Jump to content


Photo
- - - - -

ne mogu da se skinem sa tableta za spavanje :(


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 16:45

ne znam ni ja sta mi se desilo ... pocetkom septembra zbog nervoze oko ispita , nervoze u kuci i previse vremena na internetu , jednu noc nisam zaspao i uplasio sam se da necu vise nikada moci zaspati , pa sam poceo da pijem lexiliume , pa onda presap i na sanval i xanax i trazem i sve to mijesao i onda kad vise nije djelovalo pio sam nekoliko noci te tablete i sa votkom cak ...
onda sam otisao na kura transcedentalne meditacije jer sam mislio da ce mi to pomoci , ali nakon 5 dana meditiranja to mi je potpuno bilo iziritiralo psihu i osjetio sam uzasnu napetost i potistenost , dozivio sam neki potpuni sok ... trebalo mi je preko 20 dana da se oporavim ... tad sam imao i napade anskioznosti ...
onda sam otisao kod psihijatra i on mi je dao zamjenu tj. tablete koje ne stvaraju zavisnost , tako da sam se sada odvikao od onoga szo rabije pio ali sada pijem ovo ...
hronicno sam neispavan , da ne spominjem koliko to utice na raspolozenje , nervozu i depresiju , vise mi nije bitno ni je lo vani suncano hladno ili kisa koliko mi se zivot preokrenuo otkad sam dobio taj problem sa spavanjem ...
radio sam neki mmpi test kod psihijatra i to je navodno neki anksiozno-depresivni poremecaj ... medjutim to sto mi je on prepisao uopste mi ne pomaze , samo mi produzava agoniju ...
postao sam totalni zombi otkad pijem ove tablete ...
i ranije sam imao problema sa anskioznoscu , brigama , umisljanju simptoma raznih bolesti itd. a sada kada manje spavam psiha mi je jos iziritiranija ...
ne znam vise sta da radim sa sobom ...
bio sam dva puta kod kognitivno bihevioralnog terapeuta ali nije mi se svidjelo to ...
ne znam da li da odem na jogu , ali problem je sto me je trancsedentalna meditacija bila ucinila jos labilnijim ...
vise ne znam sta da radim ni sa svojim strahovima , ni sa neraspolozenjem ni sa spavanjem ...
unistavam zivot sebi :rolleyes: ...

#2 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 24 January 2008 - 21:37

jednu noc nisam zaspao i uplasio sam se da necu vise nikada moci zaspati , pa sam poceo da pijem lexiliume , pa onda presap i na sanval i xanax i trazem i sve to mijesao i onda kad vise nije djelovalo pio sam nekoliko noci te tablete i sa votkom cak ...

Na svoju ruku? :rolleyes:
Zbog jedne noci?
Ako mi se i desi (makar bilo i usred noci), uzmem da citam (makar i stripove). :)
A lekari ti lece "nesanicu" ili zavisnost? :huh:
Drz' se ti i dalje lekara, kakvi jogini, forumINI ;), bakraci...

#3 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 22:25

da to je bilo prije 4 i po mjeseca , nekoliko noci se nisam naspavao , tu noc sam razmisljao da moram da se naspavam da pocnem da ucim i nisam nikako spavao i jednostavno me uhvatila panika da mi se nesto poremetilo u organizmu i da necu moci vise nikada zaspati :rolleyes: ...
i poceo da pijem lexilium ...
bolje da nisam poceo da pijem to , ali sada je kasno :huh: ...

#4 Clear apple

Clear apple
  • Members
  • 23 posts

Posted 24 January 2008 - 22:45

Nije da sam imao slican problem ali resenje je prosto, povedi drugara ili drugaricu koji ce te kontrolistati i idi na kopaonik, zlatibor, staru planinu ili gde god, ukini komp, tv, igraj fudbal po snegu, trci, fizicki se izmori i sve ce da bude ok.

