Jump to content


Photo
* * * - - 1 votes

Žene i reklame


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#16 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 January 2008 - 22:40

Mit koji se nudi, sa druge strane, skoro decacki ravna, mrsava zena-model, nalikuje vise idealu homoseksuala
nego muskarca.

Bombardovanje reklamama, utice i na muskarce. I to dvojako: - sa jedne strane servira im zeljeni izgled zene
- cini i njih delom ovog rata za estetiku, tako da sve vise
muskaraca koristi sredstva za tamnjenje koze, gelove za kosu,
parfeme itd


Aaajde, ja bih morao dobrano da se zamislim da se setim neke devojke koja se nikada nije zalila na velicinu svojih sisa i nijedna od njih nije rekla: `imam ogromne sise`, naprotiv. Cak i devojke koje imaju relativno ok poprsje (handfull - preko toga mashala) misle da su im sise male... Da se igde namece 'decacko ravni' model ne bi prodaja silikonskih implantata, wonder bra, push-up korseta i sl. eksponencijalno rasla iz godine u godinu.

S druge strane, ne znam ni muskarca koji pada na anoreksicarke bez sisa...

Dakle, postava ti u startu nije validna...

#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 January 2008 - 23:15

Podloga za lak, lak za nokte, lak preko laka, lakovog laka lak... :rolleyes: Ne padam na reklame, ne zanimaju me "zenski" casopisi... vredjaju mi IQ.

ja bash htela da kazem kako sam kupila podlogu za lak i Diklu povrh toga :)


napustaju poslovni sastanak ili ostave vozilo nasred ulice da bi uz trach partiju popile kafu;

:huh:
u marketinshkom univerzumu ova reklama nosi shnjur za najimbecilniju ideju ever. actually, ideja bi josh i mogla da drzi vodu kad bi dotichna kafa bila ejlijenski predajnik koji doziva cice te koje u polutransu napushtaju sve shto su dotad radile i zure na trach-zurku.

lichno nemam problema sa prikazom zena u reklamama, ali imam jebeni problem kad vidim da riba koja koristi Nivea qrac palac ima uz to i savrshenog momka koji je obozava (valjda zbog Nivee). who's with me?

#18 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 January 2008 - 23:53

lichno nemam problema sa prikazom zena u reklamama, ali imam jebeni problem kad vidim da riba koja koristi Nivea qrac palac ima uz to i savrshenog momka koji je obozava (valjda zbog Nivee). who's with me?


Vrhunac toga je ona reklama gde oni srecni, nasmejani i u life is good stilu baskare svoja polugola tela na nekoj plazi, pa njega riba propituje sta on najvise voli kod nje... I ispada da ne voli ni dupe, ni sise, ni facu, nego - sveze obrijane & Nivea deodoransom namirisane armpits :rolleyes:

#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 January 2008 - 23:59

eh ko da nisi chitao Tihi-zagnjurio-je-lice-u-njen-pazuh-i-osetio-miris-znoja-i-sirovog-hmelja-Don. ko zna kakve memorije ta Nivea evocira.

#20 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 28 January 2008 - 00:31

Hm, da... IQ vredjaju i one (vec pominjane) reklame na osnovu kojih treba da zakljucis da su svi muskarci u njenom redu (ili se svi okrecu za njom na ulici) zato sto koristi odredjeni sampon (omeksivac za rublje), a ne zato sto ima dekolte (i u drugom slucaju). :rolleyes:

Edited by FranziskaKafka, 28 January 2008 - 00:33.


