Jump to content


Photo
- - - - -

Gde otvoriti tekuci racun?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#31 taliban

taliban
  • Members
  • 17 posts

Posted 30 January 2008 - 12:53

Znaci Komercijalnu skidam sa spiska :rolleyes: Vidim da je drzava vlasnik 20% Agrobanke i pricalo se o prodaji, da li znas ko je u igri za preuzimanje? Neka strana banka koja jos nije prisutna na nasem trzistu?
I cuo sam da ove godine Vojvodjanska skroz prelazi u Nacionalnu Banku Grcke tj. da nece ici zajedno kao dva brenda do sad, vec samo kao NBG?


Војвођанска је 99,6% у власништву НБГ (Националне банке Грчке), али још увек послују под препознатљивим брендом Вобана, као и под том пословном политиком. Значи не треба мешати НБГ Србија и Војвођанску банку-НБГ а.д.!

Агробанка је била мета за преузимање од стране Московске банке, али су одустали из више разлога. Московска банка долази са гринфилд лиценцом већ у фебруару. Међутим, то на тебе као странку не утиче много, јер и након преузимања, банка не мења рапидно своју пословну политику и што је још важније, тарифе.

У наставку имаш актуелну понуду пакета текућих рачуна неких банака у Србији

Attached Files



#32 taliban

taliban
  • Members
  • 17 posts

Posted 30 January 2008 - 12:58

Овде је преглед понуде платних картица!

Због прегледности сам ово постовао у другом посту!

Attached Files



#33 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 30 January 2008 - 13:08

Hipo alpe adria banka. Po meni najbolja.Paket usluga odlican,osoblje usluzno i ljubazno,klijent zakon.Jedina zamerka-u Novom Sadu samo dve ekspoziture,kod Merkatora i kod lutrije.Imam jako dobro iskustvo sa stambenim kreditom,za razliku od mojih prijatelja koji su sa drugim bankama imali bar neke peripetije.


Hipoalpeadrija mi je pojela zivaca koliko nijedna banka do sada. Usluge su im uzasno skupe (odrzavanje tekuceg racuna je 250 dinara - 3 eura!!! pomnozite to s brojem klijenata i izracunajte koliko mesecno uzimaju ni za sta!!!) i nista ne moze. Sta god da sam pitala, ma kako to razumno bilo, odgovor je bio - ne. Nikada se tamo nisam osetila prijatno, uvek je sve bila bitka da se izborim za svoje pravo. Jebes takvu banku. I ja isto trazim da promenim. Da li neko ima iskustva sa ex-Jubankom, odnosno Alfom?

#34 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 30 January 2008 - 13:42

A zasto na svim onim slikama nema Postanske stedionice ????

#35 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 30 January 2008 - 14:52

Usluge su im uzasno skupe (odrzavanje tekuceg racuna je 250 dinara - 3 eura!!!

sad je 90din. pise na tabeli koju je taliban postavio a takodje i na sajtu banke http://www.hypo-alpe...s\bank\home.nsf

@taliban
Hvala puno za tabele!

#36 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 30 January 2008 - 20:27

i izracunajte koliko mesecno uzimaju ni za sta!!!)

:rolleyes: Pa banke su se tokom vekova izveštile da uzimaju pare nizašta. Za svaku sitnicu oni skinu po malkice. Skidaju oni parice i da ne primetiš.

#37 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 January 2008 - 20:32

Glupo pitanje ali cisto da proverim.Imas racun kod Raiffeisen banke u Beogradu i racun u Minhenu.Da li mozes da vrsis on line transfer izmedju ta dva racuna?

#38 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 30 January 2008 - 20:37

Imam strah od bankomata verovatno zato sto sam informaticar a znam kakvi dunsteri rade obezbedjenje i polise u ovoj Srbiji pa uvek celu platu dizem u kesu i sam sam svoj bankar.

E dobro, bankomati su veselje, pogotovu ako dižeš kintu sa bankomata neke druge banke. Dešava se, ne baš retko, da se desi "nešto" u sistemu, pa ti duplo proknjiže dizanje novca. Naravno, intervenišeš i to bude OK, samo da primetiš :rolleyes: Kolega s posla tako digao pre neki mesec sbankomata 20000, a oni mu skinuli 40000. To nije mogao da ne primeti. Naravno, nije bilo problema. Retko sa bankomata dižem više od 2k odjednom, ali do sada problema nisam imao.

