Jump to content

Photo

srbijanija i srbijanijci

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
184 replies to this topic

#1 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 29 February 2008 - 17:59

However, podela Kosova nije pametno resenje, ne odgovara Srbima (jer vecina Srba zivi juzno od Ibra), ne odgovara Srbiji jer ce neminovno u takvom scenariju ubrzo severna Mitrovica i dalje severno poceti da se prazni, jer populacija tezi severu zemlje (citaj Beograd). Gde bese onaj clanak od pre neki dan koji govori o gasenju 19 sela u juznoj Srbiji samo u toku prosle godine. Za deset godina prakticno nece biti ljudi na teritoriji izmedju Nisa i Merdara
(ovo je vise kataklizmicna karikatura jednog stvarnog trenda depopulacije).

Na kraju, da ponovim sebe, Srbijanskoj vladi ne treba severno Kosovo, Srbijanskoj vladi treba zdrave pameti!bibi

Javljam se sada samo zato sto sam alergicna na izraze "Srbijanska vlada" :rolleyes:
Znash i neku srpsku vladu? (U izbeglishtvu,van Srbije, mozda u Subotici,Novom Pazaru,Podgorici?
To neki novi vetrovi s juga duvaju ako i ti pocinjesh da nas prozivash i nazivash Srbijancima?

Delish takve savete i svojoj vladi u Prishtini ( ovo oko zdrave pameti) ili su dobronamerni saveti
rezervisani samo za srbijansku?

#2 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 29 February 2008 - 18:04

teja, raspravili smo to (ili nismo) na lingvistici. i ja zovem vladu sa sedištem u bgdu "srbijanska", a ne savetujem vladu u prištini

#3 cedo1

cedo1
  • Banned
  • 79 posts

Posted 29 February 2008 - 18:09

Javljam se sada samo zato sto sam alergicna na izraze "Srbijanska vlada" :rolleyes:
Znash i neku srpsku vladu? (U izbeglishtvu,van Srbije, mozda u Subotici,Novom Pazaru,Podgorici?
To neki novi vetrovi s juga duvaju ako i ti pocinjesh da nas prozivash i nazivash Srbijancima?

Delish takve savete i svojoj vladi u Prishtini ( ovo oko zdrave pameti) ili su dobronamerni saveti

Teja nemoj da se nervirash.

Kada procitam (vidim) kako se neki obracaju svojim sunarodnicima, zasto bi oduvekpado1999potlaceni obracali drugacije.

#4 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 29 February 2008 - 18:11

Zar ti ne zvuci kretenski taj naziv "Srbijanci"?Deluje mi nekako pogrdno

ne

#5 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 29 February 2008 - 18:11

teja, raspravili smo to (ili nismo) na lingvistici. i ja zovem vladu sa sedištem u bgdu "srbijanska", a ne savetujem vladu u prištini

Ma naravno da smo na lingvistici to raspravili sa rezultatom 0:0, ali se ovde
uopste ne radi o lingvistici, a narocito ne kada dolazi iz pera nika "Sandman".

#6 HozeIzMexico

HozeIzMexico
  • Members
  • 401 posts

Posted 29 February 2008 - 18:13

[OFF]
Izraz "Srbijanci" za Srbe u Srbiji je prilicno glup i plitak. Po toj logici bi Slovenci u Sloveniji bili Slovenijanci, Italijani - Italijanci, Rusi - Rusijanci... :rolleyes:
To naravno nije tema
[/OFF]

#7 cedo1

cedo1
  • Banned
  • 79 posts

Posted 29 February 2008 - 18:14

Ma jok.

Imas srbijance,srbe prekodrinashe (sada je moderno zvati ih i sumski),srbe u crnoj gori,srbe u hrvatskoj, srBe...
Ne mozemo mi svuda biti srbi.

Zato su hrvati svuda hrvati, albanci svuda albanci.Neka me isprave pomenuti narodi ako greshim.

#8 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 01 March 2008 - 11:27

Nije on koristio naziv "Srbijanci" nego "srbijanski" sto se odnosilo na vladi koja i jeste srbijanska posto je vlada drzave Srbije a ne vlada Srba u kom slucaju bi trebala da se nazove Srpska vlada. Da si bio ranije na forumu mogao si da procitas i teorije kako su Albanci sa Kosova ustvari Srbi albanskog porekla zato sto su bili drzavljani Srbije. Mislis li i ti da su svi drzavljani Srbije Srbi?

Vazi i za tebe Teja.

edit: ovako si me ispravio kada sam ja pisao "slovenska roba"

Dozvoli da te ispravim,u pitanju je slovenacka roba,a ne slovenska.Valjda znamo ko su sve Sloveni.

Zasto za Sloveniju to vazi a za Srbiju ne?

Edited by TONIBAL, 01 March 2008 - 11:43.

#9 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 01 March 2008 - 11:43

Nije on koristio naziv "Srbijanci" nego "srbijanski" sto se odnosilo na vladi koja i jeste srbijanska posto je vlada drzave Srbije a ne vlada Srba u kom slucaju bi trebala da se nazove Srpska vlada. Da si bio ranije na forumu mogao si da procitas i teorije kako su Albanci sa Kosova ustvari Srbi albanskog porekla zato sto su bili drzavljani Srbije. Mislis li i ti da su svi drzavljani Srbije Srbi?

Vazi i za tebe Teja.

Joj,sad si se nalupao.Ne postoji "srbijanski","albanijanski"...vec srpski,albanski...Nisu svi drzavljani Srbije Srbi,ali se drzava zove Srbija i logican naziv za vladu je srpska.
edit,vazi i za Sloveniju,jer me postoje Slovenijanci,vec Slovenci
Slovenci nije isto sto i Sloveni

Edited by nemanjabgd84, 01 March 2008 - 11:45.

#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 01 March 2008 - 11:50

Joj,sad si se nalupao.Ne postoji "srbijanski","albanijanski"...vec srpski,albanski...Nisu svi drzavljani Srbije Srbi,ali se drzava zove Srbija i logican naziv za vladu je srpska.

postoji "srbijanski", i u upotrebi je (italija - italijanski)
kad se pridev "srpski" rastereti od značenja koje mu daje naziv etnije, možda se nađe mesta i za značenje vezano za državu

#11 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 01 March 2008 - 11:51

Pa trenutno je zdrava pamet daleko potrebnija srbijanskoj vladi. Mislim da si svestna situacije u Srbiji i kamo tu Srbiju vodi ta vlada. Nije ni Kosovska vlada za svaku pohvalu, ali ipak stvari idu po boljem a ne po gorem.

#12 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 01 March 2008 - 11:54

postoji "srbijanski", i u upotrebi je (italija - italijanski)
kad se pridev "srpski" rastereti od značenja koje mu daje naziv etnije, možda se nađe mesta i za značenje vezano za državu

Italski,ili italijski ne postoji,jel tako?Srpski postoji.Da se mi kao narod zovemo Srbijanci,bilo bi ispravno.Ovako nije.

#13 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 01 March 2008 - 11:55

edit,vazi i za Sloveniju,jer me postoje Slovenijanci,vec Slovenci
Slovenci nije isto sto i Sloveni

Nista nisi razumeo nemanja.

#14 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 01 March 2008 - 11:58

Italski,ili italijski ne postoji,jel tako?Srpski postoji.Da se mi kao narod zovemo Srbijanci,bilo bi ispravno.Ovako nije.

postoji "italski" - googlaj malo, kad si već bežao sa časova

da se mi kao narod zovemo "srbijanci" tražili bi neku drugu reč kojom bi označavali državne predstavnike svih građana ove države, bez obzira iz kog su naroda

#15 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 01 March 2008 - 11:59

Nista nisi razumeo nemanja.

Ako tebe vredja naziv "srbijanska" ja je vise necu koristiti, ali taj naziv se koristi u vestima na bosnjackom i hrvatskom jeziku i to bez trunke omalovazavanja ka srpskom narodu. Oces li i njih ispravljati?