Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

2. krug, 3. februar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2284 replies to this topic

Poll: 2. krug, 3. februar (687 member(s) have cast votes)

moj izbor?

  1. tadić (413 votes [72.46%])

    Percentage of vote: 72.46%

  2. nikolić (56 votes [9.82%])

    Percentage of vote: 9.82%

  3. žvrcanje listića (30 votes [5.26%])

    Percentage of vote: 5.26%

  4. apstinencija (71 votes [12.46%])

    Percentage of vote: 12.46%

Vote

#31 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 21 January 2008 - 09:05

Ne nego zato sto je ultranacionalisticko telo izuzetno glasacki stabilno,za razliku od onog umerenog i slabog.

A onda dodju najgori da vode drzavu,a vi cete posle da cvokocete.

Djindjiceva moc je bas bila ta,sto je bio najbolji i mogao je da okupi gomilu slabica da glasaju


i na koji način si ovim pobio murasovu izjavu?
kad ti pročitah ceo post čudim se samoj sebi što uopšte ulazim u razgovor

#32 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 21 January 2008 - 09:13

Mozda je Tadic raspisao izbore da neko drugi bude kriv za Kosovo?

mozda je za Srbiju dugorocno bolje da Grobar dobije te izbore, i onda verovati da moze postati bolje jedino ako prvo bude mnogo gore.

Možda, možda...
Kad sija sunce mi plačemo ko ludi
Kad pada kiša mi pevamo ko ludi
Jer iza sunca mora doći kiša
Iza kiše mora doći sunce...

Nikolić ostane zapisan kao predsjednik koji je izgubio Kosovo, malo se počne kurčiti, brzo dobije po nosu i radikali na narednim izborima nestanu sa scene? U međuvremenu se stvori demokratska koalicija, zdravija od prijašnjih.


Mislim da treba glasati za Tadića.

Devet od deset ljekara bi vam savjetovalo to isto. Ali gledajući rezultate prvog kruga pitam se - ima li ko?

#33 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 21 January 2008 - 09:29

videcomo sta ce ldp kazati ja sam za bojkot ali kazem videcemo izbor ni malo nije lak grobislav prikolic ili kostunajina desna ruka

#34 gnrkoncerti

gnrkoncerti
  • Members
  • 253 posts

Posted 21 January 2008 - 09:50

Boze ,sacuvaj me ovih gluposti.
Kakve bre zrtve tranzicije?
Pa jer tim zrtvama bilo bolje kada su kod Milosevica imali plate 1 euro,a decu im deportovali u sanducima sa kosova,iz bosne i hrvatske.Da li im je bilo bolje kada su u redovima cekali za litar ulja,i gledali avione nato pakta???

Problem je u psihologiji mase.
vidim ima pametnjakovica koji kazu "Tadic je moj glas dao Kostunici"
A glewdaj to malo sa sireg aspekta.
Gledaj da ds nije napravio ustupak,Srbija bi sada bila u jami dss-srs koalicije.kome bi onda otisao tvoj glas.
Ovako kako-tako se zahvaljujuci politici ds-a drzi na evropskom kursu,koji moze samo biti ojacan Tadicevim izborom.

Ali ne zelim nikog da ubedjujem da li da glasaju ili ne.
Svaka nacija je sama odgovorna za svoje propadanje

#35 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 21 January 2008 - 10:05

Matematiku u sake! Racunajte da li vam se isplati da Toma bude predsednik. Koliki ce biti kurs evra, inflacija, rate kredita... vasa primanja!
Ako vam je dobro - onda nista!
I shvatite da LDP glasovi nisu dovoljni, ne ucenjujte Tadica jer ce popustajuci vama (javno) izgubiti glasove DSS, Nove Srbijem pa cak i delom SPS, a SVI glasovi su mu potrebni. Urazumite se vec jednom.
Nije valjda da vise mrzite Tadica nego sto volite sebe!?
Glasajte tako da vama licno bude bolje - a ne iz inata! Ako se inatite, onda reagujete ko glasaci radikala. Inat je los zanat.

#36 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 21 January 2008 - 10:11

Ako svi Ligasi, nacionalne manjine, LDP... glasaju za Tadica - NIJE DOVOLJNO!
Radikali ne crpe samo glasova patriJota nego i obicne sirotinje, tranzicionih gibitnika... Radikali su opasni jer su prikriveni komunisti! Pricom o socijalnoj nepravdi pridobijaju glasove a ne Seseljevim glupim granicama.
Batalite price o nezavisnosti Kosova i slicno - samo racunajte: Ako Nikolic pobedi - manje plate a vece rate!

#37 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 21 January 2008 - 11:01

Što je onda Tadić toliko trčao da raspisuje izbore?
To je kao čovek koji sam sebi zabije nož u stomak i kaže: "Znam da je opasno al da vidim hoću li izdržati".

He he tako je i Sloba pre da kljokne.

Ma sto se sekiras, ovaj naucio bolje da krade. Ne boj se, bice opet Brabika Predsednik. I jos ce da vlada Kostunica. Narod tako bir'o.

