Jump to content


Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci


  • Please log in to reply
1003 replies to this topic

#46 harmonija

harmonija
  • Members
  • 1,086 posts

Posted 15 November 2009 - 22:42

Podrška slobodi veroispovesti. :ph34r:
  • 0

#47 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 16 November 2009 - 13:54

Vernici bilo koje vere žele pravdu, istinu, ljubav. Ali na onom svetu. Komunisti to žele na ovom!


posebno su tu ljubav iskazivali u sibiru i na golim otocima :ph34r:
  • 0

#48 psiho_d

psiho_d
  • Members
  • 226 posts

Posted 16 November 2009 - 16:09

posebno su tu ljubav iskazivali u sibiru i na golim otocima :ph34r:


Treba li da počnemo da nabrajamo nedela u ime vere?
  • 0

#49 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 16 November 2009 - 16:42

Ne piju, ne drogiraju se, ne lažu, ne kradu, komšijama se uvek lepo jave na ulici, ne bacaju smeće kroz prozor, nisu krivi za započinjanje ni jednog rata ili za ratne zločine...dakle meni porodica Jehovinih svedoka u komšiluku ne smeta.


da su živi i zdravi,
al da zaebu više ovo svakodnevno kačenje flajera na brisače automobila.


nek porade još malo na marketingu...il šta već?
  • 0

#50 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 16 November 2009 - 19:48

Imao sam priliku da razgovaram sa poznanikom koji je pristupio jehovinim svedocima i svaki put kada bih mu oponirao, nalazio nelogichnosti u njegovom stavu ili pokushavao argumentovano da se usprotivim nekim njegovim nachelima dobijao sam sledeci odgovor : "to djavo govori iz tebe".

Jbg, dig'o ruke posle lapo sata, a josh se bez potrebe i iznervirao...

Jedan moj prijatelj francuz je to lepo objasnio.
Njegovo tumacenje takvih ljudi je sledece :
Postoje ljudi koji primecuju nekakve simbole, fantome, djavole, andjele... Oni veruju da su ti simboli namenjeni njima. Neki cak vide i pronalaze te simbolu u prirodi i u svakodnevnom zivotu. Kvazi budisti sve posmatraju kroz nekakve psiholoske fenomene i mentalna stanja. Zapravo covek je sveden na nekakav patoloski slucaj a spas treba da nadje u toj religiji i u prihvatanju tog bestijalnog kvazi psiholoskog orgijanja. Medjutim postoje i ozbiljnije osobe koji imaju filozofski pristup religiji ali, na zalost, takvih je dosta malo...
Na kraju, ja bih ti preporucio - ne trudi se da razumes takve ljude ili da ih promenis. Pusti ih neka jure fantome i simbole jer bez toga njihov zivot je potpuno besmislen...
  • 0

#51 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 19 December 2009 - 06:31

Šta mislite o organizaciji Jehovinih Svedoka?
Verujem da su mnogi od vas imali priliku da ih upoznaju kroz njihov terenski rad "od vrata do vrata".
Sigurno ste bar jednom u rukama imali njihove časopise "Kula Stražara" i "Probudite se".
Zar nisu oni izvorna, prava hrišćanska zajednica koja se drži Biblije kao lajtmotiva?
Recimo, oduzmite sve negativno od SPC i dobićete Jehovine svedoke.
Ne prave velike građevine-bogomolje, nisu fetišisti (ne koriste krstove, ikone, krunice i slično), ne koriste nikakve simbole(preziru državne zastave), odlučno odbijaju upotrebu oružja i mobilizaciju (zato su u vreme nacističke Nemačke bili zatvarani u konc logore).
Ne postoji idolatrija niti kult ličnosti (svetaca).
Nema posebne kaste-klera koji bi bio iznad ostalih vernika.
Na sastancima svi ravnopravno učestvuju u diskusiji razmatrajući biblijske navode.
U potpunosti su uklonili nacionalne, rasne, socijalne razlike, odnosno ne smatraju ih relevantnim.
Ne bave se politikom, ne izlaze na glasanje, najstrože su zabranjeni alkohol, duvan, narkotici.
Rigorozno moralni-ne upražnjavaju seksualne odnose pre braka pa čak ni poljubac i masturbaciju.
U svemu nastoje da budu uzorni, pošteni i čestiti građani do granice sopstvenih religijskih uverenja.
Duh zajedništva, bratstva, plemenitosti, solidarnosti, umne i fizičke čistote suvereno gospodari ovom zajednicom.
Nisu li oni "demo verzija" raja, odnosno kako bi on trebalo da izgleda jednog dana na Zemlji.
Oni su ljudi koji žive pored ovog sveta ali ne sa njim, potpuno izdvojena društvena grupa lišena skoro svih negativnih uticaja.


Pozdrav Svetionik! :)
Jedna mala ispravka, naime alkohol nije zabranjen i nije ništa zabranjeno, naprotiv sve je dozvoljeno, samo nije sve korisno. Evo kako to Pavle formuliše u 1.Korinćanima 6:12:"Meni je sve dozvoljeno, ali nije sve na korist. Meni je sve dozvoljeno, ali neću da nešto ovlada mnome."

Dakle ako znamo da je duvan štetan po zdravlje i izaziva zavisnost a takođe i narkotici, normalno je da nije ispravno koristiti takve stvari. Jehovini svedoci visoko cene život i imaju ispravan stav prema vrednosti života jer je život poklon našeg Stvoritelja Jehove. Biblija ne osuđuje upotrebu alkohola ali osuđuje pijanstvo. Dakle jasno je da su biblijski principi isključivo na korist nama ljudima jer su za nas i napisani.

:ph34r:
  • 0

#52 Čekić

Čekić
  • Members
  • 338 posts

Posted 19 December 2009 - 06:56

Pozdrav svima na temi i na forumu! :)

Ja sam jedan od Jehovinih Svedoka. Biće mi zadovoljstvo da odgovorim na sva vaša pitanja u vezi religije Jehovinih Svedoka i života kojim živimo. Potrudiću se da odgovorim isključivo na temleju Biblije i biblijskih stavaka!

Pozdrav i svako dobro! :ph34r:

Edited by Čekić, 19 December 2009 - 06:56.

  • 0

#53 cobi63

cobi63
  • Members
  • 29 posts

Posted 20 December 2009 - 17:21

evo da vidim kako izgleda grob osnivaca
Posted Image
na sta vam lici?
  • 0

#54 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 December 2009 - 18:57

na sta vam lici?



Toblerone?
  • 0

#55 cobi63

cobi63
  • Members
  • 29 posts

Posted 20 December 2009 - 19:23

aj pokusaj ponovo
  • 0

#56 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 20 December 2009 - 19:25

dollar? :ph34r:
  • 0

#57 cobi63

cobi63
  • Members
  • 29 posts

Posted 20 December 2009 - 19:43

malo blize,ajde nemoj da skrtaris :ph34r:

Edited by cobi63, 20 December 2009 - 19:43.

  • 0

#58 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 December 2009 - 21:30

malo blize,ajde nemoj da skrtaris :)

Funta? Euro? :ph34r:
  • 0

#59 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 20 December 2009 - 23:19

Bosanska piramida u Visokom? :ph34r:
  • 0

#60 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 21 December 2009 - 02:11

tetrapak?
  • 0