Jump to content


Photo

Nedeljom...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 18 September 2002 - 19:08

...prozracnog, ugodno toplog jesenjeg dana, kada se cini da vreme nekako posebno sporo i lenjo tece, popeti se u krosnju velikog drveta u skolskom dvoristu, sesti spokojno uzbudjen, odvojen od zemlje i lak, kao da se upravo spremas da poletis ka nebu, osecati povetarac na kozi, slusati treperenje lisca, cvrkut ptica, zubor obliznje fontane i
svet cuti ocima osmogodisnjaka objasnjen.

PS
Vreme sadasnje, na drvetu moj sin i ja. :smile:

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-09-18 22:30 ]

#2 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 18 September 2002 - 19:18

Kako je lepo to vreme bilo...!
Zalutas, malo, posle skole u neko od dvorista blizu kuce; i udises miris sljivinog cveta a jos si suvise mlad da shvatis svu vrednost tog mirisa.
I onda u zutoj prasini ispred klupe drvenim prutom ispises ime simpatije, o kojoj razmisljas sve dok ne ugledas slobodnu ljuljasku!

#3 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 18 September 2002 - 20:23

A ja sednem na klupu i cekam simpatiju da se pojavi. I kada se pojavi, na ulazu u skolu, krenem da ga gledam u oci, on obori pogled i tako danima. Gledala sam ali nisam smela nista da pitam. Posle sam se odselila…

Pada mi na pamet, citajuci Masona, Draganceta, Skituljac, Miu, Sand, i pricam tako sa kolegama na poslu koliko je malo iskrenosti i ljubavi danas. Pa mislim ko je ostao takav, kada bi neko mogao da omoguci, da nista drugo ne radi, osim da voli i bude iskren… I mean realy!

#4 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 19 September 2002 - 06:19

I bezbroj popunjenih leksikona koje nam curice iz simpatije poturaju, ne bi li doznale nesto vise, i ona nesretna torba sto zavrsi u reci, evo Ruzice ja ti se javno izvinjavam zbog nestasluka ali je Stevan prvi poceo.

A onda to letovanje u Ulcinju i mala smedjokosa, capila mene cetvrtaka a posle se pravila kao da me ne poznaje na pocetku skolske.Smislio sam cak i "Odu o muhi" ne bi li je impresionirao, avaj ostade samo prva ljubav i smedji cuperak...

#5 mia

mia
  • Members
  • 74 posts

Posted 19 September 2002 - 09:45

Aiaiai!!! A ja sam tako bila mala crvenokosa devojcica koja gricka svoju olovku i zivo je bice (da li je iko gledao Snupija, nasa sinhronizacija???). Kako se pojavi izvesni Dejan, ja zanemim, pocrvenim i ne konstatujem coveka. A on se ubi - saplice me, uvek iskoristi pogodan trenutak da me gurne sa klupe, mazne mi kljuceve kad krenem kuci (a kuci se mora biti u 21:00), pa ih vrati u poslednjem trenutku, i ja tako mala i crvenokosa moram opasno da sprintam, kako moji ne bi posedeli zbog kasnjenja od 10 minuta...Bogami, to je trajalo, dugo, dugo. Dnevnik je ispisivan svaki bogovetni dan (tipa: stajao je tu, rekao je to, a ja sam cutala, bla, bla, bla).

He, jednom me je majka moja zatekla kako placem u sobi (zbog Dejana, naravski) i pitala 'pa sine,sta bi radila da ti taj decko kaze da mu se svidjas?' A ja sam joj rekla 'ne znaaaaam!!!' i nastavila da placem...Eeeee, koliko smo se kasnije smejale tome...:smile:

#6 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 22 September 2002 - 21:45

... u 9 ujutro, probudjen zvukom crkvenih zvona, nezno poljubiti dragu osobu, koja ce se zatim mazno protegnuti i zagnjuriti u jastuk, a onda bezuspesno pokusavati dosanjati onaj slatki san koji je tako mnogo obecavao, da bi zatim iznenada obasjan osmehom i pogledom one iste drage osobe, sada vec sveze istusirane, uz dorucak u krevetu kovao planove o tome kako najbolje prolencariti ovaj kisni, tmurni dan.

#7 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:08

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#8 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:08

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#9 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:08

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#10 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:08

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#11 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:08

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#12 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 23 September 2002 - 17:09

kisni dan, ja sedim pored prozora i slusam
i nije mi zao sto vreme prolazi i mirisem beogradske vlazne ulice i nemam pojma kako ce mi to jednom nedostajati

#13 new serbish blood

new serbish blood
  • Members
  • 19 posts

Posted 11 November 2002 - 01:40

Nedeljom u jedanaest sati, tih ludih osamdesetih, odlazila sam / u bilo kakvom stanju / u Muzej na Uscu - predavanja sa projekcijama. Tu su se izmedju ostalog, mogli videti rani performansi Marine A.
Najvise mi se svidjalo kada pada sneg, kuckari izveli svoje kuckove, i moja stopala u shminkerskim, hand-made cizmama koje se raspadaju na moje oci, natapaju se vodom.

#14 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 11 November 2002 - 02:02

Pocetkom zime, radujemo se svakom ostatku Sunca.
Izdjemo negde, bilo gde, i pricamo o nekim stvarima koje obicno lebde u vazduhu, a nemaju nista osim licnog znacaja.

Onda, razocarani prebrzim dolaskom mraka, odemo kod nekoga na caj, ocajni pustimo glsnu muziku i plesemo kao da nam je ponovo 16.

#15 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 November 2002 - 08:23

skituljac:
Onda, razocarani prebrzim dolaskom mraka, odemo kod nekoga na caj, ocajni pustimo glsnu muziku i plesemo kao da nam je ponovo 16.

Sjajno skituljac :smile:
My doom day:
Razocarani prebrzim zalaskom sunca, trcimo bosi prema okeanu, ocajni otvaramo vino i uz glasnu muziku plesemo bosi po pesku kao da nam je ponovo 16 :smile:

[ Izmena poruke: natasha na dan 2002-11-11 08:24 ]