Jump to content


Photo
- - - - -

Izdavaštvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 07 March 2008 - 14:43

Kako jedna nova knjiga nađe svog izdavača?

#2 Lenji N

Lenji N
  • Members
  • 10 posts

Posted 10 March 2008 - 01:32

Kako jedna nova knjiga nađe svog izdavača?


Tako što gurne svog pisca da lobira za nju, da pocepa bar tri para obuće dok ne naiđe na nekog urednika koji će makar da pokuša da čita tvoj rukopis :rolleyes: Nisam te baš obodrio, ali zaista je tako ako ako si mlad, neafirmisan i nemaš nikog da te preporuči nekom uredniku. Nadam se da ovo i pitaš, jer je s tobom gorepomenuti slučaj u pitanju.

#3 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 March 2008 - 10:34

Tako što gurne svog pisca da lobira za nju, da pocepa bar tri para obuće dok ne naiđe na nekog urednika koji će makar da pokuša da čita tvoj rukopis :rolleyes: Nisam te baš obodrio, ali zaista je tako ako ako si mlad, neafirmisan i nemaš nikog da te preporuči nekom uredniku. Nadam se da ovo i pitaš, jer je s tobom gorepomenuti slučaj u pitanju.


jeste, taj slučaj je samnom. neafirmisana sam kao pisac. da li imaš neku preporuku odakle da počnem sa prvim parom cipela?

#4 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 10 March 2008 - 12:37

Ja bih pocela od biblioteka u svom gradu, na srecu, nasu vode pametni ljudi. Lepo bih predlozila jedno vece citanja odlomaka i razgovor nakon citanja. Naravno, pozvao bi kao svoje goste ili goste biblioteke pisce koji zive u tvom gradu (ili bi biblioteka pozvala nekog eminentnog pisca?) pa bi o tvom rukopisu pocelo da se prica, dobio bi prve reakcije citalacke publike a to moze da ti pomogne u eventualnom korigovanju.
Istovremeno bih se potrudila da saznam imena novinara koji vode rubrike o kulturi (od lokala do prestonice) pa bih njima dala kopije rukopisa ili samo delova, oni znaju ljude u izdavackoj delatnosti pa bi njihova preporuka dobro dosla. Naravno, izdavacke kuce koje cenis takodje treba da obidjes i pretstavis se. Treba da pogledas i da li neko od izdavaca ima konkurs za neobjavljen rukopis, nekada se i tako radilo. Ima puno mogucnosti, samo napred, srecno.
P.S. Pocela bih od B 92, mislim da imaju sluha za mlade lavove.

Edited by highlanderka, 10 March 2008 - 12:39.


#5 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 11 March 2008 - 14:48

Ja bih pocela od biblioteka u svom gradu, na srecu, nasu vode pametni ljudi. Lepo bih predlozila jedno vece citanja odlomaka i razgovor nakon citanja. Naravno, pozvao bi kao svoje goste ili goste biblioteke pisce koji zive u tvom gradu (ili bi biblioteka pozvala nekog eminentnog pisca?) pa bi o tvom rukopisu pocelo da se prica, dobio bi prve reakcije citalacke publike a to moze da ti pomogne u eventualnom korigovanju.
Istovremeno bih se potrudila da saznam imena novinara koji vode rubrike o kulturi (od lokala do prestonice) pa bih njima dala kopije rukopisa ili samo delova, oni znaju ljude u izdavackoj delatnosti pa bi njihova preporuka dobro dosla. Naravno, izdavacke kuce koje cenis takodje treba da obidjes i pretstavis se. Treba da pogledas i da li neko od izdavaca ima konkurs za neobjavljen rukopis, nekada se i tako radilo. Ima puno mogucnosti, samo napred, srecno.
P.S. Pocela bih od B 92, mislim da imaju sluha za mlade lavove.

Hvala!

#6 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 May 2008 - 08:28

Ja bih pocela od biblioteka u svom gradu, na srecu, nasu vode pametni ljudi. Lepo bih predlozila jedno vece citanja odlomaka i razgovor nakon citanja. Naravno, pozvao bi kao svoje goste ili goste biblioteke pisce koji zive u tvom gradu (ili bi biblioteka pozvala nekog eminentnog pisca?) pa bi o tvom rukopisu pocelo da se prica, dobio bi prve reakcije citalacke publike a to moze da ti pomogne u eventualnom korigovanju.
Istovremeno bih se potrudila da saznam imena novinara koji vode rubrike o kulturi (od lokala do prestonice) pa bih njima dala kopije rukopisa ili samo delova, oni znaju ljude u izdavackoj delatnosti pa bi njihova preporuka dobro dosla. Naravno, izdavacke kuce koje cenis takodje treba da obidjes i pretstavis se. Treba da pogledas i da li neko od izdavaca ima konkurs za neobjavljen rukopis, nekada se i tako radilo. Ima puno mogucnosti, samo napred, srecno.
P.S. Pocela bih od B 92, mislim da imaju sluha za mlade lavove.


