Jump to content

Photo
- - - - -

Od devet do pet

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
781 replies to this topic

#16 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 03 March 2008 - 11:55

prvo - tema je odlicna, i jako ozbiljna..

a drugo - nemojte da se ljutite, mozda i vama nekada sine inspiracija.. i necete zauvek biti oni-koji-kao-svrake-napadnu-svaku-novu-temu-i-seru-kako-joj-nije-tu-mesto

#17 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 03 March 2008 - 12:13

prvo - tema je odlicna, i jako ozbiljna..

a drugo - nemojte da se ljutite, mozda i vama nekada sine inspiracija.. i necete zauvek biti oni-koji-kao-svrake-napadnu-svaku-novu-temu-i-seru-kako-joj-nije-tu-mesto

Ne znam koliko je odlicna, ali nista manje losa od smrada ribe os` od glave ili od repa. Ja sam je pri prvom citanju shvatila kao temu koja bi trebala da stavi u kontekst urbanizaciju i homo sapiensa, a da je ponajmanje vozno-pesackog karaktera. Ako se samo prisetimo kojeg od dokumentaraca, mislim da je Baraka mozda rekla vise i na pravi nacin nesto na ovu temu, mislim da se o ovome moze konstruktivno razgovarati.

Nickie, lepo zapazas i govoris o nekim stvarima, ali ne vidim sto svaki put, a nesto slicno videh i drugde,
odustajes ili sebe svrstavas u one koji lupaju...

#18 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 03 March 2008 - 12:33

ja je shvatam jos sire,
kao zasto je sve bas ovako organizovano, i zasto ljudi funkcionisu na ovaj nacin a ne na neki drugi.. na primer, na neki koji bi bio vise u skladu sa nasim bioloskim bicem...

na kraju, mozemo raspravljati teoretski o tome na koji nacin mislimo da je to moguce razresiti, ili na pocetku odustati i reci da je za takvu promenu potrebna kriticna masa.. ali je bilo kakav pokusaj bolji od odustajanja na samom pocetku.

#19 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 03 March 2008 - 13:38

Napali su me samo zato jer sam promenio uobicajeni ugao gledanja na stvari i stvarnost koju ti autoritarno oblikovani umovi smatraju svetom i nepromenljivom.

smatram da je pitanje veoma vazno jer osim vremena i nemaamo nista drugo u zivotu.

Hvala svima koji su pozitivno reagovali i razmisljali na ovu temu.

#20 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 03 March 2008 - 17:19

Zasto da idem u pustinju, to bi bilo samoubistvo.

Moram da ti kazem nesto, ja ne putujem na posao. Hodajuci odlazim na posao. Sve drugo bih smatrao ponizavajucim. Ne shvatam zasto ljudi tako malo cene sebe.

Ti kazes da hodajuci odlazis na posao (fino), da bi sve drugo smatrao ponizavajucim i da ne shvatas zasto ljudi tako malo cene sebe.

Moze biti da sam starovremska, ali meni bi jasno bilo da si rekao da bi smatrao ponizavajucim da treba da se bavis malverzacijama ili nesto slicno. Ajd´ moze da prodje i varijanta da bi tebi bilo ponizavajuce da ne mozes da odsetas do posla (licni stav). Ali, kad izjavis da ljudi malo cene sebe jer ne prosetaju do posla onda mi stvarno nije jasno kako ocekujes plodonosnu diskusiju?

Da li mozemo da se slozimo oko toga da razliciti ljudi imaju razlicite prioritete?

Da li mozes da se slozis da je nekome pre svega vazno da ima zadovoljavajuci posao? Znaci, prioritet je posao a ne nacin transporta sa i do posla.

Da li ti je jasno da covek nije uvek u situaciji da bira gde ce da mu se nalazi firma?

Da li shvatas da ukoliko bismo se vodili tvojom logikom onda bi firme pri etabliranju trebale da raspisu konkurs za radna mesta na koja bi zaposljavali one koji zive u komsiluku? Kompetencija ili geografija?

Posto je procentualno veoma mali broj onih koji odsetaju do posla da li to znaci da velika vecina ljudi uopste ne ceni sebe?

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 March 2008 - 19:12

Evo ja svaki dan vozim nekih 60 km u jednom pravcu.Sutra sam resio da idem na posao peske posto sam shvatio da je voznja ponizavajuca.Cujemo se u nedelju kada se vrnem sa posla.

#22 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 03 March 2008 - 21:38

Ljudi, (ovo kao Tadic pocinjem :rolleyes: )

preteraste ga. covek je izneo samo jedno zapazanje koje moze lako da se prosiri. zna se o cemu je hteo da se ovde diskutuje.

