Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji

• Please log in to reply
16002 replies to this topic

#46 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 January 2009 - 02:16

Pa manja je cena na Vidikovcu nego na Bezanijskoj kosi recimo iako je ista razdaljina do centra odatle i sa Vidikovca.
Banovo brdo i Zvezdara su uvek bili 200-500 skuplji po m2 od Vidikovca.Ali Vidikovac ima dobru cenu zbog infrastukture,urbano je naselje sa zelenilom,plasnski pravljene zgrade,vecina zgrada ima CG,novije su (uglavnom si iz 80-ih) imaju tamo sad i banke,i kafice i Mek :ph34r: Deca imaju gde da se igraju i naravno imaju pijacu,skole,obdanista...ima dobar prevoz koji cesto ide:23,37,50,53,59 i sad 89 koji ide do NBG.Blizu je Kosutnjak ako neko voli prirodu...

Za Bezanijsku kosu sam cuo da je sada turbo folk meka pa valjda zbog toga i idu cene ali taj za Vidikovac mi stvarno ne ide u glavu.U moje vreme su tu uglavnom bili vojni stanovi oficira nizeg ranga jer oni sa visim nisu ni hteli tu da zive.Bio sam par puta i bre iz Pozeske do tamo ima da se klackas autobusom u nedogled....
Sa druge strane ako su i na Zvezdari cene od oko 2000 onda neka ide do djavola.Po to je precenjeno do djavola.Imam utisak da su cene u markama samo prepravljene u one u eurima.

Edited by MAGRIPA65, 21 January 2009 - 05:23.

• 0

#47 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 21 January 2009 - 10:02

Za Bezanijsku kosu sam cuo da je sada turbo folk meka pa valjda zbog toga i idu cene ali taj za Vidikovac mi stvarno ne ide u glavu.U moje vreme su tu uglavnom bili vojni stanovi oficira nizeg ranga jer oni sa visim nisu ni hteli tu da zive.Bio sam par puta i bre iz Pozeske do tamo ima da se klackas autobusom u nedogled....
Sa druge strane ako su i na Zvezdari cene od oko 2000 onda neka ide do djavola.Po to je precenjeno do djavola.Imam utisak da su cene u markama samo prepravljene u one u eurima.

I Zarkovo je do pre 15,20 godina bilo selo pa je sad isto na ceni...ja sam tu stanovao privatno i video sam cak i par ambara,i poneki traktor :ph34r:
  • 0

#48 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 January 2009 - 20:02

Opet jedno hipotetsko pitanje, za Barrya, ali i za sve druge. Ako apstrahujemo nedavne dogadjeje oko prevare kupaca 1000 stanova na Cukarici od strane firme cini mi se se zove Delta legal ( narocito legal :ph34r: ), znaci imate 2 stana, na istoj lokaciji, jedan je novgradnja drugi star npr. 20 - 30 godina, koji bi ste kupili ?
Naravno podrazumeva se da je cena starijeg stana umanjena za onoliko koliko cete uloziti u adpataciju, a to vec moze da nam kaze Barry, da li je odnos takav.
Konkretno, danas je moj muz bio sa jednim covekom koji ugradjuje PVC stolariju i ovaj mu je rekao da se tacno zna koje firme prozivode ovu stolariju od originalnih sirovina koje su OK, a koje od recikliranih sirovina, sto podrazumeva da ce se za 10 godina izvitoperiti.
Naravno da ce 99 % ( ajd da ne kazem 100 % firmi ugraditi ovu losiju, a prodati je kao skuplju ).
Dalje, vodovodne cevi, moja poznanica kupila je stan u novogradnji, pokvarilo joj se nesto, dolazi vodoinstalater, zakopa po zidu i vidi da su ugradjivane cevi sa otpada.
Svi stanovi u novogradnji imaju blindirana vrata, postoje kineska za 100 evra, moji roditelji su ugradili jedna domaceg proizvodjaca, preporucio im je komsija koji je gradjevinski inzenjer, osnovna cena je 400 evra, pa ako hocete dodatnu bravu, neke ornamente, lepsu kvaku i sl., naravno jos skuplje.
Sve to se moze pretpostaviti i za druge elemente, one koji se ne vide, a i sta vam vredi ako ste uplatili stan ne videvsi ga, npr. pise hrastov parket 1. klase, a ono npr. bukov 3. klasa i sl.
Ja bih uvek uzela stariji stan i adaptirala ga, cak i ako racunica pokaze da cu dati vise para, ali bar znam sta mi se nalazi ispod zidova, kakvi su mi prozori, vrata, podne obloge i sl.
Uostalom tako sam i uradila :) .
Konacno, za Barrya, da li u Srbiji postoji gradjevinska firma koja ne muti na ovaj nacin ili svi muljaju ?
Moja pretpostavka je ova druga, s tim da firme koje su vece i koje hoce da sebi neparave neki renome muljaju manje, jer hoce da ostanu na trzistu, a neko napravi 2 - 3 zgrade, mazene lovu i astalavista (prevareni) kupci.
  • 0

