Jump to content


Photo
- - - - -

Upaljena svetla i danju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#16 Razzy

Razzy
  • Members
  • 44 posts

Posted 06 February 2008 - 07:43

Palim svijetla uvijek bio dan/noć a u vojvodini sam. jedan razlog je automatizam pošto sam došao iz hr , druga je to šta se bolje vidi auto prilikom vožnje.

tih deci benzina me neće ubit :huh:

Veći problem u Srbije je davanje žmigavaca koji služe u 40% populacije ko estetski dodatak kolima :rolleyes:

#17 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 09 February 2008 - 10:35

Palim svijetla uvijek bio dan/noć a u vojvodini sam. jedan razlog je automatizam pošto sam došao iz hr , druga je to šta se bolje vidi auto prilikom vožnje.

tih deci benzina me neće ubit :)

Veći problem u Srbije je davanje žmigavaca koji služe u 40% populacije ko estetski dodatak kolima :huh:



100% tacno! A najvise volim one koji zmigavac ukljuce na pola raskrsnice.... :rolleyes:

#18 mister wolf

mister wolf
  • Members
  • 12 posts

Posted 29 February 2008 - 01:09

nas narod ne voli da ukljucuje svetla u toku dnevne voznje-stede sijalice!
a ponekada ih i nocu ne ukljucuju! :rolleyes:

#19 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 11 March 2008 - 14:29

Svetla - uvek

Naš narod je fantastičan. Po podzemnim garažama i po tunelima sve bez svetala.
Ali zato magleni farovi kad god može.
Potpuni užas, nekultura i pre svega neznanje.

I naravno, policija koja statira i imitira sve ostale učesnike u saobraćaju. :rolleyes:

#20 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 14 March 2008 - 19:41

Pozicija je nekako i OK ako vozite neuocljivo auto(i ako imate paranoju da su svi ostali vozaci poluslijepi) ali farovi su rasipanje energije po vedrom danu. Koliko ce zivota spasiti toliko ce i oduzeti zbog veceg zagadjenja.

#21 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 19 March 2008 - 12:53

Pozicija je nekako i OK ako vozite neuocljivo auto(i ako imate paranoju da su svi ostali vozaci poluslijepi) ali farovi su rasipanje energije po vedrom danu. Koliko ce zivota spasiti toliko ce i oduzeti zbog veceg zagadjenja.


Rasipanje energije? Ovo prvi put cujem??? :huh:

Poziciju uvek palim, a cim je kisa ili magla palim i kratka svetla.

Sto se tice zabrane upaljenih svetala preko dana, to se odnosi samo na svetla za maglu. Verovatno su pokusali da te navuku na tu foru, pa da pojedu nesto momci. :rolleyes:

#22 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 20 March 2008 - 15:27

Pa znas kako farovi ne rade na vodu, nego na struju koja se opet dobija iz benzina...

#23 okisale

okisale
  • Members
  • 36 posts

Posted 23 March 2008 - 00:44

Pa znas kako farovi ne rade na vodu, nego na struju koja se opet dobija iz benzina...


A tek koliko kosta sahrana....

#24 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 24 March 2008 - 05:39

Auto-Off Headlights, Auto-On Headlights i uopste ne razmisljam,
pa kad se zaletim na hajveju, samo se sklanjaju, a dok sam vozio auto bez te opcije nisu me bas zarezivali; dakle, naravno da je auto uocljiviji

#25 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 24 March 2008 - 10:48

A tek koliko kosta sahrana....


A tek koliko kosta lijecenje nekog ko dobije rak pluca od zagadjenja. OK benzinci ne ispustaju kancerogene materije ali su dizeli sve popularniji jbg crno je u modi.

