Jump to content


Photo
- - - - -

ne mogu da se skinem sa tableta za spavanje :(


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#31 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 02 February 2008 - 00:33

kao prvo ja nisam taj lik , kao drugo nije se lijepo rugati tudjim problemima , kao trece dosao sam na forum jer sam slucajno nesto nasao na google pa reko da postavim i ovdje temu (posto na forumu.hr uglavnom sam citao da se ljudi s tim tabletama i dozama i cajevima pate godinama , pa reko da vidim da nema ovdje neko ko je bio u slicnoj situaciji pa se uspio skinuti a koliko sam shvatio ni psihijatar nije puno od pomoci) , cetvrto nemas me pravo tako etiketirati jer me ni ne poznajes a to nije ni kulturno od tebe , i peto izvini stvarno ako te opterecujem svojim problemima , uostalom necu ni pisati vise ako smeta nekome ...

Edited by pitanje111, 02 February 2008 - 00:37.


#32 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 04 February 2008 - 12:06

brate probaj PERSEN ,ja ga koristim - imam problema da zaspim... probaj sve sto je na bazi bilja i obavezno caj od lipe pred spavanje,on smiruje,kao i casa mleka...

#33 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 04 February 2008 - 16:10

evo smanjujem polako dozu ovih tableta , to je cisti otrov ...
znam za toplo mlijeko popijem ga povremeno i pomogne mi manje vise (zavisi od noci) ... taj persen sam pio malo , nekad je pomogao nekad nije , mozda ga kupim opet (ali skup je) ...
cuo sam da je dobra i curka na prazan stomak uvece ali nisam probao ...
nisam pio taj caj od lipe , mozda pokusam ... mene kamilica smiri , ali nisam je pio dugo ...
procitao sam da bi trebalo piti caj od maticnjaka 2 3 puta dnevno duze vremena ... mada meni je vise prijala kamilica s medom ...
caj od valerijane mi ne prija nesto .... navodno je kantarion dobar za raspolozenje ali nisam probao ...
bas cu probati taj caj od lipe ....

nekome pomogne zeleni caj (ali originalni) ali meni je on vise prijao da ga popijem ujutro za raspolozenje ....

ajme moram se odluciti za jednu vrstu caja , ili 2 max :huh: :rolleyes: ...

Edited by pitanje111, 04 February 2008 - 16:13.


#34 drphilip

drphilip
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2008 - 19:53

evo smanjujem polako dozu ovih tableta , to je cisti otrov ...
znam za toplo mlijeko popijem ga povremeno i pomogne mi manje vise (zavisi od noci) ... taj persen sam pio malo , nekad je pomogao nekad nije , mozda ga kupim opet (ali skup je) ...
cuo sam da je dobra i curka na prazan stomak uvece ali nisam probao ...
nisam pio taj caj od lipe , mozda pokusam ... mene kamilica smiri , ali nisam je pio dugo ...
procitao sam da bi trebalo piti caj od maticnjaka 2 3 puta dnevno duze vremena ... mada meni je vise prijala kamilica s medom ...
caj od valerijane mi ne prija nesto .... navodno je kantarion dobar za raspolozenje ali nisam probao ...
bas cu probati taj caj od lipe ....

nekome pomogne zeleni caj (ali originalni) ali meni je on vise prijao da ga popijem ujutro za raspolozenje ....

ajme moram se odluciti za jednu vrstu caja , ili 2 max :huh: :rolleyes: ...