#49 Rincewind

Rincewind
  • Members
  • 54 posts

Posted 21 January 2009 - 23:00

@Uma- mislim da se na tvoje pitanje ne moze dati jednoznacan odgovor.
Recimo, novogradnju mozes kupovati u fazi izgradnje ali i u fazi kad je stan useljiv tako da sam mozes da se uveris u kvalitet upotrebljenih materijala. Ako se pojavis kao kupac prvog stana ( kod novogradnje) ostvarujes pravo na povrat PDV-a sto takodje nije beznacajna stavka ( 8% s tim sto kao pojedinac ovo pravo konuzmiras na max 40 kvadrata + 15kvm za svakog clana porodice). Kod polovnjaka se u tom slucaju ne placa porez na promet apsolutnih prava koji sad iznosi 2,5%.
E sad nastupajuca kriza unosi mnogo nepoznatih u ovu jednacinu- moje laicko misljenje je da ce investitori biti daleko vise raspolozeni za cenjkanje od vlasnika starih stanova ( sem onih koji su u situaciji da bas moraju da prodaju stan).
Dakle po meni bi najbolja varijanta kupovine bila nov, useljiv stan+ kupovina direktno od investitora gde se stedi na agencijskoj proviziji i gde nema poreza na promet+ povrat PDV-a
  • 0

#50 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 21 January 2009 - 23:23

Moja preporuka je da se stanovi u izgradji kupuju od proverenih firmi.Osnovna stvar je proveriti na sajtu Narodne Banke Srbije da li preduzece od kojeg se kupuje stan sa racunom u blokadi ili nije.Ako je u blokadi odmah odustanite.Firmu mozete proveriti i trazeci recimo da li ima sajt,gde sve gradi zgrade i slicno...
Recimo ja mogu da preporucim "Gredu" iz Valjeva-ta firma pravi dosta zgrada u Beogradu ali su stanovi uglavnom odmah rasprodati.Cena po m2 je ok,gradnja odlicna a lokacije dobre(ne previse atraktivne).Pravili su zgrade u Cvijicevoj,Dimtrija Tucovica,oko Djerma,u Vojislava Ilica,Gospodara Vucica...moj drug je kupio stan i odlican je,sve vrhunski uradjeno,plus sto kaze Rincewind postoji povracaj PDV za kupce prvog stana od 8% i 5% popusta za gotvinu ako se kupi u izgradnji.Varijanta sa kupovinom starog stana je isto ok jer je neka racunica da sa 200e/m2 sve moze da se preuredi.Moj asistent sa gradjevinskog fakulteta je kupio stan preko mene od 50m2 i kompletno ga sredio (rusio je cak i sve pregradne zidove) za 10 000 evra.Stan iste kvadrature u zgradi pored je isto kupili jedna porodica preko mene i oni su imali istu racunicu.Doduse ti stanovi su bili procenjeni srazmerno stanjem u kom su se nalazili...Najvise se zakida kod firmi koje prave na manje atraktivnim lokacijama i koje ne prave puno zgrada,sad vec postoji odredjena "proslost" svake firme pa se moze saznati vise o njima.Dosta je bitno i to da li je neka banka garant neke izgradnje ( u principu tako se radi svugde u svetu)...Treba biti dosata obazriv kod kupovine u izgradnji i po mogucstvu traziti misljenje od najmanje 2 advokata (agencija ima svog+ ne bi bilo lose da vi angazujete svog,to je jos 100,200 evra a moze mnogo da znaci).

Edited by BarryWhite1, 21 January 2009 - 23:25.

• 0

#51 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 January 2009 - 00:11

Pade mi na pamet slucaj moje komsinice, doduse, na zgradi vec dugo nema table na kojoj pise ime investitora, a videcete i zasto.
Zgrada se nalazi u ulici u kojoj stanuju moji roditelji ( Vracar ), svaga nekoliko zgrada udaljene jedna od druge.
U doba kada sam kupovala stan (kraj 2004.) raspitala sam se, navodno je bila jedna garsonjera, ali 25 m2 = 50.000 evrica.
Zgrada je do tada dobro napredovala i cinilo se da je zavrsiti npr. do proleca.
Meni je bilo suvise skupo i kupila sam po 1550 evra/m2 isto na dobroj lokaciji Slavija - Hram, doduse stan koji je bio za renoviranje, zao mi je sto nisam pisala koliko je otislo na to, al je sad kasno.
Elem, zgrada u kojoj na svoj srecu nisam kupila stan je i dana danas u istoj fazi kao 2004., mozda se sve pomerilo za jedno 5 % npr. stavljan poneki prozor i sl., a ogromna je.
Da stvar bude jos gora kvadrati su prodati 2 x odn. garsonjera ( ili jednosobni stan koji je kupila moja komsinica iz starog komsiluka ) su deo veceg stana. Jednostavno su "strpnuli" deo i to lepo prodali.
Sad kupci tog velikog stana tuze ovu zenu, koja nije ni kriva, ni duzna, a ni oni se nisu usrecili, jer su za stan placali najmanje 1800 evra/m2 ( s obzorom da je veliki, cim od njega moze da se "ukrade" manji ).
Cesto setam Neimarom, poznati su slucajevi kada su se zrgade rusile i povlacile sa sobom i one pored ( mislim da je rec o Dubljanskoj, videla sam svojim ocima ).Ima dosta zgrada gde se vidi da su rokovi debelo probijeni, a one stoje u nekoj sivoj fazi i nista se ne pomice.
Zato treba otvortit cetvoro oci, sto kaze Barry bar 2 advokata, sve moguce provere.
Jos uvek mi nije jasno kako nasi ljudi mogu da budu tako naivni, daju desetine hiljada evra, a kao da ih bacaju u vetar.
Predlazem da ovde, izmedju ostalog iznosimo primere kao sto je ovaj, mada smatram da su clanovi foruma dovoljno verzirani i da niko ne moze da ih prevesla, kao onih 1000 jadnika ili moju komsinicu.
Ali oprez u svakom slucaju i to veliki.

Edited by Uma, 22 January 2009 - 00:13.

• 0

#52 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 22 January 2009 - 09:44

I ja svakodnevnogledam situaciju naVracaru. Ocekujem da ce za nekoliko meseci u timnapustenim, nezavrsenim stanovima ziveti Romi. Takav razvoj dogadjaja bi me jako obradovao.

