Jump to content

Photo
- - - - -

Požar u Novom Sadu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#31 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 25 February 2008 - 10:31

Eto citam i tako mislim se..... Uzasan dogadjaj, bila sam u shoku ceo taj dan i evo i sad mi se prevrce u stomaku kad citam o tome. Na sve ovo, imam dete sto naravno daje jos razlog vise mojim ovakvim osecanjima!
Nego , citam tako pa nekako ne mogu sa svim ni da se slozim. Kada govorimo o danasnjem vremenu, teskim godinama, Ceci i Legiji, o svemu sto deca gledaju i o tome kako to utice na njih, ne mogu bas da ne primetim da nam je svima najlakse da krivimo vreme i okolnosti zbog kojih se sve ovo desava. Evo ja na primer, odrasla sam u najgore vreme, 90-tih sam bila u osnovnoj skoli, slusali smo najgoru muziku, gledali kako nam huligani kradu patike. Pa opet izrastosmo u fine ljude. Neki su zavrsili fakultete, drugi poceli odmah da rade, neki imaju svoju decu i t.d. Nisam imala nikad nikakve protekcije kao i ti ljudi o kojima ja govorim. Pa sta ce biti za 20 godina?! Je l razmisljate o tome? Mozda ce nasa deca leteti kolima i imati jos mnogo vise iskusenja sa kojim ce se boriti i mi cemo i tada kriviti situaciju zbog njihovog ponasanja i nasih propusta! Ne kazem da situacija i televizija ne uticu na ponasanje mladih, uticu i to dosta, ali mi tu stanemo i onda dignemo ruke. Da nama definitivno treba psihijatar i to kolektivna terapija :rolleyes:

Sa poslednjom rečenicom se potpuno slažem.
Isto tako, odrastanje devedesetih ne može biti alibi, ali jeste hendikep za nečije psihološko-emotivno zdravlje i moralne nazore. Naravno, ne ispoljavaju se posledice kod svakoga isto, neko je možda izašao i jači i bolji nego što bi bio, ali velika većina je izašla iz devedesetih "oštećena". Da li su te traume prouzrokovale depresiju, asocijalnost, agresivnost, emotivnu nestabilnost, nesigurnost i kako će se "materijalizovati" u svakodnevnom životu je druga stvar. Radi se o 20-tak miliona ljudi, a uvek će se naći (objektivno ili subjektivno) neko ko je izuzetak...
Naš generalni problem je što država (a ni NGO) neće ili ne može da pokuša da problem reši, što zdravstvene ustanove i socijalne službe rade kao da ovakvi problemi ne postoje, što se maloletničko nasilje posmatra samo kao statistika i eventualno mladi kriminalci hapse kada baš prekardaše, umesto da se pokrene široka kampanja na svim nivoima...

Edited by namcor, 25 February 2008 - 10:33.

#32 teqilasunrise

teqilasunrise
  • Members
  • 10 posts

Posted 26 February 2008 - 05:21

Drugi čin ove tragedije je smrt njihovog kolege studenta FTN-a u ambasadi SAD, takođe izgorelog u požaru!
Treći čin bi bila moralna smrt onih junakinja priče "Kosovo za patike"! Nema izgovora za ovakvo duboko propadanje. Borimo se protiv "bele kuge"a nismo sposobni decu koju porodismo da izvedemo na pravi put. Potpuno sam zanemela pred takvim odsustvom svesti, morala, kao da ništa nemaju sem onih najprimitivnijih instikata- utoliti glad! Ta deca su pokazala da su na niskom stepenu evolucije, a tu su ih smestili roditelji i oni koji su ih vaspitavali.

#33 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 26 February 2008 - 13:21

Drugi čin ove tragedije je smrt njihovog kolege studenta FTN-a u ambasadi SAD, takođe izgorelog u požaru!
Treći čin bi bila moralna smrt onih junakinja priče "Kosovo za patike"! Nema izgovora za ovakvo duboko propadanje. Borimo se protiv "bele kuge"a nismo sposobni decu koju porodismo da izvedemo na pravi put. Potpuno sam zanemela pred takvim odsustvom svesti, morala, kao da ništa nemaju sem onih najprimitivnijih instikata- utoliti glad! Ta deca su pokazala da su na niskom stepenu evolucije, a tu su ih smestili roditelji i oni koji su ih vaspitavali.

Dosta tacno, ali nazalost kad bi mogli u zivotu sve stvari da kontrolisemo ziveli bi ne na zemlji vec u raju :rolleyes:

Edited by Blue Lady, 26 February 2008 - 13:21.

#34 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,662 posts

Posted 26 February 2008 - 13:29

a da je stojalo upozorenje, stojalo je

Nema tu veze sto je stajalo upozorenje. Trebalo je da stoji gde je pomocni izlaz u slucaju opasnosti. A on nije postojao. Treba da postoje i nadlezni koji su izdali dozvolu za rad lokala koji ne ispunjava osnovne bezbednosne uslove i standarde. Oni treba da odgovaraju. Tako je barem u normalnim drzavama.

#35 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,662 posts

Posted 26 February 2008 - 13:35

Šta bi sa onim zakonom koji ograničava maloletnicima izlazak u sitne sate...

U ovom slucaju zakon nema veze. Da nisu izasli maloletnici izasli bi punoletni. U svakom slucaju narod bi bez potrebe izginuo. Tragedija je tragedija.

#36 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 26 February 2008 - 13:55

Treba da postoje i nadlezni koji su izdali dozvolu za rad lokala koji ne ispunjava osnovne bezbednosne uslove i standarde. Oni treba da odgovaraju.

uhapšeni su, rekoh ranije

#37 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 29 February 2008 - 01:05

... Treba privesti vlasnika lokala i onog koji je istom izdao dozvolu za rad...

... ali uhapšeni su inspektorka koja je izdala dozvolu za rad (zloupotreba službenog položaja), vlasnik kafića i konobar (teška dela protiv opšte sigurnosti)

Jebem ti pametne odluke koje dolaze kao posledice tragičnih grešaka. Nadam se da normalnost, ubuduće, neće ovako skupo koštati...

... i nije ti tacna zadnja recenica, a ne vidim joj bogami ni neki smisao...

Da razbiju Mekdonalds - da naprave štetu radi štete.

Izvini za B&W.

#38 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 12 March 2008 - 16:36

ima li nekih novosti o ovome?