imala sam nedavno isti problem, nesanica koja je trajala oko 2 nedelje, a pre te nesanice je predhodio jedan period depresije, straha od bolesti koje se sve cesce pominju u medijima. tako da te razumem u potpunosti.srecom se potrefio australian open pa sam imala cime da se zanimam (inace nisam fanatik koji ce zbog sporta da bdi ispred tv u sitne sate). nije mi pomoglo ni citanje (vec duze vreme sam bila na nivou novinskog clanka, jer koncetracija mi je bila na tom nivou), ako se malo i uspavam, cim ugasim svetla oci mi postanu ko u sove, budim se. lekova se grozim tako da sam uzimala tinkturu za spavanje kupljenu u biljnoj apoteci. kasnije sam i persen forte uzela pa sam nekeko uspela da uhvatim par sati sna.ali to nije dovoljno ni kavalitatan san. kada sam promenila navike: prestala da pijem kafu (cak i onu jutarnju), fizicki sam se dosta angazovala, izbacila kola iz upotrebe, dosta pesacila, iscrpljivala se kretanjem, pocela sam i da spavam. Polako sam izbacila i persen. Kada mi se san normalizovao, onda sam primenila neke vezbe autogenog treninga vise puta dnevno, vezbala svakodnevno i pozitivne misli su se sve vise motale u glavi. sada sam ona stara. citam, vezbam, gledam filmove, pozitivno razmisljam. I to sam uspela bez psihologa (kod koga sam btw nameravala da odem).
Okani se lekova, mozes uzeti PERSEN on je na bazi valerijane, maticnjaka, nane, ili tinkturu za spavanje jer od toga ne mozes postati zavistan.

#35 drphilip

drphilip
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2008 - 19:55

zaboravih i sledece, mozes kupiti u prodavnicama zdrave hrane caj maticnjak i to piti 3 puta dnevno, a nije lose ni mleko sa medom pred spavanje.
eto toliko od mene

#36 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 10 February 2008 - 20:20

Koje lekove trenutno smanjujes i koliko dugo pijes tu smanjenu dozu nakon koje vrsih sledece smanjivanje?

#37 qmedic

qmedic
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 10 February 2008 - 20:42

Mislim da nikada u istoriji ovog područja mladim ljudima nije bilo ovako teško. Perspektive ni na vidiku. Sve su vam uzeli. Nadam se da mi nećete zameriti ako upotrebim jednu otrcanu frazu, ali 100% tačnu. Jedino što niko ne može da vam oduzme je znanje. Da sam na mestu Pitanje111, pokušao bih da se iscrpljujem učenjem. Dve muve jednim udarcem.

UPOZORENJE: Kombinacija sedativa i alkohola može trajno da ošteti mozak!

#38 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 11 February 2008 - 00:45

Kazem ti, hodaj 2 puta dnevno brzim korakom , po sat vremena. Ja nabijem mp3 u usi i hodam gde god stignem. To jako pomaze u nesanici. To te tera i da pravilnije dises.
A mozda da se javis psihijatru da ti doda koji anti-depresiv..
Mada, hodanje je antidepresiv samo po sebi jer se luce endorfini koji su vazni za dobro raspolozenje...svaki dan hodaj makar po 1 sat i spavaces. Samo nemoj kasno uvece, pred spavanje, jer ti se moze razbiti san.
Ja sad, na primer, ne mogu da spavam. Pokusala, ne ide, ustala , obukla se i necu da se silim. Ako mi se bude spavalo, spavacu. Mislim, necu umreti od jedne neprospavane noci.
Znas sta jos opusta ? Muzika -tiha muzika sa radija. Tako se moze lakse zaspati...

#39 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 11 February 2008 - 23:01

znam , hodam skoro svaki dan i pomaze mi manje vise ...
ranije sam i trcao i plivao ...
ne bih bas anti-depresiv jer to je samo jos jedan lijek vise i trovanje organizma i jos se kasnije treba i sa toga skidati ...
i meni ponekad pomogne slusanje radija ili citanje .... uglavnom koliko sam shvatio kasno uvece je los internet i tv , a dobar radio ili citanje ...
a nekad mi ne pomogne nista, ali dobro barem znam da cu onda vjerovatno iducu noc bolje spavati ...
cak sam se i navikao donekle na ovaj ritam ...