Pade mi na pamet slucaj moje komsinice, doduse, na zgradi vec dugo nema table na kojoj pise ime investitora, a videcete i zasto.
Zgrada se nalazi u ulici u kojoj stanuju moji roditelji ( Vracar ), svaga nekoliko zgrada udaljene jedna od druge.
U doba kada sam kupovala stan (kraj 2004.) raspitala sam se, navodno je bila jedna garsonjera, ali 25 m2 = 50.000 evrica.
Zgrada je do tada dobro napredovala i cinilo se da je zavrsiti npr. do proleca.
Meni je bilo suvise skupo i kupila sam po 1550 evra/m2 isto na dobroj lokaciji Slavija - Hram, doduse stan koji je bio za renoviranje, zao mi je sto nisam pisala koliko je otislo na to, al je sad kasno.
Elem, zgrada u kojoj na svoj srecu nisam kupila stan je i dana danas u istoj fazi kao 2004., mozda se sve pomerilo za jedno 5 % npr. stavljan poneki prozor i sl., a ogromna je.
Da stvar bude jos gora kvadrati su prodati 2 x odn. garsonjera ( ili jednosobni stan koji je kupila moja komsinica iz starog komsiluka ) su deo veceg stana. Jednostavno su "strpnuli" deo i to lepo prodali.
Sad kupci tog velikog stana tuze ovu zenu, koja nije ni kriva, ni duzna, a ni oni se nisu usrecili, jer su za stan placali najmanje 1800 evra/m2 ( s obzorom da je veliki, cim od njega moze da se "ukrade" manji ).
Cesto setam Neimarom, poznati su slucajevi kada su se zrgade rusile i povlacile sa sobom i one pored ( mislim da je rec o Dubljanskoj, videla sam svojim ocima ).Ima dosta zgrada gde se vidi da su rokovi debelo probijeni, a one stoje u nekoj sivoj fazi i nista se ne pomice.
Zato treba otvortit cetvoro oci, sto kaze Barry bar 2 advokata, sve moguce provere.
Jos uvek mi nije jasno kako nasi ljudi mogu da budu tako naivni, daju desetine hiljada evra, a kao da ih bacaju u vetar.
Predlazem da ovde, izmedju ostalog iznosimo primere kao sto je ovaj, mada smatram da su clanovi foruma dovoljno verzirani i da niko ne moze da ih prevesla, kao onih 1000 jadnika ili moju komsinicu.
Ali oprez u svakom slucaju i to veliki.

• 0

#53 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 January 2009 - 10:10

Jeste da je tema ekonomija, a ne urbanizam, ali nekoliko redova na temu Neimara, nakada elitnog beogradskog naselja sa prekrasnim kućama i vilama.
Sve što je moglo da bude srušeno, srušeno je, na mestu npr. 1 dvorišta koje je imalo 1 ili 2 - 3 kuće, nebitno, nikle su zgrade, tako da ulice liče na kanjone. Uz to investitori su na svoju foru na svaku zgradu dodali sprat ili 2, na papiru imate npr. 4 sprata, a realno 6, a s obzirom na širinu ulica izgleda grozno i ne znam gde će taj narod uopšte da stane ?
A tek mi nije jasno zašto se grabe za takav Neimar ?
I Čubura polako gubi svoj šmek, za nekoliko godine nećemo je prepoznati.
Bilo je inicijativa građana da se očuva kao celina, pisali smo peticije, ali kapital i interesi onih koji su moćni su ih raspršili u vetar.
Tuga, naročito za nas koji volimo Vračar :ph34r: .
  • 0

#54 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 22 January 2009 - 10:21

Uma dobro me podseti,obavezno treba pogledati i projekat zgrade (on mora da ima pecat),cisto da vam ne uvale neki crtez,ako zele da vas preavare mogu lako da isprave crtez i da dodaju stan u vec postojeci kao sto je bilo u gore pomenutom slucaju.I obavezna provera u opstini.Jedna devojka koja je kupovala stan preko mene je bila zainteresovana za jedan stan, htela je da kupi a vlasnik je bila firma koja je bila izvodjac (radila je stolariju i jos nesto na toj zgradi pa je tako dobila stan).I ljudi iz te firme su pricali kako je zahtev za legalizaciju tog prostora (bio je u pitanju tavanski prostor) odavno podnet i "samo sto nije" legalizovano i dobijena upotrebna dozvola.Na kraju kad je otisla u opstinu nista nije podneto, cak smo mi imali vise papira o toj zgradi nego ovi u opstini.Ja okrenem direktorku te firme i ispricam joj kakva je situacija a ona mi se zahvaljiva sto sam je o svemu objasnio i da ce oni da porazgovaraju sa investitorom (izgleda da su i njih zeznuli jer sto bi uzeli u kompenzaciju stan koji ne postoji u projektu i za koji nije cak ni podnet zahtev za legalizaciju-znaci prakticno ne moze da se proda).A sto se tice investitora,ja odem kod njih da ih pitam o cemu se radi,a oni imaju projekat stana na kome pise 76m2 a u ugovoru pise 89m2?! I ja pitam odakle razlika od 13m2,i taj direktor ne gleda,cuti o uzima papire koje sam doneo ,daje mi ih,ustaje i otprilike ceka da ja izadjem.I ja se pokupim i odem...Ja isto ne verujem kako su ljudi tako lakoverni,u vecini slucajeva dovoljno je da malo zapitkujes i da samo malo proveris stvari oko stan,a i cena dovoljno govori (mnogi se zalete jer je jeftino u nadi da ce bolje proci a posle skupo plate sve to).Moj savet ljudima je da ipak idu preko agencije ali i tu traba voditi racuna,najbolje je uz neke preporuke...Ako nekom treba preporuka za neku agenciju mozete me pitati slobodno na pm...
  • 0

