Jump to content


Photo

apatridchik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 21 April 2001 - 21:30

baš tako, ua
samo se plašim da će se na prvomajskim demonstracijama u zuerich-u kao obavezna oprema morati skije poneti.

#32 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 21 April 2001 - 21:34

kakve su to sad demonstracije, crni pajopatku! hoce biti kakve shorke s policijom! da se pakuje greenpeace ovdasnji polako put schwiiiiza?

#33 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 21 April 2001 - 22:48

Dragi prijatelji, dame i gospodo, braco i sestre,
Sve, sve, sve je u redu.
Stavio sam snicle u toster. Tako je! Snicle su u tosteru. Dok moj stomak treperi sada od radosnog ushicenja, a mirisi se sire kroz kujnu, sobu, balkon, grad i vasionu, pevam pesmu ljudskome umecu!
Snicle su u tosteru, dirli- dirli-do!

#34 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 22 April 2001 - 00:27

po tradiciji, svake godine.
čisto da bi se dobio razlog za obnovom izloga u centru zuerich-a.
autonomaši, punkeri i ostale levičarske grupacije kojima haos nije staran.
dosta policije, vodenih topova, suzavaca, razbijenih izloga, automobila u plamenu, klinci se izduvaju, i sledećeg dana normala.
malo političkog prepucavanja tipa; šta ćemo sa današnjom omladinom, i tako do sledeceg 1. maja.

#35 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 22 April 2001 - 02:03

Ovaj decko, mislim Srdjan, svaki put me iznova odusevi svojim postovima, pa makar i opisivao kako sprema rucak na 30 stepeni.
On to jednostavno radi tako :cool:, da mu prosto zavidim.

Sloba se umece sa
Posted Image

Predlazem da ovu ikonicu ne archimo previshe, imam utisak da se moderatoru ne bi dopalo, iako je svega 5KB.

#36 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 22 April 2001 - 02:15

663KGM:
Predlazem da ovu ikonicu ne archimo previshe, imam utisak da se moderatoru ne bi dopalo, iako je svega 5KB. 


Nemam nista protiv, samo usporava ucitavanje strane, sto nekim korisnicima moze da bude problem. Dakle, u principu ne smeta, mada smo se namerno trudili da otezamo ubacivanje slika :wink:

#37 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 23 April 2001 - 14:14

srdjanf.:
Dragi prijatelji, dame i gospodo, braco i sestre,
Sve, sve, sve je u redu.
Stavio sam snicle u toster. Tako je! Snicle su u tosteru. Dok moj stomak treperi sada od radosnog ushicenja, a mirisi se sire kroz kujnu, sobu, balkon, grad i vasionu, pevam pesmu ljudskome umecu!
Snicle su u tosteru, dirli- dirli-do!


Srki, dobro je da nisi pravio supu. :smile:

#38 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 23 April 2001 - 20:54

Nisam znao kako da resim problem supe. Bila je varijanta da je stavim u nekakav vodni hypergrejac al' sam odustao od te zamisli. Plasio sam se eventualnog zaostajanja elemenata supe, jer pobogu, na sta bi mi kafa potom licila.

#39 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 23 April 2001 - 21:22

Neka si se ti lepo nahranio, makar i bez supe.

#40 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 25 April 2001 - 18:42

Serdjo, potpuno opravdano i pravilno.
Supa na racun kafe?
Nikad, nikad, nikad i nikad. To se nece tolerisati. :smile:

#41 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 25 April 2001 - 19:06

Srdjo, da si stavio supu u tvoj vodni hiper grejac, pripremao bi je danima. A i kako bi Mario pio kafu kad dodje kod tebe.
P.S. Kakva je bila vocna salata.?

#42 Jefimija

Jefimija
  • Members
  • 13 posts

Posted 11 October 2001 - 08:09

Hm,ima nas svuda,svuda sem u Jugi.Poslednji put sam bila u Beogradu u septembru 2001.i ipak mislim da se u Beogradu,a narocito u lepom mi Novom Sadu hoda uspravno,nasmejano i zagledano u ta inteligentna,poneka zamisljena,ali draga lica koja iamju da vas nauce necem..i pored svog ludila koje smo prosli.Crnjanski je rekao da Beogradjani nazalost nemaju punu svest o vaznosti tog prostora i njegove energije koja je zivotna i jaka.Zaista ne znam koji bi to jos narod izdrzao svu onu gomilu gluposti koja nam se izdogadjala,i ipak zadrzao svoju Licnost,koju nazalost primecujemo kada malo iskoracimo u svet.Ja eto verujem u naseg Fenixsa,koji ce se nekako i nekad dici iz pepela,i rezvejati krila.I to ce biti Novi Jerusalim...
pozdrav

#43 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 17 October 2001 - 22:02

Jefimija, podstakla si me da se sa nostalgijom setim jeseni u nasem gradu, u dugim setnjama pored Dunava...pozdrav i tebi u Atini uz stihove o Novom Sadu.

Jednom su me pitali zasto volim ovaj grad. I danas na to ne umem da odgovorim. Samo ponekad, kad je ovakva novembarska jesen sa mnogo lisca duz pepeljastih trotoara na keju, cini mi se da je sa najdrazim gradom kao i sa najdrazom zenom: hteli smo da pobegnemo da ne bismo jos vise, po ko zna koji put, dodali nesto vrtoglavo na vec vrtoglavu gradjevinu svojih najtoplijih intimnosti.

Mika Antic, Nenapisana sansona za Novi Sad, 29 novembar 1960

#44 Jefimija

Jefimija
  • Members
  • 13 posts

Posted 22 October 2001 - 08:16

Branka,hvala za ove lepe recenice pesnika naseg detinjstva.Samo sto se ja,za razliku od Mike,vise volim nadati da nam buducnost ostavlja neke lepote koje mozda ni proslost nema.Sem toga,ne volim da setam uz kej u ovo doba godine,posle Miholjskog leta,jer duva vetrustina.suncani pozdav sa juga...

