Jump to content

Photo
- - - - -

Pomoć oko pesama i druge muzičke dileme

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
252 replies to this topic

#31 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 04 November 2007 - 19:55

Thx ! Verovatno je to to, posto vidim da je ima na spisku muzike iz filma u kojoj sam je cuo
Cim se vrnem kuci skidam sve od Radiohead-a i njegovih 'spin-off'-ova :huh:

Cuj, verovatno... :rolleyes: ;)
A u kom filmu si je cuo? :)

#32 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 04 November 2007 - 22:28

A Scanner Darkly (2006)

Pogledaj obavezno, na mojoj top-listi filmova u poslednjih 10-15 godina je definitivno medju prvih pet.
I nemoj da se zajebavas sa nekim screenerom i slicnim snimcima Sh kategorije. Upropastices sebi dozivljaj (ko ja).
Znaci dvd kvalitet u najmanju ruku, pozeljno gledati ga kad si sam i 100% koncentrisan na radnju filma.

Pesma ide u toku odjavne spice, ja skinuo soundtrack (koji je takodje dobar) kad ono nje nema :rolleyes:

#33 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 08 November 2007 - 00:17

A Scanner Darkly (2006)

Pogledaj obavezno, na mojoj top-listi filmova u poslednjih 10-15 godina je definitivno medju prvih pet.
I nemoj da se zajebavas sa nekim screenerom i slicnim snimcima Sh kategorije. Upropastices sebi dozivljaj (ko ja).
Znaci dvd kvalitet u najmanju ruku, pozeljno gledati ga kad si sam i 100% koncentrisan na radnju filma.

Pesma ide u toku odjavne spice, ja skinuo soundtrack (koji je takodje dobar) kad ono nje nema :rolleyes:

Oh, bogo moj! :huh: Hvala na preporuci, (i aXXo-u na odlicnom ripu). Sjajan!

#34 urbansoho

urbansoho
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 November 2007 - 10:10

Ne mogu da se setim,ali uopste - a poznata stvar,proletos je bio hit,
spot je crtani film,mladic i devojka na klupi u parku, karakteristicno
zvizdukanje,tako i pocinje a i cesto se ponavlja u toku pesme.
Verovatno svi znaju samo ja ne mogu da se setim ! Upravo sam cula kao lajt
motiv na Enteru ,neka emisije o filmu...
Pozdrav i hvala !

#35 pink_moon

pink_moon
  • Members
  • 87 posts

Posted 09 November 2007 - 12:18

peter, bjorn & john - young folks

#36 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 November 2007 - 13:05

Youtube Video ->Original Video

:rolleyes: :huh: :)

#37 urbansoho

urbansoho
  • Members
  • 12 posts

Posted 10 November 2007 - 17:25

peter, bjorn & john - young folks

Ulepsao si mi dan :rolleyes:

#38 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 19 November 2007 - 23:35

Jel neko gledao ovu novu emisiju na Foxu, Laneta Gutovica "oralno doba"? E pa muzika iz te spice mi je jako poznata i dopadljiva, pa ako neko zna, neka mi javi sta je to...
Thanx!

#39 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 23 November 2007 - 08:35

Поздрав свима,

Имам једно кратко питање за упућене у музичко издаваштво Б92. Добих пре неки дан један сјајан поклон, који се састојао од осам оригиналних дискова Б92 (листам их ниже од најсвежијег ка најстаријем издању):

---
1. Belgrade Coffee Shop 7 (2007.)
2. Belgrade Coffee Shop 6 - Area 6 (2006.)
3. Belgrade Coffee Shop 5 (2005.)
4. Belgrade Coffee Shop 4 (2004.)
5. Belgrade Coffee Shop 3 (2003.)
6. Belgrade Coffee Shop 2 (2001.)
7. Belgrade Coffee Shop Sessions Volume 1 (2001.)
8. Radio Utopia 4: Belgrade Coffee Shop (2000.)
---

Особа која ми је поклонила дискове рекла ми је да је CD који наводим под бројем 8. заправо почетак Belgrade Coffee Shop серијала, и да о њему могу да размиљам као о "броју 0" у серији без обзира што на њему пише Radio Utopia 4. На прво слушање ово има смисла.

Мало сам копао по мрежи, и видим да су остала три CD-a из Radio Utopia серијала следећи наслови (сада од најстаријег ка најсвежијем):

---
1. Radio Utopia – B92: 1989–1994 (1994.)
2. Utopia Revisited: Radio B92 Collection of Groovy Tunes (1998.)
3. Utopia 1999: Millennium Funk (1999.)
---

Колико могу да видим, прва Radio Utopia се не бави електронском музиком, већ су на њој групе (типа Децa Лоших Музичара). Био сам под утиском да су Radio Utopia 2 и 3 представљале заокрет из тог првобитног правца ка електронској музици, посвећујући се страним ауторима, али сам онда приметио да се на Millennium Funk CD-у налази Darkwood Dub (?).