#38 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 January 2008 - 11:26

E, jebiga dokle smo došli. Da Dinkić bude najrazumniji političar u Srbiji. Nema s kim se nije svađao, vređao, optuživao, formirao stranke iz inata, izbacivao ljude iz stranke. Ali u odlučujućim momentima se opredeljuje za opciju koja daje mogućnost da nešto uradi.
Tadiću zamerate zbog kompromisa, a druga opcija mu je da bude u opoziciji. I šta bismo (biste) time postigli. Oni koji svesno neće da glasaju jer im se ne sviđa Tadićeva politika, svesno pomažu Nikoliću. Nema šanse da me iko ubedi da su njihovi motivi časniji od Nikolićevih i Vučićevih. Glasači radikala veruju u vrednosti koje im nudi Nikolić, jer su neobrazovani, siromašni, socijalno ugroženi ili su jednostavno kontraši, vole da mrze.
Znaju oni da je Toma malo promenio imidž zbog sveta i još po nekog birača, ali su ubeđeni da u duši i dalje mrzi, kao i oni. Polovini birača Nikolićevih imaju mržnju kao ideologiju. Predmet mržnje je manje bitan. Mogu da budu Hrvati, Muskimani, Albanci, Amerikanci, Evropljani, demokrate, liberali. Nebitno ko, uvek će se naći neko da "zasluži" mržnje.
Od svih glasača SRS su gori oni koji će pomoći Nikoliću iako ne podržavaju njegovu politiku. Glasaće iz drugog, jačeg razloga. Mržnje.

#39 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 21 January 2008 - 11:30

dilema izmedju apstinencije i tadica.
gledacu da mi se 'samo kaze' do 3ceg feb.
rezultati su tako strasno porazavajuci da mi deluje da je vec reseno.
sta i da svi koji su glasali za ldp podrze tadica u drugom krugu, nije dovoljno.
dakle opet od kostunice zavisi. a to mi je malo fuj vise.

#40 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 21 January 2008 - 11:40

Dođe mi da pustim ovog poganog grobara da sedne u fotelju, 'leba mi, pa da vidim kako će (i da li će) se opametiti ova stoka od naroda... Čuj, stoka... Pa stoku kad jednom klepiš po njušci, zna gde joj je mesto, ali ovde su dobili i ratove i sankcije i sve po spisku, a još im izgleda nije dovoljno! Međutim, verovatno ću zaokružiti Tadića, jer ne želim da trenutna mlađa generacija izgubi svoje detinjstvo u govnima radikalskim i sps-ovskim kao što sam i ja izgubio - nije u redu da njih žrtvujemo zarad opamećivanja budala koje haraju Srbijom.

Dakle, jednu tabletu protiv povraćanja (dobro, pet), pa svi za čika Borisa!

Inače, niste svesni koliko mladih nažalost zapravo glasa za Radikale... Vide nekog debila na TV-u kako urliče Cp6uja! sa prasetinom u ruci i šajkačom na glavi, i zaključe da je to pravi izbor. Tuga. Tako da, ona tvrdnja da su mladi uglavnom pro DS/LDP i sl. orijentisani ne stoji. Turbo folk generacijo, I salute you!

#41 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 21 January 2008 - 11:55

Iskreno se nadam da ce Tadic za 10 dana imati jos jedan rodjendan ne bi li mu Putin opet poslao cestitku

#42 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 21 January 2008 - 12:04

slabo se krecem medju mladjima od 30, al kad zalutam, kapiram da je to skroz nepismena degeneracija. retko ko upisuje fax, pricaju on nekakvom nacionalizmu, a sisali su palac kad smo mi matori morali da se dovijamo i da bezimo od vojne murije da ne bi kosti ostavili ko zna gde... mada aktuelna vlast je nabila cene skolarina, a javni rashodi ogromni na raznoraznim glupostima. 85+ godiste masovno glasa za grobislava, plus srbi iz bosne kojima je glupi zivkovic dao drzavljanstvo na lepe oci, gde se tako udeljuje drzavljanstvo makar i leve drzave kao smrdija.

#43 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 21 January 2008 - 12:11

Ovu celu situaciju volim da uporedjujem sa pacijentom koji je smrtno bolestan. Pacijent je naravno Srbija.

Ako pobedi Tadic, pacijentu ce se vestacki produzivati zivot sa lekovima, uz velike muke pacijenta i ljudi oko njega.

Ako pobedi Nikolic, pacijent ce da umre vrlo brzo, a posle smrti se nastavlja normalni ciklus zivota, jel tako?

Pa Vi prosudite sta je bolje.

Edited by Jaruzelski, 21 January 2008 - 12:12.


#44 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 21 January 2008 - 12:14

I ja sam to primetio. Klinci jos nisu ni regrutovani pricaju o ratu, kosovu i radikalima. To je posledica tadicevih kompromisa.

#45 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 21 January 2008 - 12:16

Ako pobedi Nikolic, pacijent ce da umre vrlo brzo, a posle smrti se nastavlja normalni ciklus zivota, jel tako?

Nece da umre, drzave ne umiru i ne bankrotiraju.