#21 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 January 2008 - 09:44

sve me to podseća na onaj vic...
"... i koju je na kraju oženio?
pa onu sa najvećim sisama...!"

da vam kažem iz stručnog aspekta...
funkcija reklame je od svog nastanka promenila pravac. znači, više se ne potencira proizvod, već tzv "brend". ako razmotrite zakone videćete da je reklamna industrija veoma zaštićena. tojest, ne možete dobiti spor protiv "reklame" ako vam se ne desi ono što je reklama obećala.
znači, ne smete da dajete lažne relevantne podatke, tipa cena, kamatna stopa... ali možete da preterate u efektu. mislim, shit, ali tako je.
reklamna industrija ima svoju "modu", što možete zaključiti i sa naših televizija.
trend je da se reklame svode na razumnu meru, barem u Svetu, jer su istraživanja pokazala da su ljudi zatrpani i koncentracija im slabi. kod nas, nažalost, još uvek neće...
moda u reklamama ima veze i sa našim mentalitetom. ako se sećate, ima 1 reklama za pivo kada fina devojka dovodi svog momka pankera, a tata smogne snage da uz pivo na lice nabaci osmeh.
kao, panker je nešto strašno za roditelje.
ali zato roditelji vole momka koji ždere sa njima. ne zanima ih ko je i šta je, nego da li može da ždere koliko i oni.
pa sve one devojke sa ulošcima... mislim... :rolleyes:
a domaćice??? setite se likova domaćica iz naših reklama...
meni je to odvratnije od cica u transu od mirisa kafe. to nekako povežem sa porokom, a bliski su mi, ali domaćice!!!!!
kome se one obraćaju? kojoj populaciji? "mama ima rešenje za sve"?
koja domaćica ide na posao?
sve su pralje manekenke?
mame su im prepredene i ekonomski inteligentne.
komšinice priznaju poraz.
c c c c c... to je diskriminacija

#22 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 January 2008 - 10:38

sve su pralje manekenke?

a ne. prvo su sve pralje/chistachice (u zavisnosti od proizvoda koji se reklamira) nadrkane, s loshim frizurama, ruzno obuchene i uz to isfrustrirane zbog losheg proizvoda koji koriste. nakon shto predju na reklamni proizvod nasmejane su, dobro obuchene, nashminkane, s frishkim frizurama i sl.

Edited by Dunadan, 28 January 2008 - 10:38.


#23 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 January 2008 - 10:44

a ne. prvo su sve pralje/chistachice (u zavisnosti od proizvoda koji se reklamira) nadrkane, s loshim frizurama, ruzno obuchene i uz to isfrustrirane zbog losheg proizvoda koji koriste. nakon shto predju na reklamni proizvod nasmejane su, dobro obuchene, nashminkane, s frishkim frizurama i sl.

yea, pošto im ostaje više vremena da se cicaju :rolleyes:

#24 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 29 January 2008 - 11:29

e bas si pravo musko. :huh: pa drugacijeg su sastava, nocne kreme su intenzivnije, nema koza iste potrebe i u dnevnom i u nocnom periodu.


hvala, trudim se da to i ostanem :rolleyes:

znaci dnevne kreme su light verzija nocnih?
vi zene kad se istusirate, premazete nekoliko slojeva raznih preparata po tijelu, imate centimetar debelih naslaga na tijelu. i tezi ste koju kilicu, imajte to na umu kad se vazete, pa to uradite prije tretmana :)

#25 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 30 January 2008 - 13:38

Aaajde, ja bih morao dobrano da se zamislim da se setim neke devojke koja se nikada nije zalila na velicinu svojih sisa i nijedna od njih nije rekla: `imam ogromne sise`, naprotiv.

Ja ih znam par koje su vecito hodale pogureno, dok se nisu operisale i svele na, za njih, prihvatljivu meru. Svasta ima u basti druga Boga.

#26 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 January 2008 - 15:03

pa chuj, ja sam u radnji preko puta zgrade naletela na devojku koja je tamo radila, koja je imala tolike grudi da se to videlo kroz perjanu jaknu (!!). to je bilo toliko upadljivo da nisam mogla da skinem pogled s nje. ja sam ubedjena da je ta devojka eventually otishla na smanjenje.
imala sam drugaricu iz srednje koja je nosila grudnjake sa chelichnom armaturom. neshto neverovatno. na sistematskom pregledu smo nas dve morale da joj pomazemo da ga zakopcha.
uvek cu pre razumeti ribe koje odlaze da smanje grudi. gravitacija je jebena stvar.