Након тог увода нашироко и надугачко, питање је заправо следеће: да ли се (осим те једне поменуте ствари Darkwood Dub-a) на првa три Radio Utopia CD-a налазе још неке ствари домаћих аутора које стилски могу да се уклопе у Belgrade Coffee Shop серијал?

Edited by Hadrian, 23 November 2007 - 08:41.

#40 spaskovb

spaskovb
  • Members
  • 5 posts

Posted 26 November 2007 - 12:06

Molim Vas,ako je neko zna nek mi pošalje naziv pesme I autora sa TV reklame za vodu vodu.Mislim da je portugalski jezik u pitanju I peva onaj predivni,ženski glas.Unapred se zahvaljujem do neba.

Boban

#41 lakii011

lakii011
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 November 2007 - 14:58

Kako je internet pravo, i ko zna koje po redu svetsko chudo, svedoci moje puteshestvije po istome. Kako je to postala svakodnevnica tako sam sebe zatekao jedne veceri umesno na koncertu, ja sa pivom na stolu kuckajuci po tastaturi. Moj dobri prijatelj chika google i ja smo se zaputili kroz vreme, pretrazujuci Beogradsku rock scenu, t.j. muziku moje mladosti. KLIK, KLIK KLIK ENTER SEARCH .......
PLJASSSS!!!!!!! uparvo na ovom forum naletim na post iz arhive http://forum.b92.net...opic=17100&st=0 i raspametim se. Klik kilk enter...
PLJASSSS!!!!!!! http://89.216.136.135/kurve naravno save as ....pa onda play pomislio sam da vishe niko i nema te pesme, jos kad sam video ISTO JAKO pao sam na gzt. Milina me oblila, eh bejahu to dobra vremena i dobra muzika, po meni mnooogo kvalitetnija nego rock scena danas (ako je uopste i ima)
Svi ucesnici gore pomenutog posta su verovatno moja generacija koja je vidjala i opijala po akademij, i mestima popularnim za to vreme, post koji me je vratio 10-15 godina unazad inicirao mi je gomilu uspomena. Ehhhhhhhhh FLASH Sto bih ja dodao na taj post a ne mogu, jer je u arhivi, je da je apsolutno neposteno izostavljen lik koji je ucestvovao u stvaranju skoro svih pesama koje se prozimaju kroz post ili makar u stvaranju svih ili skoro svih pomenutih bandova (Komandosi, Isto Jako, Petar Pan ) "Dejan Miloshevic- aka Milos Petar Pan. ........onda levi prst radi dalje KLIK KLIK SEARCH ENTER KLIK
dolazim na cuveni myspace, a tamo.........................
http://www.myspace.com/petarpanband cyber verzija mog omiljenog benda, sa pesmama Povedi me, Boze pravde, Bezim odavde kakve stvari, ultra pre svog vremena, mnogo su bili dobri i ne znam kako se to zvrsilo tako....mislim....naglo...klik klik i opet PLJAS http://www.myspace.com/mr_mulosh opet gore pomenuti Milos petar pan, klik klik i provalim da prvo, covek je ziv, drugo za neverovati i dalje svira, i trece ima band koji se zove Smajser.
Penta cele price osim dzaranja uspomena je pronalazenje pesme petra pana koja se zove SLIKA, pesma se ne nalazi ni na jednom albumu, svirali su je mnogo puta, znam da postoji snimak pomoc ima li je ko????

#42 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 29 November 2007 - 20:06

Jel neko gledao ovu novu emisiju na Foxu, Laneta Gutovica "oralno doba"? E pa muzika iz te spice mi je jako poznata i dopadljiva, pa ako neko zna, neka mi javi sta je to...
Thanx!

Holly Dolly - Dolly Song

Youtube Video ->Original Video

I da vidis sta si propustio.... :rolleyes:

edit: sajkaca...

Edited by tica2610, 29 November 2007 - 20:07.

#43 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 02 December 2007 - 11:40

Molim Vas,ako je neko zna nek mi pošalje naziv pesme I autora sa TV reklame za vodu vodu.Mislim da je portugalski jezik u pitanju I peva onaj predivni,ženski glas.Unapred se zahvaljujem do neba.

Boban

Siguran sam da je sa albuma Jazzamor - Lazy Sunday Afternoon iz 2003. godine, a koja je od pesama, zaista ne mogu da se setim ("Berimobou" ili "Caminho" ?... ali je ceo album vredan slusanja :rolleyes:

Edited by copywriter, 02 December 2007 - 11:42.

#44 spaskovb

spaskovb
  • Members
  • 5 posts

Posted 04 December 2007 - 02:10

Iskreno hvala.Skinuo sam prva tri njihova albuma,ne i ovaj poslednji "beautiful day",nešto ne mogu da ga nadjem.Hvala još jednom.

Boban

#45 spaskovb

spaskovb
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 December 2007 - 20:52

Jel može neko da mi predloži neku muziku u fazonu JAZZAMOR,fenomenalni su.