Jump to content


Photo
- - - - -

Uvod u Anatomiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#46 Tennisgirl

Tennisgirl
  • Members
  • 13 posts

Posted 11 April 2009 - 17:15

Da li neko zna kada ce poceti prikazivanje pete sezone?? I da li ce termin biti isti?
Unapred hvala...

#47 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 19 May 2009 - 23:32

Da li neko zna kada ce poceti prikazivanje pete sezone?? I da li ce termin biti isti?
Unapred hvala...


Ja sam "prikupila" petu sezonu, jer ionako ne mogu da pohvatam termine emitovanja :ph34r: .
Odgledala sam više od pola, ali sad se spremam za veliko finale. Ima li najave šeste sezone, možda?

#48 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 24 May 2009 - 23:15

Konačno sam našla vremena, da završim petu sezonu i ne znam šta da vam kažem. Taman pomislim, ok to je to, nema šta više da se desi ona BAM! I ko sad da čeka jesen da krene šesta sezona.
Odlična je, kraj je ludilo!

#49 Tennisgirl

Tennisgirl
  • Members
  • 13 posts

Posted 31 May 2009 - 10:26

@lekstina
Ja sam gledala petu sezonu na netu kad se prikazivala premijerno u Americi, pre dve nedelje je zavrsena peta sezona, a sesta se vraca na jesen (u septembru, verovatno). Kraj je...
Nezvanicno T.R.Knight (George O'Malley) se nece vratiti da snima sestu sezonu, tako da mislim da mozemo da se oprostimo od Georgea.
Ali receno je da ce jedan od 2 doktora preziveti, pa se sada veruje da Katherine Heigl (Isobel "Izzie" Stevens) ostaje da snima, sto znaci da Izzie ostaje sa nama. Ovo naravno jos nije zvanicno potvrdjeno (kao ni odlazak T.R.Knighta) ali ni demantovano.
Sve u svemu, ocekuje nas uzbudljiva sesta sezona, samo treba preziveti vreme do nje.
P.S. Ellen Pompeo (Meredith Grey) je u stvarnom zivotu trudna, tako da, ko zna, mozda dobijemo i McBaby. :ph34r:)))

#50 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 31 May 2009 - 22:21

@lekstina
Ja sam gledala petu sezonu na netu kad se prikazivala premijerno u Americi, pre dve nedelje je zavrsena peta sezona, a sesta se vraca na jesen (u septembru, verovatno). Kraj je...
Nezvanicno T.R.Knight (George O'Malley) se nece vratiti da snima sestu sezonu, tako da mislim da mozemo da se oprostimo od Georgea.
Ali receno je da ce jedan od 2 doktora preziveti, pa se sada veruje da Katherine Heigl (Isobel "Izzie" Stevens) ostaje da snima, sto znaci da Izzie ostaje sa nama. Ovo naravno jos nije zvanicno potvrdjeno (kao ni odlazak T.R.Knighta) ali ni demantovano.
Sve u svemu, ocekuje nas uzbudljiva sesta sezona, samo treba preziveti vreme do nje.
P.S. Ellen Pompeo (Meredith Grey) je u stvarnom zivotu trudna, tako da, ko zna, mozda dobijemo i McBaby. :ph34r:)))


Prema kraju pete sezone, to je to o čemu ti pričaš. I ja sam čula iste informacije, ali se ipak nadam da će nas malo "iznenaditi" u septembru.
Serija je odlična. Bila sam skeptična na početku petog serijala, ali na kraju moram da kažem da je moja skeptičnost bila preuranjena :)

#51 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 01 June 2009 - 16:57

Ova serija (Grey's Anatomy) je kod nas prevedena kao "Uvod u Anatomiju"?

#52 Tennisgirl

Tennisgirl
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 June 2009 - 19:19

@Shedou
Grey's Anatomy je ime dobila po cuvenoj knjizi anatomije koju koriste studenti medicine. Napisao ju je Henry Gray, i zove se Gray's Anatomy. Napisana je 1918, i predstavlja osnovu za ucenje medicine, anatomije ljudskog tela pre svega. Naslov knjige se prevodi kao Uvod u Anatomiju, pa je shodno tome i prevod serije takav. Naravno, vaznu ulogu u imenovanju serije ima i cinjenica da se glavni lik zove Meredith Grey, te deo imena serije potice i od te cinjenice (mada je naravno moguce i da je Meredith dobila prezime Grey upravo zbog reference ka knjizi, zavisi kako ko posmatra).
Eto nadam se da je ovo bilo od pomoci.
@lekstina
ABC (mreza na kojoj se serija premijerno prikazuje u SAD-u) je dao Shondi Rhimes (koja je autor serije) rok do 20.juna da donese odluku koje likove ce zadrzati, pa ce onda prema tome odluciti ko ce ostati da snima seriju. Naravno, vazan faktor ima i broj gledalaca koji prate seriju, a koji konstantno opada (iako je po meni, ova peta sezona bila, uz drugu, najbolja dosad), tako da imajuci to u vidu, verovatno se nece bas tako lako odreci usluga T.R.Knighta (George O'Malley) i Katherine Heigl (Isobel "Izzie" Stevens), koje sigurno 80% fanova voli i ne zeli da odu. Mada, kako se prica, oni sami zele da napuste seriju, tako da ne znam bas koliko uticaja ABC ima na njih, iako su oni zvanicno pod ugovorom na jos dve sezone, tako da krsenje ugovora verovatno snosi neke posledice.
Inace, objavljeno je da ce se prva epizoda seste sezone premijerno prikazati u cetvrtak (petak kod nas), 24. septembra 2009 (9h.8h po centralno-americkom vremenu). Tako da cemo se nacekati.
Auh, al sam se raspisala.
Eto to je to.
P.S. Da li znate kad ce i da li ce uopste B92 poceti da prikazuje petu sezonu kod nas??? Bilo bi lepo videti je i na srpskom. :ph34r:))