#55 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 22 January 2009 - 10:35

ne mogu nikako da provalim, pa mi mozda moze neko objasniti.
sta je u glavi onima koji trenutno razmisljaju o kupovini stana u trenutku kad je na pragu totalni kolaps srpske privrede i drzave naravno. koji ce uz to trajati duuugo...

o cemu ja zapravo ovde rec? jel ovde neko nekog pali da je sve u redu? i da ce brzo biti bolje?
  • 0

#56 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 22 January 2009 - 11:01

ne mogu nikako da provalim, pa mi mozda moze neko objasniti.
sta je u glavi onima koji trenutno razmisljaju o kupovini stana u trenutku kad je na pragu totalni kolaps srpske privrede i drzave naravno. koji ce uz to trajati duuugo...

o cemu ja zapravo ovde rec? jel ovde neko nekog pali da je sve u redu? i da ce brzo biti bolje?

Nije to bas tako,kriza ce trajati u 2009 i eventualno 2010.Ipak se kad nas moze ocekivati povecanje standarda.pre 3,4 godine moja majka je imala platu 250 evra a sad 500evra a radi u skoli (kad je evro bio 78 imala je skoro 600 evra).Logicno je da cene stanova skacu kako raste standard.Ja sam svoj stan u Valjevu pre 5 godina platio 13 500 evra a moja nova komsinica je isti takav kupila pre godinu dana za 26 000.Ma koliko se nekome cinilo da u Srbiji nema para sve govori drugacije,odes u soping puni lokali,svaki vikend pun Delta City,Zira i ostali trzni centri.Kad se marka menjala u evro milijarde maraka je promenjeno (cini mi se 9 milijardi maraka).Puno ljudi ima novca u steku,mozda neki nemaju,mozda mislite da nemaju...Puno ljudi koje poznajem za koje sam mislio da nemaju toliko novca su kupili stan (neki su nesto prodali,nekim su roditelji koji su ceo zivot radili i stedeli pomogli).Ako nekome treba stan on ce ga kupiti,najveca glupost je davati pare za privatno stanovanje ,svaki ali svaki kredit je bolji od toga.Ja imam 25 godina i imam 14 godina podstanarskog staza!!8 u Valjevu i 6 godina u Beogradu.Plus je moja sestra 3 godine stanovala privatno u Vrscu gde je studirala i moja porodica + jos jednu godinu privatno u Valjevu kad sam ja otisao na studije.Pa za te pare da sam podigao (tj moji roditelji) kredit pre 14 godina (u odnosu kakve su tada cene bile) sad bi imali jos 2 stana...
  • 0

#57 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 January 2009 - 11:03

Uhvatila me manija pisanja, a sad mi pade ne pamet CG.
Npr. u delu Vračara u kojem žive moji roditelji izgradilo se mnogo ogromnih zgrada u poslednjih 5 godina - Prote Mateje, Braće Nedića, Kumanovska...
Grejanje im je izuzetno loše, bili su ljudi iz nadležnih službi i zaključili da je OK, odn. da je u okvirima propisane granice.
S druge strane ja sam čula da je promer cevi za CG mali, odn. da je projektovan za mnogo manji broj stambenih jedinica, pa samim tim svi trpe i oni koji su tu od ranije i oni koji su kupili skupe kvadrate u novi stanovima.
Ne znam da li je ovo tačno, al ja u svom stanu sedim u majci kratkih rukava temperatura mi je 26 stepeni, kad se uhvatim za cevi ne mogu da ih držim od topline, a kad odem kod svojih brrrr...
Konačno da li će agent upozoriti kupca na da je grejanje slabo, svugde u oglasima imate stavku CG, ali to više ne znači ništa, jer u ovakvim slučajevima imate 2 mogućnosti smrzavanje ili dogrevanje, a plaćate infostan.
A kad se jednom pređeš u pogledu bilo kog parametra koji se odnosi na stan, a ima ih mnogo možeš samo da sediš i plačeš.
  • 0

