Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15811 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 04 August 2017 - 10:28

Ako ste u Beogradu, najbolje je da odete na lice mesta, jer ispred objekta mora da se nalazi Tabla na kojoj su napisani podaci o Investitoru, Izvodjacu radova i datumu zavrsetka radova.

Gledajuci sa slike, rekla bih da je u pitanju visok kvalitet gradnje, stolarija Alu-drvo, moderna fasada.

Ne znam koji deo grada je u pitanju, ali tesko da moze ispod 1800e bez PDVa.
Ako je Vracar, sigurno je minimum 2000, 2200e bez PDVa.
  • 0

#15812 maja_oi

maja_oi
  • Members
  • 2 posts

Posted 05 August 2017 - 11:44

Hvala Bojana na ideji. Na Banovom brdu je zgrada, u maloj, uvucenoj ulici iz Kneza Viseslava (Zarka Vukovica Pucara). Bila sam, ali nema table uopste. Pretpostavljam da je onda sve prodato, cim nema ni oglasa na netu za tu lokaciju. :(

Da li neko mozda zna nesto vise o zgradama u izgradnji iznad Petra Martinovica? Deluje mi nazalost da je izgradnja stala, a ima ih vise, podignute su bas iznad Petra Martinovica i Izvorske (Zarka Vukovica Pucara, odlicna lokacija, zaklonjenje...) Ako neko ima neki svez podatak, neka podeli :)

Hvala


Edited by maja_oi, 05 August 2017 - 11:46.

  • 1

#15813 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 05 August 2017 - 23:12

E to je bas cudno.
Po zakonu i planiranju i izgradnji je obavezno da tabla stoji na gradilistu.

Ja cu za bg u za nekih 10tak dana, pa cu i ja pogledati, jer prosto ne mogu da verujem, jer sam po struci konstruktivac :)

Nema na cemu i pozdrav za vas :)

Kazu da je Brdo super lokacija :)

I da dodam, malo sam skepticna zbog neimanja table, moze biti da su obustavljeni radovi zbog zakona, moguce da nemaju sve dozvole.

Edited by BojanaCZV, 05 August 2017 - 23:20.

  • 0

#15814 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 06 August 2017 - 08:36

Nadam se da mi moderacija nece zameriti;

Koleginice, skokni do Beobuilda, tamo ce ti (verovatno) pruziti potrebne informacije.
  • 0

#15815 eleniko

eleniko
  • Members
  • 51 posts

Posted 07 August 2017 - 10:09

ako je sklonjena tabla to znaci da je objekat zavrsen. na svakom objektu u izgradnji tabla mora da stoji inace gradjevinska inspekcija nalaze obustavu radova i pise prijavu sa kaznom za investitora.


  • 0

#15816 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 07 August 2017 - 13:35

hm...

 

ne bih rekla po slikama da je objekat zavrsen..

 

pre ce biti da nesto ne stima sa papirima.

 

a mozda i gresim ja.


  • 0

#15817 imbaSpirit

imbaSpirit
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 21 August 2017 - 22:41

Pozdrav svima!

 

Da li je neko imao iskustva sa kupovinom stana od kompenzanta, u zgradi koja jos nije finisirana (useljiva za 10ak dana), pa samim tim ni stan nije jos uvek uknjizen? Da li uopste razmatrati takvo nesto, koliko vidim u katastru parcela je u redu, ali ne znam na koji nacin bih mogao proveriti da li je sa stanom sve u redu (jos neki vlasnik ili nesto slicno)...


  • 0

#15818 Technogod

Technogod
  • Members
  • 733 posts

Posted 02 September 2017 - 02:02

Ako nekog zanima, na sajtu RGZ-a je objavljen novi godisnji izvestaj stanja trzista nekretnina za 2016 godinu. Primetan je blagi skok prometa u prakticno svim centralnim beogradskim opstinama, izuzev Vracara ( ovo se odnosi na kupoprodaje generalno ).


  • 0

#15819 Technogod

Technogod
  • Members
  • 733 posts

Posted 02 September 2017 - 02:12

Isto vazi manje vise i za broj registrovanih kupoprodaja posebnih delova objekata ( iliti stan ). Citat:

 

              Godina:                    2014   2015  2016

 

БЕОГРАД‐НОВИ БЕОГРАД 1.593 1.932 1.921  

БЕОГРАД‐ЗВЕЗДАРА           2.115 1.404 2.621

БЕОГРАД‐ВОЖДОВАЦ           978 1.687 1.689

БЕОГРАД‐ПАЛИЛУЛА          1.272 1.389 1.640

БЕОГРАД‐ЗЕМУН                 1.012 1.143 1.301

БЕОГРАД‐ЧУКАРИЦА             593     827   992

БЕОГРАД‐ВРАЧАР                  775     617   428 

БЕОГРАД‐СТАРИ ГРАД          601     606   640 


  • 0

#15820 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 10 September 2017 - 08:12

NKOSK tuzba:

 

 

Veoma interesantno:

- Direktor NKOSK koji i sam ima kredit je tuzio banku posto mu je samovoljno povecala kadatu da resi svoj problem ALI u ugovoru NKOSK sa svim bankama stoji da banke ne mogu otezavati klijentima placanje kredita (samovoljno dizati kamatu). Znaci da je gospodin odlucio da resi svoj problem umesto da resi problem svih korisnika kredita koji imaju osiguranje NKOSK i banke su im povecale kamatu samovoljno

- NKOSK kao institucija ne postoji nigde u regionu, samo kod nas

- O zabrani kolektivne tuzbe nakon sto je prva podneta

- O grupnim tuzbama umesto kolektivnih

 

http://rs.n1info.com...osiguranja.html


Edited by bpprr, 10 September 2017 - 08:27.

