Jump to content


Photo
- - - - -

Kako se zivi na Kosovu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
715 replies to this topic

#1 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 10 February 2008 - 19:56

Vole bih malo da porazgovaramo o zivoti na Kosovu.Ne na RTS nacin nego argumentovano i realno.U Srbiji manjka pravih informacija o zivotu na Kosovu.Ja sam bio u Pristini prosle godine i video sam pravi evropski grad.
Ajmo malo da pricamo!

#2 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 10 February 2008 - 20:07

Pa, ko ima, zivi dobro - ko nema, taj ne zivi, taj zivotari.

#3 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 February 2008 - 21:25

Pa, ko ima, zivi dobro - ko nema, taj ne zivi, taj zivotari.

jel ima vishe onih koji zhive ili onih koji zhivotare...to je pitanje?

#4 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 10 February 2008 - 21:48

jel ima vishe onih koji zhive ili onih koji zhivotare...to je pitanje?

Ovih drugih... , to je odgovor.

#5 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 10 February 2008 - 23:55

Pa, ko ima, zivi dobro - ko nema, taj ne zivi, taj zivotari.



hehee, varas se Gjergji, skoro isto zive i oni koji imaju i oni koji nemaju

#6 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 February 2008 - 23:58

hehee, varas se Gjergji, skoro isto zive i oni koji imaju i oni koji nemaju

a ovi drugi zive od ljubavi? pa nisi u pravu, zavisi u kolikoj meri nemaju ti koji nemaju.

while money can't exactly buy you happiness, at least it helps you suffer in comfort. :rolleyes:

#7 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 February 2008 - 00:09

hehee, varas se Gjergji, skoro isto zive i oni koji imaju i oni koji nemaju

Ma ja se samo oslanjam na ono sto znam iz iskustva. Ipak, oni koji imaju zive dobro. Sramota je, inace da ogromna vecina zivi bedno. Prilicno bedno.

#8 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 11 February 2008 - 00:16

a ovi drugi zive od ljubavi? pa nisi u pravu, zavisi u kolikoj meri nemaju ti koji nemaju.

while money can't exactly buy you happiness, at least it helps you suffer in comfort. :rolleyes:



Ma ja se samo oslanjam na ono sto znam iz iskustva. Ipak, oni koji imaju zive dobro. Sramota je, inace da ogromna vecina zivi bedno. Prilicno bedno.



ne znam, npr kada ima restrikcije vode ili struje onda nije vazno da li imas ili nemas

ps. nisam rekao da je isto nego skoro isto

#9 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 February 2008 - 00:23

ne znam, npr kada ima restrikcije vode ili struje onda nije vazno da li imas ili nemas

ps. nisam rekao da je isto nego skoro isto

A ja sam govorio o onima koji vodu sa cesme ionako ne piju a u podrumima im rade izolirani dizelasi/agregati za struju. I jos puno toga...

#10 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 11 February 2008 - 00:24

A ja sam govorio o onima koji vodu sa cesme ionako ne piju a u podrumima im rade izolirani dizelasi/agregati za struju. I jos puno toga...


aha, ti mislis na nasu politicku elitu :rolleyes: da da, slazem se

#11 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 11 February 2008 - 00:26

aha, ti mislis na nasu politicku elitu :rolleyes: da da, slazem se

There you go!

#12 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 February 2008 - 03:14

ne znam, npr kada ima restrikcije vode ili struje onda nije vazno da li imas ili nemas

ps. nisam rekao da je isto nego skoro isto


uh, nije isto. taj koji ima pare kupi industrijalni gjenerator (ne znam rec na srpskom) pa se ima struje, i taj koji ima pare kupi jedan od onih velikih podzemnih kazana s 10 tona vode i evo ima vode, a i topla.

ne zajebavam, licno poznajem coveka. valjda ce mi biti vjeherr. :rolleyes:

#13 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 11 February 2008 - 08:35

Mislis li na zivot demokratskih Albanaca ili Srba u getima/rezervatima koje od pomenutih demokrata cuva UNMIK?

#14 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 11 February 2008 - 10:46

Mislis li na zivot demokratskih Albanaca ili Srba u getima/rezervatima koje od pomenutih demokrata cuva UNMIK?


Cuvaju ove iz "rezervata"kao na primer one sa druge strane Mosta, sto voze ukradena kola bez tablica da ne naidju na bivse vlasnike koji ne bi demokratski postupili sa demokratskim lopovima! . A bogami cuvaju ih i ovi "lokalni" iz KPS-a koji ce da odbace sadasnje uniforme i navuci druge cim se Juzni deo ocepi od demokratske Celine.


Nego Kriss je pitao kako se uopste zivi na Kosovu? Manji broj svakodnevno ima mesa na trpezi, veci broj ima kupusa, kuvanog naravno. U proseku svi klopaju sarme.

A sto se estabilismenta tice sve vise izazivaju gadjenje kod obicnog puka.Zbog blindiranih tockasa i kratko osisanih "pasa". Zato je i izlaznost na izbore bio ispod 38%.

Edited by Lorenz, 11 February 2008 - 10:59.


#15 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 11 February 2008 - 10:58

Vole bih malo da porazgovaramo o zivoti na Kosovu.Ne na RTS nacin nego argumentovano i realno.U Srbiji manjka pravih informacija o zivotu na Kosovu.Ja sam bio u Pristini prosle godine i video sam pravi evropski grad. Ajmo malo da pricamo!

zivot na Kosovu se i ne razlikuje posebno od sirotinjskih krajeva sirom sveta.

sirotinja (a oni su vecina na Kosovu) se pati, tanka srednja klasa se snalazi, ovi puni para imaju sve uslove. po selima (srpskim ili albanskim) je posebno jako lose.

sta je "pravi evropski grad"?