Jump to content


Photo

Pravi problem: Kosovo i reprezentacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#61 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 28 February 2008 - 10:07

:huh: ameri nisu toliko losi...

ma on mislio da ce ameri da nas puste da pobedimo :rolleyes:

#62 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 February 2008 - 16:25

ma on mislio da ce ameri da nas puste da pobedimo :rolleyes:


nisam mislio na to, mislim da smo jaci od njih, nadam se da ce se ta utakmica odrzati sto pre i ako je neko od vas raspolozen za opkladu....

#63 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 28 February 2008 - 16:36

nisam mislio na to, mislim da smo jaci od njih, nadam se da ce se ta utakmica odrzati sto pre i ako je neko od vas raspolozen za opkladu....

koliko?

#64 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 28 February 2008 - 17:09

nisam mislio na to, mislim da smo jaci od njih, nadam se da ce se ta utakmica odrzati sto pre i ako je neko od vas raspolozen za opkladu....

kad bolje razmislim, cak imamo sanse jer imamo vecu motivaciju, plus publiku. Ma vazno da se utakmica odigra (i da mi pobedimo) :rolleyes:

#65 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 February 2008 - 19:20

koliko?


koliko god hoces



kad bolje razmislim, cak imamo sanse jer imamo vecu motivaciju, plus publiku. Ma vazno da se utakmica odigra (i da mi pobedimo) :rolleyes:


ma kakva publika bre, ima da i ih pobedimo (citaj:rasturimo) i u njihovom terenu, slabi su oni u fudbalu, samo Cana i Behrami vrede vise nego cela njihova reprezentacija, a plus sto imamo mlade talente koji igraju u ovoj nasaoj (katastrofalnoj) ligi kojima se nikada nije pokazala prilika da se dokazu

#66 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 February 2008 - 19:26

ma kakva publika bre, ima da i ih pobedimo (citaj:rasturimo) i u njihovom terenu, slabi su oni u fudbalu, samo Cana i Behrami vrede vise nego cela njihova reprezentacija, a plus sto imamo mlade talente koji igraju u ovoj nasaoj (katastrofalnoj) ligi kojima se nikada nije pokazala prilika da se dokazu

nemoj da si toliko siguran.Tukli su ove godine Svedsku 2-0 i izvukli nereseno sa Meksikom.Doduse izgubise 4-1 od Argentine prosle godine ali sumnjam da bi i Kosovo bas tuklo Argentinu.Nego bre nije valjda da onaj cana iz moje generacije jos uvek igra?

#67 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 February 2008 - 19:32

nemoj da si toliko siguran.Tukli su ove godine Svedsku 2-0 i izvukli nereseno sa Meksikom.Doduse izgubise 4-1 od Argentine prosle godine ali sumnjam da bi i Kosovo bas tuklo Argentinu.Nego bre nije valjda da onaj cana iz moje generacije jos uvek igra?


pa tu Svedsku tuce ko god stigne :rolleyes: a Argentinci verovatno nisu hteli da ih vise brukaju, mislim 3 razlike je dosta

Lorik Cana

#68 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 28 February 2008 - 19:38

amerika nije losa reprezentacija. igrali su 1:1 s italijom u proslom svetskom prvenstvu.. meksiku redovno dobiju. mozda i pobedimo, ali ne radi se o amaterima iako tako izgleda evropljanima.

#69 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 February 2008 - 19:49

Comandante malo preteruje.Ja ne pratim bas mnogo fudbal ali koliko znam vecina igraca igra po Evropi i nisu amateri.

#70 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 February 2008 - 20:02

Comandante pretjeruje malo više, razbit će ih Ameri ko beba zvečku. Samo ako bude na kladari, igram hendikep za USA. mmw

#71 Madam_Secretary

Madam_Secretary
  • Members
  • 563 posts

Posted 28 February 2008 - 22:12

Lorik Cana


au, kako je zgodan :rolleyes:

#72 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 29 February 2008 - 00:34

Loric Cana je reprezentativac Albanije ...

MOK NE DA KOSOVU NA OLIMPIJSKE IGRE!

Tomas Bah, potpredsednik MOK-a: Kosovo će postati deo olimpijske porodice samo ako bude primljeno u UN i ako ga prizna pet međunarodnih sportskih federacija

Prvo u UN, pa u MOK... Tomas Bah, potpredsednik MOK-a, kaže da Kosovo neće lako u ući u olimpijsku porodicu

Potpredsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Tomas Bah istakao je da sportisti s Kosova neće moći da učestvuju na predstojećim Olimpijskim igrama u Pekingu! On je još jednom objasnio proceduru koja bi morala da bude ispoštovana kako bi ekipe iz južne srpske pokrajine, koja je 17. februara jednostrano proglasila nezavisnost, mogle da učestvuju na zvaničnim takmičenjima, uključujući i OI.

Čitaku: Prijatelji sa Srbima

Stonoteniseri i stonoteniserke Kosova prvi su nastupali na jednom zvaničnom takmičenju posle jednostranog proglašenja nezavisnosti, a reč je o Svetskom prvenstvu u Kini.

- Presrećni smo zbog činjenice da smo se takmičili na ovom turniru, prvi put kao suverena i nezavisna država - rekao je selektor Nehat Čitaku.

Na SP u Kini učestvuju i naši stonoteniseri, ali do susreta ove dve selekcije neće doći.

- U sportu nastupamo odvojeno, kao što vodimo i odvojene politike, ali sa mnogim Srbima smo prijatelji, jer se znamo dugo - dodao je Čitaku!

Bah je naveo dva osnovna preduslova da Kosovo postane članica MOK-a.

- Prvo, država mora da bude priznata od strane Ujedinjenih nacija. Drugo, najmanje pet sportskih saveza te zemlje mora da bude međunarodno priznato i da ima članstvo u internacionalnim organizacijama sportskih sekcija, koje su ujedno deo olimpijskog programa - rekao je potpredsednik MOK-a.

U ovom momentu Kosovo nema sopstveni olimpijski komitet. Takođe, osim Srbije, ni Rusija, Slovačka, Španija, Rumunija i Kipar nemaju nameru da priznaju nezavisnost Kosova. Portparol MOK-a Emanuela Moro okarakterisala je učešće kosovskih sportista na OI kao „neizvesno" i dodala da bi oni mogli da učestvuju jedino kao nezavisni takmičari, a u tom slučaju nastupali bi pod olimpijskom zastavom, kao što su to svojevremeno radili takmičari iz bivše SFR Jugoslavije ili Istočnog Timora.

Ono što je za jučerašnji broj Pressa rekao Vilijem Gajar, savetnik predsednika UEFA Mišela Platinija, potvrdio je i Andreas Heren, direktor službe za odnose s medijima FIFA.

- Sačekaćemo da vidimo šta će biti sa statusom same države, pre nego što budemo odlučivali da li prihvatamo članstvo - kratko je rekao Heren, i na taj način stavio do znanja da FIFA neće priznati Kosovo dok to ne učini UN, što jasno stoji i u članu 5. Statuta UEFA.

Ipak, ne bi trebalo zaboraviti da FIFA ima više članova nego UN, jer će, primera radi, u kvalifikacijama za naredno SP igrati i selekcija Tahitija, koja je poluautonomna zemlja i nije suverena država.

Do sada je 20 sportskih saveza Kosova tražilo prijem u odgovarajuće međunarodne federacije, ali su prihvaćeni jedino zahtevi stonoteniskog saveza 2003. i rukometne organizacije prošle godine. Svesni da će proteći još dosta vremena dok Kosovo eventualno ne bude priznato u raznim sportskim organizacijama, sportisti sa ove teritorije nastupaju već neko vreme pod zastavama drugih zemalja.



#73 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 February 2008 - 05:25

Loric Cana je reprezentativac Albanije ...


postoji klauzula da neko moze menjati reprezentaciju ako je ta zemlja novonastala i taj neko ima neke veze s novonastalom drzavom. a MOK ne stavlja takve uslove Palestini, Tajvan-u, itd., pa ne znam zasto bi to postavili Kosovu.

#74 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 29 February 2008 - 09:23

postoji klauzula da neko moze menjati reprezentaciju ako je ta zemlja novonastala i taj neko ima neke veze s novonastalom drzavom. a MOK ne stavlja takve uslove Palestini, Tajvan-u, itd., pa ne znam zasto bi to postavili Kosovu.



Pa zar mislis da ce se Albanija tako lako odreci svog mozda i najboljeg igraca uz matorog Tarea ? :rolleyes:

#75 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 February 2008 - 09:37

Pa zar mislis da ce se Albanija tako lako odreci svog mozda i najboljeg igraca uz matorog Tarea ? :rolleyes:


on se moze odreci drzavljanstva pa eto tebi solucija.