Jump to content

Photo

apatridchik

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 XermeS

XermeS
  • Members
  • 11 posts

Posted 23 February 2002 - 13:20

hmmmm, a evo i par odgovora na prethodni post :smile:)

Zakasnio sam! - Feb 23

Stigao sam da procitam njen topic, ali nisam stigao da napisem odgovor, pa ga postiram ovde. Ne znam da li ce biti obrisan, ali garantujem da je svako slovo u njemu tacno. Posto nema punih imena i prezimena, mozda i nece biti obrisano.

Draga G.

tvoje ime je itekako poznato medju Srbima u Becu, mnogo poznatije, nego sto bi ti bilo drago. Jako puno zla si nanela ljudima koje si spijunirala i cije si najtajnije podatke odnosila tamo gde ne treba. Koliko porodica je samo rastavljeno tvojim delovanjem, jer su izgubili dozvolu za ostanak ili radnu dozvolu, posto si im obecavala lazne kule i gradove, seti se malo toga! Kolike lazi si sirila medju prijateljima, da i dan danas ne govore medjusobno! Pa zar mislis da su svo glupi i ludi i da te nisu procitali??? Da nisi i ti isto tako "jednostavan" covek, koga je lako manipulisati, ne bi se nikada uklopila u sredinu u kojoj si se nalazila.

Tvoja "ispovest" je deo scenarija svakog loseg americkog filma: glavni junak se povlaci po drustvenom blatu, zeza sve na koje naidje i steti im, a kada bude sam zeznut, obicno izadje pred javnost sa punim imenom i prezimenom, "skine gace" i prizna svima koji hoce da ga slusaju sta je radio. Naravno da mu ne pada na pamet da popravi ono sto je uradio. Pa tako i ti, mislis sada da si se "oprala" time sto si ovde postala odjednom "svesna" svega i da si "jadna". Ta terapija ne pali ovde. Bar ne kod onih koji te poznaju. Sada kada si videla koji gubitnik je PMO & Gang, pokusavas da spases sta se spasti moze. Nema sanse, osim ako ne pocnes da se druzis sa onima koji te do sada nisu poznavali.

Pare si sama dala, niko ti ih nije ukrao, niti te tukao i ucenjivao da ih das, to sto si glupa, sada placas. Radila si iz ubedjenja i zbog osecaja "moci", nad onima kojima si zagorcavala zivot, a sada hoces da ti se to plati. Sta ti hoces uopste ovde?

Jel´ to neka nova grana propalickog drustva oko PMO? Organizovanje zenskog lobija, ili sta? Svaki covek sa imalo mozga u glavi odmah vidi ko je PMO i sta je "organizacija" propalica oko njega. Svi su ti bili dobri, dok se niste poklali oko para, sada ko poslednja fukara ides okolo, bacas pamflete iz aviona i hoces da stetis svojim "znanjem iznutra"!

Nemoj da se zamaras manijom proganjanja, mene ne poznajes, jer se ne druzim sa tim sljamom gde si do sada izigravala "devojku" za sve i svakoga, ali kao sto znas los glas daleeeeko dopire, a ja znam da posmatram cuteci. Ti si za sva vremena upropastena medju Srbima u Becu!

Goran Krvavac - Feb 23

Cafe Društvo Vesti Yuhoo

Serbian Café : Diskusije : Književnost
Morate upisati poruku.

Ime:
Email:
Drage dame, postovana gospodo!
Svesan cinjenice da se upustam u neprijatnost, polemike sa izvesnim personama, ne megu a da vas ne obavestim da nisam zakljucio nikakav ugovor o marketinskom zastupanju sa damom i gospodom iz " Glasa Srba".
Dakle, oni to rade samoinicijativno i besplatno, te je stoga moj uticaj ogranicen.

Zao mi je sto vam se na ovakav nacin oduzima prostor na ovim diskusijama.

Sve vas srdacno pozdravljam.

G. Krvavac

(skinuto sa disqsija serbiancafe-a)

#47 Gaucho Vladimir

Gaucho Vladimir
  • Members
  • 150 posts

Posted 25 February 2002 - 14:13

Bilo bi jako lepo ako bi se bar deo vas vratio. Beograd bi bio bolji i svi mi na neki nacin bogatiji.

Tacno. Ajmo svi lepo kuci, da gradimo zemlju koju sanjamo. Kakvu zemlju imamo zavisi od nas i od nikoga drugog.