E sad, svaka ti čast , ali ja retko kad sa sobom nosim više keša (2000 u novčaniku mi je maksimum, retko kad više). Nezgodno mi, pa to ti je. Držim se plastike za plaćanje, uz sve slabosti i eventualne rizike, tako da mi je pokrivenost bankomatima jako važan faktor. Paranoik, šta ćeš.

#39 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 30 January 2008 - 20:42

Glupo pitanje ali cisto da proverim.Imas racun kod Raiffeisen banke u Beogradu i racun u Minhenu.Da li mozes da vrsis on line transfer izmedju ta dva racuna?


Pitanje uopšte nije glupo. Koliko ja znam, ne možeš. Ako banka posluje u Srbiji, onda ona deluje u sistemu i po pravilima koja propisuje NBS: ima tekući račun u NBS, propisan kontni okvir itd. (ja sam priučen ovim stvarima, tako da nek me stručniji slobodno isprave) , radi u domaćem sistemu platnog prometa... Praktično, to je "domaća" sa stranim kapitalom. A to odakle dolazi osnivački kapital, ko su vlasnici... To je druga stvar. Dakle, Raffeisen u Beču je za mene strana banka isto koliko i City. Bar koliko ja kapiram.

Edited by Zabalujev, 30 January 2008 - 20:45.


#40 taliban

taliban
  • Members
  • 17 posts

Posted 31 January 2008 - 10:12

A zasto na svim onim slikama nema Postanske stedionice ????


Зато што је канта од банке и понуда услуга им је ограничена!

Glupo pitanje ali cisto da proverim.Imas racun kod Raiffeisen banke u Beogradu i racun u Minhenu.Da li mozes da vrsis on line transfer izmedju ta dva racuna?


Не може.

Забалујев лепо рекао!

Btw. Аустријског Raiffeisenа нема у Немачкој :rolleyes:

Edited by taliban, 31 January 2008 - 10:13.


#41 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 31 January 2008 - 12:17

kad smo kod slika, nema ni UniCredit Banke... oni su mi medju top 4 favorita

#42 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 01 February 2008 - 04:20

У наставку имаш актуелну понуду пакета текућих рачуна неких банака у Србији


Ova tabela nije tačna za Societe Generale.

Prvo, ne mora da imaš stalna primanja da bi otvorio račun kod njih, njima je bitno samo da im plaćaš mesečno održavanje paket računa.

Drugo, nemaju e-banking. Osim za firme.

#43 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 01 February 2008 - 10:02

Btw. Аустријског Raiffeisenа нема у Немачкој :rolleyes:


troll on
mozda sam ja prso, ali izes mi sve ako nisam video reiffeisen banku u stuttgartu (doduse u predgradju (unterturkheim))...tamo negde 2003...
troll off

#44 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 01 February 2008 - 11:58

troll on
mozda sam ja prso, ali izes mi sve ako nisam video reiffeisen banku u stuttgartu (doduse u predgradju (unterturkheim))...tamo negde 2003...
troll off


Nisi josh puko :rolleyes:

Ima ih (mozda josh uvek) na jugu Nemacke, a zasigurno da ih je 2003 bilo, pa si video tacno.
Njih je ranije bilo svuda u Nemackoj, ali se sada svuda filijale zatvarju ( ali ne samo ove banke,
nego i nemackih) jer ljudi prelaze na online-banking, a odrzavanje filijala je jako skupo.
Reiffeisen je u nekom "sojuzu" sa nemackim stedionicama tako da se smatra i domicilnom
nemackom bankom. Hocem reci, ne drzi se za inostranstvo tako da je uslugama ista tarifa
kao i kad si kod neke stedionice.

Cenovnik za tekuci racun je u Nemackoj oko 6,50 Eura mesecno , za online-banking.
Za klasiku oko 12,50 mesecno , i to yebo,ne yebo.

Postoje neke online banke (uglavnom filijale velikih banaka) gde je to i besplatno,
ali je to normalnom coveku jako komplikovano jer nemas s kim da razgovarash
i da ga nesto pitash ili kazesh. Ne postoje adrese , samo neki komplikovano call centroFi,
pa dok se sporazumesh, prodje zivot.

#45 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 01 February 2008 - 13:14

:rolleyes: Pa banke su se tokom vekova izveštile da uzimaju pare nizašta. Za svaku sitnicu oni skinu po malkice. Skidaju oni parice i da ne primetiš.


Jeste, potpuno si u pravu. :huh: