

#3014 askeladden

askeladden
  • Members
  • 240 posts

Posted 02 January 2018 - 19:18

GSP je lose poredjenje - Khabib u parteru gleda da uradi mnogo vise od lezanja na protivniku 25min, sto opet drugoj strani otvara priliku za kontru
a kratke ruke/debeo vrat/g&p pretnja kada obe ruke ulozis u napad na nogu najizglednije opcije za tu kontru svode na navadene tzv. blood choke varijacije. triangl jedino ako Khabib vidno uspori u kasnijim rundama

GSP je kontrolisao Diaza sto je uspeh za sebe.Khabib nema klasicni dabl ili singl takedown pa da padnes na ledja i odatle gradis gard.On obara na plecke,glavom napred i da bi ukljucio kukove moras na ledja ili bok i tu te hvata.Khabib kontrolise desnu ruku svojom desnom a levom udara vrlo kontrolisano.Da bi pobegao hypescapom moras na ledja ili da ides u kornjacu.Na ledja izbor vodi da on uzima levu ruku i nju koristi kao oslonac da preskoci kukove i kontrolise obe ruke i ramena,raspece u najboljem slucaju po Khabiba.Kornjacu pusta kao protiv RDA i krece u novo obaranje kontrolisuci kukove protivnika i gde i kako ce pasti.Ne umara se toliko jer pusta ustajanje i ne trosi energiju kao Maia na bacakanje.Vrlo malo mesta ima za gard.
  • 0

#3015 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 02 January 2018 - 20:10

Precjenjuješ me. Casual publika gleda barem 4-5 puta godišnje neki event. Ja gledam Miočića, Cro Copa i tu i tamo ako je neka razvikana borba. I ako netko ko mi ide na živce dobija batine, tipa Rousey. Nadam se da će i McGregor dočekat svog Holma.

 

podcenjujes se. prema napisanom si na barem duplo vise od tih "4-5 puta godisnje" :P 

 

Btw, što se tiče pionira, šampiona, legendi ( u Japanu i van njega) itd. Ima telefonski imenik takvih kojima je Mirko razbio glavu. :D Tako da ono, sori što ne znam tko je jedan u nizu iz te grupe. :D

 

dobar :D :+1:


  • 0