Jump to content


Photo

Sushi u Beogradu....


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 24 September 2002 - 11:44

E pa saznao sam na licu mesta.

A sushi, evo sand ce da objasni :smile:

#17 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 24 September 2002 - 12:34

Ma zapravo kad bolje razmislim nista nije ni dokazano za tog decka. A potice jos iz ugledne, srpske domacinske familije - otac bio narodni poslanik i (skoro) nacionalni heroj, posthuman mu partija dobacuje do 18% glasova u Srbiji, maceha "nacinale"...

Sushi zvuci mnogo dobro, ali se kladim da je to opet neko meso ili riba? E jos ako je kitovo meso ima tek da vas spopadnem !

#18 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 24 September 2002 - 12:35

4 momčad iz dežurnog konzervativnog bloka (Dragan & Doubleyous)

- krvna osveta nije tekovina moderne civilizacije;
- ko je čiji sin/ćerka je toliko arhaična tripčuga da me uvek iskreno začudi kada je neko potegne kao "argument" a shvatim da nije 1948.
- Arkanovu karijeru svi poznajemo, mogu li od vas dvojice znalaca da doznam i šokantnu karijeru arkanovog sina, sa sve golicavim i kompromitujućim detaljima?
- nadam se da ćete ostati dosledni sebi i da više nikada nećete kročiti u 99.99 % beogradskih kafića, restorana i ostalih lokala, jer vam visoka moralna načela zabranjuju da posećujete lokale čiji vlasnici nisu cakum-pakum sa zakonom, niti imaju odgovarajuće visoke moralne vrednosti. U stvari, zanima me kako funkcionišete kada su vam potrebne nečije usluge? Da li prvo tražite sertifikat o moralnoj podobnosti i prethofnom nekažnjavanju? Da li vas muče sumnje da je i pored posedovanja pomenutog sertifikata vlasnik IPAK kriminalac, a nije uhvaćen? Zaista me zanima, jer onda verovatno nije lako otići ni po hleb - šta ako je lokalni pekar nekada kupovao krijumčareno brašno?!

Whata a load of... wasabi :wink:

#19 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 24 September 2002 - 12:50

Eh, wasabi...Pa ko voli feferonke mozda mu i prija...Isto ko i za moju lozu, vazi: dobro je ako ga nije mlogo...

#20 doubleyous

doubleyous
  • Members
  • 10 posts

Posted 24 September 2002 - 13:50

Sister:
4 momčad iz dežurnog konzervativnog bloka (Dragan & Doubleyous)

- krvna osveta nije tekovina moderne civilizacije;
- ko je čiji sin/ćerka je toliko arhaična tripčuga da me uvek iskreno začudi kada je neko potegne kao "argument" a shvatim da nije 1948.
- Arkanovu karijeru svi poznajemo, mogu li od vas dvojice znalaca da doznam i šokantnu karijeru arkanovog sina, sa sve golicavim i kompromitujućim detaljima?
- nadam se da ćete ostati dosledni sebi i da više nikada nećete kročiti u 99.99 % beogradskih kafića, restorana i ostalih lokala, jer vam visoka moralna načela zabranjuju da posećujete lokale čiji vlasnici nisu cakum-pakum sa zakonom, niti imaju odgovarajuće visoke moralne vrednosti. U stvari, zanima me kako funkcionišete kada su vam potrebne nečije usluge? Da li prvo tražite sertifikat o moralnoj podobnosti i prethofnom nekažnjavanju? Da li vas muče sumnje da je i pored posedovanja pomenutog sertifikata vlasnik IPAK kriminalac, a nije uhvaćen? Zaista me zanima, jer onda verovatno nije lako otići ni po hleb - šta ako je lokalni pekar nekada kupovao krijumčareno brašno?! 

Whata a load of... wasabi :wink:


Stvarno si smešan. Nemam komentar.

