Jump to content


Photo
- - - - -

Online kupovina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 27 February 2008 - 11:57

Interesuje me da li ste kupovali nesto sa neta, kako (Virtuon kartica, e-ducan...) i sta? Da li ste platili porez?
Cuo sam da moze da se desi i da roba ne stigne jer ima nekoliko mesta gde, navodno, moze posiljka da "nestane", aerodrom, carina, poste...

#2 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 February 2008 - 14:06

Interesuje me da li ste kupovali nesto sa neta, kako (Virtuon kartica, e-ducan...) i sta? Da li ste platili porez?
Cuo sam da moze da se desi i da roba ne stigne jer ima nekoliko mesta gde, navodno, moze posiljka da "nestane", aerodrom, carina, poste...


Ja sam preko Virtuon kartice narucila neke knjige iz SAD, sve je proteklo u najboljem redu. Knjige su stigle za nedelju dana. Problem je, naravno, bila carina i svi ostali propratni troskovi dostavljanja koji su sveukupno iznosili oko 50% od vrednosti knjiga. :rolleyes:

#3 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 February 2008 - 14:08

Ja sam preko Virtuon kartice narucila neke knjige iz SAD, sve je proteklo u najboljem redu. Knjige su stigle za nedelju dana. Problem je, naravno, bila carina i svi ostali propratni troskovi dostavljanja koji su sveukupno iznosili oko 50% od vrednosti knjiga. :rolleyes:


Naravno tu si i troskovi konverzije jedne valute u drugu i obrnuto sto sve zavisi od banke i valute u kojoj se placa roba.

#4 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 27 February 2008 - 15:49

kako (Virtuon kartica, e-ducan...)

iskljucivo visa internet karticom [vojvodjanske banke] odnosno mastercard-om [banke cije ti ime nista nece znaciti, jer nije prisutna kod nas na trzistu] tj. iskljucivo direktno, nikad preko posrednika tj. sajta koji si naveo i njemu slicnih

i sta?

knjige / magazine, majice, obucu, etc.

Da li ste platili porez?

mislis da je moguce da - nisam?
pardon, i nisam, za stvari koje nisu tangible /poput clanarina, web servera i sl.

Cuo sam da moze da se desi i da roba ne stigne jer ima nekoliko mesta gde, navodno, moze posiljka da "nestane", aerodrom, carina, poste...

mozda pre pet godina, sad je jedino sto nestaje lova iz novcanika, jer je nasa carina bezobrazno skupa. pre ce da ti se desi da naletis na sajt koji izricito nece da salje robu u srbiju nego sto ce iko da ti, ako vec salju, to smakne na bilo kom od 'koraka' koje si naveo.

Edited by MaRkOMaN, 27 February 2008 - 16:11.


#5 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 27 February 2008 - 18:02

Koristim virtuon Vojvodjanske i Raiffeisen banke. Do sada se nije desilo da sam nesto narucio a da to nije stiglo. Kao sto ti rece i MaRkOMaN vise ces imati problema sa sajtovima koji nece da salju u Srbiju nego da se brines da ti to nece stici. Ok to je mozda briga za posle.
Ili ce ti ti sajtovi traziti da fotokopiras prednju i zadnju stranu tvoje kartice, pa da im to prvo posaljes na mail kao potvrdu o vlasnistvu iste.('cause... to much fake numbers from your country) Najdalje sto sam nesto narucivao je Bristol - England (massive attack su krivci za to :rolleyes: ) no opet je sve bilo ok i sve je stiglo.

#6 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 27 February 2008 - 20:15

hvala na informacijama svima.
koliko bi izaslo na kraju (sa nasim porezima i ostalim nametima) neka garderoba, majica, patike koje su, recimo 100$ sa ukljucenim S&H?

#7 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 April 2008 - 11:29

Merkam par knjiga na amazon.com. Kostaju po 20 $ [odnosno po 15 £ (?!) na amazon.co.uk tako da ta varijanta otpada]. Koliko da ocekujem shipping expenses, porez - carinu i ostale harace/bakrace na ukupnu cenu od 40 $ ? Ima li neke veze tezina robe ?

Rezervna solucija je da odstampam pdf verzije tih knjiga koje sam skinuo sa neta u nekoj kopirnici (koju ce mi neko od vas preporuciti na PM :rolleyes: plz). Sta mi se vise isplati ? 40 $ za originale nije mnogo, ali ako cena naraste do 70-80 $ to se vec ne isplati.