#45 XermeS

XermeS
  • Members
  • 11 posts

Posted 23 February 2002 - 13:05

Istina o famoznom Petru Milatovicu Ostroskom

Gordana Jeremic - Feb 22

Do skoro sam bila clan i volonter kod "Glasa Srba" i to mi ne sluzi na cast. Nisam ponosna ni na sledeci tekst ali mi savest ne dozvoljava da i dalje cutim.

PMO ostavlja izuzetno prijatan prvi utisak na ljude. Njegov nacin izrazavanja, neobicni, licno izmisljeni izrazi, kao i izrazeno rodoljublje, navedu sagovornika da pomisle da se radi o izuzetnom coveku, rodjenom vodji.

Povedena time, revoltirana stanjem svoje otadzbine Srbije, pristupila sam udruzenju "Glas Srba" spremna da uradim sve sto se od mene trazi u cilju pomaganja domovini.

Odmah sam bila iznenadjena mentalnim sklopom ljudi koje je gospodin Milatovic okupio oko sebe i svog udruzenja. Bez namere da ikoga vredjam, to su bili krajnje jednostavni ljudi pogodni za svaku vrstu manipulacije. Ostroski je za njih stvorenje za stepenicu vise od Boga. Nazalost, i ja sam se vrlo brzo uklopila u njegovu okolinu...

Gospodin Milatovic mi je u visecasovnim monolozima objasnio kako on, kao ugledan covek, pisac i novinar ima kako prijatelje, tako i neprijatelje sirom sveta, da su njegovi neprijatelji podmukli i koriste sva sredstva, kao sto su spijuniranje, falsifikovanje dokumenta, prisluskivanje, a njemu je poznato da su cak cetiri puta pripremali atentat na njega. U to ime, trazio je od mene da mu donosim informacije o odredjenim ljudima iz Beca. Sve ga je zanimalo: materijalna situacija, privatni odnosi, gde se krecu, sa kim se druze...
Ubedjena da sve to radim za dobrobit Srbije, ja sam to i cinila...

Nakon nekoliko nedelja, primetila sam izvesne nepravilnosti: Milatovic je od svojih postovaoca i sledbenika uzimao novac. Ponekad kao "dobrovoljni" prilog za pomoc razlicitim ustanovama, kojih tacno, nikada nismo saznali. Prodavao nam je po nekoliko primeraka jedne knjige (svoje), trazio od nas da putem usmene propagande reklamiramo njega i njegova dela. Recimo, trazio je od nas da ucestvujemo na razlicitim diskusijama na internetu koje je on zapocinjao, da se predstavljamo pod drugim imenima i dajemo mu podrsku. Cak smo organizovali i nesto kao dezurstvo, da u svako doba dana neko bude prisutan na tim forumima. Ukoliko nama nije bilo moguce, gospodin Milatovic je to sam radio.
Primere za to mozete naci i na ovoj diskusiji.

Vremenom sam primetila da gospodin Milatovic ima nekoliko pripremeljenih govora koja u pogodnim prilikama ponavlja. Sve ono sto se meni pri poznanstvu sa njim cinilo kao posebno originalno i nadahnuto, nije tako izgledalo nakon dvadestog ponavljanja.

Prisustvovala sam njegovim razgovorima sa poslovnim ljudima iz Beca, od kojih je, nakon govora, trazio novcanu podrsku. Mnogi od njih su mu zaista i dali novac, koji bi on stvaljao u dzep.

A kada sam pocela da vodim administraciju "Glasa Srba" shvatila sam da to udruzenje i ne postoji, da je to privatna ideja jednog coveka koji ga koristi za licnu promociju i bogacenje. Osim tog "Proglasa" koji je gospodin Milatovic napisao pre vise decenija, udruzenje nema nikakvu drugu aktivnost do da govori i pise o gospodinu Milatovicu i da spijunira za njega.

Glas Srba treba shvatiti kao privatnu firmu kojoj je posao da prodaje Milatoviceve knjige i da se brine za njegovu licnu promociju.

Osvestila sam se tek nakon par meseci, kada sam slucajno cula razgovor gospodina Milatovica i njegovog prisnog prijatelja u kome nas je on (PMO) ismejao, i nas koji radimo za njega i narod koji mu veruje. Nazvao nas je "stokom bezrepom" od koje treba uzeti pare jer sami i onako ne znamo sta cemo sa njima.

Ne znam da li mozete da pretpostavite kako sam se osecala: pre svega, nasamareno. Milatovic se surovo poigrao mojim najintimnijim osecanjima (osecaj za pravdu, postenje, zajednistvo, rodoljublje)
O materijalnoj steti i da ne govorim: samo od mene, a ja nisam posebno situirana, Milatovic je uzeo preko 30.000 silinga o besplatnom radu za njega i o tome koliko je tek drugima uzeo i da ne govorim.

Kazem, sve ovo sto sam gore napisala ne sluzi mi na cast. Ipak, stalo mi je da druge upozorim: Ukoliko zelite da angazovano pomognete nasoj zemlji, ne cinite to preko MIlatovica ili bilo koga drugog.
Rodoljublje, kao sto vidite, moze i da se zloupotrebi.

Gordana Jeremic

PS. Vec znam kako ce gospodin Milatovic i moji bivsi "saborci" da reaguju.Zato i njima porucujem: u ime Srpstva i covecnosti, nadjite neki posteniji posao.

(skinuto sa disqsija serbiancafe-a)

[ Izmena poruke: XermeS na dan 2002-02-23 13:23 ]