#21 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 24 September 2002 - 14:00

Sister:
4 momčad iz dežurnog konzervativnog bloka (Dragan & Doubleyous)

- krvna osveta nije tekovina moderne civilizacije;
- ko je čiji sin/ćerka je toliko arhaična tripčuga da me uvek iskreno začudi kada je neko potegne kao "argument" a shvatim da nije 1948.
- Arkanovu karijeru svi poznajemo, mogu li od vas dvojice znalaca da doznam i šokantnu karijeru arkanovog sina, sa sve golicavim i kompromitujućim detaljima?
- nadam se da ćete ostati dosledni sebi i da više nikada nećete kročiti u 99.99 % beogradskih kafića, restorana i ostalih lokala, jer vam visoka moralna načela zabranjuju da posećujete lokale čiji vlasnici nisu cakum-pakum sa zakonom, niti imaju odgovarajuće visoke moralne vrednosti. U stvari, zanima me kako funkcionišete kada su vam potrebne nečije usluge? Da li prvo tražite sertifikat o moralnoj podobnosti i prethofnom nekažnjavanju? Da li vas muče sumnje da je i pored posedovanja pomenutog sertifikata vlasnik IPAK kriminalac, a nije uhvaćen? Zaista me zanima, jer onda verovatno nije lako otići ni po hleb - šta ako je lokalni pekar nekada kupovao krijumčareno brašno?! 

Whata a load of... wasabi :wink:


Sta bih ja bez moje Sister ? Svet bi bio tako dosadno mesto. :smile:
Kao prvo dje me strpa u konzervativce ?
Kao drugo vidi moj post 1 min pre tvoga.
Kao trece da ti odgovorim na par tvojih pitanja (ako su to pitanja?).
Do skoro nisam ni znao da Arkan ima sina tako da ti o njegovoj karijeri nemogu nista reci.
U kafice, restorane i sl. globalno ne zalazim osim ako nisu vegetarijanski i 100% no smoking (u ostale samo iz nuzde).
Za sve ostale usluge obracam se uglavnom onima koje poznajem a za ostale pretpostavljam da su nevini (dok se suprotno ne dokaze :wink:). Od onih za koje znam da nisu ok ne trazim nikakve usluge. Uostalom ovde je uobicajeno da se bojkotuje roba onih za koje se proculo da ne rade u skladu sa zakonom (pa i sa moralom).
Kao cetvrto... nema cetvrto.
Sister sta si se okomila na mene? Kao da ti je my5nickname rod rodjeni?! I zar ti ne bi trebala da se polako spremas za izbore ? :smile:

#22 genije

genije
  • Members
  • 2 posts

Posted 24 September 2002 - 14:00

Sister:
- Arkanovu karijeru svi poznajemo, mogu li od vas dvojice znalaca da doznam i šokantnu karijeru arkanovog sina, sa sve golicavim i kompromitujućim detaljima?
- nadam se da ćete ostati dosledni sebi i da više nikada nećete kročiti u 99.99 % beogradskih kafića, restorana i ostalih lokala, jer vam visoka moralna načela zabranjuju da posećujete lokale čiji vlasnici nisu cakum-pakum sa zakonom, niti imaju odgovarajuće visoke moralne vrednosti. U stvari, zanima me kako funkcionišete kada su vam potrebne nečije usluge? Da li prvo tražite sertifikat o moralnoj podobnosti i prethofnom nekažnjavanju? Da li vas muče sumnje da je i pored posedovanja pomenutog sertifikata vlasnik IPAK kriminalac, a nije uhvaćen? Zaista me zanima, jer onda verovatno nije lako otići ni po hleb - šta ako je lokalni pekar nekada kupovao krijumčareno brašno?! 

Whata a load of... wasabi :wink:


Draga Sister,

Kada bih znao koji su vlasnici kafica kriminalci, nikada im vise ne bi seo u lokal. To je na zalost nemoguce. Malo si iskarikirala celu pricu, i mislim da nisi najbolje shvatila o cemu se radi. Glavna poenta je u tome da gospodin YC tvrdi kako je Arkanov sin dobar biznismen. To je load of ... Svako moze da bude dobar biznismen ako mu tatica, koji btw. nije smeo da kroci nigde iz Slobine Srbije jer bi ga strpali u tamnicu i bacili kljuc, ostavi brdo para da se zajebava. Sokantna karijera Arkanovog sina mozda upravo pocinje sada kada je otvorio restoran. Da ima imalo skrupula i savesti ne da ne bi otvarao restoran nego bi cutao i bilo bi ga sramota ko mu je bio otac.

A ti ako mozes mirno da spavas nakon sto si dala (ili ces dati) pare coveku ciji je otac pare "zaradio" ubijajuci i pljackajuci civile koje kuda, SVAKA TI CAST!

[ Izmena poruke: genije na dan 2002-09-24 15:02 ]

#23 doubleyous

doubleyous
  • Members
  • 10 posts

Posted 24 September 2002 - 14:10

A da još jedna opaska na priču o konzervatizmu.
Uglavnom je zagovaraju ljudi koji su u svome životu vrlo malo išli van zemlje ili kada su išli nisu imali vremena i mozga da uoče društveni poredak.

