Jump to content

Photo

moj najveci blam

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#16 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 19 March 2008 - 12:43

Ja sam se bas posteno izblamirao the other day a posto sviram bas, mozete da me zovete Misha Blam (za one koji ne znaju - legenda Yu dzeza a i shire).

koji su vam blamovi? ajde otvorite se ...

#17 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 19 March 2008 - 15:10

koji su vam blamovi? ajde otvorite se ...

Znam da nije fer ali cu ipak odlucno izostaviti detalje. Molim za oprostaj. Ovo mu dodje vise kao autoterapija, morao sam to da stavim u slova.

Evo, pokusavam da se setim nekog drugog blamiranja. Pisacu o tome uskoro.

Poz

#18 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 08:02

Znam da nije fer ali cu ipak odlucno izostaviti detalje. Molim za oprostaj. Ovo mu dodje vise kao autoterapija, morao sam to da stavim u slova.

Evo, pokusavam da se setim nekog drugog blamiranja. Pisacu o tome uskoro.

Poz

E ljudi moji, nikada covek sa sobom da se nacudi! Izgleda da mi blamiranje u epizodama zaista dobro ide ovih dana. State of shock, brzopletost, pokusaji
ispravljanja predhodnog blamiranja koji se po nekoj automatici opet pretvaraju u jos jedno, novo blamiranje... , ma sve, svi maleri su me, eto, potrefili istovremeno!

A hteo sam reci i uraditi sasvim drugacije. Kako to cudno zvuci. Neverovatno!
Sad se bojim da jos neki meteorit ne sleti na moju zbunjenu glavu... , kako je krenulo, ni to me ne bi iznenadilo. Ask for no details please. I am bound to that little amount of honor left with me.

#19 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 20 March 2008 - 10:36

Ja sam se bas posteno izblamirao the other day a posto sviram bas, mozete da me zovete Misha Blam (za one koji ne znaju - legenda Yu dzeza a i shire).

Znam da nije fer ali cu ipak odlucno izostaviti detalje.
...

...
Ask for no details please.
...

Aman čoveče, ako nećeš da pišeš o blamu zaobiđi topik a ne ko seoska mlada: "jao znate, izblamirao sam se, al ne smem da napišem..." pa pošto vidiš da sve zabole još i dodaješ "joj, al stvarno ne mogu da kažem" i na kraju "ask for no details...".
Niko ti ne traži detalje, preskoči temu.

Da ostanem na topiku, moj blam - ovaj odgovor. :rolleyes:
Dosada je čudo.

#20 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 20 March 2008 - 10:49

1. za bas :)
2. za prikrivanje istine, pljuni je, odmah :huh:
3. kada budem mogla da te zovem Charlie Haden, posalji mi PM.
4. ja sam savrsena i nisam se nikad izblamirala :rolleyes:

#21 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 11:22

Aman čoveče, ako nećeš da pišeš o blamu zaobiđi topik a ne ko seoska mlada: "jao znate, izblamirao sam se, al ne smem da napišem..." pa pošto vidiš da sve zabole još i dodaješ "joj, al stvarno ne mogu da kažem" i na kraju "ask for no details...".
Niko ti ne traži detalje, preskoči temu.

Da ostanem na topiku, moj blam - ovaj odgovor. :rolleyes:
Dosada je čudo.

Aman zaman seko, procitaj i to da sam obecao da cu pisati o nekom drugom blamiranju ali ne o ovome. Ako je to tesko da se propusti onda ja ne znam... Dosada... , da neprijatno stanje. Nije mi strano, mada to ne vazi kad sam ovde na forumu. Ovde nikada nije dosadno.

Ovaj ti najnoviji blam oprastam, samo nemoj da chukash po mene.

Uzivaj

#22 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 11:37

1. za bas :)

- eh, da, bas je fantastican instrument. Kombinacija ritmike i harmonije u najlepsem izdanju ;)

2. za prikrivanje istine, pljuni je, odmah :huh:

- razumem, pisacu o nekom drugom blamu - samo da se setim nekog :D

3. kada budem mogla da te zovem Charlie Haden, posalji mi PM.

- da si rekla Charlie Mingus pa nekako:-) Salim se, evo upravo slusam Haden-a. Bozanstven zvuk!

4. ja sam savrsena i nisam se nikad izblamirala 0:)

- mora da je divan osecaj :rolleyes:
Nego, da ti kazem, ni Misa Blam nije za bacanje. A ti sviras, pevas, kompomujes?

