Jump to content

Photo
- - - - -

Šta treba menjati u gimnazijama ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

#76 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 25 September 2010 - 19:01

kadar, kadar treba menjati. strasno je ko sve danas odlazi u profesore, imam utisak da su to oni koji nisu uspeli da postignu nista drugo
kad se setim svojih profesoa iz gimnazije- gomila ih uopste nije vladala predmetom koji su trebali da nam drze, a jos gomila su bili ocajni pedagozi koji uopste nisu mogli da se izbore s nama...

ne nzam kako ovo zvuci, ali imam utisak (samo utisak, i nista drugo) da je stanje mnogo bolje u privatnim gimnazijama, gde se za skolovanje placaju debeli novci, ali je bar profesorski kadar odlican- strpljivi, kompetentni, ljubazni i vole svoj posao-bar su takvi bili oni sa kojima sam imala prilike da imam posla, a bogami daleko od toga da su bili zadovoljni svojim uslovima rada

pa to mi se nekako kosi sa idejom entuzijazma, barem onog pocetnickog; jeste sve to idealisticno, ali postoji i neka ljubav prema svom pozivu, prema deci/ omladini, nekakvo zadovoljstvo samim radom...nije sve u finansijskoj komponenti, niti u tome da su drugi profesori merilo, sto naravno ne znaci da kvalitetan rad ne treba biti adekvatno placen :)
hocu da kazem da kvalitet necijeg rada ne zavisi samo od cinilaca spolja nego i od licnih sposobnosti i kvaliteta samog profesora

Kad vec menjamo kadar mogli bismo i da zamenimo i gimnazijalce. Strasno je sta sada deca ocekuju od gimnazije i uopsteno od skole a da ne pricam o njihovim roditeljima.

#77 Bokan

Bokan
  • Members
  • 133 posts

Posted 01 October 2010 - 10:58

Dok se kod nas ne uvede sistem izbornih predmeta (ne računam ovde izbor izmedju veronauke i gradjanskog vaspitanja, gde na kraju krajeva ipak roditelji vode glavnu reč) naše školstvo se neće pomeriti sa praktično mrtve tačke. Obavezni predmeti, izborni predmeti i to je to.

#78 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 October 2010 - 15:17

Dok se kod nas ne uvede sistem izbornih predmeta (ne računam ovde izbor izmedju veronauke i gradjanskog vaspitanja, gde na kraju krajeva ipak roditelji vode glavnu reč) naše školstvo se neće pomeriti sa praktično mrtve tačke. Obavezni predmeti, izborni predmeti i to je to.

To zahteva i reformu visih skola. Pre bi trebalo program prilagoditi modernim vremenima i ukinuti neke sulude materije. Danas se sve mnogo brze razvija tako da i skolstvo mora da prati tu vremensku liniju.