Skoro se vratih iz Engleske i mogu vam reći da bi Sister okarakterisao Engleze kao konzervativne. Molim te vreme ideala je prošlo, osvesti se i shvati kako život funkcioniše. To što si prihvatio komunističko učenje da je moral nebitan je zabluda, naseo si na propagandu. Jer ako u jednom društvu uništiš sve društvene i moralne norme lako je vladati, jer si time sebi omogućio da se koristiš svim metodama.

#24 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 24 September 2002 - 14:15

Čekaj malo Genije !

Da li je otvaranje ovakvog restorana dobar potez ? Jeste, jer je non stop pun, znači postoji tržište za to. I drugi su imali para pa se nisu toga setili.

Uopšte ne ulazim u to kako je novac stečen jer nas to vode u druge diskusije koje smo već sažvakali sto puta. Plus smo se složili oko toga. Većina novca u ovoj zemlji je stečena na sumnjiv način. Da li to znači da nećemo da kupujemo kola u Verano motors, garderobu u Fashion Company, Niveu u Delti, ne koristimo mobilni telefon itd,itd. Ipak je to besmisleno slažeš se?

Za sve ostalo treba da se obratiš Zoranu Djindjiću i Vojislavu Koštunici.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-09-24 15:22 ]

#25 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 24 September 2002 - 14:43

Mislim da se ono "dobar biznismen" odnosilo da je decko Raznatovic ipak, uspeo da oseti sta fali Beogradu. Jer, takav kakav je, mogao je da otvori i banku ili producentsku kucu za narodnjake, ne?

Tesko je prihvatiti, ali mislim da nece moci drugacije: jednoj zemlji u tranziciji, pomoci ce samo sumnjive pare, a povrh toga i nedragi likovi koji su poceli da prihvataju kulturu i kulturne tekovine. Oni, naime, imaju novac i silno zele da ga umnoze, ali isto tako i da budu prihvaceni i kao "kulturna elita". Uostalom, zar nisu najsuroviji kapitalisti i mafija doprineli i kulturi Zapada?

Inace, svi vegeterijanci koje znam najvise odlaze u thai i japanske restorane. I ja slicno postupam, nije da sam vegeterijanac ali me meso ne zanima:grin:.

#26 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 24 September 2002 - 14:53

Kol'ko mi je poznato, dečko već ima producentsku kuću za narodjake, a za banke ćemo videti.

Nego o vegetarijancima. Par zar pored silnih restorana u NY ne jedeš meso. Ma ne bi ti odolela nekom French restoranu :wink:

#27 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 24 September 2002 - 15:01

:grin::grin: Ne bih, priznajem! Zato i nisam ozvanicila vegetarijanstvo.

Posluzi se! (tofu & avokado)
http://www.sushiran..../galsushi5.html

#28 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 24 September 2002 - 15:11

... nije loše comme entrée uniquement !

Najviše volim te francuske, onako zaredam sve po redu, a bogami ima ih kod tebe, nije da ih nema.... :grin:

Znaš šta ? Idem na ručak, dosta je bilo za danas.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-09-24 16:45 ]

#29 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 25 September 2002 - 06:42

Mislim da tog decka (Arkanovog) napadate bez razloga. Pa nije on kriv sto mu je tata bio kriminalac. Niti je mogao birat roditelje koliko ni mi ostali. Valjda ima i taj momak pravo na svoj zivot i treba ga cijeniti po onom sto on radi, a ne po onom sto mu je tata radio.

#30 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 25 September 2002 - 08:32

Decka ne treba napadati zbog onoga sto mu je bio otac, ali se to ne moze ni previdjati kada se govori o njegovim poslovnim potezima i/ili uspesima. Sve i da je pretpostavka o povezanosti oceve i sinovljeve kese cista spekulacija, ja nalazim da informacija o tome da je uspesni mladi vlasnik sushi restorana, producentske kuce, banke... Arkanov sin, baca drugacije svetlo na sve te uspehe. Uostalom, da nije tako, zasto bi uopste YC spominjao ciji je restoran koji je posetio?
Mada verovatno ima u ovim komentarima onoga o komsijskoj kravi i kiselom grozdju, ima i bar malo one Henrijeve... ako ce oni da nam budu elita onda....