Jedna od varijanti pogleda na slobodu, pogledati film "Into the Wild"..

#23 ucn24

ucn24
  • Members
  • 212 posts

Posted 03 March 2008 - 23:14

"Molim vas da ovde dodate svoja zapazanja o strukturi unistenih
svakodnevnica."

ok, evo moj nickel & dime:

usmerena masa medjutim provodi samo deo svoje unistene svakodnevice u metalnim vozilima. kad stignu na svoje respektivne destinacije, vozila ostave parkirana, & with a flip of the switch krecu u hiper-productive mode, ili bar mode koji autoritetima za koje rade tako izgleda. power to those who have the guts for the latter.

jutarnji dorucak - quick stop at the local starbucks, ili za one sa budzetom u vidu, 7-11. a tripple shot of java along with some gut-turning music interrupted by equally jittery radio talk show hosts, ought to fool practically anyone into feeling awake and alert. until the sugar/caffeine frenzy of the moment subsides, that is, and one finds themselves at the first junction of breaking their (supposedly last) diet. somebody's monkey's cousin has a reason to celebrate yet again, and glazed donuts beggingly call from a large silver tray in the kitchenette. it's a tough week, and a looming crisis in the affiliate office leaves no man in the trenches. that donut will help many weather the storm [after which, understandably, smooth sailing will be the standing order... ya, right].

Edited by ucn24, 03 March 2008 - 23:15.

#24 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 04 March 2008 - 10:04

da kazemo sta mislimo o sve tri tacke?

Scubius, jel sad ovde treba da se:
1) nerviramo zbog sopstvenog putovanja na posao
2) kritikujemo sam pojam putovanja na posao (i sa posla)
3) pišemo o opažaju/doživljaju uništenih svakodnevica od 9 do 5+ (++) a prevoz je samo instrument...?

#25 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 04 March 2008 - 12:21

Pošto je tema o putovanju već bila, ja bih se zadržala na ovom trećem.
Opažaj i doživljaj su spomenuti kao subjektivne kategorije: dakle, ako neko to na taj način vidi (uništene svakodnevice), ima mogućnost da iznese. Ako neko na taj način to ne vidi, takođe ima pravo da iznese. Niti je svačija situacija ista, niti je isti pogled svih.

#26 Hajdi

Hajdi
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 March 2008 - 01:25

Mislila sam da će biti reči o tom radnom vremenu, koje je loše. Naročito za ljude sa porodicom, decom. A što se gužve u saobraćaju tiče, ne razumem uvodni post. Ne žive svi nadomak svoga posla. Nije mi nikada palo na pamet da razmišljam o alternativama odlazaka na posao.

#27 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 March 2008 - 03:53

jutarnji dorucak - quick stop at the local starbucks, ili za one sa budzetom u vidu, 7-11. a tripple shot of java along with some gut-turning music interrupted by equally jittery radio talk show hosts, ought to fool practically anyone into feeling awake and alert. until the sugar/caffeine frenzy of the moment subsides, that is, and one finds themselves at the first junction of breaking their (supposedly last) diet. somebody's monkey's cousin has a reason to celebrate yet again, and glazed donuts beggingly call from a large silver tray in the kitchenette. it's a tough week, and a looming crisis in the affiliate office leaves no man in the trenches. that donut will help many weather the storm [after which, understandably, smooth sailing will be the standing order... ya, right].

Licno, nemam problem sa Starbucksom, mada preferiram Timothy's farmers organic, ne zato sto je organic, vec zbog ukusa, niske kiselosti, kafa je ipak samo kafa, ne znam od kude bre toliki animozitet prema glupoj kafedzinici, ako nije u pitanju djubre tipa 7/11, Coffee Time, Tim Hortons i sl, al' sta ima veze i to neko voli. God bless Canada, imamo izbor.

Zao mi sto nemas cd-player u kolima pa moras da slusas talk show, ako ti to ne odgovara. Retko je danas naci takva kola, mislim da bi 100$ za cd-player moglo promeniti tvoj zivot (God bless Canadian Tire). Mozda je bolje da probash da pevushish dok vozish, onu tvoju omiljenu

Sin sam plavih suma i livada
gajih dobre konje i volove
zbog lepote devojke iz grada
zaboravih brda i dolove

Dobro je sto ne konzumiras glazed donuts, nije to zdravo, ja poneki put ne mogu da odolim, al' jok glazed, nego one otrovne pandurske, najgore, Bostom cream.

