Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Boris Tadic - Page 3 - Politika - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Boris Tadic

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5949 replies to this topic

#31 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2008 - 01:40

A ko jeste nada za Srbiju? Ceda? On ce biti predsednik Srbije kad Iznogud postane kalif umesto kalifa i kad Srbija postane prvak sveta u fudbalu. Tadic radi ono sto se mora raditi ,cesto mozda i na stetu nekih svojih ideala, ali to je odlika jakog politicara.

Covece, sta Tadic radi sto se mora raditi? Evo sta Tadic radi:
1) Pusta Kostunicu i Samardzica da nas bukvalno vrate u 90e sluzeci interesu Miskovica
2) Potpisuje sa Rusima prljav deal u kome nas prodaje najstrasnije - ja stojim iza svoje izjave - u ruskoj drzavi necu da zivim, odreci cu se drzavljanstva, pa ko me primi
3) Promovise ministre na osnovu licnog poznanstva (Jeremic, koga je Tadic napravio i stvorio)
4) Rec ne progovara protiv Miskovica vec mesecima
5) Prodaje sva obecanja koja je dao, narocito ono o EU

Covece, svi ljudi koje znam planiraju da spakuju kofere ako se ovo nastavi.

#32 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2008 - 01:46

Ja bih zamolila Borisa da ode iz stranke ako oseca da nije dovoljno hrabar da je vodi. Treba da prepusti drugom, ko ima inicijativu i ko je hrabar da vodi.
Svako ima pravo na svoje strahove i na svoj zivot.
Borise, idi.

Borise Tadiću, daj ostavku na mesto predsednika stranke i posveti se dužnosti predsednika Srbije. Samo tako ćeš biti predsednik svih gradjana ove zemlje. Tvoja dvostruka uloga je kamen o vratu Demokratske stranke i demokratske Srbije. Sa mesta predsedika države iskazuj ljubav prema svim strankama. Budi državnik i džentlmen. Iskoristi svoj zasluženi petogodišnji mandat na dobrobit svih gradjana ove zemlje. A stranku spasi smrtonosnog zagrljaja Vojislava Koštunice, u koji si je uvukao, kako bi ona, uz pomoć drugih demokratskih snaga, i tebe kao demokratskog predsednika, mogla da spasi ovu zemlju koja je ponovo na ivici ponora.

#33 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 26 February 2008 - 01:49

Znam da je situacija u Srbiji napeta, preti opasnost od medjusobnih sukoba, sve je naelektrisano, kostunjavi kao da je crasy. Nisam veliki pristalica Tadica imam i te kakve kritike na njegov racun, ali ako uskoro (mesec dana) javno ne kaze da nam je Evropa jedini cilj, onda cu reci zbogom Tadicu i DS.

p.s. odrecicu se i drzavljanstva Srbije jer nemam snage da ponovo cekam 10 godina.

#34 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2008 - 01:55

Znam da je situacija u Srbiji napeta, preti opasnost od medjusobnih sukoba, sve je naelektrisano, kostunjavi kao da je crasy. Nisam veliki pristalica Tadica imam i te kakve kritike na njegov racun, ali ako uskoro (mesec dana) javno ne kaze da nam je Evropa jedini cilj, onda cu reci zbogom Tadicu i DS.

p.s. odrecicu se i drzavljanstva Srbije jer nemam snage da ponovo cekam 10 godina.

Raste broj.. Ja cu sigurno da se odreknem, samo ne znam da li cu jos kao poslednji cin da ostavim i oglas u kome to javno objavljujem. Jedan oglas u Blicu, jedan u Politici, cisto da pokrijem obe strane.

Otislo je sve u tri lepe braco.. I nije problem u Tadicu. Jednostavno narod ne valja - u Srbiji nikada nije bilo dobro jer ljudi nisu dobri. Dakle, ne vredi cekati da se stvari poprave - nepopravljive su jer su embedded (ne znam bolju rec) u nasem narodu.

#35 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2008 - 01:57

A ko jeste nada za Srbiju?

Nada za mene i za Srbiju jeste 2 300 000 gradjana ove zemlje koji su dali glas za evropske ideje, koje je u svojoj kampanji propagirao Boris Tadić. Nada su sve demokratske snage na čelu sa Demokratskom strankom koje tu ideju ostvaruju. Demokratska stranka to danas ne radi.

