Jump to content


Photo
- - - - -

Koliko cemo cekati jos za odobrenje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#1 zaga1943

zaga1943
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 February 2008 - 15:59

Pozdrav svima! Otac mi je US drzavljanin i kao takav je predao I-130 (3rd preference) aplikaciju za ozenjenog sina preko 21 (ja) i moju suprugu i dvoje dece. Zahtev za iseljenje je predat novembra 2004. i nalazi u Kalifornijskom imigracionom centru, cekamo tacno 1200 dana (3 godine i skoro 4 meseca), koliko cemo jos cekati za odobrenje i odlazak. Hvala na odgovorima i pozdrav iz Wisconsina (trenutno u poseti kod caleta).

#2 Prika03/11/77

Prika03/11/77
  • Members
  • 40 posts

Posted 28 February 2008 - 16:42

Pozdrav.
Samo da ti dam neku orjentaciju, nisam bas upoznat sa vrstama viza u Usa osim iseljenicke koju sam dobio preko Dv lutrije, ali slucajno sam gledao na sajtu USA ambasade u Beogradu i video da se trenutno odradjuju aplikacije koje su podnete do 15/03/2003 godine.to su neke F1 vize .
Uostalom pogledaj ovaj link i vidi koliko bi jos trebao da cekas za svoju vizu

http://belgrade.usem...lar/iv_ser.html

Nadam se da sam ti pomogao bar malo.
Pozz...

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 February 2008 - 17:01

Pozdrav svima! Otac mi je US drzavljanin i kao takav je predao I-130 (3rd preference) aplikaciju za ozenjenog sina preko 21 (ja) i moju suprugu i dvoje dece. Zahtev za iseljenje je predat novembra 2004. i nalazi u Kalifornijskom imigracionom centru, cekamo tacno 1200 dana (3 godine i skoro 4 meseca), koliko cemo jos cekati za odobrenje i odlazak. Hvala na odgovorima i pozdrav iz Wisconsina (trenutno u poseti kod caleta).

Pa cale ti je napravio gresku jer je taj zahtev predao u CA.Taj je centar zatrpan molbama pa ono sto bi iz Wisconsina uzelo godinu dana tamo imas da cekas mozda i sedam.Najbrze bi bilo da je zahtev predao u US ambasadi u Beogradu.

#4 zaga1943

zaga1943
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 February 2008 - 17:40

On je predao zahtev u Milvokiju, pa je zahtev prosledjen u Nebrasku, pa je Imigraciona sluzba prebacila zahtev u Kaliforniju, a predao zahtev nije u Beogradu zato sto je od 1998. u Americi.

#5 Mike Hunt

Mike Hunt
  • Members
  • 77 posts

Posted 28 February 2008 - 18:01

On je predao zahtev u Milvokiju, pa je zahtev prosledjen u Nebrasku, pa je Imigraciona sluzba prebacila zahtev u Kaliforniju, a predao zahtev nije u Beogradu zato sto je od 1998. u Americi.


On je u Americi, a gde ste ti i tvoja porodica? Ako ste u Srbiji onda se taj zahtev podnosi u ambasadi, a ne u imigracionom centru u Americi. To se zove consular processing i radi se kad americki drzavljanin podnosi peticiju za useljenje rodjaka koji su van USA. U imigracionim centrima se predaju peticije samo za one koji su u USA.

Edited by Mike Hunt, 28 February 2008 - 18:01.


#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 February 2008 - 18:04

On je predao zahtev u Milvokiju, pa je zahtev prosledjen u Nebrasku, pa je Imigraciona sluzba prebacila zahtev u Kaliforniju, a predao zahtev nije u Beogradu zato sto je od 1998. u Americi.

Izvini ali mi je promaklo da su oni ponovo napravili pretumbaciju oko centara.Sada se zapravo salje u Chicago a odatle bog zna gde.Ranije se iz Wisconsina slalo za ST. Paul pa je sve islo brze.
Ja sam slao istu peticiju za moje roditelje ali nakon sto sam vec poslao advokat mi je rekao da ako predas u ambasadi sve se zavrsi za 2-3 meseca dok su oni cekali skoro godinu dana.
Jedino mi je cudno sta ce tvoja molba u Kaliforniji kada oni nemaju jurisdikciju nad Wisconsinom:

California Service Center has jurisdiction over the following states: Arizona, California, Guam, Hawaii and Nevada.