  • 0

#15821 chrisc

chrisc
  • Members
  • 1 posts

Posted 24 September 2017 - 12:05

Da li mozda neko zna sta znaci kada je stan uknjizen ali na 0 kvadrata?

Dakle u katastru stoji da je uknjizen i da je vlasnik 1/1 ali pise 0 kvadrata i tako za skoro sve stanove iz te zgrade (samo za 2 stana zapravo pise kvadratura).

 

Hocu da kupim stan i cekam advokat da vidim sta ce da kaze, ali ako je vec neko imao iskustva da podeli?


  • 0

#15822 paja_baksis

paja_baksis
  • Members
  • 80 posts

Posted 28 September 2017 - 15:10

Da li mozda neko zna sta znaci kada je stan uknjizen ali na 0 kvadrata?

Dakle u katastru stoji da je uknjizen i da je vlasnik 1/1 ali pise 0 kvadrata i tako za skoro sve stanove iz te zgrade (samo za 2 stana zapravo pise kvadratura).

 

Hocu da kupim stan i cekam advokat da vidim sta ce da kaze, ali ako je vec neko imao iskustva da podeli?

 

U sustini nista strasno; Ja sam to imao na mom stanu i u sustini to je nesto sto ce katastar sam da resi u nekom trenutku u buducnosti prilikom upisa u njihove knjige.

 

U mom slucaju, ja sam sam konkretno podneo zahtev da se to promeni i to je reseno, upisani su mi kvadrati kako treba. Oko 90% preostalih stanova u mojoj zgradi i dalje ima 0.

 

Na sajtu katastra mozes da pogledas neke stanove koji su skoro posredovani, to oni obicno promene prilikom kupoprodaje.


  • 0

#15823 Manu123

Manu123
  • Members
  • 11 posts

Posted 24 October 2017 - 10:05

Kupio bih jednu garsonjeru od 25000 evra... Imam par pitanja, nadam se da neko moze da mi pomogne. Novac sam uglavnom zaradio na online kladionicama, manji deo na freelance sajtovima, na taj novac nisam platio porez. Dakle, da li bih tom kupovinom nekako privukao paznju poreznika na sebe? Za sada me niko nije dirao, pitam se da li bi se to promenilo.

 

Drugo, vlasnik mi je rekao da se placanje obavlja preko bankovnog racuna u dinarima. Nikada nisam uplacivao ni blizu toliko novca, da li ce se banka zapitati odakle mi toliki novac? 


Edited by Manu123, 24 October 2017 - 10:05.

  • 0

#15824 barba

barba
  • Members
  • 222 posts

Posted 24 October 2017 - 11:09

Kupio bih jednu garsonjeru od 25000 evra... Imam par pitanja, nadam se da neko moze da mi pomogne. Novac sam uglavnom zaradio na online kladionicama, manji deo na freelance sajtovima, na taj novac nisam platio porez. Dakle, da li bih tom kupovinom nekako privukao paznju poreznika na sebe? Za sada me niko nije dirao, pitam se da li bi se to promenilo.

 

Drugo, vlasnik mi je rekao da se placanje obavlja preko bankovnog racuna u dinarima. Nikada nisam uplacivao ni blizu toliko novca, da li ce se banka zapitati odakle mi toliki novac? 

 

Ako ti je tih 25.000 € već na računu onda te niko neće pitati ništa (a i nije neka cifra, vidiš da pitaju tek za 200k :) , a plaćanje može i deviznim transferom, potrebno je samo da vlasnik ima otvoren devizni račun, po mogućstvu u banci u  kojoj se tebi nalaze ta sredstva.


  • 0

#15825 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 October 2017 - 22:17

Kupio bih jednu garsonjeru od 25000 evra... Imam par pitanja, nadam se da neko moze da mi pomogne. Novac sam uglavnom zaradio na online kladionicama, manji deo na freelance sajtovima, na taj novac nisam platio porez. Dakle, da li bih tom kupovinom nekako privukao paznju poreznika na sebe? Za sada me niko nije dirao, pitam se da li bi se to promenilo.

 

Drugo, vlasnik mi je rekao da se placanje obavlja preko bankovnog racuna u dinarima. Nikada nisam uplacivao ni blizu toliko novca, da li ce se banka zapitati odakle mi toliki novac? 

 

 

Ako imaš crnu kintu, bolje je da kupiš gudro i razmnožiš kapital. Posle kupiš hacijendu, yebeš garsonijeru od 20m2... :wicked:

 

Zezam se..


  • 0