#5 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 January 2008 - 22:52

@pokretaču teme:
Otidji ponovo kod tog istog lekara i ispričaj mu sve to: kako ti nije pomoglo itd. Svakako bi trebalo da daš povratnu informaciju nakon prepisane terapije.
Pa se konsultuj i oko lekova, a i oko daljih odlazaka kod tog kognitivno bihejvioralnog terapeuta.
Ne bi trebalo da škodi, a isprva se neće činiti kao rajski doživljaj, niti je ikada tako. Na tome se, kao i na svemu ostalom, mora uložiti i sopstvene volja i napor. Ne postoji instant rešenje, ma koliko bi bilo lepo da je tako.

Edited by John Finn's Wife, 24 January 2008 - 22:53.


#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 January 2008 - 22:56

da to je bilo prije 4 i po mjeseca , nekoliko noci se nisam naspavao , tu noc sam razmisljao da moram da se naspavam da pocnem da ucim i nisam nikako spavao i jednostavno me uhvatila panika da mi se nesto poremetilo u organizmu i da necu moci vise nikada zaspati :rolleyes:

davnih dana mi je momak prichao kako sestra njegovog drugara (devojka zavrshila psihologiju) ima problem sa nesanicom u smislu da, ukoliko joj se u mozgu javi misao da nece moci da zaspi, ne zaspi uopshte celu noc, misao joj se stalno vraca i tako u krug (neshto slichno tom tvom).
kontam da je tvoj osnovni problem taj shto, kad si pod tolikim medikamentima, ni sama dijagnoza nije dovoljno akuratna jer se ne zna shta su nuspojave leka, a shta neke anxioznosti i slichno.
shto nisi trazio uput da te pregleda klinichki psiholog? try from there.

#7 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 24 January 2008 - 23:03

Kod lekara obavezno pa kod drugog i treceg ako ne pomogne prvi. U medjuvremenu probaj da zamenis te tablete nekim prirodnim sredstvom.

#8 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 23:05

bio sam i kod klinickog psihologa na studentskoj poliklinici i onda mi je nagovorila da uzmem terapiju kod psihijatra ...
i taj psihijatar mi je dao lijekove koji ne stvaraju zavisnost kao zamjena za ono sto sam pio ...
i na to sve se svode nasi razgovori , na povecavanje ili smanivanje doze ...
a psiholog nece da prica samnom , rekla mi je pricaj o tome sa psihijatrom on te prati ...

#9 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 23:11

nisam nikad ni znao da spavanje moze predstavljati toliki problem i toliko promijeniti zivot ...
doduse i ranije sam imao neke psihicke krize i strahove ali tad sam barem spavao ...

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 January 2008 - 23:12

dobro. ima psihologa i psihologa. oni ne mogu da prepisuju lekove, zato te je i uputila kod psihijatra, ali nije posao psihijatra da radi terapiju za koju su se shkolovali psiholozi. neverovatno mi je da te je tek tako disovala i poslala kod psihijatra i da nece da pricha sa tobom. pichka.
a mozda da odesh van okvira studentske poliklinike. ne znam koja je procedura, nijednom nisam ishla kod lekara iz studentske ambulante, al mozda da trazish uput kod lekara opshte prakse, kazesh mu da nisi zadovoljan lechenjem i da bi zeleo da odesh kod psihologa na nekoj od gradskih klinika i da ti treba uput.

#11 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 January 2008 - 23:13

Kod lekara obavezno pa kod drugog i treceg ako ne pomogne prvi. U medjuvremenu probaj da zamenis te tablete nekim prirodnim sredstvom.

Nije rešenje ni menjati lekare ako se ode jednom kod njih ili par puta.

Sa tim u vezi i pitanje koliko je tih vidjanja bilo? Tj. koliko dugo to traje?

#12 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 23:15

tablete na svoju ruku sam uzimao 3 mjeseca i mijesao ih bio zajedno i cak pio i sa alkoholom ...
a onda sam otisao na transcedentalnu meditaciju i kad mi je to iziritiralo psihu na kraju sam stigao kod sadasnjeg psihijatra ...
kod njega idem oko mjesec i po dana ...

#13 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 January 2008 - 23:32

kod njega idem oko mjesec i po dana ...