#26 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 24 March 2008 - 17:04

A tek koliko kosta lijecenje nekog ko dobije rak pluca od zagadjenja. OK benzinci ne ispustaju kancerogene materije ali su dizeli sve popularniji jbg crno je u modi.

provera emisije gasova treba da bude strozija; zamisli ovde kada bih tutnuo 30$ na e-check-u da prodjem; a i vozni park ako je u proseku 16 godina star ne moze se porediti sa duplo mladjim
uostalom, zar ti nije iznad napisano da potrosi dodatni litar tek na 100000? zar ni muzku ne slusas u kolima?

#27 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 24 March 2008 - 19:35

Ja vozim već desetak godina stalno sa upaljenim svetlima, a od 2004 je to obavezno u CZ. To je sasvim OK, bolje me vide na putu i ja bolje vidim ostale automobile. Uvek mi je smešno kad mi u Srbiji ili u CG ablenduju da me upozore da mi gore svetla. Nestaće struje valjda ili će se potrošiti baterije... :rolleyes:


U Crnoj Gori je to zakon, da imas upaljeno preko dana, tako da taj koji ti je to govorio, ocito ne zna zakon.

#28 Helga grozna

Helga grozna
  • Members
  • 35 posts

Posted 24 March 2008 - 19:42

Pre par godina sam platila kaznu u Srbiji zbog upaljenih svetla. Platila sam i vozila i dalje sa upaljenim.

#29 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 24 March 2008 - 21:24

Joj ala serete. "Nas narod ovo", "nas narod ono". Preterujete.

Ako je istina ovo da je zabranjeno paliti svetla preko dana, onda to jeste nebuloza, ali nije za komentare tipa "sta sve Srbi nece izmisliti" itd. To je verovatno neki zaostao zakon koji se ne menja zato sto je novi zakon vec x godina 'tu, samo sto nije'. Uostalom, pogledajte samo kakvi sve ludacki zakoni postoje po svetu, po Americi, pa ja njih nesto ne cujem da kukaju kako su oni los narod zbog toga?

#30 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 25 March 2008 - 03:12

Kad je oblačno držim upaljenu poziciju, a ako krene kiša onda i oborena svetla.


Vi taksisti ste najgori, bar po Beogradu. :huh:

Jedini bambusi koji ne pale svetla, pa makar bio decembar i sekrie padale po magli, su - taksisti. Ne ebu živu silu. Štede lampice. Još te gledaju mrko i oće da se biju ako im svirneš.

Pozicija, btw, ne vredi skoro pa ništa. Pogotovo mi je nebulozno kad pale poziciju u sumrak, kad se još nije upalila ulična raspveta po gradu, u fazonu "meni još ne trebaju srednja da vidim". Upravo je u tome štos - ne trebaju tebi, ali trebaju drugima da tebe vide.

Posebno ljubim majstore koji voze crna ili tamno siva kola (boje asfalta), pa se lepo kamufliraju ko predator, nema šanse da ih vidiš ni kad gledaš pravo u njih, a kamoli u retrovizoru.

O opravdanosti paljenja svetala - mislim da sam naišao negde na podatak da je u Švedskoj, koja je valjda prva uvela da se svetli preko dana, broj čeonih sudara odmah po toj odluci pao za 60%.

nas narod ne voli da ukljucuje svetla u toku dnevne voznje-stede sijalice!
a ponekada ih i nocu ne ukljucuju! :rolleyes:


Rizikujem da me raskomadaju žene... Ali, jel ume neko da mi objasni zbog čega jedno 80% ugašenih svetala noću za volanom ima žene? Imaju infra-red pogled, ili šta? :)

Pre par godina sam platila kaznu u Srbiji zbog upaljenih svetla. Platila sam i vozila i dalje sa upaljenim.


Ovo mi ipak ne zvuči normalno. Ja svetla godinama ne gasim i čak mi to dođe kao plus kad me zaustave.

Šta bi se dogodilo da si vozila novu "tojotu" koja uvek svetli?

A inače, ima i toga, u sred EU... U Grčkoj letos videh znak na izlasku iz tunela, sa obe strane auto-puta, golem znak: UGASI SVETLA. ;)

...a po auto-putu se vozi 150-200.

Nisam ih ugasio.