#48 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 25 February 2002 - 16:12

2 Gaucho,
ja sam napisala ovo gore. U medjuvremenu sam otisla .......

#49 Gaucho Vladimir

Gaucho Vladimir
  • Members
  • 150 posts

Posted 25 February 2002 - 17:07

Uh! :sad:
Jel ti bolje? Da li i tebe pocinje da grize nostalgija?

#50 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 25 February 2002 - 18:08

Pa, mislim da nostalgija najzesce grize neposredno posto odes, i drma vrlo cesto, u nepravilnim vremenskim razmacima :smile:...A onda, prodje godinu dana, svrnes, recimo, da vidis mamu, tatu, rodjake, vratis se - i fenomen nostalgije menja svoj oblik - hvata, ali jako retko, u veoma specijalnim situacijama, i cak pocnes da mislis "Da li je sa mnom sve u redu??? Pa prosle godine u ovo vreme sam htela/o da umrem, a sad...?" Covek se navikne na sve, prilagodi svemu, sto ne i zivotu u drugoj drzavi? Naravno, sve je stvar izbora i mentalnog sklopa...

#51 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 25 February 2002 - 19:13

Nema nostalgije. Ali kada vidim sta se desava kod nas, koliko smo slabi da pogledamo sebe osetim se kao apatrid. Na srecu to me drzi kratko.....

#52 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 29 March 2002 - 12:12

"Nikad se necu vratit'
u svoj rodni kraj..."

#53 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 03 April 2002 - 12:59

hej, da, vidite kako se to nekako sve cudno izjalovljuje.
poceo sam da sanjam izmesane segmente sadasnjeg i nekadasnjeg zivota.
naprimer, izlazim iz svog beogradskog stana, kroz nekakav lavirint situacija i grotesku, u nekom stranom osecanju, i iznenada, preda mnom, umesto Topciderske sume, materijalizuje se samo nepregledna Judejska pustinja...

...vidim, pominju se nekakvi bolesni organizatori Rasejanja. nazalost, i ovo je realnost, ovakvi ljudi se cesto uobicajavaju pojavljivati i u Jerusalu. Prava galerija bolesnika..ljudi su povodljivi, a godine razaranja su prouzrokovale ozbiljna ostecenja..

"..i sve mi govori koliko vredim,
u svakom delu sebe nosim -
dobar znak"
kanda, kodza i nebojsha,
belgrade fuckin city
serbia

#54 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 June 2002 - 08:09

srdjanf.:
naprimer, izlazim iz svog beogradskog stana, kroz nekakav lavirint situacija i grotesku, u nekom stranom osecanju, i iznenada, preda mnom, umesto Topciderske sume, materijalizuje se samo nepregledna Judejska pustinja...

Ovo je iz nove, nenapisane, Biblije. Ovaj topik je najlepsi od svih na svim forumima B92. Zivela lepota i ziveo nam srx i svi koji su ovde pisali. Lepota je najvisa inteligencija ili inteligencija je najvisa lepota, kako vec ono kaze moja cyberpal apatridchic anarchic??! E ubice me nista nisam zapamtio sta mi je pisala! Ma ja sam beznadezan...

Eto !ovako! treba a ne ono suvo i kiselo 'zasto nas nece' i 'zasto mi necemo'.

#55 anarchic!

anarchic!
  • Members
  • 253 posts

Posted 14 June 2002 - 00:22

najveci je chik biti apatridchik :grin:

/ cyberpal cybersecam /

#56 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 14 June 2002 - 11:58

tri put ura za apatridchike!
ura ura ura

#57 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 June 2002 - 12:09

anarchic!:
cyberpal cybersecam

:lol:
this anar_chique always krACKS me up!

your pal,
cyberntsc

#58 anarchic!

anarchic!
  • Members
  • 253 posts

Posted 15 June 2002 - 04:32

dragi cyberbetacam,

necu ni da se pitam onda kako bi na tebe delovao master v.o.
:grin:

truly your's
cyberdvd

#59 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 31 July 2002 - 07:26

Tuzna je nasa ulica od kad sam otis'ooooo...

Prvo te obuzme, prodrma pa te pusti nostaldzique taj...onda ubrizgas jedno tri nedeljchique u tu istu ulicu (mozda i koji daychique vise)i shvatis kako je malo toga drugacije pa se ponovo otisnes nazad u tudjinu i tako u ciklusima a od doma i rodne grude si sve daljchique i daljchique i.....

Ma mislim sta sad tu foliranje jeste da je gro drustva odletelo ali i ja sam selica pa ih ponekad sretnem u letu.

#60 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 02 October 2002 - 12:02

Posted Image