#8 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 16 April 2008 - 16:45

Merkam par knjiga na amazon.com. Kostaju po 20 $ [odnosno po 15 £ (?!) na amazon.co.uk tako da ta varijanta otpada]. Koliko da ocekujem shipping expenses, porez - carinu i ostale harace/bakrace na ukupnu cenu od 40 $ ? Ima li neke veze tezina robe ?

Rezervna solucija je da odstampam pdf verzije tih knjiga koje sam skinuo sa neta u nekoj kopirnici (koju ce mi neko od vas preporuciti na PM :rolleyes: plz). Sta mi se vise isplati ? 40 $ za originale nije mnogo, ali ako cena naraste do 70-80 $ to se vec ne isplati.

pa pogledaj koliko kosta S&H..navedeno je uvek.

ako si u usa, a dolazi iz usa, onda je media mall....i ne bi trebalo vise od 3baka da kosta...osim ako neces ubrzano, bak vise.

ja predlazem uvek na kompu jer ovako skuplja prasinu.

#9 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 18 April 2008 - 18:28

pa pogledaj koliko kosta S&H..navedeno je uvek.

ako si u usa, a dolazi iz usa, onda je media mall....i ne bi trebalo vise od 3baka da kosta...osim ako neces ubrzano, bak vise.

ja predlazem uvek na kompu jer ovako skuplja prasinu.


ok, recimo da platiš $20 knjigu sa amazona, included u cenu S&H , kad to stigne u Beograd koliko još treba da se plati ?

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 April 2008 - 23:45

Merkam par knjiga na amazon.com. Kostaju po 20 $ [odnosno po 15 £ (?!) na amazon.co.uk tako da ta varijanta otpada]. Koliko da ocekujem shipping expenses, porez - carinu i ostale harace/bakrace na ukupnu cenu od 40 $ ? Ima li neke veze tezina robe ?

Rezervna solucija je da odstampam pdf verzije tih knjiga koje sam skinuo sa neta u nekoj kopirnici (koju ce mi neko od vas preporuciti na PM :rolleyes: plz). Sta mi se vise isplati ? 40 $ za originale nije mnogo, ali ako cena naraste do 70-80 $ to se vec ne isplati.

Kupi laser stampac za nekih $100 i bog da te vidi.

#11 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 19 April 2008 - 00:06

za knjige, struchnu literaturu i chasopise ---> datastatus. plachash onoliko koliko vidish da koshta bilo gde na netu. iskopirash isbn i oni ti kazzu koliko chesh chekati.

platila sam escoffiera i pellegrina koliko su koshtali na amazonu s popustom.

#12 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 19 April 2008 - 01:23

za knjige, struchnu literaturu i chasopise ---> datastatus. plachash onoliko koliko vidish da koshta bilo gde na netu. iskopirash isbn i oni ti kazzu koliko chesh chekati.

platila sam escoffiera i pellegrina koliko su koshtali na amazonu s popustom.


Tako sam i mislio, mada vidim da neki plaćaju carinu i porez (par postova iznad) .
Pre par meseci je bilo i na vestima b92 baš o tome da se plaća carina na knjige.
Možda se nakon tog priloga nešto promenilo.
Da sumiramo, znači naručiš, platiš preko neta, stiže na kućnu adresu i to je to ?

#13 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 19 April 2008 - 02:50

ne. naruchish od datastatus. oni obave sve shto treba, ti platish u dinarima kad stigne.

#14 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 19 April 2008 - 09:09

Thanks, provericu ... nadam se da se ne placa unapred, posto mi njihov sajt nesto bas i ne uliva poverenje.
Na naslovnoj strani pise da im internet i telefoni ne rade (zovite na mobilni) a tu je i link za vise infomracija ... :rolleyes:

@kerpo - kupujes nesto od Sammy Farha-e ¿? :huh:

#15 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 19 April 2008 - 09:18

njihova kancelarija je u kompleksu poslovnog prostora koji sam videla prekjuce da je ogradjen mpc-ovom metalnom ogradom. predpostavljam da su kupili to zemljishte, rushe montazzne objekte koji su tu bili i verovatno je otishla i instalacija.

godinama dobijam dva chasopisa preko njih. koju god knjigu da sam poruchila dobila sam u dogovorenom roku. vrlo su ljubazni i profesionalni.

za ove poslednje dve sam platila avans od 20%.

edit: sad sam ih zvala. radi sve normalno. juche ceo objekat nije imao struju.

Edited by maski, 19 April 2008 - 09:28.