#58 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 22 January 2009 - 11:30

Nije to bas tako,kriza ce trajati u 2009 i eventualno 2010.Ipak se kad nas moze ocekivati povecanje standarda.pre 3,4 godine moja majka je imala platu 250 evra a sad 500evra a radi u skoli (kad je evro bio 78 imala je skoro 600 evra).Logicno je da cene stanova skacu kako raste standard.Ja sam svoj stan u Valjevu pre 5 godina platio 13 500 evra a moja nova komsinica je isti takav kupila pre godinu dana za 26 000.Ma koliko se nekome cinilo da u Srbiji nema para sve govori drugacije,odes u soping puni lokali,svaki vikend pun Delta City,Zira i ostali trzni centri.Kad se marka menjala u evro milijarde maraka je promenjeno (cini mi se 9 milijardi maraka).Puno ljudi ima novca u steku,mozda neki nemaju,mozda mislite da nemaju...Puno ljudi koje poznajem za koje sam mislio da nemaju toliko novca su kupili stan (neki su nesto prodali,nekim su roditelji koji su ceo zivot radili i stedeli pomogli).Ako nekome treba stan on ce ga kupiti,najveca glupost je davati pare za privatno stanovanje ,svaki ali svaki kredit je bolji od toga.Ja imam 25 godina i imam 14 godina podstanarskog staza!!8 u Valjevu i 6 godina u Beogradu.Plus je moja sestra 3 godine stanovala privatno u Vrscu gde je studirala i moja porodica + jos jednu godinu privatno u Valjevu kad sam ja otisao na studije.Pa za te pare da sam podigao (tj moji roditelji) kredit pre 14 godina (u odnosu kakve su tada cene bile) sad bi imali jos 2 stana...

ta logika ne drzi vodu. ono sto je nekad bilo vise se nikad nece vratiti. kriza dolazi i trajace godinama.
kakva crna 2009 i 2010 pa kraj? to je spisak lepih zelja koje se nikad nece ostvariti.

to sto se kao zivi dobro i bolje nego prethodnih godina je cista iluzija koja se drugim imenom zove - krediti. a kad dodje vreme za vracanje tih kredita - bice bolno.

sto se tice para u steku - ko ima pare u steku vec ima i stan to je sigurno. mozda moze eventualno da kupi jos neki da ih ulozi. ali u trenutu kad cene padaju to bas i nije neki pametan poslovni potez.

a cene ce padati itekako. i to jos dugo.
kriza koja je pocela u SAD samo sa zakasnjenjem dolazi kod nas. nema gvora da ce nas zaobici. moze samo da bude jos zesca kod nas. a kud ces zesce od onog sto se sprema SAD-u

vecina onih koji rade sa nekretninama ce puci. agencije jer je pao promet i jos ce pasti (agencije zive od procenta), investitori i gradjevinci jer padaju cene ali i promet - a kredite za izgradnju treba vracati... ako nema prodaje nece biti ni novca za vracanje tih kredita...

kao dodatak evo jedne zanimljive web aplikacije koja uporedjuje isplativost kupovine stana na kredit i iznajmljivanja istog:

http://www.nytimes.c...amp;oref=slogin

treba se registrovati, ali posto je to besplatno nije problem. koga zanima nek se malo igra sa iznosima i procentima (jeste da je valuta $ ali to nije bitno)

Edited by dekss, 22 January 2009 - 11:33.

• 0

#59 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 22 January 2009 - 11:34

Znaci ko je kupio stan - kupio je i gotovo!?
  • 0

#60 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 22 January 2009 - 11:48

Znaci ko je kupio stan - kupio je i gotovo!?

da i je ovo pitanje upuceno meni?
  • 0