Jump to content


Photo
- - - - -

Nick Cave (& The Bad Seeds)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#76 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 26 June 2008 - 10:43

Dobri su Dirty T. Meni ipak nedostaje Blixa, nekako su mi Seeds-i potpuni jedino sa njim...PA ne znam da li bih voleo da vidim koncert CAve-a bez Mick Harvey-ja ili T. Wydler-a. To su ipak ljudi koji su zvuku Seeds-a davali neporeciv doprinos. Nije Nick CAve MArk E. Smith, pa da te je baš briga ko će da svira iza njega. Usput, bilo mi je žao što sam primetio da se Wydler zadovoljio ulogom šuškača-perkusioniste, on je ranije razvaljivao taj bubanj, a to sad prepušta mlađem kolegi. Ali neko već reče, panta rei, voda teče, sve se menja i tako.

#77 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 June 2008 - 11:34

Dobri su Dirty T. Meni ipak nedostaje Blixa, nekako su mi Seeds-i potpuni jedino sa njim...PA ne znam da li bih voleo da vidim koncert CAve-a bez Mick Harvey-ja ili T. Wydler-a. To su ipak ljudi koji su zvuku Seeds-a davali neporeciv doprinos. Nije Nick CAve MArk E. Smith, pa da te je baš briga ko će da svira iza njega. Usput, bilo mi je žao što sam primetio da se Wydler zadovoljio ulogom šuškača-perkusioniste, on je ranije razvaljivao taj bubanj, a to sad prepušta mlađem kolegi. Ali neko već reče, panta rei, voda teče, sve se menja i tako.

kako znas da nedostaje bliksa, kad si, dok je on svirao sa njima, bio mali deca?
usput, gledao sam bad seeds sa bliksom onomad, a dirty 3 sa vorenom pre godinu dana i voren je jedno 3x jaci baja na bini. inace, od tih einsturzende nikad nista bilo ne bi da se kejv nije palio na svabu i doveo ga u bend. subjektivno misljenje :ph34r:

#78 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 27 June 2008 - 00:52

PA recimo da sam slušao pregršt koncerata na kojima su svirali u postavi sa Blixom. Ne uživo naravno. A kakve veze uopšte godine imaju sa tim? Blixa je bio jak kreativni motor Seeds-a, i jasno je da je Elisu namenjena uloga koju je on nekada imao, da, između ostalog, konvencionalnim aranžmanima CAve-a doda koji gram ludila, jal kroz buku, jal kroz tonalne akcente u pesmama. Ali znamo koje je ploče Cave snimio sa jednim. A znamo koje je sa drugim. I ja imam subjektivno mišljenje o tome koje su bolje.

#79 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 27 June 2008 - 02:33

PA recimo da sam slušao pregršt koncerata na kojima su svirali u postavi sa Blixom. Ne uživo naravno. A kakve veze uopšte godine imaju sa tim? Blixa je bio jak kreativni motor Seeds-a, i jasno je da je Elisu namenjena uloga koju je on nekada imao, da, između ostalog, konvencionalnim aranžmanima CAve-a doda koji gram ludila, jal kroz buku, jal kroz tonalne akcente u pesmama. Ali znamo koje je ploče Cave snimio sa jednim. A znamo koje je sa drugim. I ja imam subjektivno mišljenje o tome koje su bolje.

xa, pa slazem se da su bolje ploce sa bliksom (milion puta sam to rekao, pa da ne ponavljam i navlacim indijev gnev i ovde :ph34r: ), ali, ako sam dobro razumeo, potegla se prica o zivom ucinku jednog i drugog. rekoh, mene je bliksa ostavio ravnodusnim, njegov bend je goli kurac (subjektivno misljenje, naravno) pride, a dirty three su carevi, ma koliko mi se jebe za poslednjih par njihovih ploca. hteo sam samo da kazem da je varen jaci uzivo od ovoga. valjda ne zameras?

#80 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 02 July 2008 - 11:45

naravno da ne...Ja, sa druge strane, baš volim einsturzende n., posebno njihove skorije radove...Za ono s' početka zbilja ni ja nemam uši ni živce.
CAve je obećao da će da snimi još neku "mellow record" ako mu dođe. JA se nadam da će uskoro da mu dođe.

Edited by isidor, 02 July 2008 - 11:46.


#81 buddyholly

buddyholly
  • Members
  • 350 posts

Posted 24 January 2009 - 04:10

http://www.liveguide...d_the_Bad_Seeds

Edited by buddyholly, 24 January 2009 - 04:22.