God bless Canada, pa imamo izbor da svratimo u npr. Lettuce Eatery, pa naruchimo 10 vegetable wrap sandwich, flatbread od integralnog zita sa Asparagusom, srcem Artichoke, Iceberg salatom, Sargarepom, Cveklom, Portobelo pecurkama, Krastavcem, Paradajzom, pecenim Kukuruzom i dve vrste Sira.

Mislim, ja to nikada ne jedem, boli me elvis za tu vrstu ispashe, ako mi je do sendvicha ja svratim u Quiznos, uzmem Black Angus Steak on Rosemary Parmesan, ali samo konstatujem yebenu mogucnost izbora ......

ALO, zivi kako hoces i pusti druge da to isto rade.

Edited by down with the sickness, 06 March 2008 - 06:46.

#28 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 March 2008 - 04:54

usmerena masa medjutim provodi samo deo svoje unistene svakodnevice u metalnim vozilima. kad stignu na svoje respektivne destinacije, vozila ostave parkirana, & with a flip of the switch krecu u hiper-productive mode, ili bar mode koji autoritetima za koje rade tako izgleda.

Kakva vozila, kontra odvratnih "metalnih", preporucujes? Osim drvene alternative, sa parom volova, pada mi na pamet samo plasticna verzija, tipa Trabant i Varburg, koji otpadaju iz cisto ekoloskih razloga.

Ovo sa volovima ti je originalno, balegu bi mogli koristiti za ogrev u kancelarijama, volove ne bi morali ostavljati na parkingu, vecina liftova bi ih mogla odvesti do zeljenog sprata, tako da bi mogli provesti radni dan zajedno, u relax-ultra-slow prezivackom modu. Autoritete posaljemo da nam kupe donuts i da naberu malo kukuruza za volove.

#29 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 March 2008 - 05:23

Napali su me samo zato jer sam promenio uobicajeni ugao gledanja na stvari i stvarnost koju ti autoritarno oblikovani umovi smatraju svetom i nepromenljivom.
smatram da je pitanje veoma vazno jer osim vremena i nemaamo nista drugo u zivotu.
Hvala svima koji su pozitivno reagovali i razmisljali na ovu temu.

Ja te, recimo, nisam napao, al' evo sa' cu.

Jel' ti beshe onaj sto si nam otkrio "ogromnu zainteresovanost" gradjana Beneluksa da se presele, zaposle, zive, pa bogami i umru u Srbiji? Eh, pobeze a ne objasni nam, da li je na to vishe uticaja imao Seseljev sharm i duhovitost ili Slobicino dostojanstvo i intelektualna grandioznost? Koji hashki suzanj je miliji gradjanima Beneluksa?

Ti li beshe onaj koji nam se predstavi kao stranac koji bi dosao u Srbiju da otvori biznis, da tebi ne smeta paljenje stranih ambasada, banaka i ostalih verskih objekata, ali se malo dvoumish oko tvoje lichne sigurnosti i bezbednosti, pa proveravas da li bi mi mogli kakve garancije u tom pogledu ponuditi, onako na diplomatskom, da kazemo ambasadorskom nivou?

Ode ti, kao postavljach topika, a nas ostavi da tugujemo za strancem, koji nam je naklonjen do imbecilnosti, perfektno zna srpski, ima puno razumevanja za mlade i njihovu ljubav prema sportu i sportskoj opremi, koji nas na brzaka prosveti da jedino sto imamo na ovom svetu vaistinu je vremja, a ne musava dechurlija, kucni ljubimci, ljubavnici-ce, prijatelji, rodjaci i ostale stranputice, syeba nam uobichajeni, normalni ugao gledanja na stvarnost i udje u legendu za vjek vjekova.

#30 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 06 March 2008 - 06:11

pa sad, ne bi trebalo ni na jednu stranu preterivati.

i jedni i drugi ste u pravu - postoji za sve vreme, postoji istina u obe vrste iskaza.

zivot u automobilu je zamoran. jedenje djubraste brze hrane je nezdravo. buka umara zivce itd...

e sad, sasvim je druga stvar sto danas samo najbogatiji sebi mogu da priuste da rade sta hoce, zive gde hoce, obicno u vili okruzenoj zelenilom (da ih ne drma buka), sa poslugom, da ne bi trcali u starbucks, sa soferom, da ne bi morali da se zamaraju odrzavanje metalnog pokretnog sklopa zvanog automobil itd...

ziovt vani je udobniji za one koji su siromasni u zemljama iz kojih dolaze ali oi koji imaju mnogo novca verovatno lezernije zive tamo odakle poticu. a svi skupa, bogati, zive daleko od opste guzve i moranja od devet do pet.