Jump to content


Photo

Podela Kosova?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
440 replies to this topic

#31 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 19 February 2008 - 23:59

Само што изустих, кад ево свеже карте "осмоделне СФРЈ" са BBC-ја којa управо овако и поставља ствари за лаике:

Posted Image


Izvinjavam se moderatorima i forumašima, ali nemogu da odolim a da ne kažem sledeće:

DA MU J.... SVE ŽIVO KO RASTURI OVU DRŽAVU! :rolleyes:

#32 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 20 February 2008 - 00:01

Multietničko Kosovo je "brašno" za budale.

Kosovo je albansko! :rolleyes:

Mislim na ovaj dio južno od Ibra. To nije ništa loše. Loše je to što se MI Bošnjaci nismo još uspjeli organizovat i prilagodit realnim uslovima.

Ništa nismo iskoristili do sada, iako ima dosta toga što nam ide na ruku.

Krivci: Nesposobni, sebični, maloumni ... (sve negativno) bošnjački političari, ako su uopšte bošnjački i ako su uopšte političari.

#33 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 February 2008 - 00:10

iako ima dosta toga što nam ide na ruku.


lepu je poruku poslala islamska zajednica srbije danas.

#34 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 20 February 2008 - 00:11

lepu je poruku poslala islamska zajednica srbije danas.


Pa šta si očekivao od Jusufspahića? :rolleyes:

#35 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 February 2008 - 00:12

lepu je poruku poslala islamska zajednica srbije danas.

?

#36 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 20 February 2008 - 00:14

?



http://de.youtube.co...h?v=O-dlEPMHkFQ

To je četnik sa turbanom. :rolleyes:

#37 fft

fft
  • Banned
  • 356 posts

Posted 20 February 2008 - 00:18

Нисам за поделу Косова. Подржавам став Зорана Ђинђића:
KOSOVO KAO FEDERACIJA

Nedavno ste govorili o federalizaciji Kosova. Koliko je to realno?

- Prva stvar je da Srbi dobiju status konstitutivnog naroda, a ne nacionalne manjine na Kosovu i Metohiji. Očekujem da ćemo to izboriti pošto bude napravljena “bela knjiga” o kojoj sam govorio. Privremeni ustavni okvir nije Srbima i nealbancima obezbedio mogućnosti za samozaštitu. I to je demotivisalo njihov povratak i zadržalo ih u podređenom položaju. Za razgovor o ovom je pravi partner Savet bezbednosti OUN, a ne Albanci, jer će oni to naravno odbiti. “Belu knjigu” ćemo zatražiti tokom juna. Nešto kasnije - na jesen, u svakom slučaju pre kraja godine - očekujemo da u Savetu bezbednosti otpočnu razgovori o federalizaciji Kosova i Metohije i davanju Srbima konstitutivnih prava.
Ako to ipak ne bi funkcionisalo, verovatno bi sledeća raskrsnica morala da bude - razgovor o nekakvom Kiparskom modelu za Kosmet, sa civilizovanim teritorijalnim razmeštanjem stanovništva. Jer, ako ne mogu Srbi da ostvare svoja prava kao stanovnici entiteta, gde žive većinski Albanci, oni će, po prirodi stvari, da se sele tamo gde su etnička većina. Kao što je i do sada bilo. Uostalom, nikad nisu Srbi i Albanci na Kosovu i Metohiji živeli zajedno. Uvek su živeli jedni pored drugih. Multietničko kosovsko društvo - to je velika iluzija. NJega nikad nije bilo. To je bilo društvo etničke koegzistencije. I mi zato i ne govorimo: hajde da to sada ponovo bude. Voleo bih da Kosmet bude federacija i da Srbija sa tom federacijom ima asimetrični odnos - sa srpskim entitetom dublje veze, a sa albanskim one koje oni su u interesu Albanaca - znači malo labavije veze. Srbija može da “istrpi” takvu formu odnosa sa Kosmetom. Ali, ponavljam opet, Srbija mora znati na čemu je.

#38 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 20 February 2008 - 00:19

Nasa braca, gradjani Srbije muslimanske veroispovesti su u pravu.
Molim da sve koji na ovom forumu vredjaju cenjenog muftiju budu najstrozije kaznjeni.

#39 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 February 2008 - 00:21

To je četnik sa turbanom. :rolleyes:


izgleda nije svesan toga da, ako bi nekom cudom kosovo ponovo postalo nekakva autonomija pod srbijom, a k-albanci ravnopravni gradjani srbije, on bi brzo poleteo iz te pozicije jer velim, vise ima albanaca muslimana na kosovu nego sto ima po sandzaku.

ako podrzava autonomiju, moze poceti tako sto ce podneti ostavku i pozvati celnika kosovske islamske zajednice da zauzme njegovu poziciju.

#40 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 20 February 2008 - 00:22

Izvinjavam se moderatorima i forumašima, ali nemogu da odolim a da ne kažem sledeće:

DA MU J.... SVE ŽIVO KO RASTURI OVU DRŽAVU! :rolleyes:


Ko?

Tita bolela briga šta će biti posle njega. Kardelj i Bakarić zamislili...iskoristili Albance kao inicijalnu kapislu,
preuzeo Milošević, pomogli Tuđman i Izetbegović, Nemci jedva čekali, Evropska ekonomska zajednica uradila sve
da ne pomogne Anti Markoviću, Ruse niko ništa nije pitao. Amerikanci aminovali.

#41 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 20 February 2008 - 00:24

http://de.youtube.co...h?v=O-dlEPMHkFQ

To je četnik sa turbanom. :rolleyes:


ma da, ko god je protiv nezavisnosti je cetnik.

#42 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 20 February 2008 - 00:24

izgleda nije svesan toga da, ako bi nekom cudom kosovo ponovo postalo nekakva autonomija pod srbijom, a k-albanci ravnopravni gradjani srbije, on bi brzo poleteo iz te pozicije jer velim, vise ima albanaca muslimana na kosovu nego sto ima po sandzaku.

ako podrzava autonomiju, moze poceti tako sto ce podneti ostavku i pozvati celnika kosovske islamske zajednice da zauzme njegovu poziciju.


Nema ovaj veze sa Sandzakom. Eto koliko ti poznaješ stvari, a prebacuješ tako cinično. :rolleyes:

Posted Image

EVO GA NAŠ MUFTIJA! :huh:

Edited by Ramo Buljukbasic, 20 February 2008 - 00:29.


#43 Ramo Buljukbasic

Ramo Buljukbasic
  • Banned
  • 266 posts

Posted 20 February 2008 - 00:27

ma da, ko god je protiv nezavisnosti je cetnik.


Nemoj tako. Ovaj i njegov otac imaju svoju "historiju" kad je četništvo u pitanju. :rolleyes:

#44 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 February 2008 - 00:27

Nema ovaj veze sa Sandzakom. Eto koliko ti poznaješ stvari, a prebacuješ tako cinično. :rolleyes:


ma znam ja ko je ovaj. to je onaj sto je stavljen tamo od strane kostunice, i oko cemu ste imali borbe po novom pazaru sve do jucer. sandzak koristim samo kao geografski pojam gde ima najvise muslimana po srbiji, ne kao uporiste ovog bradatog.

Edited by Unbeliever, 20 February 2008 - 00:28.


#45 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 February 2008 - 00:30

Ruse niko ništa nije pitao


a ja mislio da je ruse kadijevic pitao i da su mu rekli da su oni na njegovoj strani (JNA). mora da sam video drugaciju epizodu ja, tu gde su milosevic, kadijevic, stanisic, bili glavni neki akteri a ne posredni likovi.