Jump to content


Photo
- - - - -

Da li će problem "Ratko Mladić" ikada biti rešen?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1935 replies to this topic

Poll: Dali će problem "Ratko Mladić" ikada biti rešen? (357 member(s) have cast votes)

Da li će problem "Ratko Mladić" ikada biti rešen?

  1. Da (171 votes [58.36%])

    Percentage of vote: 58.36%

  2. Ne (122 votes [41.64%])

    Percentage of vote: 41.64%

Vote Guests cannot vote

#1 Meduzza

Meduzza
  • Members
  • 348 posts

Posted 06 March 2008 - 03:03

Pod pojmom "rešen" mislim da Ratko Mladić više ne bude prepreka za Evro integracije Srbije, i to, tako što će ga poslati u Hag, dokazati da možda više nije ni živ, ili da je u nekoj drugoj zemlji.

Verujem da ga Koštunca sada neće uhapsiti sve i da ga nađe, jer bi to kod ljudi malo rasplamsao Evro-entuzijazam što mu ne odgovara.
Sa druge strane DS, G17+, i LDP ne mogu na dolazećim izborima dobiti skupštinku većinu jer bez rešavanja problema Mladića ljudi ne veruju da ćemo ikada ući u EU, pa se opredrljuju za radikale i narodnjake koji će barem da "sačuvaju" Kosovo.

Ima li izlaza za ovu sirotu zemlju?

Edited by Meduzza, 06 March 2008 - 14:00.


#2 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 06 March 2008 - 03:05

Pod pojmom "rešen" mislim da Ratko Mladić više ne bude prepreka za Evro integracije Srbije, i to, tako što će ga poslati u Hag, dokazati da možda više nije ni živ, ili da je u nekoj drugoj zemlji.

Verujem da ga Koštunca sada neće uhapsiti sve i da ga nađe, jer bi to kod ljudi malo rasplamsao Evro-entuzijazam što mu ne odgovara.
Sa druge strane DS, G17+, i LDP ne mogu na dolazećim izborima dobiti skupštinku većinu jer bez rešavanja problema Mladića ljudi ne veruju da ćemo ikada ući u EU, pa se opredrljuju za radikale i narodnjake koji će barem da "sačuvaju" Kosovo.

Ima li izlaza za ovu sirotu zemlju?


Bice resen kad govno odapne, posto ga ova stoka Kostunica izruciti nece.

#3 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 06 March 2008 - 03:08

vidis da nece biti resen :rolleyes: nece ga ovi nikad izruciti
a "dobro" je sto su na Karadzica svi zaboravili, samo je Mladic tema, i to izgleda samo zbog ulaska u EU
zemljo otvori se od blama

#4 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 06 March 2008 - 03:16

Bice resen kad govno odapne, posto ga ova stoka Kostunica izruciti nece.

Možda i pre. Kada iz majčice Rusije stigne vest da je:

a) dobio status izbeglice
b) dobio politički azil

#5 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 06 March 2008 - 03:23

Možda i pre. Kada iz majčice Rusije stigne vest da je:

a) dobio status izbeglice
b) dobio politički azil


Dobro to mu je trenutni status, samo treba da se objavi.

#6 ILLUMINAT

ILLUMINAT
  • Banned
  • 20 posts

Posted 06 March 2008 - 03:42

Nije mi jasno kako to Ratko Mladić ispade "veći igrač" od Slobodana Miloševića i njegovih saradnika, jer šef ode u Hag a o generalu VRS se ne zna ništa. Ubeđen sam da strane strukture moći kao što je CIA vrlo dobro znaju sve o Mladiću ali da ga koriste kao monetu za potkusurivanje sa političarima u Srbiji. Mislim da će taj problem na duže staze ipak biti rešen povoljno za nas.