Ako hoces da cujes neke moje stvari mogu ti poslati "link". Nesto jazz, nesto soul. Jer, ni ja nisam za bacanje 0:)

#23 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 20 March 2008 - 11:51

- eh, da, bas je fantastican instrument. Kombinacija ritmike i harmonije u najlepsem izdanju :)

- razumem, pisacu o nekom drugom blamu - samo da se setim nekog :huh:

- da si rekla Charlie Mingus pa nekako:-) Salim se, evo upravo slusam Haden-a. Bozanstven zvuk!

- mora da je divan osecaj :rolleyes:
Nego, da ti kazem, ni Misa Blam nije za bacanje. A ti sviras, pevas, kompomujes?

Ako hoces da cujes neke moje stvari mogu ti poslati "link". Nesto jazz, nesto soul. Jer, ni ja nisam za bacanje ;)

Volela bih da umem nesto od toga, ali nista kreativno, osim sto sam manijak za jazz, slusam danju, nocu, dok spavam :D
Moze i Mingus, fokusirana sam na bas, naravno i ostali instrumenti su mi jako vazni i dragoceni, jazz je dzungla od muzike i trazi da
joj se na neki nacin predas. Da li hocu da cujem? Nego sta, sada sam radoznala i moras me uputiti gde mogu da te cujem.
Misu Blam sam slusala u nekoliko navrata uzivo, zajedno sa jednim nemackim saksofonistom i bila je sasvim ok svirka.
I da li ti nesto znaci ime Renaud Garcia-Fons? Skoro sam pribavila video snimak i moram ti reci da nista bolje nisam ne samo cula,
nego i videla. Mislim da bi to morao da vidis, tehnika njegovog sviranja nadmasuje sve sto se moze zamisliti. Savrsenstvo.

Sada ce nas nickie srediti, trolujemo 0:) ali lepo nadam se.

#24 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 12:01

Volela bih da umem nesto od toga, ali nista kreativno, osim sto sam manijak za jazz, slusam danju, nocu, dok spavam :rolleyes:
Moze i Mingus, fokusirana sam na bas, naravno i ostali instrumenti su mi jako vazni i dragoceni, jazz je dzungla od muzike i trazi da
joj se na neki nacin predas. Da li hocu da cujem? Nego sta, sada sam radoznala i moras me uputiti gde mogu da te cujem.
Misu Blam sam slusala u nekoliko navrata uzivo, zajedno sa jednim nemackim saksofonistom i bila je sasvim ok svirka.
I da li ti nesto znaci ime Renaud Garcia-Fons? Skoro sam pribavila video snimak i moram ti reci da nista bolje nisam ne samo cula,
nego i videla. Mislim da bi to morao da vidis, tehnika njegovog sviranja nadmasuje sve sto se moze zamisliti. Savrsenstvo.

Sada ce nas nickie srediti, trolujemo :huh: ali lepo nadam se.

Saljem ti link cim website proradi. Evo bas danas zafrkava. Jazz jeste dzungla - a ja sam puno slusao Stanley Clarka, John Patituccia, Ronny Cartera, Jaco Pastoriusa i tako to. Garcia-Fons veoma uspesno koristi flamengo tekniku na kontrabas, izvanredan.

P.S. Pade mi napamet jedan dobar blam. Da ga postavim, jer nema smisla!

#25 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 20 March 2008 - 12:12

Aman zaman seko, procitaj i to da sam obecao da cu pisati o nekom drugom blamiranju ali ne o ovome. Ako je to tesko da se propusti onda ja ne znam... Dosada... , da neprijatno stanje. Nije mi strano, mada to ne vazi kad sam ovde na forumu. Ovde nikada nije dosadno.

Ovaj ti najnoviji blam oprastam, samo nemoj da chukash po mene.

Uzivaj

Fancy je BATA :)

Moj najveci blam stvarno je necuvenih razmera.
Mozda je bilo i vishe ali me je ovaj gadno pogodio :huh:

Napisala sam jedan mail (nako malo ljubavnog sadrazaja),ukljucujuci i ono "Dragi D" ,a poslala na adresu "Dragi M" ;)
Htela sam da se samoubijem, ali posle onih stvari nema kajanja.

Uglavnom,izbrisah adrese i od M i od D :rolleyes:

Edited by Teja, 20 March 2008 - 12:13.

#26 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 12:26

E ovo bese negde ´87. Meni dvadesetijedna godina, vezbao na bas gitari godinu dana po najmanje osam sati dnevno - gladan za karijeru. Neko tamo gore je valjda cuo moju molbu... , zvoni telefon i predstavlja se Migjen Kelmendi, sef cuvene pristevacke punk-ska grupe Gjurmët sto ce reci Tragovi.