#53 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 19 June 2009 - 00:18


Znam ko je Henry Gray a bogami iz druge sobe znam i ko je dr Grey (zena gleda). Zacudio sam se samo glupom prevodu.

Grey's anatomy je igra rechi i aluzija na Henrija i njegovu knjigu. "Uvod u Anatomiju" nema nikakvu igru reci, simpatichnu zackoljicu, vec samo daleku aluziju shvatljivu samo studentima medicine.

PS Mislim da ovdashnjem satelitu ide update sezona pa mogu da vam kvarim. :ph34r:

#54 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 05 August 2009 - 13:31

Američka glumica Ketrin Hajgl (Katherine Heigl) vratila se u seriju "Uvod u anatomiju", ali po njenim rečima, to nije bio baš izuzetno srećan ponovni susret, prenosi časopis "People".

Tako sam nekako očekivala da će biti. Jedva čekam nastavak Posted Image

#55 Tennisgirl

Tennisgirl
  • Members
  • 13 posts

Posted 27 September 2009 - 00:23

@lekstina
Jel si gledala premijeru seste sezone? Kraj epizode je fantastican, ali ne mogu da verujem da su namestili da u toj epizodi prodje citavih mesec i deset dana, dok im je trebalo 3 sezone da prodje citava godina. Mada, moram reci da mi se dopalo. Malo im je cudna linija vremena, kolko ja znam proslo je evo otprilike malo manje od 2 godine, a oni su imali samo jedan bozic (to bi valjda ipak trebalo nekako da obeleze, kao npr u prvoj epizodi), zatim uopste ne prikazuju rodjendane (samo su prikazali izzie-in u petoj sezoni) tako da, sve u svemu, ne snalaze se bas najbolje sa vremenom.
No, u svakom slucaju, vidim da su opet premestili GA da ide samo jednom nedeljno, da li to znaci da ce da pocnu sa prikazivanjem seste sezone??? Ako neko zna, neka napise molim vas, volela bih da odgledam i na srpskom :ph34r:))))
P.S. Ajde da ne otkrivam retkim drugim osobama koje posecuju temu vise od ovoga, nek im serija ostavi utisak (ako nastave sa prikazivanjem) a ne ja XD

#56 belgrey

belgrey
  • Banned
  • 77 posts

Posted 08 October 2009 - 21:46

Da li je ikako moguće da neko sa cenjene TV B92 objavi negde koja se epizoda emituje (npr. "Uvod u anatomiju, epizoda 74" ili IV sezona, 5 epizoda). Takve najave su uobičajene kod televizija koje poštuju svoje gledaoce i koje ozbiljno pristupaju sopstvenoj programskoj šemi. Još prošle godine sam odgledao 4. sezonu ove serije i sada nemam pojma kada treba da se uključim da bih nastavio sa petom sezonom. Opis epizoda koji je postavljen na sajt kasni u odnosu na emitovanje za bar dvadesetak epizoda. Kada se ovom haosu doda i konstantna promena šeme (prvo emitovanje svakim radnim danom i nedeljom, pa onda samo četvrtkom !?!?!?!) konfuziji nikad kraja. S vremena na vreme bacim pogled na početak epizode kako bih nakon toga pronašao na netu koja je to epizoda i koliko ima još dok se ne završi cela četvrta sezona. Uostalom potpuno je bezveze u tako kratkom vremenskom razmaku reprizirati sve prethodne sezone pre nego što se nastavi sa emitovanjem novokupljene. I sad, u jesen kada je uobičajeno da imamo bogat izbor tv sadržaja nama se serviraju podgrejane epizode koje su u još uvek jako dobrom sećanju jer smo ih prošle jeseni gledali premijerno. Pogledavši na internetu spisak epizoda shvatio sam da ćemo petu sezonu na B92 gledati tek posle Nove godine.

#57 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 09 October 2009 - 01:59

w w w . r a p i d s h a r e . c o m
nema svrhe oslanjati se na tv, internet preuzima vodjstvo :ph34r: