Jump to content


Photo
* * * - - 1 votes

Žene i reklame


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#1 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 21 January 2008 - 11:06

Smatra se da danasnje zene do svoje 17. godine vide priblizno 26000 reklamnih spotova vezanih za estetiku i modu. U pomenutim reklamama
prikazane su idealne zene, cesto digitalno obradjene slike, na kojma su zene tzv "superiornih estetskih kvaliteta".

Ovo stanje izaziva kod vecine zena stalno nezadovoljstvo, osecaj da su ruzne, da im nesto nedostaje. Na neki nacin,
njihova sopstvena tela ne pripadaju vise njima, one ne vole vise sebe.

naravno, pomenute reklame, usmerene su da povecaju potrosnju, da zene ucine zavisnim od tzv estetkih pomagala,
u krajnjem slucaju i od operacija.

Mit koji se nudi, sa druge strane, skoro decacki ravna, mrsava zena-model, nalikuje vise idealu homoseksuala
nego muskarca.

Bombardovanje reklamama, utice i na muskarce. I to dvojako: - sa jedne strane servira im zeljeni izgled zene
- cini i njih delom ovog rata za estetiku, tako da sve vise
muskaraca koristi sredstva za tamnjenje koze, gelove za kosu,
parfeme itd

Kako ohrabiti zene, treba li zabraniti reklame ili smanjiti njihov broj?

#2 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 21 January 2008 - 16:20

Nije ovo problem samo sa ženama. Dokazano je i da muški modeli na reklamama za dezadoranse itd. nepovoljno utiču na psihičko zdravlje muški deo populacije, tako da je ovo problem oba pola podjednako. Možda je u Srbiji malo izraženije kod žena, ali će se to zasigurno uskoro promeniti.

#3 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 21 January 2008 - 22:43

Ako necije samopouzdanje zavisi od postojanja/broja reklama, onda je to samopouzdanje sumnjivog kvaliteta :rolleyes:

#4 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 22 January 2008 - 00:34

Nije ovo problem samo sa ženama. Dokazano je i da muški modeli na reklamama za dezadoranse itd. nepovoljno utiču na psihičko zdravlje muški deo populacije, tako da je ovo problem oba pola podjednako. Možda je u Srbiji malo izraženije kod žena, ali će se to zasigurno uskoro promeniti.


A šta mene briga kako izgleda neko sa reklame? Ja znam da sam rođen savršen i ostalo me ne interesuje :rolleyes:

#5 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 22 January 2008 - 09:33

ja ne verujem reklamama, bilo koje vrste...

#6 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 22 January 2008 - 22:22

Podloga za lak, lak za nokte, lak preko laka, lakovog laka lak... :rolleyes: Ne padam na reklame, ne zanimaju me "zenski" casopisi... vredjaju mi IQ.

#7 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 22 January 2008 - 23:25

meni su najbolje dnevne i nocne kreme za lice. Kako, dodjavola, lice (ili krema) zna da li je dan ili noc?

#8 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 23 January 2008 - 02:40

Meni vise smeta nacin na koji su zene predstavljene u reklamama. Naime, one svaki slobodan trenutak koriste da ispricaju 'kakav je bio' prethodne noci; kikocu se kao lude na brasno; trce iz prodavnice u prodavnicu i trose pare na gluposti; napustaju poslovni sastanak ili ostave vozilo nasred ulice da bi uz trach partiju popile kafu; iskljucivo im je bitan spoljasnji izgled...

Ukratko, po reklamama zene su glupe, povrsne i naivne i lako ih je namamiti da potrose novac na nevazne/nepotrebne stvari. :rolleyes:

#9 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 23 January 2008 - 03:21

Kako ohrabiti zene, treba li zabraniti reklame ili smanjiti njihov broj?

smanjiti broj zena, of course... :rolleyes:

#10 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 23 January 2008 - 04:36

Youtube Video ->Original Video

nisu sve reklame bez smisla...

cujes i par prakticnih stvari...

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Edited by Mr.Smith, 23 January 2008 - 04:37.


#11 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 23 January 2008 - 04:58

...u stvari sam hteo da stavim ovo, ali ne mogu da 'grabbujem' video...

u svakom slucaju, vredi pogledati da bi se shvatilo kako sve to pocinje...

Chess For Girls



edit - covece, pa ovo je neka zesca zavera - iseceno iz SNL epizoda, izbaceno sa Youtube-a i inih, ne moz' da se nadje na google videu... ko ima interes da ovo nestane, ha?

Edited by Mr.Smith, 23 January 2008 - 05:14.


#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 23 January 2008 - 05:15

smanjiti broj zena, of course... :rolleyes:

Jezik pregrizao.Sta je bre tebi?Udarile vrucine u CG i to u januaru.

#13 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 January 2008 - 08:46

smanjiti broj zena, of course... :rolleyes:


hm...
nije loša ideja...

#14 Flower

Flower
  • Members
  • 105 posts

Posted 24 January 2008 - 16:35

Sta vam je novo vreme nalaze nova pravila, a i tu neko zaradjuje pare. Zena sto je lepsa to je i uspesnija, to se od nje i trazi, pa ko uspe svaka cast. I muskarci traze, ne znaju razliku izmedju krema za lice a za ostalo necu ni da pricam al znaju da muvaju lepu i urednu devojku koja sve to koristi

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 24 January 2008 - 18:22

meni su najbolje dnevne i nocne kreme za lice. Kako, dodjavola, lice (ili krema) zna da li je dan ili noc?

e bas si pravo musko. :rolleyes: pa drugacijeg su sastava, nocne kreme su intenzivnije, nema koza iste potrebe i u dnevnom i u nocnom periodu.

I muskarci traze, ne znaju razliku izmedju krema za lice a za ostalo necu ni da pricam al znaju da muvaju lepu i urednu devojku koja sve to koristi



:huh:

a reklame su potcenjene, ima ih koje su prava majstorska dela...jos samo da nas toliko ne ugrozavaju i da su reklamne kampanje manje agresivne...