Jedno pitanje, posle dužeg vremena, koje se odnosi baš na ovaj savet - kako da počnem od B92, kako da stupim u kontakt sa urednicom? I meni se čini da bi trebalo da imaju sluha, ali sa druge strane, čini mi se i da su nekako nedostupni...Možda grešim?

#7 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 13 May 2008 - 09:41

namaknesh 500 evricha, platish shtampu i onda pocepash tri para cipela u direktnoj prodaji. da prodash tirazz od 1000 komada dosta ti je dva meseca. zaradish 1500 evricha pa pishesh sledechu. sam svoj majstor.

#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 13 May 2008 - 10:35

Citam njihova izdanja, nikad nisam bila u redakciji. Pogledaj ovde na forumu, na naslovnoj, mozda ima nekih kontakt telefona. Ako nema bas tel. idavaca, kreni od marketinske sluzbe pa dokle stignes. Samizdati su se nekima zaista posrecili. A i tradicija je da se mlad neafirmisan umetnik malcice pati dok se ne proslavi. Kreni - sticices!

#9 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 May 2008 - 11:36

Citam njihova izdanja, nikad nisam bila u redakciji. Pogledaj ovde na forumu, na naslovnoj, mozda ima nekih kontakt telefona. Ako nema bas tel. idavaca, kreni od marketinske sluzbe pa dokle stignes. Samizdati su se nekima zaista posrecili. A i tradicija je da se mlad neafirmisan umetnik malcice pati dok se ne proslavi. Kreni - sticices!

da, i ja čitam, zato bih i htela kod njih :rolleyes:

#10 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 May 2008 - 11:40

namaknesh 500 evricha, platish shtampu i onda pocepash tri para cipela u direktnoj prodaji. da prodash tirazz od 1000 komada dosta ti je dva meseca. zaradish 1500 evricha pa pishesh sledechu. sam svoj majstor.

pa može i tako, ali radije bih da imam izdavača. A kako ide ta direktna prodaja? Kome nudiš, knjižarama? Imam vrlo loše iskustvo iz 93/94. godine sa takvim načinom objavljivanja...

#11 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 13 May 2008 - 12:22

direktna prodaja iz d best way.
ako lovish zamkama mozz da se desi da pregladnish.
lunjanje shumom garantuje cheshche obroke.
ako trazzish sisu pazi da ne budesh trinaesto prase. oni bash umeju da gladuju.

#12 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 May 2008 - 14:19

direktna prodaja iz d best way.
ako lovish zamkama mozz da se desi da pregladnish.
lunjanje shumom garantuje cheshche obroke.
ako trazzish sisu pazi da ne budesh trinaesto prase. oni bash umeju da gladuju.

hajde onda mi opiši kako si ti vršila svoju direktnu prodaju. ako to nije tajna.

#13 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 14 May 2008 - 13:00

odesh u bul mihajla pupina 10z/III, kazzesh da hocesh da radish terensku prodaju, oni te na seminaru nauche kako se to radi, daju ti fin procenat, ti mapirash teren, zaradish kesh za shtampu svoje knjige i iskoristish kontakte koje si napravila za plasman. easy. :rolleyes:

#14 m.m.andric

m.m.andric
  • Members
  • 13 posts

Posted 14 May 2008 - 14:22

odesh u bul mihajla pupina 10z/III, kazzesh da hocesh da radish terensku prodaju, oni te na seminaru nauche kako se to radi, daju ti fin procenat, ti mapirash teren, zaradish kesh za shtampu svoje knjige i iskoristish kontakte koje si napravila za plasman. easy. :rolleyes:

Hvala na uputstvima. Samo još jedno pitanje - šta je to u Bul.Mihajla Pupina?

#15 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 15 May 2008 - 00:37

obozzavam avanturiste :rolleyes:


.... mislim da je reklama na ovom mestu neprilichna.....