Edited by MAGRIPA65, 28 February 2008 - 18:07.


#7 zaga1943

zaga1943
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 February 2008 - 18:16

Ja i moja porodica zivimo u Beogradu (samo sam ja trenutno u poseti u Milvokiju), on je taj zahtev radio sa nekim advokatom ovde u Milvokiju, pa sad kako je to zavrsilo u Kaliforniji, ja stvarno neznam, na USCIS sajtu, ukucam sifru naseg slucaja, pise : Received (Nov, 18, 2004) and Pending i da se "case" nalazi u "California National Center", mene samo interesuje, posle ovih 1200 dana, koji je otprilike rok
za approval ili rejection, bilo sta, samo da znamo na cemu smo, ovako ni na nebu, ni na zemlji, levitiramo.....

#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 February 2008 - 18:26

Ja i moja porodica zivimo u Beogradu (samo sam ja trenutno u poseti u Milvokiju), on je taj zahtev radio sa nekim advokatom ovde u Milvokiju, pa sad kako je to zavrsilo u Kaliforniji, ja stvarno neznam, na USCIS sajtu, ukucam sifru naseg slucaja, pise : Received (Nov, 18, 2004) and Pending i da se "case" nalazi u "California National Center", mene samo interesuje, posle ovih 1200 dana, koji je otprilike rok
za approval ili rejection, bilo sta, samo da znamo na cemu smo, ovako ni na nebu, ni na zemlji, levitiramo.....

Ja bih proverio sa advokatom jer bi tvoj predmet trebalo da je u Nebraski.INS je poznat po tome da izgubi predmete ili nesto zajebe u procesu.Tri godine mi deluje mnogo dugo.

#9 Mike Hunt

Mike Hunt
  • Members
  • 77 posts

Posted 29 February 2008 - 18:16

Ima USCIS i broj na kome mozete da dobijete informacije (1-800-375-5283) i to da razgovarate sa zivom osobom.

Ako nastave da vas zezaju preporucujem vam da vas otac licno ode do kancelarije njegovog congressmana ili senatora i da preko njegovog/njenog CSR (Constituent Services Representative) zapocne istragu. To veoma cesto ume da pokrene proces sa mrtve tacke :rolleyes:

#10 zaga14

zaga14
  • Members
  • 16 posts

Posted 04 January 2010 - 11:50

:ph34r: Odobreni smo od strane Imigracionog Centra u Kaliforniji, posle 5 godina i jednog meseca. Koliko se sada ceka do pregleda i intervjua u US ambasadi u Beogradu?
Hvala.

#11 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 04 January 2010 - 17:56

posle 5 godina i jednog meseca.


:ph34r:

#12 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 04 January 2010 - 18:57

negde oko 10 godina, zavisno od zemlje. u tvoj slucaju to je bilo brze, ali to nije norma.

Edited by Unbeliever, 04 January 2010 - 18:57.


#13 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 January 2010 - 19:23

:ph34r: Odobreni smo od strane Imigracionog Centra u Kaliforniji, posle 5 godina i jednog meseca. Koliko se sada ceka do pregleda i intervjua u US ambasadi u Beogradu?
Hvala.


Ja sam cekala nekih 6 meseci ja mislim. A sto 5 godina!!!! Unbi 10 godina :) procedura odgovora je oko godinu - mogu da traze dodatnu dokumentaciju nakon toga ali moje iskustvo (vise GC) je godinu do godinu ipo

#14 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 January 2010 - 21:04

Ja sam cekala nekih 6 meseci ja mislim. A sto 5 godina!!!! Unbi 10 godina :ph34r: procedura odgovora je oko godinu - mogu da traze dodatnu dokumentaciju nakon toga ali moje iskustvo (vise GC) je godinu do godinu ipo

jedno je kada tebe sponzorise poslodavac, a drugo je kada te sponzorise rodjak. ti si stajala u drugom redu od njega.

#15 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 January 2010 - 21:08

jedno je kada tebe sponzorise poslodavac, a drugo je kada te sponzorise rodjak. ti si stajala u drugom redu od njega.


Moguce to nisam uzela u obzir. Ali mislila sam da je GC aplikacija isto koja god da je supporting documentation - al mozda si u pravu. Nemam iskustva sa rodjackim.