Jump to content


Photo
- - - - -

Popara


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#1 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 30 January 2008 - 19:05

Moja pokojna baka je povremeno imala obichaj da me obraduje i za vecheru mi spremi ovo "sirotinjsko" jelo, a pre neko vece sam posle vishe od dvadeset godina ponovi imao prilku da uzhivam u ovoj poslastici. :rolleyes:

Dakle, vasa isustva ? Da li ste nekada probali poparu ? Da li uopshte znate shta je to ? Da li imate neki poseban recept za pripremu iste ?

#2 vlaja80

vlaja80
  • Members
  • 39 posts

Posted 30 January 2008 - 19:14

Jesi li je probao sa čemom od šljiva? mmmmmmmmmmm

#3 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 30 January 2008 - 19:41

А ја се питам одакле ми је свежа прича о Попари. :rolleyes:

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 January 2008 - 21:24

Dakle, vasa isustva ? Da li ste nekada probali poparu ? Da li uopshte znate shta je to ? Da li imate neki poseban recept za pripremu iste ?

joj obozavam poparu. negde sam vec pitala za poparu, kako se pravi, pa su ljudi odgovarali. pre par meseci doshla keva da prespava kod mene pa sam joj trazila da mi napravi poparu. ne znam na koju caku se pravi, znam samo da je pravila samo sa mlekom i sa nekih pola kg sira. :ssluuuurp!:

#5 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 31 January 2008 - 20:28

Hm, jel to ono jelo koje se pravi od hleba? Kad sam bio mali, pitao sam majku šta je to popara, ona reče da je to ono što se u našem kraju zove podrobac. Nije me nikada jelo dojmilo, ne znam detalje spremanja, misim da je hleb, sir, da se to kuva... Kako kod vas Vojvođana to ide?

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 January 2008 - 20:40

Bem ti sunce ima 30 godina kako to nisam jeo.Ima danas da uhvatim majku da mi to sprema.Jeste pravi se od starog hleba ( onaj sto mozes konja da ubijes) i nesto se mandrka na pari.
Kako sam danas prosao kod zubara ima bas dobro da mi legne jer narednih par dana prelazim na cuclu.

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 January 2008 - 20:46

Moram da priznam da, kad god mogu, ja cu poparu izbeci.
Kocke hleba (naravno, bajatog) popare se kipucom vodom i omeksaju, a onda se vrlo kratko proprze na vrelom ulju i doda se sir. Sirotinjska popara ima jako malo sira, a bogataska i mnogo starog sira, a i kajmak - ali, bogati ne jedu poparu.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 31 January 2008 - 21:32

bogati ne jedu poparu

:rolleyes:
ma je l tachno?

Kako sam danas prosao kod zubara ima bas dobro da mi legne jer narednih par dana prelazim na cuclu.

:huh:
da, popara je idealna za one koji ne mogu da zagrizu u jabuku bez da se ne oproste od pokojeg zuba.

#9 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 01 February 2008 - 15:06

poparica mi je fetish. my comfort food.
dodjem iz kujne gladna.... iza ponochi.... u kujni ne mogu da jedem, ima previshe hrane za moj ukus.... pa ako vidim da je na discovery-u dr.G (srecha,srecha,radost), smuljam poparitzu NA MLEKU, sa dosta sira i malo kajmaka ili maslaca, te cokchem lagano, pokrivena jorganom s dva jastuka pod ledjima.... pa sve trljam nonachama od miline.... ako pride ima i malo govedje prshutice da preseche okus mmmmmmm......

#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 01 February 2008 - 15:24

nisam je volela jer su nas time tovarili u obdaništu (još uvek vidim jasnu sliku prazne sobe - svi klinci u dvorištu, igraju se i veselo ciče - a ja sama sedim za stolom, pred punim tanjirom hladne sivkaste mase, koja izgleda sve odbojnije kako svest o nepravdi raste...)
posle zavolela, kad mama smandrlja sa par vrsti sireva

al davno nisam jela

#11 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 01 February 2008 - 15:26

popara

:rolleyes:

#12 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 01 February 2008 - 15:46

Ok jelo kad nisi ni za sta drugo - zubi, zeludacni problemi, mamurluk... jedes a ostanes gladan.

Edited by rory, 01 February 2008 - 15:46.


#13 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 01 February 2008 - 15:50

:rolleyes:

Srbija se sprema za ponedeljak.

#14 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 01 February 2008 - 15:52

:rolleyes:

Srbija se sprema za ponedeljak.

ćuti ti kukavico
Posted Image

#15 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 01 February 2008 - 15:55

ćuti ti kukavico
Posted Image


:huh:

nemoj tako, evo slacu vam sira :rolleyes: