Jump to content

Photo
- - - - -

Help,dete progutalo iglu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#31 a.n.a.

a.n.a.
  • Members
  • 45 posts

Posted 09 February 2008 - 02:52

...Fascinantno je da je ljudski organizam sazdan tako da, eto, dijete proguta špenadlu dugu 3 cm,
pa da je potpuno neozledjeno i bez i jednog jačeg bola izbaci nakon puna 4 dana.

Sto ne znaci da se dete treba igrati spenadlama.

Meni jos uvek nije jasno kako je u usta dospeo takav ostar predmet,
prosao kroz grlo.. Je l` igla bila u komadu hrane??

Kako god, drago mi je da je da se dobro zavrsilo.

#32 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 09 February 2008 - 04:04

Evo ja se krstim kako je moguce da neko postavlja okvakvu temu. Dete progutalo iglu :rolleyes:

#33 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 February 2008 - 05:50

...

Evo ja se krstim kako je moguce da neko postavlja okvakvu temu. Dete progutalo iglu :ph34r:

Zato sto je ovo seljoberska zemlja. Doduse, - roditelja tupchi ima skoro posvuda.

A ovi koji pitaju za savet, - pa to je jednostavno.

Uzeti dobru, chvornovatu motku pa oplaviti do "ljubichanstvene" boje: majku, oca & ostalu rodbinu.
A onda im oduzeti dete i dati u neku pristojnu porodicu.

'Bem ti "srBsko detinjstvo" gde deca gutaju "zestoke batine", igle/ eksere / piju - sodu / deterdzent, insekticide / herbicide.
Nikad necu zaboraviti onu grozomornu pricu kako je neko dete polupalo neke bravice / kvake na namestaju, pa mu otac cekicem prebio sve prste.

Pomislim se ponekad, - a sto ne postoji onaj jedan, "civilizacijski svirac u frulu" koji bi zasvirio i sve seljoberske roditelje / radikalske smrdljive babe / dede uz svirku odveo do Okeana i podavio kao parcove.

Ne samo da ne izmestaju iz decijeg domasaja igle i ostala sranja, vec i postarijim potomcima namecu nesto, za sto bi ih trebalo podvrgnuti onom - "lapotu".
Staviti na glavu pogacu i osinuti maljem. I posle toga reci: ubio ga 'leb za 3 dinara.
Ti ces da mi glasas za radikale? Ti pas mater ...

U ovoj zemlji su oni stariji najveci neprijatelji mladjima.
U ovoj zemlji roditelji i po 30 godina daju pomen svojoj deci.
To je apsolutni, civilizacijski, uzas.

U ovoj zemlji deca gutaju igle.

...

#34 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 February 2008 - 10:23

Kao zakljucak, reci cu vam nesto:
Sto je lekar mladji, a ovo se posebno odnosi na hirurge, to je skloniji da nepotrebno intervenise; s godinama dolazi iskustvo koje vam kaze da se, na kraju krajeva, ne lece nikakvi rentgenski snimci i sl. nego zivi pacijent; dete je bilo dobro, sto je najbolji dokaz da nije trebalo intervenisati.

Edited by vladan, 09 February 2008 - 10:24.

#35 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 February 2008 - 13:22

Help, dete mi kaki igle!!!
:huh: :) ;) :D 0:) 0:) -_-
Nek je zivo i zdravo, kad poraste, gutace cele sablje, maceve, kuhinjske nozeve, srafcigere; ne verujete: Ja gledao u praksi.... :rolleyes:

#36 a.n.a.

a.n.a.
  • Members
  • 45 posts

Posted 09 February 2008 - 14:37

Bilo bi zanimljivo da roditelji deteta stave spenadlu u usta.
Cisto radi osecaja, pa sto da ne i da je proguataju- kad je moglo dete
onako malo, nece biti nista ni njima!

Od straha bi se pokakili i pre nego je progutaju (lol).

#37 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 February 2008 - 16:55

Ne grdimo roditelje, nisu krivi; koliko puta sam video roditelje najbolje na svetu, sa detetom koje ima najgluplji moguc problem na svetu.

#38 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 09 February 2008 - 16:57

Stvarno mi nije jasno zasto sad svi napadaju roditelje.
Deca su deca i oduvek su pravila razne "nestasluke" (ako se ovo moze tako nazvati), ne povezujem to sa tim sto zive u Srbiji.Ne mogu ih roditelji drzati na oku 24/7 i paziti da ne progutaju iglu, narocito ako dete ima 8 godina i ide u skolu.Naravno da niko nije ocekivao da se to desi ali eto desilo se, i srecom sve se dobro zavrsilo.Nema smisla sad napadati roditelje, kao da njima i detetu nije bilo najteze u ovoj situaciji...

#39 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 February 2008 - 17:05

Naravno!

#40 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 February 2008 - 20:27

Hm, ali da se u takvim HITNIM situacijama raspituju po forumima umesto da traze savet lekara/second opinion... uh!

#41 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 09 February 2008 - 20:28

Evo ja se krstim kako je moguce da neko postavlja okvakvu temu. Dete progutalo iglu :huh:

Da,jako je cudno da se na PDF Medicina i zdravlje postavi takvo pitanje.
Otac u panici isprica slucaj sa iglom i detetom, ja postavim pitanje
znajuci da ce ga Vladan uteshiti (sto je i bio slucaj) a na kraju se sve
srecno i zavrshilo.

:) za dete, a Vladanu mlogo hvala :rolleyes:

#42 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 09 February 2008 - 20:32

Hm, ali da se u takvim HITNIM situacijama raspituju po forumima umesto da traze savet lekara/second opinion... uh!

Postoje ljudi koji zive i u vukojebinama tipa Zajecar ili Novi Pazar,osim toga ja rekoh
i u uvodnom postu da je dete vec bilo kod lekara i da je snimak napravljen,
razgovarala ovde u Zajecaru sa nekim lekarima, od svakoga dobila
razlicite informacije, a ako ovde vec imamo Vladana, ne razumem u cemu
je frka da sam postavila ovo pitanje.

#43 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 09 February 2008 - 22:43

...a na kraju se sve
srecno i zavrshilo.

iskakilo?

#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 February 2008 - 00:13

U zivotu uvek postoje dva izlaza, osim kad te djavo pojede - onda postoji samo jedan... :rolleyes:

#45 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 12 February 2008 - 12:46

Hvala i Bogu, :rolleyes:
noćas oko 18.30 je igla izašla sa kakom, i to veličine manje od klikera.
Hvala Teji na brizi, ali i svima koji su se javili. Vladan je bio u pravu.

Srećna okolnost je što je igla na tupljem kraju imala plastični kružić prečnika 2 mm
Na taj kružić se u stomaku gusto nalijepila kaka i obrazovala krug prečnika 1 cm ili malo manje.
To je učinilo da tešina prevagne u debelom crijevu i da kliker izadje prvi a za njim i ostatak igle,
Najoštriji dio (sami vrh) je dakle izašao zadnji.

Metalni dio špenadle bio je sav braon i crn ... poput boja zardjalog gvoždja. Valjda su ga razjele stomačne kiseline.

Fascinantno je da je ljudski organizam sazdan tako da, eto, dijete proguta špenadlu dugu 3 cm,
pa da je potpuno neozledjeno i bez i jednog jačeg bola izbaci nakon puna 4 dana.

Pozdrav svima. :huh:

Ne mogu da verujem, sjajno!!!