Jump to content


Photo

Pravi problem: Kosovo i reprezentacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#16 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 February 2008 - 10:58

Kad ih prime u UEFA kako će igrati mečeve sa ekipama iz Španije,Grčke,Rusije koji ih neće priznati?


Pobedicemo ih na zelenom stolu, po 3:0! Jos kad bi i Brazil odbio da nas prizna, eto nas u finalu svetskog! :rolleyes:

Edited by Rooney, 19 February 2008 - 10:59.


#17 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 February 2008 - 11:08

Pobedicemo ih na zelenom stolu, po 3:0! Jos kad bi i Brazil odbio da nas prizna, eto nas u finalu svetskog! :rolleyes:

Nego kad se već javljaš Rooney da te pripupitam kako u tvom delu Kosova ovih dana?
i jedino tebi mogu da česititam na osvojenoj teritoriji!

#18 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 February 2008 - 11:19

Nego kad se već javljaš Rooney da te pripupitam kako u tvom delu Kosova ovih dana?
i jedino tebi mogu da česititam na osvojenoj teritoriji!

Hvala, al' sam osvojio qratz. Samo sinoc 2 rucne su bacene do moje kuce. Hvala Bogu bez zrtava. Pokupovali Srbi gotovo celu Bosnjacku Mahallu al' ipak ostalo nas nekoliko koji ce do zadnjeg ostati tu. Videcemo kako ce se sve zavrsiti.

Pozdrav

#19 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 February 2008 - 11:24

Hvala, al' sam osvojio qratz. Samo sinoc 2 rucne su bacene do moje kuce. Hvala Bogu bez zrtava. Pokupovali Srbi gotovo celu Bosnjacku Mahallu al' ipak ostalo nas nekoliko koji ce do zadnjeg ostati tu. Videcemo kako ce se sve zavrsiti.

Pozdrav


Meni je stvarno žao tebe i tvoje porodice ali to je još jedan dokaz o uspešnosti MZ na Kosovu i prava slika stanja danas na Kosovu,dok jedni slave mnogi ne mogu ni mirno da odu na spavanje,no bitno je da je komšiji crkla krava.

#20 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 19 February 2008 - 19:51

Kad ih prime u UEFA kako će igrati mečeve sa ekipama iz Španije,Grčke,Rusije koji ih neće priznati?

Ako UEFA prizna Kosovo kao jednakopravnog clana turnira, to o cemu ti govoris nece biti ni od kakve vaznosti. Ili mozda u UEFA postoji poseban politicki komitet gde se to pitanje razmatra izmedju kandidatskih zemalja? Ti znas bolje sigurno, posto si se futbalom i sam bavio.

#21 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 19 February 2008 - 19:59

Kad ih prime u UEFA kako će igrati mečeve sa ekipama iz Španije,Grčke,Rusije koji ih neće priznati?


Grcka ce priznati Kosovo..vidi se da nisi odavno bio u Prishtinu.

#22 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 19 February 2008 - 20:02

Nego kad se već javljaš Rooney da te pripupitam kako u tvom delu Kosova ovih dana?
i jedino tebi mogu da česititam na osvojenoj teritoriji!

Na njegovom delu Kosova je na delu najvecha propaganda u korist nezavisnosti Kosova..

Edited by PRESHEVARI, 19 February 2008 - 20:03.


#23 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 19 February 2008 - 20:07

Mnogo gluposti na pforumu opet.

Prvo, ne mogu da igraju u id a ih prime u UEFA vac mozda u FIFA.
Drugo ne mogu da ih prime ukoliko nisu clanice UN ili iukoliko maticni savez ne da dozvolu (Vels, Engleska, Skotska, Farska ostrva,...).


Dakle nema sanse da se dogodi u fudbalu, a ni u kosarci. Vec su clanice IHF, stonoteniskog saveza, verovatno ce uskoro biti ui u LEN-u (samo zeza ih bazen i broj plivaca :rolleyes:)...

Bice mnogo gluposti. Reprezentacije verovatno nece moci da igraju jedna protiv druge, ali ce sigurno u pojedinim sportovima biti "okrsaja" klubova i pojedinaca... Uostalom vec ih je bilo...

#24 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 February 2008 - 20:42

Na njegovom delu Kosova je na delu najvecha propaganda u korist nezavisnosti Kosova..

U mom delu Kosova je proglašena nezavisnost a ti vidi kad če tvoji sa istoka dobiti nešto :rolleyes:
Pitam jer mi nije jasno da neka država ne priznaje drugu ali reprezentacije igraju međusobno,ne radi se sad o Srbiji i Kosovu
već evo kao primer Španija i Kosovo,zar neko misli da će naterati Špance da igraju?
Špekuliše se da će Ćiro Blažević biti novi selektor? mada se guraju Šalja i Muriqi Fadilj

#25 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 19 February 2008 - 20:44

Mogu da igraju Spanija i Kosovo prijateljsku utakmicu kad god hoce. Igrali smo i mi vise niih sa Baskijom.
Ali nikad nece moci da igra na zvanicnom takmicenju...

#26 ante2211

ante2211
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 February 2008 - 22:48

Kako Srbija i Kosovo mogu da igraju ako ih Srbija ne priznaje? Mislim da ako dodje do takvih susreta biti ce otkazani, kao sto se i u ovim kvalifikacijama nisu odigrali susreti Azerbejdjana i jos nekog. A mislim da ce Kosovo tesko biti na reprezentativnom nivou jos neko vrijeme....osim mozda KARATE!!! Zivio Bruce Lee!!

#27 oposum

oposum
  • Members
  • 8 posts

Posted 20 February 2008 - 00:57

A šta mislite o opciji da FIFA i te razne organizacije donesu nekakvu kompromisnu odluku? Naprimjer nesto kao s Tajvanom koji koliko ja znam igra ali pod imenom "Kineski Tajpej"?

Dali mislite da je to realna opcija? I bi li ona zadovoljila ikoga?

Dobro sad to pitanje reprezentacija se mozda nekom ko ne prati sport mozda cini vrlo banalnim pitanjem. Ali ja mislim da bas takve banalne stvari, stvari kakvih poput hoce li Kosovo imati predstavnika u nogometu, kosarci, odbojki, evroviziji, mis sveta ce da odlucuju o tome hoce li neki zadnji beduin u Mavretaniji ili seljak u Vietnamu smatrati kosovo za pravu suverenu drzavu ili nekakvo strasilo.

To kako ce mase sirom sveta da dozivljavaju Kosovo mozda nije vazno ali kako sam rekao to je barem nepoznanica. Kako ce se razne drzave izjasniti oficijalno to vec znamo duze vremena.

Edited by oposum, 20 February 2008 - 01:00.


#28 Ephraim Kishon

Ephraim Kishon
  • Members
  • 193 posts

Posted 20 February 2008 - 10:07

Špekuliše se da će Ćiro Blažević biti novi selektor? mada se guraju Šalja i Muriqi Fadilj


Nece Ciro, izgleda da ce selektor biti Kozniku

Goal;

Arjan Beqaj ( Anothrosis Farmagustas, age 32),

Sajmir Ujkani (Palermo fc, age 21)



Defender:

Debatik Curri ( Vorlska Potlava, age 23)

Armend Dallku ( Vorlska Potlava, age 25)

Besnik Hasi ( Cercle Bruge , age 35 )

Valon Behrami (Lazio, age 23)

Lek Kcira ( Tirana , age 25)



Midle:



Lorik Cana ( O.Marseille, age 24)

Besjan Idrizaj (Liverpool, loan to Wacker Tirol, age 21)

Faton Toski ( Eintracht Frankfurt, age 19)

Labinot Herbuzi ( Malmo fc, age 20)

Kristian Nushi ( Arau, age 26)

Perparim Hetemaj (AEK Athens, age 23)

Ardian Gashi (Fredrikstad FC, age 27)

Labinot Haliti ( Lodz , age 23)

Valdet Rama ( Wolsburg fc , age 21)



Fwd.

Astrit Ajdareviq (Liverpool , age 17)

Njazi Kuqi ( Koblenz, age 25)

Besart Berisha ( Burnley fc, age 21)

Shefki Kuqi (Crystal Palace age 32)

Shkodran Metaj ( Groningen, age 22)

Fitim Kaciku ( PSV , age 19 )



Trener ;

Ardian Kozniku

Neset Zhaveli (Goalkeeper trainer)



#29 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 20 February 2008 - 10:31

Zamislite ovo: upadnemo u istu grupu za kvalifikacije za svetsko... našim nema druge nego da bojkotuju utakmicu... a UEFA se razpištolji zbog bojkotacija i opali nam kaznu od minus jedno 5 poena! Necemo vidjet svetsko do 2500-e.

Dakle, dali je ovo kraj nasih sportskih reprezentacija?


Pa, mislim da neće biti ovako drastično. Imaš nedavni primer, iz naše kvalifikacione grupe za odlazak na Euro 2008: Azerbejdžan i Jermenija odbili su da igraju međusobne duele, upravo zbog spora oko enklave Gorski Karabah, pa ni jedan ni drugi tim nisu snosili nikakve posledice, obe tekme su od strane UEFA-e, jednostavno, proglašene nevažećim. Nisu čak registrovane ni službenim rezultatom 3:0 za protivnika. Tako da... samo opušteno.

#30 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 20 February 2008 - 10:35

Nece Ciro, izgleda da ce selektor biti Kozniku

Problematicno je stvoriti dobru ekipu od igraca koji nikada nisu igrali zajedno, (izuzev odbrane Beqaj, Curri, Dallku, Hasi koji su uigrani) mada pojedinacno sve su to solidni, dobri, i odlicni igraci pogotovu Lorik Cana i Shefki Kuqi.