#27 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 30 January 2008 - 15:07

pa chuj, ja sam u radnji preko puta zgrade naletela na devojku koja je tamo radila, koja je imala tolike grudi da se to videlo kroz perjanu jaknu (!!). to je bilo toliko upadljivo da nisam mogla da skinem pogled s nje. ja sam ubedjena da je ta devojka eventually otishla na smanjenje.
imala sam drugaricu iz srednje koja je nosila grudnjake sa chelichnom armaturom. neshto neverovatno. na sistematskom pregledu smo nas dve morale da joj pomazemo da ga zakopcha.
uvek cu pre razumeti ribe koje odlaze da smanje grudi. gravitacija je jebena stvar.

Pa o tome sam i ja pricao, ali samo pokusao da to priblizim ovima sto imaju "ne postoji tako nesto kao prevelike sise" filozofiju. :huh: A malo mi glupo bilo da se guram da nesto ozbiljno objasnjavam, ipak su u mene jedva A korpe. :rolleyes:

#28 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 January 2008 - 15:24

Pa o tome sam i ja pricao, ali samo pokusao da to priblizim ovima sto imaju "ne postoji tako nesto kao prevelike sise" filozofiju. :) A malo mi glupo bilo da se guram da nesto ozbiljno objasnjavam, ipak su u mene jedva A korpe. :huh:

:rolleyes:
moja deviza je: mushko ne sme imati vece korpe od mene! (and that's tough to find)

#29 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 30 January 2008 - 15:24

Svasta ima u basti druga Boga.

:huh:

Inače i ja poznajem jednu devojku koja je smanjivala.
Dakle, definitivno postoje i prevelike.



P.S. a devize nemam... :rolleyes:

Edited by amelija, 30 January 2008 - 15:25.


#30 nejkova

nejkova
  • Members
  • 23 posts

Posted 30 January 2008 - 16:35

Smatra se da danasnje zene do svoje 17. godine vide priblizno 26000 reklamnih spotova vezanih za estetiku i modu. U pomenutim reklamama
prikazane su idealne zene, cesto digitalno obradjene slike, na kojma su zene tzv "superiornih estetskih kvaliteta".

Ovo stanje izaziva kod vecine zena stalno nezadovoljstvo, osecaj da su ruzne, da im nesto nedostaje. Na neki nacin,
njihova sopstvena tela ne pripadaju vise njima, one ne vole vise sebe.

naravno, pomenute reklame, usmerene su da povecaju potrosnju, da zene ucine zavisnim od tzv estetkih pomagala,
u krajnjem slucaju i od operacija.

Mit koji se nudi, sa druge strane, skoro decacki ravna, mrsava zena-model, nalikuje vise idealu homoseksuala
nego muskarca.

Bombardovanje reklamama, utice i na muskarce. I to dvojako: - sa jedne strane servira im zeljeni izgled zene
- cini i njih delom ovog rata za estetiku, tako da sve vise
muskaraca koristi sredstva za tamnjenje koze, gelove za kosu,
parfeme itd

Kako ohrabiti zene, treba li zabraniti reklame ili smanjiti njihov broj?


Zabraniti reklame?! Smanjiti njihov broj?!
Prvo to je nemoguce. Drugo, nije poenta u reklamama nego u glavama tih zena. Ako su one nesigurne u sebe ili svoj izgled to nije razlog da se optuze reklame! Nego neka povedu racuna o ishrani i neka odvoje vreme za vezbanje! Najlakse je optuziti drugog a najteze je otici na neki trening ili odbiti 100g cokolade, pola kg hleba, gomilu bespotrebnih grickalica i sl.