Pita da li bih ja mogao da snimim bas za neku novu stvar!!! Ho-ho, mislim se ja pola sekunde i odgovorim potvrdno. Dogovorili datum i vreme. Uvece dobijam informaciju da cu sam morati da nosim opremu do studia. Para se nije imalo za taksi a ja ne bi sa opremom u gradski bus, pa se mislim, eh, to je samo kilometar od mog stana. Bas u jednoj ruci i pojacalo od dvadeset kg na ledjima i sibam. Sve za rock´n´roll.

Stizem u studio 15 minuta pre dogovorenog termina - veoma vazno u ovoj bransi, zakasnjenja se ne tolerisu. U studiu, opustena atmosfera, uzmem sebi whisky i ulazim u reziji gde su se okupili, bend, producent i majstor snimanja. E sad, kad se snima, obicno idu prvo bubnjevi pa bas. pa tepih (piano, sint itd) pa solo (gitara, sax, piano itd). Ubrzo primecujem da se taj redosled nece postovati iz meni nepoznatog razloga. Anyway, kad je od termina ostalo svega 10 minuta. ja ulazim u studio, provizorno smesten u sali simfonijskog orkestra zbog restauracije onog glavnog.

Na kolenima mi bace Fender Precision Bass, sa uzasno sirokim vratom za moje kratke prste, a bas ne stima. Istovremeno cujem producenta kako me na slusalicama ganja - nema se vremena za stimanje!!! Ja se mislim, da li je ovo tekovina nase samouprave ogledana u kulturnom zivotu jednog mladog i nervoznog basiste. Jos nisam priveo kompoziciju pri kraju kad u sali ulaze simfonicari i zacudjeno gledaju u mene. Ja se znojim, bas ne stima a ionako je grozan...

Zavrsih moje i izadjoh ljut ko trudna kobra i direktno u reziju! Pitam. ko je producent? Jedan mrgud se okrenu prema meni i rece - ja! Pa ti si pravi poluamater, rekoh ja i odoh. Ta bas deonica se naravno nije uopste cula posle miksa, sve nesto konfuzno. Da li iz inata ili ne ja ne znam, ali Mr. producer je nesto skarabudzio tek da ocena bude prolazna za tu pesmu, ali bas se nije cuo dovoljno jasno. Kasnije sam dobio istantni napad panike - rekose mi da je taj producent ujedno i jedan od vecih tabadzija in town. A ja mlad, lep i nejak. Na kraju smo se pomirili uz flasu whiskija, kao i obicno.

#27 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 12:35

Fancy je BATA :rolleyes:

Hhmm... , b-e-n-z-i-n, nekako cudno se ovde pise voda (Bole i Djole).

Sorry Bato. A evo, i blam sam postavio :huh:

Hvala na opomeni Teja

#28 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 20 March 2008 - 12:52

E ovo bese negde ´87. Meni dvadesetijedna godina, vezbao na bas gitari godinu dana po najmanje osam sati dnevno - gladan za karijeru. Neko tamo gore je valjda cuo moju molbu... , zvoni telefon i predstavlja se Migjen Kelmendi, sef cuvene pristevacke punk-ska grupe Gjurmët sto ce reci Tragovi.

Na kraju smo se pomirili uz flasu whiskija, kao i obicno.

Samo se ti blamiraj i nesvesno. Sada svi znamo da si berba 66. Koliko ti je ovo obicno cesto?

Tejo, pa ti si uzivala, otkacila si jednim udarcem obojicu.
Nego, drago mi je sto te vidim nanovo ovde :rolleyes: I kuda ti nestade onaj pozdravcic, bez njega mi je nekako neobicno :huh:

#29 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 20 March 2008 - 13:02

Samo se ti blamiraj i nesvesno. Sada svi znamo da si berba 66. Koliko ti je ovo obicno cesto?

Flasa whiskey-a ili dve posle svirke, to ti je vecito muzicarsko prokletstvo. A berba mi stoji i u Profilu, nemas brines.

Sto se blamiranja tice, pa nije da mi se bas cesto desava. Naravno - kanonada proteklih dana to odlucno opovrgava. Los period u horoskopu Lava?

#30 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 20 March 2008 - 13:36

Flasa whiskey-a ili dve posle svirke, to ti je vecito muzicarsko prokletstvo. A berba mi stoji i u Profilu, nemas brines.

Sto se blamiranja tice, pa nije da mi se bas cesto desava. Naravno - kanonada proteklih dana to odlucno opovrgava. Los period u horoskopu Lava?

Ovo sa viskijem mi se ne uklapa u lavlju sliku, reci su zadrtog antialkoholicara. Nego sada sam se zamislila na tvoje reci...Sto ja skoro nikad nikome ne gledam profil? Ta opcija mi uopste nije na pameti...Idem da vidim sta to ima zanimljivog u profilima forumasa, da nadoknadim propusteno.