Koliko ste se puta videli za to vreme? Šta kaže za reakciju na lekove? Mnogi lekovi ne deluju momentalno.
Psihijatar bi isto mogao da razgovara, bez sumnje to.
Kao što reče Dunadan

a mozda da odesh van okvira studentske poliklinike. ne znam koja je procedura, nijednom nisam ishla kod lekara iz studentske ambulante, al mozda da trazish uput kod lekara opshte prakse, kazesh mu da nisi zadovoljan lechenjem i da bi zeleo da odesh kod psihologa na nekoj od gradskih klinika i da ti treba uput.


Na taj način možeš otići i kod nekog drugog psihologa, ako spomenuti ne pridaje značaj tvom problemu u meri u kojoj očekuješ. Medjutim, nijedan neće ponuditi trenutno rešenje, niti tako nešto treba očekivati. Kako imaš probleme sa spavanjem a i već piješ lekove, potrebna je intervencija psihijatra, i verujem da bi započet posao trebalo dovršiti kod istog. U svakom slučaju bi trebalo da jasno kažeš baš evo ovako kako si ovde napisao. Naravno, uvek kada ti nešto nije jasno, traži da ti objasni dejstvo leka i šta možeš da očekuješ ubuduće, ako deluje na adekvatan način, kao i mogućnosti koje imaš ukoliko se lek pokaže kao nedeltvoran. Takodje, podeli i sa lekarom svoju volju za razgovorom.

#14 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 24 January 2008 - 23:33

dobro. ima psihologa i psihologa. oni ne mogu da prepisuju lekove, zato te je i uputila kod psihijatra, ali nije posao psihijatra da radi terapiju za koju su se shkolovali psiholozi. neverovatno mi je da te je tek tako disovala i poslala kod psihijatra i da nece da pricha sa tobom. pichka.
a mozda da odesh van okvira studentske poliklinike. ne znam koja je procedura, nijednom nisam ishla kod lekara iz studentske ambulante, al mozda da trazish uput kod lekara opshte prakse, kazesh mu da nisi zadovoljan lechenjem i da bi zeleo da odesh kod psihologa na nekoj od gradskih klinika i da ti treba uput.

pocetkom septembra kad je sve pocelo otisao sam kod psihologa u dom zdravlja ... i trazio je da mu napisem na papir neka pitanja izmedju ostalog i sta me sve plasi , pa sam to morao da mu cutam i onda mi je dao neke cinicne komentare u stilu "vidi cega se sve plasis" , pa mu je zazvonio telefon i rekao je da mora ici ... i jos je nesto pomenuo kako mu je kuci sin nezaposlen ...
doduse tek kasnije mi je jedan drug rekao da taj lik inace voli da vrijedja , da je jednoj drugoj osobi rekao da je devijantan ...
taj psiholog me je tako ispizdio i izbacio iz takta da sam poslije njega bio jos vise oznerviran i pio vise tableta a manje spavao ...
ne znam ova na studentskoj poliklinici se cini kao dobar psiholog ali ne znam zasto nece da prica samnom ...

#15 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 24 January 2008 - 23:35

Nije rešenje ni menjati lekare ako se ode jednom kod njih ili par puta.

Vrlo brzo se vidi da li je profesionalac i da li se trudi oko slucaja. Tesko je ovde naci dobrog i zainteresovanog lekara. A nekad je i vreme problem. Jednom sam za dlaku izbegao najgore zbog njihove nestrucnosti. U pitanju je psihicki poremecaj koji prouzrokuje nesanicu sto potom uzrokuje poremecaj celog organizma.
Za ono sa prirodnim preparatima na bazi trava nisam se salio mozda pomogne a sigurno ima manje nezeljenih efekata od koriscenja jakih psihoaktivnih lekova. I konacno postoji mnogo vrsta tih lekova i moja majka sa slicnim problemom je posle mnogo popijenih bromica,bensedina i slicnih dobila lek koji odlicno radi. Razliciti ljudi razlicito reaguju a i poremecaji sa istim simptomima nekad imaju sasvim razlicite uzroke. Osim razgovora sa psihijatrom/psihologom pokusaj i da promenis nacin zivota.

Edited by rory, 24 January 2008 - 23:37.