#7 eugen

eugen
  • Members
  • 204 posts

Posted 06 March 2008 - 10:36

Ne treba se zamajavati. Srbija neće u EU, većinski, kao što nikada nije ni htela u bilo šta napredno, jer njeni "vladari" vole da vladaju nepismenim i neobaveštenim građanima, odnosno podanicima. Ovde će uvek biti heroji Lazar, Arkan, Legija, Mladić i Šešelj. Ali, EU će usisati Srbiju, na ovaj ili onaj način, jer Rusija nema volje da ima tako zaostalu provinciju. Na silu će nas ugurati u EU, kao poslednju zemlju iz regiona, bez ispunjavanja obaveza hvatanja ratnih zločinaca.

#8 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 06 March 2008 - 11:02

Nije mi jasno kako to Ratko Mladić ispade "veći igrač" od Slobodana Miloševića i njegovih saradnika, jer šef ode u Hag a o generalu VRS se ne zna ništa. Ubeđen sam da strane strukture moći kao što je CIA vrlo dobro znaju sve o Mladiću ali da ga koriste kao monetu za potkusurivanje sa političarima u Srbiji. Mislim da će taj problem na duže staze ipak biti rešen povoljno za nas.

Taj problem ce na duze staze biti povoljno resen,tako sto ce za nekih 20,30 godina glavesine na zapadu proglasiti Mladica za mrtvog.
Necemo mi njega nikada izruciti.Ne bi me zacudilo i da stvarno ne znamo gde je.Lepo je gore napisano,sluzice se zapad Mladicem jos dosta dugo kao sredstvom za trgovinu.Jedino brzo resenje problema je,da se general sam preda i skine nam teret sa pleca.

#9 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 06 March 2008 - 11:04

Ko zna da li je taj uopste ziv...?

#10 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 06 March 2008 - 11:05

Možda i pre. Kada iz majčice Rusije stigne vest da je:

a) dobio status izbeglice
b) dobio politički azil

c) dobio nogu u dupe.
d) dobio metak u glavu.

#11 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 06 March 2008 - 11:06

Jedina sansa da se taj problem resi je da Kostunica ode sa vlasti. Cela ova situacija oko EU je pokazala da Kostunica koristi samo pitanje Kosova i Mladica kao sredstvo za onemogucavanje dalje priblizavanje Srbije Evropi, tj. da se konacno uvedu neki savremeni kodeksi ponasanja u Srbiju.

#12 organizam

organizam
  • Members
  • 448 posts

Posted 06 March 2008 - 11:06

Problem Ratko (ratni zlocinac9 Mladic. Kada umre taj problem ce biti resen ranije ne vjerujem.

#13 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 06 March 2008 - 11:08

Ne treba se zamajavati. Srbija neće u EU, većinski, kao što nikada nije ni htela u bilo šta napredno, jer njeni "vladari" vole da vladaju nepismenim i neobaveštenim građanima, odnosno podanicima. Ovde će uvek biti heroji Lazar, Arkan, Legija, Mladić i Šešelj. Ali, EU će usisati Srbiju, na ovaj ili onaj način, jer Rusija nema volje da ima tako zaostalu provinciju. Na silu će nas ugurati u EU, kao poslednju zemlju iz regiona, bez ispunjavanja obaveza hvatanja ratnih zločinaca.

Slažem se. Ovo divljanje nacionalizma i šovinizma kao i neproglašeno vanredno stanje u Srbiji će biti samo argument više da na tu priču zaborave. Usisavnje će se desiti negde 2015.god. posle Kosova, Crne Gore i svih drugih koji ćekaju u redu.

#14 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 06 March 2008 - 11:10

Jedina sansa da se taj problem resi je da Kostunica ode sa vlasti. Cela ova situacija oko EU je pokazala da Kostunica koristi samo pitanje Kosova i Mladica kao sredstvo za onemogucavanje dalje priblizavanje Srbije Evropi, tj. da se konacno uvedu neki savremeni kodeksi ponasanja u Srbiju.

Anduril,nije Kostunica sam na vlasti,a isto tako,od 2000 je neko bio i pre njega.Dakle,problem je mnogo siri od Kostunice

#15 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 06 March 2008 - 11:10

c) dobio nogu u dupe.
d) dobio metak u glavu.

e) postavljen za načelnika štaba Vojske Srbije.