#36 alfavil

alfavil
  • Members
  • 9 posts

Posted 26 February 2008 - 02:04

Covece, sta Tadic radi sto se mora raditi? Evo sta Tadic radi:
1) Pusta Kostunicu i Samardzica da nas bukvalno vrate u 90e sluzeci interesu Miskovica
2) Potpisuje sa Rusima prljav deal u kome nas prodaje najstrasnije - ja stojim iza svoje izjave - u ruskoj drzavi necu da zivim, odreci cu se drzavljanstva, pa ko me primi
3) Promovise ministre na osnovu licnog poznanstva (Jeremic, koga je Tadic napravio i stvorio)
4) Rec ne progovara protiv Miskovica vec mesecima
5) Prodaje sva obecanja koja je dao, narocito ono o EU

Covece, svi ljudi koje znam planiraju da spakuju kofere ako se ovo nastavi.

Zasto su tebi opsesije Rusi i Miskovic? U slucaju Rusije vidim jedan ociti sovinizam . Ceo svet pravi biznis i trguje sa Rusijom pa zasto ne i mi? Kad je rec o Miskovicu , on je osobama iz LDP-a (pretpostavljam da si i ti jedan od njih) kao fetis, verovatno zbog onih optuzbi u vezi Cede. Zasto samo Miskovic, zasto ne Peconi ili Matic ili Lazaravic ili ili... Tadic jeste dao obecanje za EU ali tu je i Kosovo kao objektivan problem. Shvatam ja da bi ti poput C.J. taj problem resio lako , priznao bi nezavisno Kosovo i idemo dalje , ali tako se ne vodi ozbiljna drzavna politika.

#37 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2008 - 02:10

Zasto su tebi opsesije Rusi i Miskovic? U slucaju Rusije vidim jedan ociti sovinizam . Ceo svet pravi biznis i trguje sa Rusijom pa zasto ne i mi? Kad je rec o Miskovicu , on je osobama iz LDP-a (pretpostavljam da si i ti jedan od njih) kao fetis, verovatno zbog onih optuzbi u vezi Cede. Zasto samo Miskovic, zasto ne Peconi ili Matic ili Lazaravic ili ili... Tadic jeste dao obecanje za EU ali tu je i Kosovo kao objektivan problem. Shvatam ja da bi ti poput C.J. taj problem resio lako , priznao bi nezavisno Kosovo i idemo dalje , ali tako se ne vodi ozbiljna drzavna politika.

A zašto je tebi opsesija ČJ? Je li on danas problem Srbije kojim treba da se bavi DS?

#38 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2008 - 02:15

Zasto Miskovic.. Zato sto je glavni finansijer DSSa koji za njega obavlja bitan posao - drzi Srbiju van EU kako zna i ume, jer to Miskovicu omogucava da drzi Srbiju u saci i da se dalje bogati bez konkurencije. I DS je u toj prici, ocigledno, jer je EU prica samo povrsna. U sustini DS i DSS igraju good cop/bad cop igru sa narodom - nijedni nemaju nameru da nas vode ka EU, jer to nije u interesu finansijera. Miskovic je, ipak, samo sitna riba, jer glavni interesi leze u ruskoj zelji da Srbiju drzi van EU, a Miskovic im to omogucava kao lokalni finansijer. Svi dobijaju - osim nas.

Rusija... Rusija ne bi bila problem:
a) kada bi Srbija zadrzala put ka EU i sa Rusijom saradjivala samo ekonomski
b) kada se ne bi radilo o tajnom, ekstremno nepovoljnom i bez tendera skopljenom ugovoru koji daje dzaba NIS
c) kada ista ta Rusija ne bi bila zemlja koja je ocigledno podrzala i mozda cak i direktno pomogla ubistvo Djindjica (bolji dokaz od azila Miri i Marku ti ne treba, necu cak ni da naglasavam ispad njihove drzavne TV)
d) kada Rusija ne bila duboko kriminalizovana tajkunska banda
e) kada ceo dil sa Rusijom ne bi istovremeno bio i kraj progresivne Srbije i povratak u devedesete

Tadic se danas izljubio i izrukovao sa Medvedevim koji je, pazi ovo, visoki funkcioner u Gaspromu/buduci predsednik Rusije/trenutni funkcioner u Vladi Rusije. Sve u isto vreme. Bem ti zivot, ima li taj Tadic mozak ili feces u glavi?

#39 alfavil

alfavil
  • Members
  • 9 posts

Posted 26 February 2008 - 02:16

A zašto je tebi opsesija ČJ? Je li on danas problem Srbije kojim treba da se bavi DS?

Nije mi opsesija C.J. Medjutim upravo iz tabora njegove partije danas dolaze najbesmislenije optuzbe poput ove o trgovini sa Rusima. Simpatizeri LDP-a skoro uvek govore samo o jednom srpskom tajkunu dok druge ne pominju. Onda se covek upita zasto je to tako.

#40 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2008 - 02:19

Nije mi opsesija C.J. Medjutim upravo iz tabora njegove partije danas dolaze najbesmislenije optuzbe poput ove o trgovini sa Rusima. Simpatizeri LDP-a skoro uvek govore samo o jednom srpskom tajkunu dok druge ne pominju. Onda se covek upita zasto je to tako.

Taj jedan tajkun ima imovinu od preko milijardu dolara, on bukvalno drzi celu Srbiju. Uskoro nece biti oblasti u kojoj on nije monopolista. Svi ostali tajkuni nisu vredni pomena u odnosu na njega.

#41 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 February 2008 - 02:26

Kao prvo, topic je jebeno zreo za Deponiju.
Kao drugo, ne znam da li je bilo ko na forumu svestan da Kostunica dr.Vojislav ima jaku zelju da se Borisu Tadicu dogodi 12.mart.
Ni ja nesto posebno ne volim Borisa Tadica, ali su on i ministri iz DS-a i G17+ u ovoj Vladi jedine demokratske institucije u Srbiji.
Nemojmo da se desi novi 12.mart a da onda stvarno bude formirana koncentraciona Vlada SPS-DSS-NS-SRS.
Onda smo ga najebali.
Prema tome, svi, koji u ovom trenutku pljuju po Borisu Tadicu, nek razmisle o tome da seku jedinu granu na kojoj nasa iovako krhka demokratija sedi.
Sada nije izbor Tadic vs.Cedomir, to je bilo 2004, sada je izbor Evropa ili izolacija i mi ili oni.
Mi smo svi koji nismo DSS-NS-SPS-SRS i slicna gamad!
Toliko! :rolleyes:

Nesto ti ne valja racunica Uki.Zbog cega je ova vlada bolja od predhodne u kojoj nije bilo ministara DS?Hoces reci da je od 2004te do 2007me vladala diktatura posto je DS bio izvan vlade?Daj da vidimo u kojoj je oblasti DS doveo do promena politike Kostunicine vlade.Ispade da ako covek gleda rezultate da je jedini rezultat ucesca DS-a u vladi prodaja NIS-a

#42 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2008 - 02:29

Zasto Miskovic.. Zato sto je glavni finansijer DSSa koji za njega obavlja bitan posao

DSS= Deltina stranka Srbije

#43 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 26 February 2008 - 02:30

Mislim da je Tadic hteo da izbegne gubitak odobravanja glasova od strane nacionalisticki orjentisanih Srba i da je zato pristao da brani kosovski kult, iako je kao razuman covek unapred znao da je to gotova stvar i da Kosovo vise nikada nece biti srpsko. Medjutim, sta je posledica tog njegovog kompromisa? Da li je stisao gnev nacionalista protiv njega i protiv DS-a? Ne, jer je Tadic izbegao da nacionalno ludilo i idolopoklonstvo raskrinka i osudi onako kako je mogao, sa razloznim argumentima upucenim ljudskom razumu i njenoj savesti. Tadic je trebao pre stranackih izbora da zauzme stav priznanja samostalnosti Kosova, pa ako onda pobede radikali ili Kostunicini, neka se onda neka vecina naroda snosi posledice svoga izbora. Opet, moguce je da bi tada pobedio na izborima i tada bi bilo jasno da sam narod vecinom izabira priznanje nezavisnosti Kosova i to bi mnogo lakse navelo protivnike nezavisnosti da se pomire sa sudbinom i da se urazume. Ali, da bi ucvrstio svoj polozaj, Tadic se odrekao svoje odgovornosti da svojim govorima urazumi i otrezni ovaj narod, pa sada taj nerazuman i neotreznjen narod ima od njega da napravi zrtvenog jarca kao onoga ko je kao simpatizer zapada - izdajica i mozda cak kriv sto smo izgubili Kosovo.

#44 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 26 February 2008 - 02:49

Meni je vise nego jasno sta je to sloboda govora i molim te da ne trolujes temu ako nemas nista pametno da primetis.
Hvala.

Nije ti jasno šta je sloboda govora, čim tripuješ da može da ti je ukine moderator na jednom forumu. :rolleyes:

Btw, umesto što držiš pridike, bilo bi bolje da si kao postavljač topica napisao šta ti misliš o Borisu Tadiću.

nije tadija los ali nema damu ...mada moji neki pajtosi tvrde da je tadija ubacen covek dssa...sve je moguce dok se ne dokaze suprotno visice kod mene naglavacke :huh:

Dobri ti pajtosi.

Nego, jesu ti to evropske zvezdice na avataru okrenutom naopako? Dobra ti poruka, nema šta.

Zasto su tebi opsesije Rusi i Miskovic? U slucaju Rusije vidim jedan ociti sovinizam . Ceo svet pravi biznis i trguje sa Rusijom pa zasto ne i mi?

Ceo svet pravi biznis i trguje sa Rusijom i kamo sreće kad bi i mi to radili.

Problem je što mi ne trgujemo i ne pravimo biznis sa Rusima. Mi se čak nismo ni prodali Rusima. Mi smo se njima poklonili.

Kad je rec o Miskovicu , on je osobama iz LDP-a (pretpostavljam da si i ti jedan od njih) kao fetis, verovatno zbog onih optuzbi u vezi Cede. Zasto samo Miskovic, zasto ne Peconi ili Matic ili Lazaravic ili ili...

Zato što Mišković finansira stranke u vlasti, institucije plus najveću opozicionu stranku.

Tadic jeste dao obecanje za EU ali tu je i Kosovo kao objektivan problem. Shvatam ja da bi ti poput C.J. taj problem resio lako , priznao bi nezavisno Kosovo i idemo dalje , ali tako se ne vodi ozbiljna drzavna politika.

Odakle ti ideja da bi priznao Kosovo da je na vlasti?

Nesto ti ne valja racunica Uki.Zbog cega je ova vlada bolja od predhodne u kojoj nije bilo ministara DS?

Zbog toga što bi Srbija gorela da nema ministara iz DS-a i što bi, da su napaljene psihopate iz DSS-a same u njoj, Srbija već uveliko bila totalno izolovana.

Hoces reci da je od 2004te do 2007me vladala diktatura posto je DS bio izvan vlade?Daj da vidimo u kojoj je oblasti DS doveo do promena politike Kostunicine vlade.Ispade da ako covek gleda rezultate da je jedini rezultat ucesca DS-a u vladi prodaja NIS-a

Ako ne vidiš razliku, udubi se malo bolje u izjave DSS ludaka, pogledaj Toonine oči kad priča o Kosovu, pa onda pogledaj šta ipak još uvek nije zasrano - na domaćem i međunarodnom planu. E, ta razlika je učinak DS-a u Vladi.

Da je i DS u opoziciji, u ovom dugo pripremanom ludilu bi mogli da se "nadamo" samo građanskom ratu.

Edited by CTPAX, 26 February 2008 - 02:50.

#45 nijesvejedno

nijesvejedno
  • Members
  • 290 posts

Posted 26 February 2008 - 03:18

Taj jedan tajkun ima imovinu od preko milijardu dolara, on bukvalno drzi celu Srbiju. Uskoro nece biti oblasti u kojoj on nije monopolista. Svi ostali tajkuni nisu vredni pomena u odnosu na njega.

Jel to znaci da ce miskovic da zaposli sve one koji ostanu bez posla ako strane firme odu?
Velika vecina dobronamernih ovde prilicno jasno vidi sta nam se dogadja u narodu i van njega. Ali kako iko od vas moze sa sigurnoscu da tvrdi da je za to najvise kriva ta i ta osoba iz naseg politickog zivota. Slika se sklapa polako, kroz proverene informacije i promisljanje, a vredjanja ili pozivanja na galamu ili na cutnju samo pomucuje sliku. Zato 'ajmo braco i komsije... Ko sta zna o Borisu, dobro, lose, sve...
http://www.fond-djin...afija_tadic.htm